Koľko dní je platená OČR na dieťa a v akej výške?

titkovamiriam
20. sep 2009

Zajtra idem so synom k lekárke a určite budem týžden doma.Chcela by som vediet ako dlho mozem byt a ako je očr-ka platená.

maznacik007
20. sep 2009

10 pozor kalendarnych dni a standartne 55 percent z vymeriavacieho denneho zakladu.. mozes byt aj dlhsie.. ale to je uz neplatene.. a v jednom mesiaci jedna OCR jedno dieta a jedna diagnoza

titkovamiriam
autor
20. sep 2009

dik tak platene je to fakt ,,super,, 😠 no co uz -dufam ze 5 dni bude stacit 😉

oliinka
30. okt 2012

ahojte prosím vás manžel je so synom na očr a je to prvýkrát v jeho živote takže ani neviemme ako to chodí kedy a kto to vypláca a kolko to vychádza na den,neviete mi poradit?dakujem

lejla77
7. mar 2013

Kocky, prosim o info. Ako je to, ked OCR prechadza z mesiaca do ineho? Som na OCR od 25.2.2013 do 8.3.2013 - to je spolu 12 dní. To akoze tie 2 dni nebudem mat zaplatene???????? Mne lekarka povedala, ze ked je to v inom mesiaci, tak je to OK. Ako to vlastne je? Dakujem

maznacik007
7. mar 2013

@lejla77 fuuu no co ja viem tam zaplatene to nebude a este sa ti na dva dni prerusi poistenie.... treba novu ocr na inu diagnozu... nenechaj si to tak... lebo ak pojdes potom na PN ty mozes mat problem ze ti daju len minimum... nemam to nastudovane uplne presne ale viem ze tu tiez tak bola kocka co mala s tymto problem...

lejla77
7. mar 2013

@maznacik007 nechapem, ake 2 dni? Aky problem?

maznacik007
7. mar 2013

@lejla77 neviem co nechapes, osetrovne sa vyplaca najviac desat kalendarnych dni .... cize tebe uz narok na osetrovne za 7. a 8. marca nevznikne a prerusi sa ti na tie dva dni nemocenske poistenie cize cisto teoreticky ak sa potom vratis do prace a nahodou ochories ty ja neviem za mesiac tak ti bude tvoja PN pocitana z minima... ale to je jedno proste treba tam novu ocr a s novou diagnozou

lejla77
7. mar 2013

@maznacik007 dakujem ti. Prave som volala do socialky, tak ano, preplacaju len 10 dni. 😠 😠 😠 Ta mola lekarka je uplne vadna. 😠 😠 😠

denka81
19. mar 2013

@lejla77 nie len 10 dní máš platené, ja som bola doma od 21.2-1.3 a zaplatili mi to v jednom, lepšie je brať očr aj cez víkend, platia aj to

lejla77
19. mar 2013

@denka81 dakujem. Hej, nabehla som k lekarke, nech mi to prepise, lebo 2 dni by som nemala platene a este by mi chybalo aj zdrav. poistenie na tie 2 dni. 🙄 Tak na jeden den som si zobrala P-cko a druhy som dala dieta k babke a ja utekala do prace. 🤐

lejla77
26. mar 2013

Kocky, ako je to s vyplatenim. OCR mi prechadzala z februara do marca. Teraz mi prisla smiesna suma zo Soc. poistovne. To je len za februar, alebo uz aj za marec? 😕 😕 😕

mami.sk
26. mar 2013

@lejla77 určite len za február 😉 za marec dostaneš až v apríli 😉

lejla77
26. mar 2013

@mami.sk ooooooooo, dakujem Ti, to som potrebovala pocut. Ale som nedufala. 😉

mami.sk
26. mar 2013

@lejla77 Sociálna poisťovňa vypláca dávky za mesiac dozadu 😉 presne tak aj PNku 😉 tak Ťa ešte v apríli poteší "smiešna " suma 😀

lejla77
26. mar 2013

@mami.sk 😵 😵 😵 diky

jaroe
11. apr 2013

ja mam otazku k tomu vymeriavaciemu zakladu, je nejako limitovany? A tych 55% je uz od prveho dna OCRky?

marcela1702
14. aug 2013

Chcela by som sa opýtať: som na materskej, manžel pracuje, dnes mi však povedala doktorka, že som už otvorená na 2 cm, že sa mám šetriť, ležať - som podľa p.m. v 36 týždni. Manžel si chce zobrať na mňa OČR - len neviem kto tú OČR vypisuje?
Vedeli by ste mi poradiť?

boba0013
16. sep 2013

ahojte chcem sa opýtat očr je nejak limitovaná vekom dietata??? dakujem

janinah
16. sep 2013

@boba0013 nie,očr môžeš mať aj na dospelého člena rodiny,ak ho potrebuješ ošetrovať

engiii
23. sep 2013

@mami.sk ahoj chcem sa spytat ked mam OCR druhy krat v mesiaci ta druha nebude platena? Osetrovala som 5 dni od pondelka 16.9. do piatka 20.9. ukoncila mi ocr syn bol o.k,ale uz v pondelok 23.9 zasa teploty tak dalsia ocr ☹ budem to mat zaplatene? Dakujem pekne za radu..
@maznacik007

mami.sk
23. sep 2013

@engiii ja si myslím, že keď máš aspoň jeden deň pauzu medzi dvomi OČR tak by Ti to mali platiť. skús napísať na stránku sociálnej poisťovne dotaz , veľmi rýchlo tam odpovedajú. dajú Ti najpresnejšiu odpoveď 😉

engiii
23. sep 2013

@mami.sk prave teraz to tam pozeram 🙂 je tam pisane,ze to je neobmedzene kolko ocr v jednom mesiaci,len to nesmie byt pokracovanie tej istej diagnozy a chvala bohu nema istu prvu mal z alergie a teraz angina a mam tam pauzu sobotu nedelu, piatok mu ukoncila a v pondelok znicoho nic teploty ☹ a dalsia ocr ☹

mami.sk
23. sep 2013

@engiii super, tak by to malo platiť 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majoslava
26. sep 2013

ahojte, chcem sa opýtať ako je to s očr ked mm je na materskej a ja pracujem.... zaplatia mi očr na maleho?? niekde som započula, že ked je jeden z rodičov na materskej, tak tomu druhemu nezaplatia očr iba ospravedlnia...

maculik15
1. dec 2013

babeny aj ja by som potrebovala poradit,mozem naviazat z jednej očr na druhu s tym istym dietatom?alebo tam musi byt odstup 2 dni ak ano rata sa tam aj vykend(sobota,nedela/? 😒 ideme do nemocnice na mandle a musi byt zdravy a zostal chory tak potrebujem očr pred a potom očr po zakroku ☹ ☹ prosim o radu ako to najlepsie urobit,dakujem

farmacka
1. dec 2013

@maculik15 podla mna nejdu dve ocr-ky vkuse..mne vzdy detska lekarka vypisala ocr na jedno dieta a po skonceni na druhe, ak by sa dali dat dve ocr-ky na jedno dieta hned po sebe, asi by to nerobila...

maculik15
1. dec 2013

@farmacka a neviem my poradit nejak ako to polepit?uz som z toho zufala ,cely den si nad tym lamem hlavu ☹ 😖

farmacka
1. dec 2013

@maculik15 inak detska lekarka vsetky predpisy podla mna pozna, ved s tym pracuje, treba to s nou prebrat.. ja netusim, dve ocr-ky za sebou som mala iba raz a to teda na dve deti extra.. no asi na stranke socialnej poistovne je to niekde napisane..skus zalozit temu presne s tvojim problemom, isto su tu maminy, co to riesili..

maculik15
1. dec 2013

@farmacka dakujem 😉