Kojenie 8 mesačného bába 5x za noc. Ako ho to odučiť?

betica
3. nov 2008

rada by som Vas poprosila o radu,mame 8 mesacneho chlapceka 🙂 ktory cez den pekne papa aj koji,takze s tymto nemame problem,ale problem je v tom,ze stale kojim este v noci 4 az 6 krat za noc,ani ja ani on sa moc dobre nevyspime,viem ze nieje hladny,ale mam skor pocit ze nedokaze sam zaspat tak si vypyta prsnik,bez toho nevie akosi zaspat,na noc ked ho ukladam zaspi vzdy pri kojeni,pomalicky zmensujem davky kojenia,tak ako radia v jednej knihe,no tuto noc ked naposledy dostal uz len malicko a nezaspal pri tom tak spustil riadny rev,aj som ho kolisala,zaspinkal no zase sa zobudil s placom,tak som mu zase dala prsnik,potom uz pekne zaspinkal.....rada by som ho tento zlozvyk oducila,ak mate niekto nejaku podobnu skusenost budem rada ak mi poradite,vopred dakujem(vacsinu z noci prespinka u nas v posteli)

tucniacik
3. nov 2008

precitaj si knihu kazde dieta sa vie naucit spat - neviem ci prave o tejto knihe pises, ale tam je vysvetlene ze ti nema zaspat na prsniku!!! nejde iba o znizovani davok, skor o vynechavani ked kojis, ale chyba je ak ti v noci zaspava na prsniku, tym potom nic nedosiahnes, ak sa v noci zobudi, postupuj ako v knihe...

majcik
3. nov 2008

Betica - ktovie, ci sa budi preto, ze je hladny alebo preto, ze si chce len pocuckat ... ak by to bol ten prvy dovod, ja by som skusila mu dat vecer nieco syte ... moj syn pred spanim uz cca 3 tyzdne pije z flasky kasu na dobru noc a prespi aj 8-9, vynimocne aj 10 hodin. Koooonecne sa vyspime 🙂

luciar79
4. nov 2008

majcik strašlivo ti závidím 😀 Môj zje kašu potom sa dokojí. o 22 mlieko hami hajaja. a od polnoci sa budí, ale ja viem že len vymýšla občas mu dám napiť vody, občas len pohladím. Potreboval by nechať vyplakať lebo keď som občas neprišla tak do 2 min spal aj sám. Ale teraz nemám nervy ho počúvať. Dneska spal od 3 so mnou v posteli, lebo už som nemala chuť každú pol hodku vstávať k nemu. potom už spal vkuse.Čakám až bude mať hotovú izbu a tam si môže vymýšľať.Už som ho mala v polroku naučeného že mi spal, ale keď som sa vrátila spávať do spálne zas sa mi pokazil.

alififi
4. nov 2008

betica moja bude mat rok a neni vynimkou ze kojim aj 5x 😀

takze rady su 2, bud vydrzat, alebo odstavit

claudinka
4. nov 2008

no ty koki.. ja kojim tak raz - dvakrat za noc 😕 😕

alififi
4. nov 2008

claudinka bejvavalo - kopec veci bolo inak 😀
aj kavu som si v klude dala - teraz uz je vacsinou studena :o))))))))))))))))))

mywiel
4. nov 2008

Skus dat cumel alebo hracku ak nechces cumel ako nahradu prsnika, alebo tvoje tricko, bude mat tvoju vonu.

luciar79
4. nov 2008

mywiel-ja som mu skúsila dať svoj vankúš. Naivne som si myslela, že keď sa mu dobré spí u mňa v posteli, že to bude tým mäkkým vankúšom.Tak som obetovala svoj milovaný vankúš, dala ho malému do postielky a o 2 už bol hore a reval zas jak najatý. tak skončil aj s vankúšom zas u mňa. Deti sa nemajú ako brániť tak dostali do daru rev....strašná zbraň. 😀

mywiel
4. nov 2008

A keby si mu pustila nejaku tichu hudbu, napr. kolotoc a nechala zapnute male svetielko? Deticky sa niekedy boja a takto sa bude mozno citit viac v bezpeci...? 😕

luciar79
4. nov 2008

mywiel-tuším si to trafila. lebo keď plače tak mu púšťam taký klavír čo bliká a hraje. pozerá na to a zaspí ale ako máme spať my? 😀 rozmýšlam na kúpou takej hracej lampičky, keď bude vo svojej izbičke nech si vyhráva.. 🙂

janka_fr
4. nov 2008

Ahojte

Betica, Luciar tak ja mam rovnaky problem.Moj maly ma 8 mesiacov a tiez ho kojim v noci kazde 2 hodinky niekedy je to aj castejsie.
Moj maly ale nezaspava pri kojeni. Nema problem ked ho dam do postielky ze sam pekne zaspi,ale proste prvykrat je hore po 3 hodinach-zvycajne o tej 23:00 a potom to uz je kazde 2 hodiny.Davam mu aj kasu na dobru noc a nezabera to. Skusala som mu aj davat v noci namiesto mlieka cajik, alebo vodicku tak 4 dni mi vypil vodicku a isiel spat ale aj tak sa zobudil kazde 2 hodky a po tych styroch dnoch to bolo este horsie zacal sa budit kazdu polhodinku. Takze zase ho radsej kojim a prespi aspon 2 hodinky no je to lepsie ako byt hore kazdu polhodku.

betica
autor
4. nov 2008

Dakujem za rady,moje tricko davam vzdy po postielky,svieti aj male svetielko,cumlik ma,teda chvala bohu len ked zaspava potom ho uz nechce,ale vzdy si ho najde sam ak potrebuje a da znova do pusinky,ohladom tej knihy...mala som na mysli presnu tu knihu,tam je pisane o zmnesovani davok,az potom o praskakovani urcitych kojeni a neskor o uplnom vypusteni...no a o to sa snazim,no dufam ze niekde pokrocime 🙂 zatial dakujem

betica
autor
4. nov 2008

prepacte za chyby,ale tato noc bola zase rusna ☹ aspon teraz mam trosku klud,ale to uz musim bezat sa najest a rychlo cosi upratat,varenie ma caka na druhom spani 🙂 takze maminky nic nam nezostava len sa obrnit trpezlivostou,prajem pekny den

cmilka
4. nov 2008

ahojte, my mame podobnu skusenost. mladsi syn (8,5 mes.) sa v noci budi cca 2 hod, niekedy aj castejsie. so starsim synom to bolo o tom istom. skusala som tiez vselico mozne (okrem vyplakania sa- za toto ja moc nie som), ale nic nezaberalo (asi som nemala dostatocnu vydrz 😉 ). budil sa 4-5x za noc, az kym som ho neodstavila, to mal 25 mesiacov. takze- vydrzat, vydrzat 😀 😀 😀 ono sa to raz skonci

blau
4. nov 2008

cmilka mozem sa ta opytat ako vyzera vas jedalnicek teda aj kojenie, mame skoro rovnako stare/mlade babatka/, tak by ma to zaujimalo. Moj sa budi na kojenie 2x v noci ale neprekaza mi to lebo on spi teda nespi ale papa so zavretymi ocami a ked doje tak sa obrati na bok a spi dalej uz

cmilka
4. nov 2008

blau, ml.synovi zatial davam na desiatu nejake ovocie (postruhane jablko, banan, hruska- ale ovocie velmi nechce, spapa len velmi, velmi malo), na´obed ma maso, zeleninu a k tomu zemiak, alebo ryzu alebo bezvajecne cestoviny (este mu to mixujem) a na veceru ryzovu kasu. medzitym kojenie. cez den spi 2x, cca po hodinke az hod a pol

dididi30
4. nov 2008

fuha baby, to vasm stale tak casto v noci babatka papaju?? 😕 ja ze nam to vymizne prikrmami, no ale asi nie ☹ mna porazi 😒

janka_fr
4. nov 2008

Dididi tak ja som si myslela ze to prejde prikrmami ale zatial nic a ani kase na dobru noc nepomohli ako tu pisala nejaka kocka vyssie, nic nam ine neostava len vydrzat.

blau
4. nov 2008

cmilka tak to mame aj my , mohla by som sa niekedy ozvat do ip keby mi je nieco nejasne.Chcela by som iba tak na porovnanie a vymenit si skusenosti. dakujem 🙂

alififi
4. nov 2008

to nocne kojenie fakt neni o jedeni, ale skor o tom, ze to babo chce fyzicky kontakt s mamou.
( nemyslim tyzdnove babo :o)

janka presne, prikrmy, kase nic nepomohlo - dokonca po zavedeni kasi ( 9m ) sa to este zhorsilo. teraz uz 2 tyzdne davam pred spanim 210 UM, a aj tak o 23-00 kojim ( ale to si len cucne a spi tak do 2-3 ho
( predtym som vecer kojila skoro 30 min - len si cuckala 😠 a aj tak za chvilu pytala )
ale teraz ju 210 skoro vzdy uspi 😉

takze fakt len pevne nervy a vydrzat. donekonecna to nebude 😎

lucinka1104
4. nov 2008

Aj my sa kojíme často, spinakť chodí okolo 22,30 a od polnoci do rána sa kojíme každých 90 minút..no my máme ešťe len 6 mesiacov a pár dní 😉

majcik
4. nov 2008

Luciar - nooo, ja si to konecne uzivam, lebo este pred mesiacom som kojila 2-3-4 x za noc, kasa u nas spravila zazraky ... teraz to aj tak hovorime, ze ideme si s manzelom kupovat spanok v krabicke do lekarne 😀

Vcera mi Pato zaspal okolo deviatej vecer, v noci sa raz zobudil, ale len som mu dala cumel a bolo to OK a rano sa zobudil az o 7.00 a to mne zvonil budik, mozno by spal aj dlhsie. No vcera som mu spravila kasu nechtiac o cosi hustejsiu 😅

Zvykne sa nam stavat, ze sa odrazu zobudi s velkym krikom, vacsinou tak polhodinu, hodinu, 2 hodinu po najedeni, ale ked mu dam cumel, zaspi, pripadne mu dam cucnut. A potom uz dalej spi

tucniacik
4. nov 2008

baby, je ked citam ako sa zbytocne trapite... fakt to nie je o jedeni..nasa krasne spavala celu noc do 6mes. potom sa zacala stale budit vaic a viac, aj 5x a tiez som musela zakazdmy vstat, preniest ju k sebe do postele, tat didik, trochu cucla a zaspala, a znova preniest + raz za noc aj prebalit kedze zakazdym trosku vypila... deti v tomto veku maju a vedia prespat celu noc bez krmenia... odkedy som zacala postupovat podla knihy, uplne sa to zmenilo! priznavam ze prvy tyzden bol tazky, ale to sa vydzrat da, a teraz krasne spi cca 11 hodin vkuse... teda akurat skoro rano ju este kojim a potom spi dalej... preco sa takto trapite? v tej knihe je aj vysvetlene, ze to neprospieva nielen vam,ale ani babatku!!! ono potom tiez nie je vyspate...a vnoci sa nema zatazovat traviaca sustava...

majcik
4. nov 2008

Tucniacik - v com teda spociva uspech spanku? Ako si to docielila Ty?
U nas to bolo urcite o hlade ... ale verim tomu, ze mnohe deticky v noci ani nie su hladne, len potrebuju cuckat pre citove uspokojenie

tucniacik
5. nov 2008

majcik,nam nepomohla ani kasa... ale kniha ano!!tazko sa to opisuje, to by bolo na dlho...
ak chcete precitajte si knihu, je to fakt uzitocne 🙂
http://www.subory.sk/download/172231/Spanok.pdf