Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy zistím, že už nemám mliečko na kojenie?

katula2
17. júl 2012

Moj maly chce stale papat a uz mám strasne makke prsia.

yana.
17. júl 2012

to je prva laktacna kriza, v ziadnom pripade mu nedavaj umele, ale prikladaj ho stale k prsniku, ked treba tak aj cely den nech saje. Mliecko ti pride do 3 dni, cim dlhsie bude sat, tym skor. Ked su prsia makke, su uz prazdne, ale mliecko sa stale robi, takze nikdy nebude tak, ze mu uz z prsnika nic nepojde, ale deti sa s takym malym PRIETOKOM neuspokoja. Trosku sa potrapite a bude to znovu ok, potom bude dalsia kriza zhruba vo veku 3 mesiacov, a potom dalsia v 6 mesiacoch. Ja som stale pri tej polrocnej skoncila s kojenim 🙂

euka210
17. júl 2012

no mliecko sa tvori stale, striedaj prsniky aj 2-3x a precitaj si info na mamila.sk. pripadne pomoze laktacna poradkyna

katren
17. júl 2012
wisinka
17. júl 2012

na mamila.sk si urcite precitaj, ja som si aj objednala tu knizku co maju, velmi poucna. a skus cajik na kojenie, ja pijem WELEDA. hlavne prikladat, a nech ti pomoze okolie, ty len bud s babatkom a prikladaj aj kazdu hodku. pekne sa to rozbehne. neboj 🙂

ruthke
18. júl 2012

Pocit, ze mas makke, alebo "prazdne" prsia nemusi znamenat, ze mlieka je nedostatok. Prikladaj ho kolko len chce, na poziadanie. Samozrejme, ze treba brat do uvahy pocikane a pokakane plienky a ako babatko pribera. To je lepsi indikator ci je mlieka dostatok, ako pocit plnych ci prazdnych prs.

zuzikkaa
18. júl 2012

@katula2 vzdy mu daj "cucnut" z kazdeho prsnika a ako pisala ruthke,zalezi ci cika a kaka...cize ak ho po 2-3 hod prebalijes tak citis na plienke ci je nacikane...a ci je dieta najedene zistis ak ti pekne zaspi a vydrzi aj 3hodky 😉

katuska169
18. júl 2012

ved vzdy ked sa male naje tak by sa ti mali nalievat prsniky ked sa ti nenalievaju tak znamena ze uz nemas mlieko,alebo ze male ti stale place aj ked si myslis ze je najedene,potom treba prejst na umele mlieko 🙂

gubcikova
18. júl 2012

nie je pravda,že ked ti dieťa po najedený plače že už máš dať UM určite nedávaj.my sme takto plakávali a prikladali sa každých 5minút dva mesiace.boli krízy ale nesiahla som po UM.a predstav si kojili sme sa do 16mes a kojili by sme sa dalej keby som to ja nestopla.a aj to spanie.neplatí to že po najedený spí 3 hodiny.moja dcérka spala 20minút nanajvýš.

brumka
18. júl 2012

ak ti pribera u pediatricky tak koj a nestresuj s malo mliecka, ajsom kojila 15m a do roka som nedavaala ani cajiky nic sem tam vodicku na lyzicke, tiez sa m idcera pytala castejsie na prsnik a plakala ale nemala dudlik tak si to kompenzovala takto, podla mna by bolo zle keby ti nic netieklo a babo nepriberalo. len pi vela tekutin, papaj zdravo a ziadne stresy. ako to dneska pozeram keby nebolo UM a kravske tak dnesne deti by asi vsetky pomreli. mama ma tolko mlieka kolko babo potrebuje a kolko si vycuca.

moniask
20. júl 2012

mne mala jedla prvé dni každých 45min, postupne sa to upravilo a prvý mesiac pribrala 1,6 kg, určite to nevzdávaj len treba prikladať a piť veľa tekutín, mlieka bude toľko koľko vypije

Tu začni písať odpoveď...

Odošli