Išli ste podľa knihy Každé dieťa sa vie naučiť spať ?

mirka969
8. jan 2020

Isli ste niektora podla tejto knihy?

sapetka
8. jan 2020

@mirka969 nie😁ziadna kniha o vychove nepasuje na moje dieta. Ja som isla podla svojho dietata vzdy👍

ssimmia
8. jan 2020

ano, v zmysle stanovenia si rezimu spanku, bez vyplakavania, zacala som s tym v 6 mesiacoch, dovtedy som nechala volny priebeh, potom som prisposobila a nastavila podla toho ako zvykli spat

mirka969
autor
8. jan 2020

@ssimmia a naucili sa spat same?

ssimmia
8. jan 2020

@mirka969 ano, cez den som ich napriklad dala do kocika a za minutu spali, vecer si uz ani nepamatam presne, asi som aj bola pri nich, ale za 5, 10 minut spali, Teraz mam skoro 5 rocnu a 2,5 rocnu a co pocuvam tak v okoli su jedne z mala, co na obed spia, vecer im to sice trva dlhsie, kedze maju spolu izbu, ale zaspavaju same bez nas. Ale aj ked sa to niekomu nemusi pacit, tak ich aj budim, ci na obed alebo rano. Samozrejme ked su chore, alebo unavene kvoli niecomu, tak nechavam spat. Prisposobujem danej situacii.

andrejka1974
8. jan 2020

Moje od narodenia spavali a za spavali samé v postieľke keď už boli väčší trvalo to dlhšie museli si brachovia po kecať ale u nás režim tak ze 20.00 večierka pre všetkých

adamadent
8. jan 2020

Áno raz som skúsila... 1..3..5... A došla ku nám celá spotena, sopeľ jej tiekol, hystericka, triasla sa... Ona tým ze bola dlhá, a postieľku brala niečo ako väzenie zo všetkých síl sa vyskrabala a pre vážila cez zabranu postielky. Nikdy viac. Moja skúsenosť, tebe to možno vyjde.

saluda
8. jan 2020

@mirka969 išla, ale už by som to nerobila. Sú aj lepšie spôsoby. Pozerám, že máš 4 mesačne dieťa, skús ísť skôr cestou francúzskej výchovy. Je to síce cesta od narodenia a do 3 mesiacov by malo dieťa prespať celú noc, ale ešte nie je nič stratené. Princíp je v tom, že keď sa dieťa prebudí, chvíľu počkáš, či nezaspi, dáš mu tým možnosť sa samé ukľudniť. V knihe A dosť! Francúzske deti nevystrajaju pri jedle, je to pekne opísané. Ja som sa k tomu dostala neskoro.

hettinka
8. jan 2020

@mirka969 áno. A cele zle...

tamialexis
8. jan 2020

otras, vydrzala som dva dni, potom som pochopila ze odhanam od seba nieco, na co budem veky spominat ako na tie chvilky spolocneho spania...pritom syn spal sam do 1.5 roka vo svojej postielke od narodenia a bez uspavania, potom sme raz vzali k sebe a uz nechcel naspat, tak som skusala tuto metodu a masaker, nikdy viac...som rada ze sme si uzili jeden druheho, vidim v tom velky vyznam aj ked som bojovala aby som docielila opak...teraz ma syn uz 9 rokov a len nostalgicky spominam na casy ked sme boli bok po boku

sapetka
8. jan 2020

@tamialexis tiez si myslim👍Naucit 4m dieta spat samo ktore na to nie je pripravene je na hlavu

tamialexis
8. jan 2020

@sapetka moj mal 1. 5 roka ked som to skusala ale neodporucam naozaj nikomu

sapetka
8. jan 2020

@tamialexis moj ma 2,5r a od 2r spi tak ze mu len zaspievam a zaspi sam ale dovtedy potreboval aby som ja alebo muz boli pri nom kym zaspi. Dieta led je pripravene urobi dalsi krok vo vyvoji

mirka969
autor
8. jan 2020

@hettinka preco cele zle???

mirka969
autor
8. jan 2020

Ja som nikde nenapisala ze sa to chystam praktizovat a keby aj tak nie ked ma 4 mesiace lebo v knihe sa odporuca az od pol roka. Ja som sa len pytala ci s tym niekto ma skusenost.
@sapetka

hettinka
8. jan 2020

@mirka969 decko sa vyrevalo (a ja tiež), povracalo a nespali sme celu nič vôbec. Viac som to neskusala.

hettinka
8. jan 2020

@mirka969 ja som druhého syna v cca 4 mesiacoch naučila zaspávať samého. Ale on bol spachtoš. Normálne som ho uložila, odisla, aj 100x sa vrátila, pohladkala, odisla. Do týždňa spal sám.
Istá nevýhoda neskôr bola, že pri zaspávaní potreboval svoju postel a absolútny kľud. Nezaspal v kociku ani v aute, v hoteli medzi nami rodičmi... takze cestovanie, prechádzky, nákupy boli dosť komplikovane na správne načasovanie. A všade sme museli nosiť cestovnú postel do 2,5 roka.

kikus985
8. jan 2020

Nie ale deti mám naučené zaspávať samé. Prvého sme začali učiť keď mal 5 mesiacov. Pri druhej sme už túto chybu nespravili a naučili ju zaspávať samú od narodenia

mirka969
autor
9. jan 2020

@kikus985 a ako ste ho naucili??

kikus985
9. jan 2020

@mirka969 uložili sme do postieľky a odišli. Keď začal plakať, zobrala som ho na ruky, utíšila a dala naspäť. A stále dookola. Prvú noc sme to spravili asi 30x. Postupne to bolo stále menej a na štvrtu noc sme ho uložili a bez plaču do dvoch minút zaspal. Odvtedy tak zaspával už každú noc.

elizita
9. jan 2020

@kikus985 no tak to mas stastie, ze tvoje deti asi na to boli nastavene.. mnohe deti sa z takehoto pristupu vedia aj dogrcat, moje revat tak az sa trasu a este hodinu po vzlykaju