Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Koľko kravského mlieka môže vypiť 14 mesačné dieťa?

Batoľa (1 - 3 roky)Alergia na bielkovinu kravského mliekaPitný režimKravské mlieko
16. jún 2020

Ahojte,zacala som davat malemu(14mes) kravske mlieko 3,5%.Celkom dobre to prijal,nema z toho ziadny problem.Chcem sa spytat kolko ml moze z toho vypit za den?Moj papa mlieko pred obednym spankom,pred vecernym spankom a raz nadranom.Dokopy cca by to malo byt pol litra mlieka na den.Niekde som citala ze kravske mlieko neni dobre pre tak male deti a max 150ml moze vypit za den.

evkakozickova
16. jún 2020

Môjmu som tiež tak začala dávať a nič mu nieje nemal žiadne problémy teraz vypije za deň cca 3 fľaše mlieka

simca06022011
16. jún 2020

Ja osobne som davala nutrilon, aj po roku... mlieko dostavala dcera aj kravske aj kozie ako doplnok alebo ked sme z neho varili... nie ako jedlo 3x denne, v podstate ked zacala vsetko jest uz okolo 1,5roka, mala mlieko v podstate len pred spanim, alebo kašu. A cez den iba napr. k ranajkam.. Ale to je vec nazoru. Neviem ci dostanes jednoznacnu odpoved, musis si sama vybrat k comu sa priklonis 🙂

maggie1978
16. jún 2020

Určite vec názoru, môj malý pije mlieko tiež asi od 14 mesiaca, dovtedy dojceny. A pije fľašu ráno po zobudení a večer pred spaním, pýta si ho. Teraz má 23 mesiacov. Ale teda papá všetko ostatné normálne, nemá to ako náhradu za jedlo.

lenuliatko84
16. jún 2020

Pil kolko chcel a nemal problemy ziadne

heidy222
16. jún 2020

Tusim 300 ml sa moze vypit, kvoli obsahu bielkovinu a soli. Ja som tiez Po Roku, Ked som odstavila davala kravske, lebo UM nechcela a tiez by vypila vyse pol litra, Tak som ho riedila normalne vodou.

lindusss2016
16. jún 2020

@maggie1978 dovolim si povedat, ze to nie je vec nazoru. Je dokazane, ze nadmerne pitie mlieka zatazuje oblicky. Nerozumiem, preco by mali byt 14 a viac mesacne deti krmene mliekom, pokial nie su dojcene. Kravske mlieko vo svojej strave nepotrebuju, ak ho dostavaju, malo by to byt len ako doplnok, urcite nie 2x ani 3x denne flasu.

autor
16. jún 2020

@lindusss2016 Hovoríš že to není dobre pre tak malý organizmus?Môj vypije 3x 150ml za deň.Bez tej dávky mlieka ani nezaspi.

autor
16. jún 2020

@heidy222 V akom pomere si to riedila vodou?

heidy222
16. jún 2020

Od oka cca 1:1, alebo tak, ze trosku viacej mlieka ako vody bolo, Tak aby chutilo. Inac v Nemecku z takeho riedeneho mlieka robia kasu uz od 4 mesiacov, ale to som ja nedavala

maggie1978
16. jún 2020

@lindusss2016 v poriadku, váš názor... Môj malý má mlieko rád, takže keďže ho už nekojim( čo je len a len moja vec), tak akože nesmie vypiť 2 x denne 210 ml mlieka, lebo je vedecky dokázané že ho nepotrebuje? 😉 On ho nemal a ani nemá ako náhradu jedla, papká všetko a chutí mu.

lenka2710
16. jún 2020

Ja som tiež dávala malej 3,5% mlieko a skôr ako v 14 mesiacoch, pretože kojiť som nekojila vôbec a na UM bola cca asi do 11 mesiaca, potom mi ho už odmietala, skúsila som dat kravské a v pohode!
Akoze nechápem, kedysi keď matky nekojili a o UM sa im mohlo len snívať co akože tie deti jedli??
A nikto sa nad tým nepozastavil, ja s brachom sme tiež vyrastali na kravskom mlieku a sme tu! A keď hovorím na kravskom, tak priamo od kravy nieže to co teraz predávajú v tých krabiciach

lindusss2016
16. jún 2020

Je to prilis vela bielkovin na to male telo, skus mu dat tu davku pred spanim, ked je na nu zvyknuty, nech je kludny. Ale pocas dna by som uz nedavala.

autor
16. jún 2020

@lindusss2016 Ma to iba pred spanim,pred obednym a vecernym spankom.A raz nadranom,bez mlieka nazaspi dalej.

lindusss2016
16. jún 2020

Aha, rozumiem, tak potom skus znizit postupne tu davku, proste mu daj menej do flasky. Nadranom mu mozno casom bude stacit cucnut a bude klud

Tu začni písať odpoveď...

Odošli