Koľko času môže bábo tráviť v autosedačke?

petaba
3. aug 2007

Ahoje mame jeden velky problem, mala nechce byt vo vanicke, ale ked je v autosedacke, tak je spokojna! Neviete kolko casu tam moze travit? Aka moze byt najdlhsia cesta pre mimino?

bea06
15. aug 2007

Ja budu asi ten spatny priklad.Ja s malou uz 4x jela 800km..samozrejme jsme delali casty prestavky.Jeli jsme pres noc tak mi mala spala.nekdy je horsi jet s ni jen 30km a pres den.

hanka274
16. aug 2007

bea06, ak musis, tak musis...
v tvojom pripade to je asi uz o bezpecnosti, bezpecnu sedacku a ides....
a spatny priklad??? ty urcite nie....to su take prechadzajuce sa po nakupnych centrach s niekolkodnovymi detmi schulenymi v "minisedackach XS"....to su len matere!!!

androna
17. aug 2007

dievcata ja myslim ze je fajn striedat kociar sedacku i satku.moja osobna skusenost so sedackou je ze ked tam je prcek 2hodinky tak ma otlaceny zadocek cele telicko ma vyrytu plienku na kozi tak si nemyslim ze autosedacka je fajn na dlho.nechce tam byt pretoze mu to je nepohodlne a nemoze sa natahovat ani si pustat prdiky.takze pre nho je sedacka iba v aute a to vecsinou spinka.ale asi su deti ktore su tam radi.
pre tych co musia cestovat daleko nemaju na vyber mimi to raz za cas zvladne.ale tie co maju miesto korbicky sedacku jak pise hanka274 to su fakt matere a este najlepsie ked nakupuju do tej sedacky kde lezi mimi.

valy
17. aug 2007

ahojte, my mame taky kocik, ktoreho vanicka sa da pouzit aj v aute ako bezpecnostny system, stacilo dokupit len take bezpecnostne pasy a dieta si v tom moze pocas cesty pohodlne lezat. teraz sme sa akurat vratili z 500 km cesty a mala nam skoro celu cestu prespala.
bohuzial ju musime davat aj do autosedacky vzdy hodinu po jedle, lebo ma reflux, ale je tam strasne stlacena, tak ju po hodine vzdy prelozim do postielky alebo kociku, tam sa moze natahovat.

nikka.vo
17. aug 2007

Jak víte, že ty maminky v nákupním centru jsou tam půl dne? Já patřim mezi ty, které když si potřebují něco zařídit, nebo koupit dárek, tak hodim malého do sedačky na podvozek, protože mi v hlubokém kočárku spí kratší dobu a pak mi celou cestu prožřve a jet se řvoucím dítětem metrem, to je labůžo...
Netrávim v nákupáku 3 hodiny, ale jen nezbytně dlouhou dobu...

Neříkám, že to takhle praktikuju každý den a týden, to vůbec ne...

Ale dělat z nás nezotpovědné matky... 😖

Někdo nemá dost velké auto, aby se mu do něj vešla korbička a velký nákup a protože si třeba nemůžou dovolit jezdit a zařizovat něco na xkrát, tak to sfouknou všechno naráz...a s dítětem v sedačce 😉 I to je možný případ 😕

Prostě to nemusí být o rozmaru té maminky, ale může mít k tomu nějaké důvody a aby se tady z nich dělalo kdo ví co... ☹

Neříkejte mi, že je to tak strašné na páteř, pokud tam to dítě není denně a několik hodin, vždt to co píše kristinaw...copak by to v Americe praktikovali tak, že mají většina jen sedačky, kdyby to bylo tak hrozné?

Já tu nepropaguju jízdu v sedačce na podvozku, to vůbec ne, jen obhajuju ženský, kterým z určitýho důvodu občas nezbývá nic jiného. 😉 🙂

Je na to spousta názorů, stejně jako spaní na břiše, nočení v šátku, nošení v klokance.... 😒

Neberte to prosím jako útok...spíš jako obhajobu 😔

Valy, já jsem původně taky uvažovala o hluboké korbičce carcot od quinny, ale nechápala jsem, jak to může být pro dítě bezpečné a oni se dokupují pásy, aha 😝

nikka.vo
17. aug 2007

Co třeba jsem udělala asi 3x, že jsem Dominika dala do autosedačky i doma a uspala jsem ho v ní, protože jsem už byla zoufala a nic jiného nezabíralo, ale pak už jsem se tomu chtěla vyvarovat a víckrát jsem to nedělala. Samozřejmě, jak píšete všechny, protože dítě by v ní mělo být jen když je třeba, s tím souhlasím... 😉

omlouvám se za slohovku 😀 🙄

bihan
17. aug 2007

nikka.vo - tie vaničky, ktoré sú síce homologizované na prepravu (dokupuješ pás nie na dieťa, ale vaničku) a na Slovenskú sú podľa zákona zakázané... O ich bezpečnosti radšej pomlčím, mimi je väčšinou pripútané jednou prackou na suchý zips.. nechcem vedieť, čo to s tou korbičku pri náraze urobí...
Hanka, pokojne choď vynadať do materí všetkým matkám v USA, čakajú len na to 😉

valy
17. aug 2007

bihan, to vazne su zakazane? 😨 nam v obchode v BA povedali, ze je to ok. je to peg perego vanicka.
jeden taky siroky vankusik ide cez prsia dietata, cez vankusik ide bezpecnostny pas a vanicka je pripevnena dvoma pasmi v aute

nikka.vo
17. aug 2007

😕 ...to se divim, že to vůbec někde dovolili používat, já jsem jednou nechala Dominika spícího v hlubokém kočárku, když jsme jeli autem z návštěvy, která je od nás asi necelých pět minut 🤐 Říkala jsem si, že za takovou krátkou cestu se nic nestane 😒 a pomalu skoro před barákem to do nás málem narval čelně jeden ožrala, ještě bez řidičáku. Naštěstí to přítel strhnul co nejvíc ke straně a odneslo to zrcátko.

Pokud v tom neni prďolka přikurtovanej, aby z toho nevylítl, nebo se nepraštil při prudčím zabrždění, tak bych se bála 😖

nikka.vo
17. aug 2007

zapomněla jsem dodat, že to už fakt víckrát ne, abych nepoužila sedačku

Je pravda, že mimčo je v tý korbičce přikurtovaný, ale když to škubne, tam mu půjde tělíčko do vrtule, ne? Jestli mě chápete... 😕

Trup je připásaný, ale prdelka a nožičky setrvačností poletí.... 😖

nebo ne?

bihan
17. aug 2007

Valy, predavači toho radi nakecajú, podľa zákona je jediný povolený spôsob prepravy detskom zadržiavacom zariadení - autosedačke, vaničky k nim nepatria... 😒
A ešte niečo, fakt to nie je bezpečné, už si nepamätám link, v nemecku robili testy aj s vaničkami a detskými sedačkami... myslím, že hlavne pri bočnom náraze to nie je vôbec sranda...

valy
17. aug 2007

neviem, nam to predali ako schvalene detske zadrziavacie zariadenie, splna to nariadenie EU 44/04.

nikka.vo
17. aug 2007

zkus si to zjistit ,valy a šla bych jim to tam omlátit o hlavu 😠

policajty nebude zajímat co řekl nějaký prodavač, který se vyzná v zákonech stejně naprd jako my! 🙄

luuuu
17. aug 2007

Ja ked idem do nakupneho centra neberiem celu vybavu z jednoduchecho dovodu...musela by som ist kamionom! takze sa po nakupnom centre promenadujem s mojim synom v autosedacke na kociku..odporuca sa max.3hodiny ja tam korzujem tak dve...som to ale mater zeee? 😀

nikka.vo
17. aug 2007

ty jseš teda luuuuuu 😀

valy
17. aug 2007

tak zatial som zistila len tolko, ze to nie je nariadenie EU ale nejaka bezpecnostna norma. som fakt zvedava, ako to je

bihan
17. aug 2007

Valy, malo by stačiť ako argument, že detské zadržiavacie zariadenia skupiny 0/0+ musia byť v protismere jazdy 😉 No a tiež nespĺňajú základné pravidlo - zadržať dieťa v nehybnosti v prípade nárazu alebo náhleho spomalenia auta - hlavička nie je dostatočne chárnená a kôli vám dúfam, že mimi sa vo vaničke pod pásom nemôže hýbať.. najväčšie poranenia sú v oblasti hrudníka a hlavičky...
Luuu, no teda... ja si myslím, že si hrozná mater a určite ľúbiš svoje miminko oooveľa menej než tie zodpovedné maminy, ktoré sa korzujú s vaničkou a v aute majú ešte aj bezpečnostnú sedačku a nákupy na celý týždeň 😉

valy
17. aug 2007

bihan, podla mna je to ok, myslim co sa tyka toho povolenia na slovensku. hladala som si to nariadenie vlady, prebera jednu smernicu EU v zneni neskorsicj predpisov a tam v tej smernici sa pise, ako su oznacene zariadenia, ktore maju typove schvalenie a to nase tak je oznacene, splna tu normu ECE R44/04 a ta je vraj najnovsia. aby to schvalenie dostali, muselo zariadenie absolvovat bezpecnostne testy, takze by malo byt aj bezpecne.

nikka.vo
17. aug 2007

stejně by mě zajímal crasch test , či jak se to píše, na tyhle vaničky. 😲

Nějak nevěřim tomu, že je to bezpečný, ale zase by to jinak neschválili 😕

verisek01
17. aug 2007

ahojte děvčata,přispěji taky troškou do mlýna,chodila jsem na předporodní kurz,kde nám bylo řečeno,že miminko by nemělo v autosedačce trávit více jak dvě hodinky.hlavně si křiví zádíčka,je tam pak celé pokroucené.ale určitě je taková sedačka bezpečnější než korbička kočárku položená na sedačce 😕

nikka.vo
17. aug 2007

U malinkatých novorozeňátek bych se taky bála nechávat je v sedačce dlouho, protože tam jsou fakt hrozně zkroucený 😖 , ale teď ve třech měsících mi přijde, že tam Dominik leží pěkně, už ani hlavičku nemusim podpírat, aby jí neměl tak spadlou, když usne 😵

Ale už jsem si všimla, že cca po těch dvou hodinkách je potřeba ho vyndat, jakoby si protahuje záda a začne kroutit, takže po delší době jim to určitě neni příjemný ☹

myval
20. aug 2007

nikka.vo - plně s Tebou souhlasím (u slohovky) 🙂 snažila jsem se obhájit maminy kt. mají sedačku na podvozku, sama jsem si podvozek nepořizovala, ale po 2 měsících tahání při zařizování věcí jsem to vzdala a zainvestovala, a myslím,že je jsme spokojenější malá i já. Tak kde je problém. Každé dítě je jiné, některé sedačku nemusí mít rádo, některé v ní usíná. A jen mamina kt. je s dítětem 24 hod. denně pozná kdy udělat změnu, jen aby bylo mimi spokojené. Dík za příspěvek.

hanka274
20. aug 2007

nikka ale ja nevravim o tebe, ale o tych, ktore kvakaju s druhou na kafe, male schulene-nespi a potom o 2 hodky ju zase stretam...tak to uz asi neni ok.

bihan-ale zlatinko ja som nepisala o tom, ze autosedacka nema ist do auta, naopak! pises o narazoch, takze o jazde....ja o niecom inom.... 😉 😉

jajaalf
20. aug 2007

baby ja si myslim,ze sedacka nemoze skodit ved ju preto vymysleli 😉 a urcite je dieta v tom bezpecne...

susik77
20. aug 2007

caute, my sme dnes prisli v autosedacke z porodky. dost som sa bala, ale mala bola strasne kludnucka a cely cas spinkala 😉

jajaalf
20. aug 2007

susik blahozelam... 🙂 🙂 🙂

hanka274
20. aug 2007

jajaalf-ale ved to je v poho, musi byt bezpecna (teda samo ako ktora), ale na cesty....nie na "celodenne vylety po auparku"-napriklad.

hanka274
20. aug 2007

susik77-BLAHOZELAM !!!!
neboj, ak s nou bude od narodenia, tak si zvykne a na cestach bude pohoda...
my sme tiez pouzivali od narodenia a cestovanie bolo fajn, dokonca sa ma kazdy pytal ze co mala ked si ju vozim ja...pohoda-zvyk, takze pohodicka...

jajaalf
21. aug 2007

ja sedacku pouzuvam aj na nakupy,lebo je to pohodlnesie.pripevnim ho hore na vozik a idem...lebo sama by som to nezvladla tlacit kocik aj vozik..a nemam nikoho kdo by mi maleho povaroval.a a manzel robi...

susik77
21. aug 2007

diky baby 😉 Verunka je kludnucka aj doma, co som rada 🙂 akurat v noci sa jej nechce moc spinkat 😎
my sme ju dnes skusali davat do babyvaku, kde sa jej velmi pacilo, tak mozno to budem kombinovat, ked pojdeme nakupovat-cesta v autosedacke a ked prideme do nakup. centra, prehodim ju do babyvaku 😉