Koľko oblečenia majú vaše bábätka?

14. okt 2020

Koľko oblečenia majú/mali vaše bábätká? ❤️
Vo veľkosti 56/62/68
Myslim pyžamká, body, polodupacky, legínky, ponožky, ciapky atď.
Neviem koľko mam toho kúpiť, vo veľkosti 50 mame nachystané ale rada by som niečo kúpila aj vo väčších veľkostiach... Ďakujem 🙂😗

julka1990
14. okt 2020

56 využiju deti vačšinou mesiac niektoré aj 2 mesiace .. je to individuálne tak určite by som mala zo 10ks bodyčiek, pyžamka vo veľkosti 56, prípadne 62, 68 už ponosia dlhšie .. viac určite netreba nie je to nedostatkový tovar kedykolvek si vieš z netu objednať alebo zajst do obchodu a kupiť .. vyprať a vyžehliť to je to najmenej 🙂

lauriema
14. okt 2020

@julka1990 ja som 56 užívala 3 mesiace, mala ma 8 mesiacov a nosí veľkosť 74

babi81
14. okt 2020

zalezi ake velke babatko sa ti narodi.niektori 50 ani neoblecu, nasa nosila 2mesiace potom som kupila 0-3mesiace a nosila dalsie 3mesiace.

julka1990
14. okt 2020

@lauriema preto píšem, že je to individuálne, starši nosil 56 nejaké 2 mesiace mladší asi mesiac a skočil v priebehu druhého mesiaca z 56 na 68 rovno .. takže všetko zaleží od dieťaťa .. netreba mať toho veľa stačí na začiatok aspon niečo ved ked bude malo vždy sa to da dokupiť .. nie je to vec čo nedostať bežne v obchode 🙂

34katka34
14. okt 2020

@lauriema nás syn má 3,5 mesiaca a nosí 68/74 😁😂

lenka2710
14. okt 2020

Môj by tiež 50 už neobliekol, hneď mal 56! Mala som asi 5 ks z každého, body s dlhým, krátkym, polodupacky a overaly, 1 mikinku, bol v lete! Nosil ju asi mesiac a pol, teraz ma 3 a pol a nosí 68,onedlho bude nosiť 74,takže ani 62 nejak dlho nenosil, možno mesiac a niečo

katulka94
14. okt 2020

Ja som nakúpila podľa kadejakých zoznamov a odporúčaní bodycka teplacky aj pyžamká vo veľkosti 56,62,68 lebo však prvorodička netušila som čo je dobre a teraz ľutujem načo som toho toľko kupovala a kto tie zoznami píše. Lebo napr nechápem načo sú bodycka a teplacky keď je to pre novorodenca úplne nepraktické a nepohodlne a zbytočne, úplne stačia pyžamká, aj tak malé babo za ten mesiac čo vynosi veľkosť nikam nechodí a je najjednoduchšie otvoriť pyzamko a kuknúť ako je na tom plienka a nie vyzliekať teplacky a ešte rozpoznať body ktoré zbytočne ešte majú gumu na brusku. Takze mne stojí v skrini milión bodycok a využívam len pyžamká ktorých tiež netreba veľa lebo aj tak isto zapnes pracku raz za 2-3 dni 🙂

lauriema
14. okt 2020

@julka1990 Máš pravdu, len ktovie ci sa bude dat dokúpiť, keďže je korona kríza ja by som asi nakupovala viac teraz

lauriema
14. okt 2020

@34katka34 👍😉Je to individuálne

viktoria1512
14. okt 2020

My sme potrebovali aj menšie ako 50, naša omrvinka pri prepustení mala 2600g, takže sme rýchlo dokupovali bodynka 44ky. Je to veľmi individuálne, závisí od bábätka

julka1990
14. okt 2020

@lauriema už pri najhoršom sa da objednať z internetu 🙂 tesco bude určite otvorene takže tam sa daju veci nakupiť 🙂 všetko sa da ked sa chce 🙂

autor
14. okt 2020

Ďakujem vám baby... Ma to byt dievčatko doktor na usg hovoril ze to bude drobec tak uvidíme no 🤷‍♀️🥰

krokodil_901
14. okt 2020

Naša Vikina má doma 2 čiapky, 1 legíny, 6 ponožiek, 1 šaty+nohavice (kolekcia spolu zladená), 3 bodyčka... Ostatné veci má u ocina

miakey
14. okt 2020

@katulka94 úplne súhlasím, z tých veľkosti 56 a 62 stačia pyzamka, môj malý tiež nosil len tie, keďže stále spinkal a budil sa iba na jedenie. Body a teplaciky som začala využívať až po pár mesiacoch.
Autorka, tieto dve veľkosti ti podľa mňa na začiatok stačia, budete ich používať možno prvé 2-3 mesiace, možno aj dlhšie. Potom postupne si nakúpis ďalšie veľkosti podľa potreby a už budeš aj vidieť, ako často budeš prezliekat, prat, atď.

veroluky
14. okt 2020

Záleží aké veľké bude bábätko... Naš malý nosil po narodení 46,teraz ma 8 mesiacov a nosí 68/74... Na začiatku drobci väčšinou veľmi rýchlo rastu, takže veľa toho nekupuj... Stačí ti podľa mňa tak 3-4 z každého, prinajhoršom ľahko dokúpiš

tomcimka
15. okt 2020

Najnepraktickejšie oblečenie a teda zbytočne kupovať sú: tričká, šatôčky a legíny.
Body: záleží aké bude bábo. Ak bude veľa grckať,tak sa aj veľa minie. Tu stačí približne takto nakúpiť: s dlhým rukávom 56 3ks a 62 2ks, s krátkym 56 2ks a 62 3ks (dokopy 5 z každej veľkosti). Nič sa nestane ak bábätku sa oblečie bodíčko o číslo väčšie. U nás doma sú využiteľné aj body tielka. Oblečiem body tielko a na to overal. Pozor aj na značku napr.Lindex má úzke body.
Overal/pyžamko: najlepšie sú s manžetami na rukávoch a nohaviciach- môže sa obliecť o číslo väčšie a manžety sa zahnú. Potom stačí kúpiť každú druhú veľkosť prípadne takto: 56 ks 2ks, 62 1ks,68 2ks,74 1ks...
Nohavice: legíny neodporúčam. Najlepšie sú dojčenské nohavice a dojčenské tepláky so širokou gumou v páse. Také niečo: https://stojizato.sme.sk/dojcenske-nohavice/?p=4
Bundička: pozor na rukávy. Veľmi praktické sú tie, ktoré majú na konci manžety. Treba dávať pozor na to, aby neboli dole úzke. Veľmi blbo sa obliekajú také bundičky, ktorým sa zúžujú rukávy.
Čiapočky: so šnúrkami.
Prajem príjemné tehuľkovanie😉