Koľko hodín a koľkokrát by malo spať 9 mesačné dieťa?

miros_dh
29. máj 2012

Moja princeznicka vstava okolo 7 rano a chodi spat okolo 20.00, doobeda mava siestu medzi 9.30 a 11.00 a poobede medzi 14.00 az 15.00, o 20.00 chodi spat, ale posledne dni prestala spavat dobre v noci, sa dost budi.. Myslim, ze to mozu byt aj zuby, ale tiez premyslam, ci ma dobre rozdelene siesty cez den.

nasta197
29. máj 2012

ahoj ma to pekne rozložene mi sme to tak tiež mali ako píšeš do nedávna 🙂 a v noci nespal dobre niekedy ano a niekedy nie.. ako zacal chodiť tak spí celú noc moj má teraz 15mes. a spáva mi už iba 1 krat a to 2 hod. naobed ... ale na noc chodil jeden čas spinkať skor tak o pol 6 niekedy aj o pol 7 a vtedy mi spinkal v noci krásne a potom sme to približovali postupne k tej 20:00 h. skus ju dať spinkať na noc skor 🙂 uvidíš možno jej treba dospať čo zameskala v noci ako moj drobec 🙂)

lucka1987
29. máj 2012

mame to presne tak ako ty . no stava sa ze niekedy poobede nespi vobec, zaspi o 18 tej vecer, potom sa zobudi okolo polnoci na mliecko a spinka az do rana. mozno su to ozaj zubky, aj my teraz v noci mrkoceme.. ani neplace ale mrvi sa.

anjelicek26
29. máj 2012

By malo? Dieta spat neprinutis, das ho spat, ked je unavene... ked ti bude tazsie zaspavat na ten ktory spano, je na case to poposuvat. Ked zaspi do stvrt hodiny po ulozeni, tak su casy spravne.

ritusuk
29. máj 2012

Takze orientacne; vstavame okolo 8.00, od 11.00 do 13.00 (obcas sa pritrafi do 14-tej) to sa pytaju uz same do postielky, suchaju si ocka a pod. Este stale nas drzi aj popoludnajsi spanok, od tej 17-tej do 18-tej, obcas pospinkaju aj do 19-tej a viac, to uz ich chodim budit 🙂 Noc prespia celu, chodia spinkat o 21.00, teraz ked je dlhsie vidno vonku a uzivame si teplo a zahradu, tak ich ulozime az o pol desiatej, to potom aj rano pospinkaju dlhsie 🙂 Zuby nam idu tiez, pomaly ale isto, uz mi vselico napadalo, lebo ine maminky pisu, ze sa im rasili aj v 4.m a my nic 🙂 Tak stale cakam na to krizove obdobie, mozno pride, ked sa im zacnu tlacit vsetky naraz, neviem 😝

katren
29. máj 2012

kolko chce a potrebuje....ako chces prinutit viac aleob menej???

renata5
29. máj 2012

ahoj moj maly ma 9m a vstava rano pred 7hod potom spinka okolo 11hod do pol druhej a potom az vecer lebo ideme vonka atd vecer zaspi o 19az do rana

jurkovamiluska
29. máj 2012

no my mame 7m a spime menej ako vy. tak si myslim, ze je to ok 🙂

lubicakovac
29. máj 2012

do roka až roka a pol je to velmi individuálne,.. až potom to bude cca pravidelné, náš sa menil v réžime skoro každý 2-3 mesiac, niekedy aj po očkovaní

vulka
29. máj 2012

naša má 8,5 mes a cez den spáva 3-4x. Spravidla o 9- tej cca 45 min, potom o 11- tej cca 2 hod., potom o 14- tej asi 1 hod a nakoniec si ešte šlofne o 17:30'asi 30 min. . Večer chodí spať o 20:00. V noci papá 2-4x a ráno vstáva cca o 5:30.

abbey1
29. máj 2012

Nemám rada vety typu: "Dieťa by malo..."
Dieťa spí koľko potrebuje a kedy potrebuje.

klincek
29. máj 2012

moje vstavaju o 6.00, potom spia od 9.00 do 10.30, poobede od 14.00 do 15.30, spat chodia o 21.00..vsetko +- 30 min.
ak maju niektory denny spanok velmi kratky, tak si este podvecer /okolo 18.00/ asi 30 min zdriemnu.
ja ich ale rezimujem. pravidelne spanie aj jedenie sa nam osvedcilo, a s dvojickami si to neviem inak ani predstavit.

nikolaherakova
6. jan 2018

Dobry den mam10mesacne babätko, a stava v noci kazdych20min vipije flasu caju alebo vodicky a zaspi po 20 min to spravi znova a robi to celu noc mate nejaku zarucenu radu co pomoze?

katka1981
6. jan 2018

@nikolaherakova, zarucene pomoze flasu zrusit. Hentak mu znicis oblicky. Je to zlozvyk a treba s tym skoncit cim skor. Musi zaspat bez flase, bude plakat mozno 3-4 noci, ale inak sa to neda. Rovnako sa oduca od mlieka, od prsnika, od cumlika. 10 mesacne babatko sa budi aj kvoli bolavym zubkom, ale u vas je to kvoli caju. Ulz vecer babatko spinkat, ponos, pohladkaj, poloz, rob mu pss psss a odid. Nauc ho zaspavat same.

nikolaherakova
6. jan 2018

@katka1981 a mislis ze prespi celu noc bez vlaski?

katka1981
6. jan 2018

@nikolaherakova, nemyslim si ze ti prespi celu noc, je este malicke. Moj ma 1,5 roka, nema ziadne navyky na noc, prso dostane najskor po siestej, ale idu mu zubky. Ked ho neboleli, ano prespal uz par noci. Ale je normalne v tom veku, aby sa babo budilo, ci uz na zubky, alebo chce podat dudlik, nemozes ocakavat, ze prespi celu noc. Ale je rozdiel ked ta zobudi 1-3x za noc, alebo kazdu hodinu. Ale to pitie mu velmi zatazuje oblicky. Ja dam vodicku ked sa zobudi 1 max. 2x nad ranom, vela slinta, asi potrebuje, ale on si da jeden glg.

ebi88
6. jan 2018

To ti este dobre spi, nas 9 mesacny poobede hodinu dve a to tiez nie vzdy, a hore je stale do noci ci pospinpoobede ci nie, ja by som spala viac keby som mohla :D

siska53
6. jan 2018

Spi ti pekne podla mna. Ak sa budi zrazu castejsie,mozu to byt zuby,ale aj separacna uzkost,ktoea sa objavuje okolo 8-9.m. Nas spaval davno celu noc a presne v tom obdobi sa tiez zacal zrazu budit. Nie kazdu noc,ale predsa.. Niekedy si potiahol mliecka,niekedy somho len.prelozila k sebe a uz spinkal.

nikolaherakova
6. jan 2018

ok viskusam bez vlaski uvidime aj tak dakujem

deniska96
6. jan 2018

Nasa mala ma osem mesiacov a spi dvakrat denne asi po 15minut, sle potom prespi celu noc

katka1981
6. jan 2018

@nikolaherakova, ty si cudzinka? Naozaj ta flaska je velmi zly napad. Jedna vec je, ze to ma dieta ako navyk bez kt. nedokaze spat a druha vec je, ze mu zatazujes oblicky. Ale priprav sa na plac, moze to trvat aj 2 hodiny prvy noc. Babatko ukludnuj, ale nepodaj mu flasku. 3-4 noci a je po navyku. Spanok sa vam zarucene zlepsi, len to nenahrad inym zlozvykom.