Koľko času môže bábo tráviť v autosedačke?

petaba
3. aug 2007

Ahoje mame jeden velky problem, mala nechce byt vo vanicke, ale ked je v autosedacke, tak je spokojna! Neviete kolko casu tam moze travit? Aka moze byt najdlhsia cesta pre mimino?

myval
9. aug 2007

tlapičko: to mi ani neříkej že je takový markantní rozdíl v ceně... hrozné, když si představím kolik jiných věcí bych mohla za ten rozdíl malé koupit... 😖

domina
9. aug 2007

Tak já se přikláním k těm, kteří jsou toho názoru, v autosedačce jen na nezbytně krátkou dobu.A nejvíc mě irituje, jak vidím v těch obchoďácích ty mimina nacpané v těch autosedačkách na podvozku a jak si spokojená maminka jezdí v pohodě celé dopoledne po nákupech.jakože to je tedy můj názor

myval
9. aug 2007

domino:však poznáš, autosedačka může mít od 3-5 kg, rostoucí dítko i do 3 měsíců - takže nesedící tak 6 kg, tak si to teď sečti a nos v jedné ruce a to ještě od těla, protože ta rukojeť je tak uzpůsobená. A navíc nejsou v sedačce celé dopoledne, protože se krmí - kojí po 1,5, 2,3 hodinách...ale také se přikláním k tomu, že by nemělo být dítě moc dlouho a často v jedné poloze. ALe jinak podvozek doporučuji, protože jen to nosení dítěte v sedačce k autu, a tašku v druhé ruce, nebo batoh s nezbytnými věcmi...je to celkem zápřah. My jsme podvozek neměli, s tím, že budu dítě překládat do kočárku, ale je to ÚPLNÝ NESMYSL...

melory
9. aug 2007

ahojte baby, takze keby som chcela ist do chorvatska? nieje riesenie?

tlapicka
9. aug 2007

melory: jasne ze je! nemusis se bat

co se nakupovani s ditetem tyce, tak pokud jde o smajdani po obchodech je lepsi satek ci kocar a pokud jdes do supermarketu pto nakup, tak mi prijde mnohem lepsi dat dite v sedacce do voziku a k nemu nakup. kdyz mas sedacku na podvozku, vozik uz nevemes a nemas kam nakupovat, takze nesouhlasim s myval. my podvozek nemame a VUBEC nam nechybi!!! a na nakup chodim nejradsi se satkem, protoze mam volny kosik. nakupovani do kocaru je oprus a s podvozkem uz si to bubec nedokazu predstavit... priklanim se spise k domine...cim min tim lip, ale jak jsem rekla, nase mala je chudak a travi tam casu i tak moc! je i moda vubec nekupovat kocarek a mit je autosedacku na podvozku, to uz je opravdu ulet. 🙄

myval
9. aug 2007

taky jsme to tak řešili že jsme malou tahali v rukách v autosedačce, měli v babyvaku ve kt. moc nevydrží (možná že šátek je lepší, nemůžu zatím posoudit), a taky měli ve vozíku s nákupem, ale upřímně do vozíku pokud dáte sedačku, tak už vám tam moc místa nezbyde. S podvozkem lze nakupovat s košíkem, s vozíkem si to taky neumím představit. Pokud je podvozek s aretací předního kolečka, dá se ovládat jednou rukou, navíc mají často podvozky spodní košík 😉

myval
9. aug 2007

ale nahrazovat sedačka s podvozkem kočárek, to je opravdu blbina. Jenže to obchodů, kromě supermarketů se s normálním kočárkem nedostanu. A manžel nemá čas na hlídání dítěte v kočárku před obchodem, zatím co já v tryskové rychlosti kupuji plínky apod.

miluska.woolley
9. aug 2007

Holky, nechci Vam do toho kecat ale v tzv. sling satku je dite schouleny presne jako v autosedacce a satky jsou tak propagovane...

tlapicka
9. aug 2007

holt kazdy si vybere co mu vyhovuje. my jeste malou v obchode nikdy na rukach netahali, jsme na to moc liny... a tak velky nakupy, aby se nam tam s mimi nevesly nedelame. 😕
pises ze zatim nemuzes posoudit satek, planujes koupit? jestli jo vrele doporucuju!
myslim, ze do voziku s autosedackou se vejde vic zbozi nez do kosiku, ale to zalezi na obchode a velikosti voziku. tady jsou vsecky veliky 😀

bihan
9. aug 2007

Miluška, v tomto s tebou absolútne súhlasím.. trošku sa mi zdá čudné tváriť sa, že v babyšatke je mimčo v "prirodzenejšej" polohe, ako v autosedačke... ani v jednom ani v druhom neleží na rovnom.

myval
9. aug 2007

tak my jsme měli sedačkou půl vozíku zabraného. A do zbylé půlky, to mi příjde že je velikost košíku, no, možná je to na výšku větší, ale to tam nedáš, protože to přepadává na sedačku. Myslím v rukách sedačku, ne na rukách. Šátek uvažuji, ale asi nějaký z bazaru, protože už jsem investovala 2x do baby vaku, staršího, a nového se zatahovací tkaničkou, a malé se v tom prostě nelíbí. Je ji tam vedro. Musím se podívat jak velký šátek bych si měla koupit.

myval
9. aug 2007

bihan v břichu taky neleží na rovném.

tlapicka
9. aug 2007

bihan: mozna jo, ale nase mala satek miluje a autosedacku nema rada... cim to asi je? kaslu na polohy, pro me je meritko, jestli je spokojena....

bihan
9. aug 2007

Myval, aj som za a veľká faninka babyvakov, čo sa týka sedačiek, tak mám skôr názor, že koľko mimi samo vydrží... tváriť sa, že max. polhodina je podľa mňa blbosť.. ale tak isto je blbosť odsudovať sedačky a tváriť sa, že v babyvaku alebo šatke je miminku z hľadiska vývoja chrbtice lepšie.. je mu lepšie, lebo je pri maminke, konieckoncov africké ženy takto nosia svoje deti celý deň 😉 ale na rovnom neleži.

tlapicka
9. aug 2007

bihan: mas pravdu, ale to je uz uplne mimo tema. Mam pocit, ze tady nikdo neresi, co je lepsi pro mimi a jeho zada, ale jak se vyrovnat se situaci, ze s tebou musi jit mimi nakupovat. potazmo, jak to udelat nejjednoduseji pro sebe.

leva
9. aug 2007

Mne bola babysatka nemozem si pomoct vzdy nesympaticka,nakupovanie si neviem snou predstavit aj kvoli tlaceniu kosiku,mi sme mali babyvak,no pouzili sme ho malo,podla mna je najlepsie dietatu v autosedacke.No na vetcie nakupi chodime spolu s manzelom,ja tlacim kocar a on vozik.no ale 1000 ludi 1000 chuti,nechcem tym nikoho urazit.

myval
9. aug 2007

baby vak se nám neosvědčil, takže opravdu já doporučuji autosedačku po nezbytně dlouhou dobu.

domina
9. aug 2007

Myval a co poznám????Proč bych autosedačku měla tahat v ruce, když vytáhnu z kufru kočár.

domina
9. aug 2007

Ježiš, tak esi sem se blbě nevyjádřila když to zpětně čtu.Měla jsem na mysli ty maminky, které mají sedačku i s podvozkem a očividně si libují celé dopoledne po nákupech hadříků atd.Soudě dle tašek ověšený podvozek.Jako když bych šla nakoupit jídlo, tak taky ho šoupnu, to co bude pohodlnější pro mě, páč nákup jídla mě může zabrat cca 2 hoďky, když dělám větší nákup a to se dá...abych to uvedla na pravou víru tedy a nebyla tady za puritána 😉

ronie
9. aug 2007

taky nechápu co by měla domina poznat 😀 já to teda neznám a na nákupy bud jezdim sama a nakupuju do kočáru-máme velkej košík na inglesině nebo jedem s mnželem a to jeden s kočárem a druhej s vozejkem 😉 taky vytáhnem z kufru kočár

myval
9. aug 2007

domina: ale je rozdíl jestli vytáhneš z kufru kočár o hmotnosti 15kg, nebo podvozek a hmotnosti 6 kg. A mě teda upřímně složený kočár do kufru vejde, ale sama ho vytáhnout není až tak jednoduché. Ale abychom se zbytečně nepřely, taky bych nad takovou maminou kroutila hlavou, ale když nějakou takovou vidím je chviličku co kolem nich projdu, nehodnotím ji. Jsi v 25tt, upřimně já jsem taky tak uvažovala, ale pokud můžu upřímně poradit, tak se dívej po kočárku, na kt. půjde dát i autosedačka, a jaká.

ronie
9. aug 2007

no já doporučuju inglesinu kočár hlavně proto že má easy clip na kterej naklapneš korbičku a jdeš-kočár se dá strašně lehce složit a v nejhoršim tam můžeš naklapnout sedačku-udělala sem to jednou na nákup a trpěla sem celou dobu s Olivkem takže sme toho moc nenakoupili a já si oddychla když sem ho vyndala na deku. Jo a podruhý hned po porodu na kontrolu k dr, ale to sem byla po císaři a nemohla tahat těšší věci a šátek mi nešel uvázat. Ale rozhodně sem ráda že má domina názor jaký má, doufám že jí to vydrží a dneska se snad ani nedělaj kočáry co na ně nejde sedačka 😎

domina
9. aug 2007

Myval, to je opravdu to poslední co mě zajímá, esi mi jde na podvozek autosedačka.Mě moc nejde o mojí pohodlnost.Ale já uvažuji dle našich dispozicí.My máme velké auto kam kočár když na to příjde nemusím ani skládat a za druhé chceme autosedačku bez té základny a fakt mi příjde zbytečné jí při každém nákupu odkurtovávat z auta pásama a pak zase přikurtovávat.To už mi příjde pohodlnější a rychlejsší vyndat ten kočár.Kdybych měla malé auto, asi bych uvažovala jinak,možná, že by mi nic jiného nezbylo, než ho tahat v tej autosedačce, protože bych kočár nevytáhla z auta.Ale kdoví co bude v prosinci.Mě možná potkáte jak od rána vymetám obchody a caparta v autosed. 😀

tlapicka
9. aug 2007

domina: vyjadrila ses dobre, pochopila jsem to a souhlasim, na cele dopoledne a na hadriky kocarek a na jidlo sedacka 😉 😀

domina
9. aug 2007

Ronie dělaj.Tak ale když si vybírám kočár, tak už si ho snad vybírám, aby byl co nejpohodlnější pro jednoduchou manipulaci a lehký a až po tom mě snad zajímá esi tam jde autosedačka, nebo já nevím.Mno nic, jdu se psem.Nebo aspo%n já si vybírám takhle kočár, a jestli tam půjde autosedačka, tak už to budu brát jako bonus, ale rozhodně to pro mě nebude priorita....jdu s tím psem povídám 😀

domina
9. aug 2007

no a nebo je taky dobrý, když už jim nestačí ověšenej podvozek a ty tašky začnou cpát ještě na tu autosedačku s tím dítětem 😀

ronie
9. aug 2007

no my vybírali, aby byl hlavně velkej a mimo se nám tam vešlo v zimě s fusakem a nemuseli sme ho dávat do sporťáku moc brzy-no nevim když už máme 6 kilo teď- se nám tam nakonec možná ani tak nevejde 😀 😀 Jinak fakt super domi-přeju hodně zdraví tobě i mimískovi 🙂 🙂 😉

myval
9. aug 2007

taky beru jako plus když mi malá usne v autosedačce, a nemusím ji překládat z autosedačky do kočárku, jen ji vyndám a nacvaknu na podvozek, a tím neprobudím, nebo jen velmi málo. Ber to jako bonus, já na to taky nepohlížela, a zjistila, že na můj kočár - trojkombinace - autosedačka dát nejde.

domina
9. aug 2007

Jestli tam půjde dát, nebo nepůjde to je mi celkem jedno.kdybych chtěla, aby tam dát šla vyberu si kočár, který mi to umožní.ale jelikož po tom ani netoužím, tak upřednustňuji u kočáru jiné věci.tžeba právě to, aby byl lehký a dobře se s ním manupilovalo, aby mě neotravovalo ho pokaždé vyndavat z auta a rozkládat.a nemyslím, že by malé/malému vadilo o to víc, když se spící přenese jinam.pokud si toho vůbec všimne.ronie děkuji 😀 sem pak zvědavá na sebe, jak se budu vztekat s kočárem 😉

hanka274
9. aug 2007

tiez nerozumiem a nevidim najmensi dovod na nosenie deti v autosedacke,a autosedacku nesiem v ruke....to je co za blbost? za prve tazke jak svina, a za druhe....ved kocik snad mam, nie? tak dam bejby do kocika...
kde je problem??
tiez suhlasim ze mat iba v nevyhnutny cas v autosedacke...
a je rozdiel ako som uz pisala byt v polohe "skrcenej" v brusku a v autosedacke!! predsa v brusku sa tocim/samo vacsie deti uz nie/ na nic si hlavne netlacim!!! ziadna zataz na chrbticu!!! na kostrc!!! naopak uz "na vzduchu" ta zataz je. bozinku, ved sa kocky dajte vy do takej polohy a skuste kolko vydrzite, ci vydrzite hodku-dve-tri bez toho aby ste si vyrovnali chrbat, pretoze nohy si mozte, aj babo, ale chrbat nie... 😅 😔
A uvedomila som si aj pri babyvaku (co sme pouzivali aj my), ze taktiez vo zvislej polohe ta zataz je. Nuz ale my sme to pouzivali asi 10x dokopy, takze v poho...