Koľko a kedy spia vaše 6 mesačné bábätká?

mysiatko
2. jan 2012

ahojte, chcem sa opýtať kolko a o kolkej vam spia vase pol rocne babatka?a o kolkej ich ukladate vecer a po akom dlhom bdeni. Nasa Lea ma pol roka a mame problem s vecernym spankom. spi asi takto. rano vstava medzi 7 a 8. ide spat zhruba o 10.00 spi dve az tri hodiny. a potom ide opat spat medzi 15 a 16 hodinou a opat spi aj dve hodiny a vstava o 18.00 a niekedy aj 18.30. potom zaspava okolo 21.00. prvu pol hodinu ma uplne tvrdy spanok ale potom sa zacne budit a je hore kazdych 5 - 10 minut a ja len beham medzi obyvackou a spalnou....nakoniec rezignujem a lahnem si k nej spat aj ja a ona je spokojna a zaspi aj ona kludne. kamosky mi radia aby som ju nechala spat maximalne do 16.30 a aby isla spat okolo osmej a bola vycerpana a snad bude spat tvrdsim spankom. som uz z toho nestastna lebo nestiham ani doma nic urobit a nehovorim o tom ze nieje kedy sa venovat ani manzelovi. poradte mi nieco prosim

simonaroskova
5. mar 2012

no dievcata,veru vam nezavidim,ja mam dve deti ale nepoznam nocne budenie a vstavanie,moje deti su asi ine alebo co,a obidve spali vela cez den.mala rano vstala o deviatej,bola mozno 1,5 hod.hore a uz sa pyatala spat.spala aj 5 hodin vkuse.mala som vela casu na vsetko.dokonca aj poobode tak dlho spala,kolko krat vstala vecer o 6 alebo 7,okupala som ju,najedla sa,trosku sa pohrala a o 8,30 sla spat a spala do rana.aj teraz je velky spachtos a to ma uz 2.5 roka.rano vstane o pol 9 ao 12 ide spat.vstane o 3 alebo 4,to ju uz musim budit aby sme stihli skolku.kazde dieta je ine.ale my sme mali rezim od mala,a velmi sa mi to vyplatilo pri oboch detoch.teraz mam klud a vecer je moj.deti si zvyknu,maly ma 5 rokov a sam ide spat o 7.30,nemusim ho nahanat.povie ze je unaveny a ide spat,a mala hned s nim alebo 10 min po nom.

ewisam
5. mar 2012

@mysiatko podla pozorovania syna zistujem, ze potrebuje spat cca kazde 2,5 h bdenia a podla toho ho aj ukladam spat. Pocas dna je spanie zaujimave, niekedy prespi hodinku inokedy 3 a plne ta chapem, tiez nic nestiham. Vecer zavisi od toho kedy sa poobede zobudi. Dnes poriadne nespal od 16 zalahol o 18:30 a zaspal velmi rychlo. Snazim sa vsak, aby najneskor do 20:00 bol v posteli a tak mam cas povenovat sa aj manzelovi

kolinia
29. apr 2012

No zaspavanie trapi aj nas, v postate od narodenia, teraz mala zaspava okolo 20:30 a spi do 6 al. 7, malokedy dlhsie. Po 1,5-2 h. ide spat zas a vydrzi 30-40 min. Potom zase po cca 2 h a zas tomiste, poobede vydrzi aj 2 hod v kociku vonku a obcas este 1/2 hod vecer, ale najneskor do17:30. Mne by bolo jedno kolkokrat spi a ako vasto, keby cez den nezaspavala len v kociku bez placu (spavala v postielke, ale musela dom ju nechat vyrevat, tak som ju radsej zacala uspavat v kociku, aspon neplace), vecer zaspava s nami na posteli a potom ju prelozim, lenze my spime v 1 izbe 3. Byvame u nasich este a nema svoju izbu, ale zaspava aj 1/2 hod, mixuje sa hemlesi a aj reve a to som pri nej, ani si neviem predstavit nechat ju samu v izbe zaspat. V noci spi cca9-10 hod a cez den dokopy tak 3,5. Je to dost, nestazujem si, len ma nici to Placlive uspavanie... ☹(((

andrea561
28. feb 2013

ahojte. nas rezim je takyto: rano vstavame o 7, napapame sa, a ideme znova spinkat tak o 8,15 do 9h. Potom sa hrame, lozime. O pol 11 sa napapame a malinka ide spinkat do kocika, spinka vascinou 1.5 hodinky, niekedy aj 2.5 hodinky :D Potom sa pekne naobedujeme a znova sa hrame. Zase ide spinkat do kocika ale uz vacsinou hodinku najviac 1.5 hodinky. Znova papame a hrame sa. Vecer ju davam spinkat este do postielky tak okolo18stej ale to sa vzdy jeduje, ale aj tak zaspi na tristvrte hodinku. Do 20tej sa hrame lozime, rozbaleny po posteli snazim sa ju unavit, okupeme dame papat, a ulozim spinkat tak o 20.30. Spinka mi az do rana 7 hodiny.
Takze ja si nestazujem. Nasa malinka spi krasne. Teraz ale moja slabost, ze som si ju zacala prehadzovat do postele, pretoze sa nam lepsie spinka 🙂

lailla
2. nov 2013

Po precitani tejto diskusie som zistila, ze to co ma posledne dni trapi naozaj nie je nic vazne 🙂 Moj maly ma 5 mesiacov a od narodenia spava krasne, obcasne vykyvy su normalne.. paradoxne ako malinke babatko spaval lepsie ako teraz, to mi prespal v noci aj 8 hodin v kuse.. teraz ide spat okolo 7-pol8 a budi sa tak 2 x na krmenie (je kojeny) a po minulotyzdnovej zmene casu sa zacal budievat uz okolo 5 rano! cely tento tyzden je rozhadzany, chudak, nikdy mi pri zaspavani neplakal a teraz zacal, hlavne pri zaspavani cez den.. pre mna nova situacia a kedze som sama doma, manzel vela cestuje, stoji ma to vela nervov.. inak nam doteraz spava cez den tak, ze cca hodku vydrzi hore a uz sa aj pyta spat, hodku pospi a je zas hore.. maloktore dni vydrzi dlhsie ako hodinku, ale potom zas aj dlhsie potiahne, tak 2-3 hodinky v kuse.. len ma unavuje to, ze kazdu hodinu ho musim uspavat, najma teraz, ked to nie je len tak, ze polozim do postielky a spi ;) a ten jeho plac ma tryzni, najma ked mu neviem pomoct a vidim, ze to je z unavy.. uz som si zacinala mysliet, ze nas rezim 1/1 (hodina hore, hodina spanku) je nenormalny a ci je s nim vsetko v poriadku, ale vidim, ze to asi nie je nic nezvycajne.. mam totiz kamosku, ktora ma 8 mesacne babo, ale uz ako polrocny krasne vydrzal hore, aj 3-4 hodinky v kuse a potom spal 3-4 hodinky a ta ma zneistila, ci je s nami vsetko s kostolnym poriadkom, ked sa mi maly furt uklada a duplom tento tyzden po zmene casu by len spal a spal a je mrzuty, nic ho dlho nebavi..

maznacik40
6. nov 2013

@shcmirka prosím ta ako sa volá tá knižka , ďakujem

ewapepa
6. nov 2013

To závidím take spinkanie. Moja malá bude mať 7 mesiacov a čo sa týka spánku tak to je horor. Ráno vstavame cca od 6.00-7.00 hod. Klasika papanie hranie sa a pod. o 8.30 ideme spinkat buď ju uspávam v kočiari alebo zaspi pri prsniku.Spí pol hodinu nanajvýš hodinu.Takto to ide až do večera. Cez deň spime dokopy 2-3hodiny. Anniekedy aj 4. V noci ako kedy. Keďže kojim tak každú hodinu,alebo dve.Je to strašne únavné. Ja dúfam že po roku sa to zmení. Pri prvej dcére som sa zlostila že nespí,ale druhá moja ratolesť je 100 krát ma tom horšie. 😔 😵

shcmirka
7. nov 2013

@maznacik40 tá knižka sa volá Každé dieťa sa vie naučiť samo spať, stiahni si to z netu, máš to zadara. pa

maznacik40
7. nov 2013

@shcmirka dakujem krasne

vincp
7. nov 2013

My mame 7 a pol mesiaca, ale rezim a aj spanok rovnaky. Rano sa budi okolo 7-8hod., napapame sa, pohrame, cca 2-3 hodky od zobudenia ho ulozim do postielky, pospinka, zobudi sa okolo obeda, opat papame, hrame sa a ideme von - tam vacsinou opat spinka hodinku. Po zobudeni papame olovrant, hrame sa, niekedy este schrupne. Okolo pol siedmej sa kupeme, potom UM viac ako rano, al. v noci a okolo osmej sa ukladame spinkat. Maly zaspava sam, vecer vypije okolo 240 ml UM (rano a v noci cca 150), takze spi prevazne celu noc, prip. sa budi okolo 5 a potom sa napapa a spinka znovu. Spi teda 3x za den po hodinku-dve+ celu noc

maznacik40
7. nov 2013

@shcmirka nenašla som ju vieš presnú adresu, dakujem

shcmirka
8. nov 2013

@maznacik40 to neviem, ja som si klikla do googla Každé dieťa sa vie naučiť samo spať a stiahla som si ju, tuším aj tu na mk dala jedna pani link a išla som cez to. Skús popozerať historiu aj tu bolo to niekedy začiatkom roku 2012. Večer si sadnem k PC na dlhšie, skúsim tu pohľadať a dám info.

maznacik40
8. nov 2013

dakujemmmmmmmmmmmmmmm
@shcmirka

alica_ivana
4. jún 2014

Naaa krpcola spi od pol deviatej do pol siedmej, prvykrat sa zobudi okolo 3 v noci napije sa spi dalej, pomaly sa prebudza ked svita

ivkadracova
24. okt 2014

Precitajte klasicke rady z kinhy "Nase dieta" je uz moderna verzia, a zavedte rezim.

jankacaa
10. apr 2015

@shcmirka viem, ze toto je uz velmi stara tema, ale neda mi nereagovat. Moja mala spi od narodenia v postielke. Od 2 do 4 mesiaca spavala celu noc, potom bez toho, aby sa nieco z mojej strany zmenilo zacala vstavat raz, dva, tri razy a po par tyzdnoch to vygradovalo az k tomu, ze som v noci vstavala aj kazdu pol hodinu. tento tyzden mala pol roka a po dvoch mesiacoch som opat zazila noc, kedy sa zobudila raz. Knihu som citala este ako tehotna a ak sa nemylim vacsina prikladov je tam s detmi na UM, ak nie aj vsetky. Kojene deti su uplne ine a mozes si precitat aj 100 knih, vytvorit pevne rezimy a ked dieta nechce, tak jednoducho spat celu noc nebude. Treba to najskor zazit na vlastnej kozi..len tolko som chcela

lucretia7
15. sep 2016

@jankacaa Uplne suhlasim. Navyse sa vzdy strasne zasmejem, ked sa mamina, co jej polrocne dieta spi 16 hodin denne zacne stazovat, ze nedobre spi. Ja som o dietati, ktore v takomto veku ide spat po hodine bdenia ani nepocula. Moj vydrzi aj tri hodiny hore a potom mu staci pol hodina. Obaja synovia sa budili v noci minimalne kazdu hodinu. Takze si uzivajte vase deti a nechcite, aby stale spali. Uz tak spia nadpriemerne...

vivianamk
16. jan 2017

hľadam temu o polročnom dieťatku a spaní. mame druhe dieťatko chlapčeka bude mat pol roka tento tyzden a spinka este trikrat cez den a to tak ze rano vstavame o 8,30 pohra sa a vydrzi max. dve hodinky a o 10,15 hod. ide uz spinkať vonku, spinka do tej 12,30 hod. napapá sa , pohra sa a uz zas o hodinku o 13.30 hod. ide spinkať ale to uz dnu do spalne do postielky, polozim a odidem a spinka do 16ej. to mi velmi vyhovuje lebo vo vedlajšej izbičke spi 3 ročná dcerka takze mamina si môze ist rychlo robiť zehliť, čokolvek.. a vstavaju mi obaja rovnako o tej 16,00 , potom sa napapa , prehra maly ale zas len hodinku vydrzi a ideme vonku a spi od tej 17ej ale max. do 18,30 hod. ho nechavam a potom ho dve hodinky necham hrať na podlozke a o tej 20,30hod. je uz v postielke, polozim , pohladkam a on zaspinka sam a vstava rano o 6ej napapká sa a spinkame do tej 8,30. a takto je to dookola. dcera bola vynikajuca na spanie, kazdy hovoril ze chlapec bude iny ale zda sa mi spachtoš na to ze ma uz polroka .

simonnnne
26. jan 2017

@shcmirka ako sa vola ta knizka???;)

siska53
26. jan 2017

Kazde dieta je ine.. Nas v polroku sice prespal celu noc - cca tych 10hodin,zaspaval okolo 21 a budil sa tak 6:30-8:00..(ak sa obcas vynimocne zobudil,sa da spocitat na prstoch jednej ruky). Ale zas cez den spal tak hodinu poobede (obcas dve) a sem-tam si este pospal dooobeda hodinu.
Dcerka sa v tom.case raz za noc zobudila (ale nie vzdy), cez den bud mala 3-4 30minutovky alebo spala 2,5-4 hodiny vkuse. Ten dlhy poobedny spanok jej zostal do takmer 3rokov,ked prestala spavat uplne.. Teda...v skolke spava..
tiez zaspinakavala okolo 21 a budila sa rano v cca podobnom case ako maly,no dost casto potiahla aj do 8:30-9.

Prosto ona mala vacsiu potrebu spanku oproti bratovi a je to tak doteraz.

bobana297
20. mar 2017

no aj ja davam drobca spat o 8. pospi do tej 2 pol 3 ale potom uz je hore o pol 5. rano ked ho dam spat este potom asi tak o 8 pospi hodinku a potom poobede vonku. to pospi aj 2 a pol hodky. nechapem preco sa ale tak skoro budi ved nespava cez den vela 😀 a som z toho znicena lebo ked je tak skoro hore clovek nemoze.nic urobit 😀 este je malo hodin a clovek dba aj na susedou ( aj ked ony neriesia nas,ze mame 5 mesacne dieta ) tak neviem ci mu mam zmenit dajako ritual alebo co 😀 uz som myslela ze ked sa zobud o 3 a dala som mu dudel a zakrila a zas zaspal ze dobre super nebude mat nocne UM. ale myslim ze to je jedno ci sa naje ci nie 😀 stale je tak hore 😀

jasmine2341990
18. apr 2017

Ahojte, nas syncek bude mat o par dni pol roka a spime katastrofalne uz od porodnice. Teraz sa budi rano okolo 7, je hore max 2h viac nie a aj to je uz nerovozny a neda sa nim ani hrat, ani na rukach nic. Od tej cca 9:00 spi tak maximalne hodku. Spal by aj dlhsie, ale zobudi sa (doteraz neviem prist na to preco!?!), zmoli ocka a sme zase hore. A to dve aj tri hodiny. Potom ide spat povedzme o 13:00 a najneskor o 14:30 sme zase hore s tym, ze si trieme ocka ale uz nevieme zaspat. Dalej nasleduje nekonecne dlhe poobedie, kedy sa obcas zahra, ale vacsinou casu sa nosi na rukach a aj tam je uz k veceru nervozny. O 18:00 sa kupeme a po 19:00 sa ukladame spat. Niekedy zaspi hned, inokedy sa mordujeme aj vyse hodiny :( Tento den by nebol az tak narocny, keby mame aspon tu noc dobru. Ale kdeze.. spime dobre tak max do 22:00 a potom nasleduje budenie kazdyyych 40min (presny ako hodinky!!) a takto fungujeme az do 7 rana. Kedy sa samozrejme budim totalne vycerpna.. preto zavidim kazdej jednej mamine, ktorej babatko spi aspon trosku lepsie.. dufam, ze nasho krpca toto uz coskoro prejde a budeme mat krajsie a veselsie dni, alebo aspon noci 🙂 prajem vela trpezlivosti vsetkym maminam 🙂

zuzana3588
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tina1988
8. aug 2017

Nasa ma skoro 7 mes. a vychadza jej to tak na 3 spanky denne. Vzdy sa jej spanok posuva podla toho, o kolkej rano vstava. Ked vstane o 7mej, dve hodinky je hore a zasa ide spat. Niekedy si pospi pol hodinku, niekedy aj 1,5 hod. Ale posledny spanok dna ma medzi 4 a 5, nenechavam ju spat dlhsie ako do 5tej, lebo vecer vydrzi byt aj 3 hodinky hore, tak sa pred spanim poriadne unavy. Zaspi o 8mej a spi celu noc. Ak sa zobudi, dam cumel a spi dalej. V jedej knihe o spanku dietata bolo napisane, ze sa ho netreba bat zobudit pocas dna aby neprespalo polku dna. Tak si zvykne sa urcity rezim a pojde to. Mozno pomoze ubrat z denneho spanku aby potom vecer bola unavena.

zuzujojo
2. nov 2017

@stanusa999 mi sme mali včera 5 mesiacov no a spánok katastrofa ani v nutri ani vonku takže takto ráno vstáva ako kedy medzi 9 až 10 hod ale stým ze večer zaspáva o takej 19 až 19.30 hod a to do 22 stále mrcime a ešte aj papame potom zaspí a znova sa zobudí za 2 hodky niekdy za hodinu a pol a takto až do rána každú 1,5 až 2 hod sa kojime a niekedy sa zobudí ráno o 4 a do 7 sme hore a to cez deň spi tak 2x po takej hodine a niekedy len 15 minút staci

emara
27. máj 2019

Tak poviem aj mladíkovi.. 😂😂😂😂

emara
27. máj 2019

Vladikovi...oprava...