Koľko dní je platená OČR na dieťa a v akej výške?

titkovamiriam
20. sep 2009

Zajtra idem so synom k lekárke a určite budem týžden doma.Chcela by som vediet ako dlho mozem byt a ako je očr-ka platená.

rakywanda
18. nov 2014

@mykky ak nastúpiš už riadne do práce 20.11., očr-ka musí byť ukončená 19.11., inak to bude mzdárke robiť paseku, pretože jej nebudú sedieť dni vo výkaze pre soc.poist.,
ak odpracuješ toho 20.11. lebo "musíš", zamestnávateľ ti to nebude môcť dať do výplaty riadne, ale ako už vyššie kočka spomínala - formou odmeny

evittam
18. nov 2014

@lorela Nie, veď si doma s dieťaťom a ak vybehneš na napr.nákup tak ti nikto nič nemôže. 🙂 😉

mykky
18. nov 2014

@rakywanda Aha, tak to sa budem musieť dohodnúť s vedením...

evittam
18. nov 2014

@mykky P-čko? Akože PN? Viac sa ti oplatí OČR z finančného hľadiska lebo je to 55% z vymeriavacieho základu, kdežto PN je prvé 3 dni 25% a potom ostatné dni 55%. Ono je pravda, že na tie dva dni by sa ti najviac oplatila napr.dovolenka....

rakywanda
18. nov 2014

@mykky očr je 55% z hrubej mzdy za predchádzajúci kalendárny rok, ak by si si dala 2 p-čka, máš to zaplatené ako odpracované dni

@lorela nestretla som sa s tým, že by kontrolovali OČR-ky, hlavne ak maródiš s dieťaťom

rakywanda
18. nov 2014

@evittam p-čko je priepustka

rakywanda
18. nov 2014

my v robote si hovoríme, že máme 44 dní dovolenky - 30 dní riadnej, 7 priepustiek na seba, 7 na člena rodiny 😀 😀 😀

lorela
18. nov 2014

@rakywanda Tiež si myslím, ale v robote mi tvrdili opak. Že aj na OČR s dieťaťom, zvlášť maloletým mám byť s ním doma - strážiť, starať sa o neho, nie chodiť po nákupoch, hoci len lekárňach.

evittam
18. nov 2014

@lorela V robote ti môžu tvrdiť čo chcú - oni nemajú právo ťa kontrolovať - neplatia ti to 😉

evittam
18. nov 2014

@rakywanda To kde robíš, že máš 30 dní RD? Super 🙂

rakywanda
18. nov 2014

@lorela ách - v robote toho nakecajú 😀 😀 😀
napr. ak by si žila sama s dieťaťom a maródiš s ním 10 dní v kuse, tak pomriete od hladu? ,

myslím, že toto nekontrolujú, rovnako ako PN-ky ľudí s rakovinou

rakywanda
18. nov 2014

@evittam v školstve, okrem tej dovolenky tu nie je nič super, tíško čakám, kým dieťa podrastie, dorobím si školu a fujas matias.....

mykky
18. nov 2014

@rakywanda No teraz som dohovorila s vedením a mám si dať tie dva dni P-čko a som si pretrepala 6 eur 😒. No budem vedieť do budúcna...

rakywanda
18. nov 2014

@mykky za čo si platila?

mykky
18. nov 2014

@rakywanda za papierik od DR. 2 eura za očr. No a potom 2 za papierik na jeden deň a druhý ďalšie 2 ako doprovod.

rakywanda
18. nov 2014

@mykky ja dávam 1 euro, za vypísanie očr by sa nemalo platiť nič, veď to prepláca lekárovi poisťovňa,
to sú inak hyeny, zarábajú na všetkom

mykky
18. nov 2014

@rakywanda No, takto zarobia na takých dôverčivých a nepoučených, ako som ja ... 😒

zdenka275
5. dec 2014

Dobrý deň dievčatá prosím potrebovala by som vyriešiť problém. Mám očerku a potrebujem ísť do roboty. Môže mi ukončiť lepšie povedané potvrdiť očerku aj zamestnávateľ?
Prosím skúste poradiť Ďakujem

lucik106
27. jan 2015

Ahojte dievčata, chcem sa opýtať ak som bola v decembri na očr 10 dní s jednou dcerou a 9 dni s druhou, kedy by mi mala prist Očr na účet??? Lebo čakam,čakam a furt nič...

pukinka11
27. jan 2015

@lucik106 A odovzdala si všetky doklady? Si zamestnaná, alebo...? Lebo Sociálna poisťovňa má výplatný termín okolo 15. v mesiaci.

lucik106
27. jan 2015

@pukinka11 som zamestnaná, ekonomka povedala, že všetky doklady majú, tak neviem. Skusim tam zajtra zavolať.

pukinka11
28. jan 2015

@lucik106 Aj si sa niečo dozvedela?

lucik106
3. feb 2015

@pukinka11 na druhy den som chcela doobedu volat,ale rano nabehli peniaze, tak mi odlahlo 😉

lady511
15. feb 2015

ahojte baby,,chcem sa opýtať..od piatku som doma,, po malu sme prišli do školky lebo bola ukašlana ,,sopliky a zvýšená teplota,,ja som mala íst v piatok do roboty..na nočnu,,ostala som teda doma s malou (muž musí pracovat) chcem si dat očr na 10 dní,,predože ten kašel ma dlhšie a nevieme ho vyliečit,,moja otázka znie dá mi doktorka očr aj na výkend ked ja pracujem aj cez víkendy? otazka 2 ..ked sme mali očr v decembri dufam že to nevadí,,dakujem

evittam
15. feb 2015

@lady511 Ahojky OČR je 10 dní s jednou diagnózou, ak by bola dcérka dlhšie chorá, tak môže ísť po tých desiatich dňoch na OČR manžel. Čo sa týka toho, že si bola na OČR v decembri - to nevadí. A platí sa normálne aj víkendy - či víkendy robíš alebo nie.

lady511
15. feb 2015

@evittam dakujem,,,viem že aj priatel može íst,,ale on momentálne robí tak všeliako,,je živnostník ale teraz na živnost nerobí,,takže nemá zamestnávatela,,takže lepšie ja,,a k tomu,,ja som tiež chorá tak sa pri malej preliečim aj ja,,

maznacik007
15. feb 2015

@lady511 len spatne neviem ci ti ju lekarka vypise .... myslim od piatku .. kedze pises ze si mala ist do prace ...
spatne moze vypisat len ak mas papier z pohotovosti z piatka myslim ...

ale normlane sa preplacaju aj vikendy....

lady511
15. feb 2015

@maznacik007 ale to ano..to som už bola tak,,u nas je to tak že ked jej to vysvetlím že prečo,,a tak tak vpohode,,nebolo jej tak zle aby sme šli na pohotovost,,ale doma som s nou sotat musela kedže ja robievam aj výkendy..nemala som koho ku nej zavolat

evittam
15. feb 2015

@lady511 Nevidim dôvod preco by ta nemohla vypisat od piatku,ziadny papier z pohotovosti nepotrebujes. V praci si to predpokladam oznamila a doklady staci do prace aj na SP dorucit po skonceni OČR.
@maznacik007

lady511
15. feb 2015

@evittam tak ked som bola už v decembri na očr ..oznámila som to prevádzkarke ( rovnako aj teraz v piatok) a ked nastupim do prace donesiem papier,,do práce,,do socialnej netreba žiaden papier či?