Koľko dní je platená OČR na dieťa a v akej výške?

titkovamiriam
20. sep 2009

Zajtra idem so synom k lekárke a určite budem týžden doma.Chcela by som vediet ako dlho mozem byt a ako je očr-ka platená.

bibinka
1. dec 2013

maculik- ide to mať dve očr za sebou, len na prvej musí byť iná diagnóza ako na tej druhej, nemusíš mať pauzu ani deň, ale po ukončení prvej ti vystaví pediatrička druhú očerku ale dá inú diagnózu. Napr. na jednu ti dá dg.črevné problémy a na druhú virózu. Nboj, ked jej to vysvetlíš, tak to pochopí. Dr. to robia bežne.

aduska_ba
21. dec 2013

Vedel by mi niekto poradit?Som SZCO podnikám z domu.Môžem ist na ocr s malým?A či môžem mať príjem počas ocr?A či mám platiť odvody do poistovni ?Ďakujem za každú odpoveď

hipuska
16. jan 2014

neviete mi povedat ci pocas ocr s dietatom sa musim zdrziavat v mieste trvaleho bydliska? rada by som vycestovala k rodicom a liecili sa tam....

eeffka
16. jan 2014

@hipuska na OCRke sa vypisuje adresa zdrziavania sa pocas nej, nahlas adresu rodicov

hipuska
17. jan 2014

@eeffka to je super, dakujem....

tinka_14
19. jún 2014

Je možnosť aby mal manžel očr na malu 10 dni a potom ja 10 dni ? Alebo je to rátane na dieťa?

dzidzi72
20. jún 2014

prosim vas ako je vyplacane očr priatelka papir odovzdala v praci 6teho a ešte jej neprišlo nič ziadne korunky dakujem za odpoved

eeffka
20. jún 2014

@dzidzi72 kedze odovzdala 6teho, papiere na socialku pridu tak 10.6, cize najblizsiie to bude zuctovane okolo 3.7 ( vetdy ma socialna poistovna terminy) a ona dostane peniaze okolo 15.7, vsetko je ako ma byt

dzidzi72
20. jún 2014

dakujem za radu

mimka1
20. jún 2014

dobry večer, mala som očrku od 26.5 do 3.6. Neprišiel mi ešte papier zo soc.poisťovne a ani peniaze na učet za maj. Dostanem celu sumu v juli akože za dva mesiace? alebo ešte bud. tyžden mam čakať? neviem či som sa vyjadrila zrozumitelne 😅 dakujem

bocianka123
20. jún 2014

@tinka_14 je to na "osobu", teda na platiteľa sociálneho poistenia a to ste vy dvaja s manželom . takto to môžete vyčerpať - 10 dní manžel a 10 dní ty.

bocianka123
20. jún 2014

@mimka1 závisí od toho, kedy si odovzdala papiere zamestnávateľovi a on kedy ich poslal do poisťovne. nevie, či to tento mesiac stihnú, ale mali by. ak nie, tak potom v júli za celé trvanie očr.

mimka1
20. jún 2014

@bocianka123 dakujem papier som davala hned na druhy den
tak počkam ešte raz dik

petruska12
29. jún 2014

Baby prosim vas o kolko asi penazi pridem na vyplatu ked pojdem na ocerku...nejako mi to nejde

u2jana
7. aug 2014

@maznacik007 potrebujem poradiť. V piatok som išla k dr s dcérou a vybavila som si začiatok ocr. Dcerin stav sa cez víkend zhoršil, tak sme boli u dr aj v pondelok, kedže nevedela co s nami ďalej, poslala nás rovno do nemocnice. Teraz mi tu sestričky vravia, ze ocr mi neplati, ked som s malou v nemocnici ako doprovod. Je to fakt tak???

evittam
8. aug 2014

@u2jana No tak to som ešte nepočula, prečo by ti nemala platiť OČR? Skús sa spýtať na SP. Ale podľa mňa normálne ti to platíˇ.

mimka1
8. aug 2014

@u2jana bola som v nemocnici s malym a mala som zaplatenu ocr. Ved tam sa nepiše miesto pobytu

u2jana
9. aug 2014

Tak uz som to zistila, dr mi ukončila ocr a na oddelení v nemocnici mi vypísala PN ako doprovod dieťaťa.

celkova42
15. sep 2014

ahoj.....chcela by som pomoct poradit.....moj syn je po operacíí a má mat sadru 3mesiace a potom nasleduje liečenie v Kováčovej,čiže kupele.....neviem čo by som mala riešit na 28dní pobytu s ním ,kedže som zamestnaná a nemám tolko dovolenky....poradte mi,dakujem

mirkahoholova
11. okt 2014

Dobrý den,chcem sa opýtať,mam 12 ročne deti a môžem si ešte na nich uplatniť očerku ked su choré,alebo je to limitovane do určiteho veku dietata.dakujem

evittam
11. okt 2014

@mirkahoholova Ahoj, OČR si môžeš uplatniť na každé z nich - 10 kalendárnych dní prepláca SP 55% z príjmu,taktiež si môžeš uplatniť OČR na manžela, člena rodiny... 🙂

mirkahoholova
11. okt 2014

ok dakujem,takze nieje to obmedzene do roku dietata,čiže ked ma moje dieta 12 rokov tak mozem byt s nou na očr?

evittam
11. okt 2014

@mirkahoholova Presne ako som ti napísala.

15natalinka18
19. okt 2014

@farmacka ahoj prosim ta možno sa spytam blbost mam 5 ročnu a ešte som na očr nebola a tak ma zaujima či je to podobne ako pn myslim či može prist kontrola mne z prace alebo soc. ?

mykky
18. nov 2014

Ahoj. Dnes som prvý krát na očr s malou. Dr. mi dala očr od 18.11. a ukončenie 21.11., ale 20. 11 mám neodkladné pracovné povinnosti a s deťmi bude manžel. Môžem ukončiť očr. skôr?

evittam
18. nov 2014

@mykky A na čo by si ju ukončovala, veď ťa nikto neskontroluje - myslím zo SP a nechaj to tak keď ti končí .. a v práci to oznám....Ak by to bol problém tak ti to musí lekárka prepísať.

mykky
18. nov 2014

@evittam riaditeľke som to oznámila, ale ide mi o to že či nebude problém, ak budem v práci a súčasne mám aj očr? Pretože vyriešila som si to a s deťmi ostane manžel. Ja nemám problém ísť do práce, len papierovo, aby to bolo v poriadku. Dr. mi povedala, že môžem ukončiť aj skôr, ako mám na papieri. To vraj problém nebude.

evittam
18. nov 2014

@mykky No veď o to ide 🙂 , treba aby mzdárka vedela, že nastupuješ až 22.11. a ten deň čo odrobíš sa dohodnúť s vedením, že ti zaplatia inak - napr. ako odmeny a podobne. Ak sa to nedá, tak jedine papierovo zmeniť tak ako potrebuješ.

lorela
18. nov 2014

@evittam Takže, prosím ťa, ak som na OČR nechodí ma nikto kontrolovať ako keď som PN?

mykky
18. nov 2014

@evittam A ako je to finančne? Čítam, že 55 % z dennej mzdy...ja som do týchto vecí antitalent, ale pracujem v súkromnej MŠ...pretože mi zamestnávateľ povedal, že som si mala dať radšej P-čko na dva dni...no to by som ešte nechala 4 eurá u lekára za potvrdenie...tak som platila 2.