Koľko platíte opatrovateľke na hodinu?

daskak
9. jan 2009

Ahojte maminy,
chcem Vas poprosit,ak mate niektora skusenosti s opatrovatelkou, mozete mi poradit kolko jej platite na hodinu? Dakujem pekne 🙂

emka21
6. mar 2011

Obnovujem tému..Mne platia 3eurá/hod v BA..chodím takto k dvom rodinkám na celé dni 🙂

diana10
24. mar 2011

chcela by som prispiet do diskusie a zdravim vsetky mamicky, ktore si myslia, ze vsetci na slovensku pracujeme v zahranicnych firmam a mame platy 2000-3000 euro mesacne. som lekarka, zatial bez specializacie a so 6 sluzbami mesacne, to jest, 6x24 hodin /kedy pracujem nonstop, nemam cas sa ani najest, napit/, z toho 2 krat pripada na vikend, nezarobim ani 1000 eur. a to pracujem na gynekologii, kde privadzam na svet deti.

tiez momentalne zhanam opatrovatelku, lebo sa musim po materskej vratit do prace, inak pridem o miesto, aj ked som mala slubene, ze mozem ostat doma do 2 rokov veku dietata. cize ak by ste o nejakej vedeli, bude vdacna za kontakty.
akurat mi to tak vychadza, ze budem k mojmu platu musiet este aj doplacat. mama za sociku davala za opatrovanie polovicu platu.

kathynka
24. mar 2011

@diana10 dobry den diana...ja som opatrovatelka a vobec si nemyslim, ze vsetky mamicky pracuju v zahranicnych firmach za 2-3 tisic...len ma mrzi, ze vsetky opatrovatelky sa hadzu do jedneho vreca...aj tie, co to maju ako svoju profesiu, aj studentky, aj dochodkyne...momentalne si hladam rodinu na 8 hodin denne, lebo pred 2 tyzdnami som v jednej po 13tich mesiacoch skoncila...ale presne cena je vzdy kamen urazu...kedze ja to mam ako zamestnanie a nie ako privyrobok popri studiu, tak nemozem vyzit z 300-400e mesacne...ja detom nerobim dozor a neberiem to ako lahku formu zarobenia si penazi...pre mna je to velka zodpovednost a zverenemu dietatu sa naplno venujem...a som velmi rada, ked sa najdu mamicky, ktore to vedia patricne ohodnotit, kedze mam na starosti to najvzacnejsie, co maju...

diana10
24. mar 2011

asi to bolo zle pochopene, nejaka mamicka v diskusii zovseobecnila, ze vsetci v BA maju super platy a teda by im nemal byt problem platiit. zial nemaju. keby som mala, urcite dam, kazdy chce pre svoje dieta to najlepsie. plne chapem, kedze tiez malo zarabam, ze kazdy clovek chce zit na slusnej urovni. zial, je chyba tejto spolocnosti, ze sekretarky /office managerky/ zarabaju neadekvatne viac a zodpovednost nemaju ziadnu. ale to tu nechcem rozoberat. urcite som nechcela urazit slusne a zodpovedne opatrovatelky.

Kathynka, s Vami volala moja mama ohladom inzeratu, ktory som nasla na nete, sme z ciernej vody... Vy vraj len v meste varujete. Aj tak vdaka.

kathynka
26. mar 2011

@diana10 v pohodicke, ja som to nepochopila zle, ale tak ako ste to mysleli...a aj som si myslela, ze by ste to mohli byt vy, kedze vasa mama spominala, ze ste doktorka...
a uplne mi je jasne, ze u nas je v tomto chyba, lebo proste matky su nutene ist skor do roboty kvoli malej materskej, resp. RP, ale celkom male dieta, moze ist akurat tak do sukromneho zariadenia alebo k opatrovatelke, co je pri nasich priemernych platoch pre tu mamicku vzdy drahe...a cele je to asi na dlhu diskusiu...a ja nezazlievam ani ziadnej mamicke, ktora mi zavola, ci mozem opatrovat jej dieta, ale ked si to vyrata, tak jej ostane 100e a musi mi povedat nie...ale kludnou a slusnou formou...mne vadia take mamy, ktore rovno povedia, ze zdierame a je nehorazne pytat si 4e/h (v bratislave)...a za najblbsi argument povazujem, ak niekto povie, ze male babo predsa spi, mozem si citat, pozerat telku...ako keby som v momente zaspatia toho dietata stratila vsetku zodpovednost...
ano, mam kamaratku, ktora priznala, ze opatruje kvoli prachom, decko jej je u prdele (to som pouzila ten slusnejsi vyraz)...najidealnejsie, ked sa dieta samo hra a ona si moze citat alebo robit veci do skoly...jasne, najdu sa aj take opatrovatelky, takze odporucam maminkam, aby si kazdu jednu preverili...to, ze da dietatu najest neznamena, ze je on naozaj dobre postarane...a pre taku by mi bolo aj tie 2e dat vela...
a este "uzasna" novinka tohto roku o zvyseni prispevku na opatrovanie dietata - tak RP dostavaju maminky 190e...prispevok na starostlivost o dieta do 3 rokov, ak matka pracuje, je od 1.1.2011 230e...ale musi sa vzdat RP...takze bude v pluse o 40e...to je fakt ohromna pomoc nasho statu...
takze v konecnom dosledku si myslim, ze priemerna maminka je na tom dost zle, pokial chce zverit svoje dieta naozaj dobrej opatrovatelke...je to take ani z voza ani na voz...
a dufam, ze sa vam podari pre vasho synceka najst niekoho, kto byva k vam blizsie a bude moct v pohode dochadzat 🙂

deticky123
28. mar 2011

@kathynka 🙂 🙂 citam,citam...si moja krvna skupina 😀

kathynka
28. mar 2011

@deticky123 a ty tiez opatrujes?

deticky123
28. mar 2011

@deticky123 🙂 ja som maminou 3deti, (ch10r,5r,ch16m),pred tym ako som zacala ja rodit 😉 som opatrovala deticky v nemecku,v anglicku,akoby ma Boh stvoril pre tu pracu,vlastne poslanie 🙂 ,tolko deticiek mi preslo rukami 😀 rozneho veku...od 0 az po pubertakov,niektore na par hodin,par dni,mesiacov,cez den,cez noc,niekedy som im len spolocnost robila v kine alebo v plavarni...niektore deticky som uz v porodnici bola navstivit 🙂 🙂 🙂 maminka porodila a uz o 3dni som vozikala 😉 😉 ,a tie maminky si ma vazili a boli vdacne,ze sa im staram o ich poklady........ale kedze som mala doma mileho,tak som sa k nemu vratila 😉 ale po case mi tie deti znovu chybali,tak sme sa aj s uz manzelom vratili do anglicka a pokracovali uz spolu v mojom poslani 🙂 🙂 🙂 ale vo mne sa zacali prebudzat moj vlastny materinsky pud 😀 ,tak sme si vyrobili vlastne mimino 😀 ,s tazkym srdcom sme sa rozlucili s rodinou u ktorej sme zili(mali 3deti)a odisli sme domov zit vlastny zivot 🙂 ,no ked mal nas syncek 1,5r znova sme isli spat do anglic a nasa rodinka v ktorej sme boli ,mali uz o jedno dietatko viac 😀 takze sme sa starali o 5 ratolesti 😉 😉 😉 .Bolo nam uzasne,aj svojho syna som si bravala na babysittingy,a niekedy aj mojho krpca strazili,tie maminy,ktorym som strazila ja 😀 😀 ,ale domov je domov a my sme sa nakoniec vratili nadobro 🙂

deticky123
28. mar 2011

@deticky123 mozem ti napisat do IP?

kathynka
29. mar 2011

@deticky123 tak ja som sa v tomto povolani uplne nasla a naplna ma to...bez ohladu na to, co som vystudovala...dik za ip 🙂

lias
29. mar 2011

Ahojte, chcela by som si privyrobiť opatrovaním detičiek.
Tie čo už deti opatrujete, chodíte priamo do rodiny, alebo opatrujete u vás doma? Čo sa viac preferuje?
Chcem si podať inzerát a neviem čo je dobré tam spomenúť.

kathynka
29. mar 2011

@lias ja opatrujem len v rodinach, priamo v prostredi dietata...ale pokial to tebe osobne je jedno a mas vhodne podmienky aj u seba doma a chces si davat inzerat, kde chces uvadzat miesto opatrovania, tak tam kludne daj, ze podla poziadavky mamicky mozes opatrovat u nich doma alebo aj u seba...budes mat tak podchytene obe moznosti 😉

emka21
31. mar 2011

@lias ja chodím opatrovať priamo do rodiny, ale nevadilo by mi opatrovanie ani u mňa doma, keďže máme rodinný dom. Takže to už musíš vedieť podľa seba.
Ale čo môžem povedať zo skúsenosti, po roku intenzívneho opatrovania som úplne zmenila názor na opatrovanie. Nie je to vôbec také ľahké ako som si myslela predtým. Teraz keď je už teplejšie, trávime pomaly celý deň vonku, robíme si výlety. Večer doslova padnem od únavy 🙂. Bohužiaľ, malý už pôjde od septembra do škôlky, tak dúfam, že rýchlo nájdem "novú" rodinku 🙂

kathynka
31. mar 2011

@emka21 to s tebou uplne suhlasim, ze to nie je vobec jednoducha praca, hlavne ak sa dietatu naozaj venujes 😉 a ty kde opatrujes? mne pred 3 tyzdnami odisiel spat do francuzska chlapcek (francuz, jeho rodicia v BA pracovali), o ktoreho som sa vyse roka starala, ale nastastie sa mi podarilo hned nieco najst...nemam sice pracu na 8hod/denne ako predtym, ale som vo viacerych rodinach, mam pozliepany tyzden, ale vychadza to v podstate rovnako...

emka21
1. apr 2011

@kathynka pracujem v BA, ale aj v SC..mám už 3 rodinky. 3-ročného chlapčeka, ktorého mám 3dni/týždeň po 8hodín + 2 rodinky na večerné stráženie, väčšinou cez víkend alebo piatky(3-ročné dievčatko + súrodencov 3-ročný chlapček a 22mesačné dievčatko)..takže dosť 🙂 ale práve toho "denného" mám už iba do konca augusta :( bude mi smutno,zvykli sme si na seba..snáď niečo nájdem..lebo chcela by som pri tom ostať aj naďalej 🙂 robíš na živnosť či nie? ja som ešte študentka VŠ..

kathynka
1. apr 2011

@emka21 ja pracujemna zivnost, ja nie som studentka uz vyse 2 rokov...doteraz som na plny uvazok opatrovala francuzskeho chlapceka v BA, zil tu s rodicmi, ktori tu pracovali...tiez sme uz boli zvyknuti na seba, mala som ho od jeho 4 mesiacov do 1,5 roka...teraz som v 3 roznych rodinach, ale pravdepodobne od polky aprila alebo zaciatku maja budem opat na 9hodin len v 1 rodine...poslem ti do ip moj blog, mozes si pozriet moju pracu...nemozem dat sem, v tejto teme by mi to zmazali ako reklamu...

heluci15
28. aug 2011

dobry den mozem sa vas opytat ze kde je lepsie strazit dieta a ako zacinat ?

kathynka
28. aug 2011

@heluci15 co konkretne mas na mysli tym, ze ako zacinat? co sa tyka miesta, tak mne lepsie vyhovuje opatrovat dieta v rodine...je vo svojom prostredi, kde to pozna a keby som chcela opatrovat doma, tak ja osobne nemam na to vhodne podmienky (na hodinku sa da, ale urcite nie na cely den) - byvam s rodicmi, ktori v 1 miestnosti fajcia, mame doma sklenene dvere, vitriny, akvaria...skratka nevhodne pre male dieta z hladiska bezpecnosti...a ono zalezi aj od rodicov, ci viac preferuju, aby bolo ich dieta doma alebo u opatrovatelky...tiez je to otazka toho, ci sa chces venovat 1 dietatu (prip. 2, ak su to surodenci), alebo mat minikolektiv...

akvetinka
27. feb 2012

Ahojte, prepacte, ale nechce sa mi to citat cele. mozno ste to uz spominali.... Chcem sa opytat, kolko platite opatrovatelke deti? ako to teraz chpdi? mam dvojicky (2 mes) a chlapceka (20 mes). A tiez, by som sa rada opytala, myslite, ze je mozne zohnat ako opatrovatelku niekoho napr. z anglicka? Tak som rozmyslala, ze aby som aj ja nevysla z cviku, kedze anglinu budem potrebovat v praci a aj drobec by sa priucil. Myslite, ze lektori co su to v jazykovkach taketo nieco nerobia? Nestretli ste sa s tym? Ci je to velmi uletene? dakujem 🙂

poleva
22. jún 2012

neviete o nejakej brigáde,opatrovania detičiek v banskej bystrici??
aj na trvalý pracovný pomer, VŠ,pedagogoická

zudan
16. júl 2012

@kathynka Ahoj, ahoj čítam tvoje články a diskusiju tu a moc zaujímavé 🙂 čítam, že to robíš na živnosť, nemáš prosím ťa nejaké vedomosti či sa to robí aj popri rodičovskému príspevku na živnosť, ja som doma so synom a uvažujem že by som rada varovala ešte dieťa, nech má syn kamoša, pre deti je to dobré mať rovesníka. Bola by som ti vdačná Zuzana

kathynka
16. júl 2012

@zudan ahoj...no pravdupovediac toto ti neviem povedat naisto...ale pokial uz nemas matersku, ale len rodicovsky, tak do toho veku 3 rokov, co sa pobera, by si mohla v pohode robit na zivnost a zaroven mat nadalej rodicovsky...ved to je nieco podobne ako ked mamina, co ma dieta do 3 rokov ide do prace a bud si ponecha rodicovsky alebo sa ho vzda s tym, ze ma dieta v nejakom zariadeni alebo u opatrovatelky so zivnostou a ma tym padom narok na prispevok na starostlivost o dieta...ale samozrejme 100% odpoved dostanes na urade prace, socialnych veci a rodiny 😉

zudan
16. júl 2012

ďakujem za odpoveď, pekný deň. Zuzana

vivusika
9. okt 2012

Babule, mne neviete poradiť? Ja som naposledy opatrovala dieťa pred štyrmi rokmi, bol to vtedy 2.5 ročný chlapček, vozili ho k nám domov a bol u nás cca 9 hodín denne v pracovných dňoch a rodičia mi platili 50sk /hod. Ja som teraz na predlženej rodičovskej a ponúka sa mi opatrovanie dieťaťa 20 mesačného, 9 hodín denne v pracovných dňoch a rodičia sú ochotní dať maximálne 250€. Mne sa to zdá málo, pretože ja keď sa doma starám o dieťa, tak iné nerobím, snažím sa mu venovať, chodím s ním samozrejme von za každého počasia a je to veľká zodpovednosť, starať sa o zvrerené dieťatko. Tak som na vážkach, čo urobiť, každá rada drahá 😉 Žijeme v Žiline.

kathynka
9. okt 2012

@vivusika zilina - nezilina, je to priserne malo...ved to nie je ani min. mzda...ak ma mesiac 21 pracovnych dni, tak ti to vyjde 1,30e/h...to ma viac aj predavacka, upratovacka, ktokolvek de facto a to nema absolutne taku zodpovednost ako ty za to dieta...viem pochopit, ze na slovensku su zle platy a matka si mozno nemoze dovolit dat adekvatny plat, ale nikdy nepochopim, ze nevedia ohodnotit pracu opatrovatelky, ktora ma na starosti to najcennejsie, co maju...preboha, ved ty to dieta nebudes mat jak doplnok tvojej domacnosti, ty sa budes on riadne starat, ma to byt tvoja praca, taktiez zdroj prijmu a stale opakujem, ze nekonecna zodpovednost...skus sa opytat tej maminy, ci by sla na 9 hodin do prace za plat 250e/mes...

vivusika
9. okt 2012

@kathynka ďakujem, ja som pýtala 2.50€/hod. a to sa im zdalo príliš veľa 😒

ifkael
9. okt 2012

@vivusika 250 je dost...

ifkael
9. okt 2012

Ma to byt sluzba aj pre Teba- Tebe prilepsi a Ty pomozes mamine..

Za tie peniaze si ho vie dat aj do sukromnych jasliciek

vivusika
9. okt 2012

@ifkael vieš, to radšej ostanem pri upratovaní, pretože za mesiac zarobím síce ,,len,, 180€ ale za tri hodiny denne a zodpovednosť takmer žiadna 🙂 to opatrovanie mi sprostredkovala susedka, pretože vie, že som deti opatrovala /svoje mám 2/ , mám ukončené DPŠ a aj opatrovateľsko ošetrovateľský kurz, takže nie som 18 ročná študentka bez skúseností 🙂 a nie je to o strážení dieťaťa ale o opatrovaní...

kathynka
9. okt 2012

@ifkael vobec to nie je dost...tak nech si ho da do sukromnych jasliciek, kde je kopec dalsich deti, pricom taketo dietatko by potrebovalo skor este individualny pristup, a to nehovorim o chorobnosti...
a ma to byt sluzba pre @vivuska ? aka sluzba? to povies kazdemu, kto sa uchazda o pracu? my vam vlastne robime sluzbu, ze vam dame peniaze, tak vam dame len ubohych 250e?