Koľko času môže bábo tráviť v autosedačke?

petaba
3. aug 2007

Ahoje mame jeden velky problem, mala nechce byt vo vanicke, ale ked je v autosedacke, tak je spokojna! Neviete kolko casu tam moze travit? Aka moze byt najdlhsia cesta pre mimino?

zdenka821
21. aug 2007

Ahojky, vie mi niekto poradiť, v koľkých mesiacoch by sme mohli so synčekom cestovať 700km trasu a ako často musia byť prestávky? Teraz má 3mesiace.

nikka.vo
21. aug 2007

můžeš cestovat už teď, pro dítě to neni rozdíl jestli cestuje takovou dálku ve 3. měsících a nebo v roce...možná dokonce tyhle menší děti to snáší lépe...ve všech případech se doporučuje dělat přestávky co nejčastěji, alespoň po dvou hodinách 😉

hanka274
21. aug 2007

zdenka, doporucujem este "treningy"....teda najprv kratsie trasy a tak.
je rozdiel ak maminka nejazdi, auto pouziva vylucne ocko, teda dietatko tiez "nejazdi" a potom zrazu 700km....
co sa tyka veku, je to jedno, prestavky kvoli natiahnutiu, klasika pit, papat....-to podla seba ako uznas za vhodne, ci pomrnkava a tak....

a.j.a.
24. sep 2007

Ahojky, tak nám bylo zase řečeno, že ve vajíčku, protože není polohovatelné, nemá být mimi déle jak 2h. A to z toho důvodu, že si ještě samo nesedá, takže by se do té pozice ani nemělo usazovat. Takže máme autosedačku, která je polohovatelná a dá se nasadit i na podvozek kočárku.

danu
25. okt 2009

nostek • 1d • Dnes o 13:02
Ako dlho moze byt babo v autosedacke?
Neviete nahodou o nejakych odbornych clankoch tykajucich sa tejto temy?

Vopred dakujem.

dosa • 2d • Dnes o 13:13
nedavno bola tato tema diskutovana v telke, bol tam ortoped a vyjadril sa tak, ze autosedacka sluzi na cestu autom a nevyhnutne presuny. nemala by sa vyuzivat na "odkladanie" deti namiesto domacich lehatok a uz vobec nie na denne kocikovanie na podvozku. nie je to moj nazor, ale riadim sa tym, autosedacka = sedacka na cestu autom 🙂

lante • 2d • Dnes o 13:39
Súhlasím s Dosou. Autosedačka má predsa v názve to načo sa má využívať 🙂
A popravde minule som skoro skolabovala, keď som u nás videla mamičku na prechádzke s asi mesačným drobčekov autosedčke nakliknutej na podvozok kočíka. Jasné, že keď ideš do obchoďáku je to pohodlnejšie ale na prechádzku??
No niekde som počula, že pri dlhodobejšom pobyte takého malého človiečika v autosedčke môže spôsobiť jeho udusenie sa.

berenika39
25. okt 2009

Určitě není vhodná na pobyt mimča doma nebo na delší dobu venku, je to autosedačka, tak do auta,ne?

Kojenec má děsně velkou hlavu v poměru k tělu, těžkou, pokud její váha působí zbytečně na páteř, to je ve svislé poloze nebo v polosedě, sedě, jasně že delší dobu - ne při mazlení nebo krknutí - může to mít vliv na vývoj páteře, ta není pevná, jen chrupavky...kojenec by měl být většinu času ve vodorovné poloze nebo v klubíčku tak, aby váha hlavičky neměla vliv na záda.

nostek
25. okt 2009

ja som sa pytala preto, ze zijeme v zahr. a v decembri sa chystame na SK. je to 8-9 hod cesty. vacsinou ideme pocas noci, tak som chcela vediet aky mate nazor, popripade nazor nejakeho lekara.

berenika39
25. okt 2009

nostek, to je jasný, že příležitostná dlouhá cesta nemůže být problém, miminka cestují dneska sem a tam, spíš jsem psala o tom, že je nesmysl nechávat prcka v autosedačce celé dny, spát,krmit ho v ní a tak. Cestování se dneska nevyhneme a hlavní je bezpečnost, tak jeďte opatrně 😉 😉
Cestování v noci se nám osvědčilo, i když jsme jeli třeba 4-5 hodinovou cestu, vyrazili jsme v době večerního usínání a malého pak po dojezdu jen přeložili do postýlky. Bral a bere cesty jako součást života - hodně vidí, pozná lidi, jiný prostředí...

hoogy
25. okt 2009

ja som tiez toho nazoru,ze autosedacka sluzi na presun babatiek v aute. ako ked sme isli do obchodaku tak som tiez lemn naklila,ale doma ju nevyuzivam. okrem toho sa mi zda ze sa tam babatko poti a je mu tam teplo. takze na cesty ano,ale potom odlozit doma do kuta.

nanika
25. okt 2009

Nostek, to je ok, len si ho kontroluj, lebo to udusenie sa obcas stava tou polohou dietata vo vajicku, ak ti zaspinka a padne mu hlavicka na hrud, moze si zablokovat dychacky. Ale malo by sa to stavat len pri statickej polohe, pri natriasani v aute vraj dieta tak tvrdo nezaspi, aby sa to stalo. No ale, spolahni sa na to...

ano, aj ja som ju vyuzivala pri presune z auta po obchode, ale urcite sme tam netravili cas, ako na prechadzke, vybavili sme a hajde domov. To vozenie hodiny vonku, ci v nakupnych centrach je fakt podes :(

carodejnica
25. okt 2009

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1105/ch...

...citujem...

Hojdacie lehátko a autosedačka:
Prevláda názor, že práve tieto prostriedky môžu pomôcť dieťaťu naučiť sa skôr sedieť a sú tiež veľmi praktické.
Nezabúdajte však na to, že obe majú šikmú oporu chrbta a preto je dieťa už po niekoľkých minútach v nesprávnej polohe – ťažká hlava padá na stranu – hrozí skrivenie chrbtice a váha tela je na krížovej kosti – sťažuje až znemožňuje sa ohnutie bedier a kolien.

Oba sú vhodné na krátku dobu, nie však na dlhodobý pobyt v nich. Bránia v precvičovaní svalových skupín potrebných pre pohyb dieťaťa.

Detské autosedačky je nutné používať len na jazdu autom. Po skončení jazdy by dieťa už nemalo ležať v sedačke.

anicka164
25. okt 2009

Asi mě rozkoušete 😉 : my korbičku sice máme, ale vpodstatě s ní ven nechodíme. Když jdu sama, nosím jenom v šátku nebo v babyvaku Haipa Daipa, když jde na procházku s M. třeba babička, jede se sedačkou. V korbičce totiž pořád brečí...
Co nechápu je rozdíl mezi šátkem a sedačkou - v oboum je položený nastejno (akorát když jdu se šátkem, tak se na mě všichni usmívají, že jsem supr matka a když jdem nakupovat se sedačkou, tak jsme ty nejhorší rodiče na celým světě . 🙂 ) Je ale fakt, že je potřeba mít kvalitní sedačku - máme Maxi Cosi.
Mikuláš leží doma, když si hrajem a pak celou noc.
Máme tak spokojený nebrečící miminko (teda když ho zrovna netrápí prdíky) a já mám aspoň zbytek nervů...

eldenisa
26. okt 2009

Maminky záleží hlavně na tvaru sedačky!!! Jestli je to taková ve které se víc sedí tak max 2 hoďky my máme spíš takovou kde leží takže je tam i 4 hodinky 😀

blandik
26. okt 2009

nemyslím, že by lehátka nebo autosedačky byly vhodné na doma. Doma má mimi ležet na rovném - tj. třeba starý kočárek nebo pojízdný košik /když je mimi malinké a leží), tak aby mělo rovné záda a mělo dost místa pro ručičky, aby si mohly hrát. Pak nejlépe dát na zem, aby dítko mělo rozhled. Co vím, tak autosedačka max na dvě hodiny při řízení autem - pak je nutná přestávka, ale to neznamená, že je vhodné dítko nechat doma v autosedačce dvě hodiny nebo jej tam vůbec dávat.

diddi
26. okt 2009

chcem upozornit na to,ze dietatko by v autosedacke malo byt len v aute,pripadne v kociku - proste tam,kde je nejaky pohyb....v ziadnom pripade nie doma a uz vobec nie ho tam nechat zaspat - hlavicka spiaceho dietatka upadne a tlaci na hrudnik,cim moze dojst k zastave dychania....takze pozor na to - nenechavajte doma spat deti v autosedackach!!!

kvetinka7
26. okt 2009

holky, kamaradka mi rikala,ze nechavala maleho spavat doma i v autosedacce.. tenkrat nevedela,ze se to nesmi.. a pak s malym musela chodit na rehabilitaci a posilovat brisni svaly..
pry ,jak tam lezel zkrouceny, nenatazeny do roviny,tak se mu dobre nevyvijely brisni svaly.
takze pozor 🙂

berenika39
27. okt 2009

to je jistý, na zádech má možnost přitahovat nožičky k bříšku, tím si ty svaly posiluje...tak až bude mít kámoška další miminka, budou už mít svaly jak schwarzeneger 😉 😉 😉

erikasadek
27. okt 2009

no ak sa da c nejmenej.. ale existuju aj specialne autosedacky kde su , up^lne na rovno..len ta cena.. 😅 800 az 900€

cestovatelkaandrea
27. okt 2009

nostek my zijeme v NL. a prvy krat sme isli na SR ked mal syn 4 mesiace. prestavky sme robili kazde 2.5-3 hodiny na taku hodinku aby sa drobcek natiahol. vacsinou su v restauraciach na dialnici dost tolerantni k babatkam 🙂

cestovatelkaandrea
27. okt 2009

tie prestavky mi navrhol nas rodiiny lekar tu v NL 😉 a cesta s drobcom bola bezproblemova

dejka77
26. okt 2011

Ahojte, my sa chystame na cestu domov uk-svk o 3 tyzdne. Kupili sme autosedacku britax, da sa vyklopit viac dozadu takze dieta je tam vo viac lezatej pozicii nez vo vajicku. Viem, ze prestavky by sme mali mat kazde 2-3 hod., ale zaujimalo by ma, ze pokial mi bude mala spat v noci, tak ci je vhodne ist povedzme aj 4-5 hod. v kuse bez toho aby sme ju vyberali.

ducci
7. nov 2011

no podla mna pokial mala spi tak ju nebudit 🙂)).. my sme boli takto na 2 dlhych cestach a raz nam vydrzala spat vyse 4 hodin 🙂 parada, urcite ju nebudem budit... a poto ked sa zobudi, tak aj tak si tu prestavku vypyta

samila1
16. jan 2012

@dejka77
ahoj, prave zvazujem kupu autosedacky Britax. Si s nou spokojna? mam 9 mesacnu dcerku a vajicko musim vratit.
Dakujem za odpoved

digysa
16. jan 2012

Babatko by nemalo travit ziadny cas v autosedacke pokial sa nepresuva z miesta na miesto, alebo nejdete niekde autom.

Samotny nazov autosedacka by mal aj jednoduchemu cloveku naznacit, na co sa tato vec ma pouzivat.

dejka77
17. jan 2012

@samila1 neviem aky typ ides kupovat, my sme kupili taku co je od 0-18kg (first class plus) a ma este taku makku "vystelku", ktora sa da potom prec ked je dieta vacsie. Cestu sme zvladli v pohode, aj mala sa mi viac pozdavala v tejto sedacke nez vo vajicku, co sme mali predtym. Ako som spominala vyssie, da sa zaklonit dozadu a celkovo sa mi zdala pohodlna. Ale treba si overit pri kupe ci sedi na auto, ktore mate.

amouramour
17. jan 2012

na dlhe cesty pri tak malinkom babatku by som volila skor vanicku z kocika, ktora sa da pouzit ako autosedacka, my mame peg perego a tam sa to presne da, do pol roka🙂

obchodiknet
17. jan 2012

malé dieťatko, po narodení a prvé mesiace určite čo najkratšie,
maximalny čas by mal byť podľa ortopédov do 2 hodín, potom je potrebné spraviť prestávku,
ak napríklad cestujete autom na dovolenku nejakých 12 hodín, je dobré si trasu rozdeliť na menšie úseky,
ideálne je niekde v strede trasy prenocovať a ráno pokračovať ďalej....

My pri dovolenke vždy niekde nocujeme a celú trasu považujeme za výlet, máme vopred určené miesta, kde sa s deťmi zastavíme, kde viem, že sú preliezky, kde je nejaké bistro na kávu. kde sa dá prebehnúť, prípadne obchodné centrum blízko diaľnice, kde skočíme mrknúť...

V každom prípade- v žiadnom prípade neodpútavajte dieťa z autosedačky, nech by plakalo akokoľvek srdcervúco - je to mimoriadne nebezpečné a ohrozíte ho na živote... Radšej vopred naplánovať zastávky ako potom čakať polhodinu s ryčiacim dieťaťkom k najbližšiemu odpočívadlu....

obchodiknet
17. jan 2012

no a pred kúpou autosedačky odporúčam sa poradiť - tak s predajcami, ako aj s ľuďmi, ktorí už danú autosedačku majú a ju používajú ... vieme z vlastných skúseností, že sú deti a rodičia, ktorým napr. na často oveľa drahších autosedačkách bude prekážať napr. to, že ak budú chcieť autosedačku napolohovať na spánok, budú musieť auto zastaviť a naklápať mechanizmus vzadu na autosedačke (no skúste to pri spiacom dieťati....),
treba si prelistovať návod na použitie na internete,
pozrieť reálne fotky z cestovania pri tom-ktorom type autosedačky...

my sme zvládli s dvojročným dieťatkom 2x12 hodinovú cestu s autosedačkou 9-25 kg, plne polohovateľnou, v cene do 70 eur.... bez plaču a nepohodlia, polohovať sa dá krásne natiahnutím sa zo sedadla spolujazdca...
nechcem postovať fotku, máme tam vodoznak, ale v prípade záujmu pošlem súkromné fotky...

samila1
18. jan 2012

Ahojte,
dakujem vam za reakcie. rozmyslame o kupe autosedacky znacky Romer - 1.varianta 0-18kg (first class plus) alebo druha varianta 9-18 kg- Romer safefix plus trenline. skor by som uprednostnila prvu variantu, ktorá sa da otocit aj v protismere jazdy a naklopit do spankovej polohy, co povazujem za najväčšiu výhodu oproti druhej variante, hoci Romer safefix je v smere jazdy bezpecnejsia. no myslim si, ze babo 9mesacne ma skor byt v lehu ako v sede, ved este nema taku pevnu chrbticu. Co si o tom myslite?