Kojenie a pohár vína.

lilacarodej
31. mar 2020

Baby doprajete si pohár vina keď ešte kojite? Myslím 1 až 3 ročné deti.

lindusss2016
31. mar 2020

@lilacarodej jezis maria, kludne aj viac. A nielen vino...

kittykat22
31. mar 2020

@lilacarodej nie. Kojila som par mesiacov (rok a pol) - nemala som problem vydrzat.

miselar
31. mar 2020

Keby si napísala ci si môžeš jednu zapáliť tak ta tu ukamenuje polka mamiciek, ale víno je v pohode 🤣🤣aj fľašu môžeš vypiť.. To voooobec nejde do mlieka... Nič v zlom ale musela som. Alkohol áno nikotín niee...

sunny8
31. mar 2020

Počas kojenia som si nedovolila ani kávu nie ešte alkohol .. dávala som si veľký pozor .. alkohol som síce nepila nikdy a ani nepijem tak sa mi to možno hovorí ľahko ale fakt dieťatko je prvoradé .. dá sa odreagovať aj inak ako vínom

ivkazba
31. mar 2020

článok o tom, ako rýchlo sa ti objaví alkohol v mlieku a kedy sa z mlieka stratí
https://www.babyweb.sk/alkohol-pri-dojceni-ano-...

veronika65
31. mar 2020

Kľudne si občas daj pohár alebo dva 😊 vôbec to neublíži a ty si trosku oddýchneš, vypneš od všetkého 😉

matapo
31. mar 2020

...v pohode, dokonca aj ked bol maly malicky a mala som pocit ze mam malo mlieka, vypila som deci vina a produkcia mlieka sa spustila, doktorka mi to tiez odobrila ze to vobec nevadi, nebavime sa predsa o pravidelnom popijani a vacsieho mnozstva, ale ked si das raz za cas pohar vina nezanecha to ziadne nasledky...

heidy222
31. mar 2020

Pohar vina je ok, do Pol promile je v mlieku zanedbatelne mnozstvo. My Ked si s manzelom Dame vecer viacej tak vecer Ked maly spi a Ked sa nahodou zobudi smadny skorej ako niekedy nadranom Tak mu proste dam flasku umeleho alebo odstriekaneho a spi dalej

lindusss2016
31. mar 2020

@kittykat22 ale to, ze ty nemas problem vydrzat, neznamena, ze si ona nemoze dat vino 🙂

lindusss2016
31. mar 2020

@sunny8 pocas kojenia som si nikdy pozor na stravu nedavala, normalne konzumujem vsetko ako obvykle a deti su v pohode 😉 jednu kavu denne ti nezakaze ziaden gynekolog v tehotenstve ani oediater pocas dojcenia

lindusss2016
31. mar 2020

@miselar tak sorry, ale porovnavat cigarety s vinom je trosku mimo. Ja som sa sice nikdy nezaujimala o to, ako prechadza nikotin do mlieka, ale fajcit sa neodporuca ani nekojacim ludom 🙂 kdezto pohar vina alebo piva urcite nie je zdraviu skodlivy. Nehovoriac o tom, ze dym sa drzi v obleceni a to potom musi dychat aj to dieta...

kittykat22
31. mar 2020

@lindusss2016 pytala ci si doprajeme vino, napisala som ze nie. Preco vsetkym odpisujes do vlakna? Autorka diskusie ta poziadala aby si jej robila hovorcu? Si asi zabudla, ze diskusia je o nazoroch, a nie o tebe.

miselar
31. mar 2020

@lindusss2016 co je na tom mimo? Nie každý fajčí dieťaťu rovno do úst... Ak fajčí vonku nenapachne. A dýchať ten smrad z vína na vlastné decko je v pohode?? Ako sorry ale pride mi to cez čiaru keď fľaša vína áno a cigareta nie.... A pritom to ide rovnako do krvy matky a mlieko sa tvorí z krvy... Takže asi tak je to to iste ci chlast alebo cigareta.

lilacarodej
autor
31. mar 2020

Ja mám dve deti a pri oboch si sčasu načas dám pohár vína (psychohygiena) ;) len ma zaujímalo či som sama jediná a všetky ostatné sú super matky. Som rada ze sa to berie ako normálna vec. Každá vie vypnúť inak. Milujem svoje deti a pohár vína je mala odmena za každý v zdravý prežitý deň ♥️ tak na vase zdravie baby 😅

aliii3
31. mar 2020

nie neboj sa nie si jedina, ako pokial nevypijes celu flasku, tak si myslim, ze pohar nema co pokazit 🙂 a poviem ti ze si ma inspirovala aasi si za poharik vecer aj dam

denisa0504
31. mar 2020

Nedovolila by som si ani glg alkoholu, myslím že sa dá vydržať aj bez toho 🤦 ale veľa je tu takých, čo popíjajú a ešte sa tým aj chvália...

tripetta
31. mar 2020

Holka alkoholka 😉

lenuliatko84
31. mar 2020

Ja som si nikd nedala ani glg alkoholu ked som kojila.ak mas chut kup su nealkoholickeho huberta.

lenuliatko84
31. mar 2020

@lilacarodej nie som supermatka ani biomatka,ale pri kojeni by som si nikdy nedovolila dat ani glg.o inom to je ked som nekojila a maly mal obdobie vzdoru🤣

lindusss2016
31. mar 2020

@kittykat22 nebud smiesna, diskusia je o tom, ze sa tu moze zapojit, kto chce a nie ze kazdy musi odpovedat len autorke. Ved ty si nedopraj, nikto netvrdi, ze mas pit alkohol. Vydrz, kolko sa ti raci, niekomu nechyba alkohol za cely zivot. Ja uz kojim napr.4 roky vkuse, plus 9 mesiacov tehotenstva, takze sa blizim k 5 rokom. Pohar vina nikomu neublizi v case kojenia. Samozrejme v tehotenstve by mal byt alkohol uplne tabu.

lindusss2016
31. mar 2020

@miselar no mimo je na tom v prvom rade to, aky skodlivy ucinok ma na tvoje telo 1 cigareta v porovani s poharom vina (ten tvoj dotaz o flasi vina neberiem do uvahy, lebo nikto jej tu neradil slopat flase na ex). A nejde o ten smrad z cigarety, ale ze tie vsetky skodliviny sa ti na obleceni drzia a to dieta ich nasledne vdychuje. Z vinoveho pachu nevdychuje predsa decht a ine smakocinky. Proste porovnavas tu dve uplne odlisne veci. Pohar vina NIE JE SKODLIVY pre tvoje telo, cigareta SKODLIVA JE V AKOMKOLVEK MNOZSTVE. To je cely rozdiel.

smejko25
31. mar 2020

😀😀😀 ttuto temu zacinat na MK je pri tychto BIO matkach smrrrrt 😀😀😀
Ukamenuju ta zato ze si dovolis dat pohar - 2 vina 😀
Najlepsia hlaska je ze alko ide o krvi a mlieko je z krvi 🙄 musela by si vypit minimalne liter vodky aby sa nieco v mlieku ukazalo 🙂 neries daj si vinko nemaj vycitky 🙂
Ja si tiez dam vecer s manzelom a cuuduj sa svete dieta mam vporiadku

selest
31. mar 2020

Ano

proximaa
1. apr 2020

ja som si tiež myslela, že je to v pohode, ale potom som čítala rozhovor s jedným lekárom a ten tvrdil, že akonáhle vypiješ alkohol, v krvi sa ti postupne odbúra cez pečeň. Ale v mlieku ostane, lebo tam ho nemá čo odbúrať. Už len ten pocit, že to tak ozaj môže byť a dávam dieťaťu také mlieko ma úplne zastavil od pitia čo i len pohárika.

1408katka
4. máj 2020

@lilacarodej ja som síce dáko moc nekojila, ale po 6.nedelí som si veru vínko sem - tam dala. Je to v pohode. Kto má z toho stres, tak aj na mamile je o tom článok, ktorý to v rozumnej miere schvaluje. Odporúčam s pohárom vínka pohľadať a prečítať 🙂

annamivo
5. máj 2020

@lilacarodej pri prvom dieťati som nemohla ani kvapku alkoholu, hneď ho bolelo bruško, bol nervózny.. pri druhom si dám raz za čas pohár vína, ale to je možno raz za mesiac, dva. V podstate už 4 roky je zo mňa abstinent 🤔😄 tak už nejako vydržím čo dokojim a potom se vožeru 😂😂

era777
5. máj 2020

Vsetky bio psycho matky ani kvapka,by si mali nastudovat zahranicne vyskumi kde vedci zistovali alkohol v mlieku a dopad na dieta ! Cuduj sa svete zavery vravia, ze si kludne ta krkavcia matka moze dat za pohar dve vinka a nic sa nestane, pretoze je to uplne zanedbatelne mnozstvo .... Dietatu to neublizi...to by musela stiahnut za flasu, aby to dieta aj pociti ....takze s kludom si daj 😊 a tie co sa tu biju do hrude ze ani nahodou nedala som si vydrzala som, len sami seba ukracuju pre nic za nic 😂😂 a ano aj ja si dam, a dokonca jem vsetko zaradom akokeby nedojcim ...tieto komunisticke prezitky toto nejedz tamto nejedz ...a potom sa cudujme, ze v 10tich rokoch je dieta vedene na alergologii ....

ingelika78
5. máj 2020

@lilacarodej Jasne, pohar vina kludne. moj syn ma 16 mesiacov . aj ked bol mensi napriklad ked som ho ulozila a vedela ze cca tri styri hodiny ho nebudem kojit dala som si ten pohar 🙂

ingelika78
5. máj 2020

@lindusss2016 uplny suhlas kavu som pila jednu cele tehotenstvo sem tam dve. a odkedy je na svete a som nevyspata - ojojoj kludne aj viac. Ja toto pocujem prvykrat ze nepit kavu pocas kojenia - hadam vsetky mamicky kojace co poznam ju piju 🙂