Prešli vášmu bábätku koliky po zavedení príkrmov?

zuba1987
22. júl 2019

Ahojte,
maly ma 5m a asi od 6tt sa trapime s bolestou bruska. Vyskusali sme vsetky kvapky co existuju, nahrievali vsetkym moznym, cvicime, masirujeme, klbkujeme, ked tlaci bezplienkujeme... no stale brusko bolieva.
Chcem sa spytat tych z vas ktorych deticky mali bolesti bruska az do obdobia prikrmov. Pomohli prikrmy? Myslim tym ked zacali papat aj ine ako mliecko ( syncek je plne kojeny), preslo to brusko bolave trochu?
dakujem

limetka69
22. júl 2019

skusili ste vysadit vigantol? nahradit inym vit D?

zuba1987
autor
22. júl 2019

@limetka69 ahoj, vigantol nemame, davame mu BabyD od Jamiesonu 2kv

nikusiak9
22. júl 2019

Nezistovali ci nema alergiu na laktozu?

zuba1987
autor
22. júl 2019

@nikusiak9 nezistovali, ale na int.na laktozu by pomohol coliprev (enzym laktaza).

nikusiak9
22. júl 2019

@zuba1987 nie je pravda. Ja som musela vysadit vsetko mliecne na iste obdobie

zuba1987
autor
22. júl 2019

@nikusiak9 ja som skusala 2t nejest mliecne a nemalo to ziadny efekt. Uz som skusala vysadit vsetko mozne a stale rovnako.

naty1511
22. júl 2019

@zuba1987 Niektoré detičky asii majú také citlivé brušká a nič s tým nespravíme. Malý mal tiež prvé tri mesiace koliky, potom nám ustúpili a začalo ho bolievať bruško večer pred spaním. Dávala som mu homeopatické čipky VIBURCOL, tie mu vždy uľavili. Tiež som sa obmedzovala v jedení ale nemalo to žiaden efekt. Prešlo to postupne samé. Stále je kojený takže s príkrmami sme začínali pomaly. Teraz má 8 mesiacov a spapá všetko čo nespapá jeho, samozrejme len z takého čo papať može 😊 sem tam ho ešte zabolí bruško a dáme čípku alebo BioGaia kvapky ale myslím že bruško si pomaly zvyká a bude len lepšie. Asi to chce v niektorých prípadoch len čas

diagia
9. jan 2020

@zuba1987 Zdravím, chcem sa opýtať ako to dopadlo so zavedením prikrmov... Mám skoro 5 mesačné bábo a má koliky. Dnes som skúsila dať zemiak, trošku zjedol. Ale už neviem čo mám robiť, nič nepomáha... Ďakujem za odpoveď.

zuba1987
autor
10. jan 2020

@diagia ahoj koliky presli ked mal 5,5 mes... zacali sme davat sab simplex a denne 2kvapky probiomaxiku (teda nie plnu davku)... po prikrmoch to bolo rovnake, nepomohli ani neuskodili, len ho trochu zapiekli, takze skor to bolo horsie... hlavne e sa vyvarovali zemiakov a mrkvy v prvych prikrmoch... pomahala ryza rozmixovana s tekvicou... tekcicu davame skoro vsade dodnea

zuba1987
autor
10. jan 2020

@diagia ale pomohlo ked sa zacal hybat viac... zacala som ho davat viac na brusko do polohy ponad moju nohu... neviem ci to dobre opisujem... sadnes si na zem, a polozis si ho tvarou dole ponad stehno aby akoby pozeral vedla teba (ritku ma smerom k tebe, tvaricku von) a brusko ma na tvojej nohe a madzga si ho, nejaku hracku mu daj pred tvaricku nech sa nacahuje ( u nas zabrala ovladacka na televizor😂)... pucil sa a poprdel si... a teda prikrmy s ryzou rozmixovanou, hlavne nie zemiaky a ani mrkvu tie zapekaju... to az potom neskor som davala... snad pomoze 😊... ale neboj, ked sa zacne plazit a viac hybat prejde to aj same.

diagia
19. jan 2020

@zuba1987 vďaka za odpoveď. Už len myslieť pozitívne 🙃

ivangeline
12. jún 2020

@zuba1987 ahoj, nie je skôr ryža tá čo zapeka? Však sa dáva pri hnackach? (Máme ten istý problém, už 4 a pol m a po mrkve a zemiaky len horšie.....) Tak hľadám odpovede. Ďakujem.

zuba1987
autor
12. jún 2020

@ivangeline ahoj, ryza zevraj upravuje... ako banan

danusskaaa
12. jún 2020

Vyskusala som asi vsetko - kvapky, masirovanie, vyradenie všetkého! Nepomohlo. Pomohlo nam vozenie v korytkovom sedení kocika alebo lehatko kde nelezal rovno. Nastala úplná zmena, brucho nebolelo, nevracal a dieta bolo spokojné. Škoda, ze som to začala robit az v 3 mesiaci, lebo prve 2 mesiace bolo otrasných 🙁