Koľko platíte opatrovateľke na hodinu?

daskak
9. jan 2009

Ahojte maminy,
chcem Vas poprosit,ak mate niektora skusenosti s opatrovatelkou, mozete mi poradit kolko jej platite na hodinu? Dakujem pekne 🙂

amouramour
28. mar 2013

@kvetinqa ved hej a naozaj nevidim dovod mamine neprispiet, nech sa ma lepsie...ak by som aj u nej nemala Pauli, viem, ze by sme sa aj so surodencami postarali nech sa ma lepsie...takto aj ona nema ten zly pocit, ze to dostava 'len tak '...a celkove jej to prospelo, neciti sa osamela a cela ozila a omladla🙂ale ked chcu ludia budu na tom vidiet len negativa...ja mojej mamke mam byt za co vdacna a ked mam moznost rada jej pomozem....

anjelicek26
28. mar 2013

@krasneleto - hlavne tie zeny prijdu o pracu, ak do nej nenastupia po 3-6 mesiacoch... takze bez prijmu, bez prace, do ktorej sa da vratit a s dietatkom - no to uz po cloveku kazdy zamestnavatel neskoci...

@amouramour - je to ina mentalita, ja to nikomu neberiem, nikdy by ma nenapadlo zene, co je doma, tri, sest rokov doma povedat, ze je leniva alebo boh vie co ineho... ani ked tu citam statusy o tom, ako je malo penazi, aka je ta rutina hrozna, deti nezvladatelne, nervy v keli :( Dodnes nepochopili, ze to nie je povinnost, ale MOZNOST ostat doma. Ale to sa casom hadam tiez zmeni.

kvetinqa
28. mar 2013

@danim boze toto je klasicky syndrom modreho kona- dochadzaju mi argumenty, tak zacnem utocit a poviem, ze sa ma dotycna radsej venovat dietatu ako sediet tu 😕 😕

amouramour
28. mar 2013

@danim aka smiesna narazka...mrkla si kolko je hodin?🙂dcerka mi davno spi...neboj, venujem sa jej....🙂a asi to nebolo tak nedolezite, ked si vobec citila potrebu zacat tuto diskusiu

tinushka13
28. mar 2013

Ahojte kočky. Ja pracujem ako opatrovateľka niečo už okolo 7 rokov. Pláca z ahodinu je individuálna od toho na ako dlho , často a koľko detí.
Iné je ak opatrujete dieťa pravidelne čiže celý mesiac. Tam je najlepšie dohodnúť mesačnú taxu.
Osobne som brala 4e/hodina. opatrovala som, hrala sa, prechádzky, návšteva u Dr.. rôzne výlety..(benzín a vstupné boli preplácané).Varila som pre dieťa obed (nie vždy, ale stalo sa).
Neskôr sme sa dohodli na 900Eur a bolas om k dispozícii nonstop pre obe rodniny /2 sestry/ a tri deti. verte, že keď sa to rozrátalo na hodiny tak to nebolo až tak.. ale bol mesiac kedy som nepohla zadkom. 😀 tým sa nechcem chváliť. ale sú rodiny , koré si vážia túto prácu, pretože zverujete to najcennejšie. a nemôžete zasa chcieť aby vám niekto opatroval dieťa za 1eur/hodina a bral na seba takú zodpovednosť. Do 8 mesiaca tehu som opatrovcala u seba doma chlapčeka /od 1,5roka do 3rok./.. na hodinu 3,30. s tým že sme boli u nás doma. 🙂 podľa mňa, vždy sa dá dohodnúť. Tiež som pomáhala mamičke , ktorá mala 2r. dievčatko práve mesačné dvojičky. tu som mala 3,80eur s tým že som sa hrala so staršou dcérkou, navarila obed a išla s ňou von. prípadne keď išla mamička k Dr. tak som jej pomáhala s presunom s deťmi . Tak toto len moje skúsenosti pre info.

anjelicek26
28. mar 2013

@kvetinqa - jasne ved kazde rocne dieta este o desiatej veselo pobehuje po dome 😅 😅 😅 😅 Asi ma malinku @amouramour pozorovat pri spani, aby sa nahodou neodkopkala 😀

moninnka
28. mar 2013

@danim mne moji rodičia varovali 11 rokov a to som robila nočné ,soboty,nedele a bez koruny

kvetinqa
28. mar 2013

@amouramour je to presne o tom, co si napisala v predchadzajucich prispevkoch- u nas mladi ludia cakaju pomoc od rodicov. Ja beriem, ze nie kazdy na to ma, aby podporoval svojich rodicov, ale ked na to mam, tak preco im nepomoct? A hlavne urcite je mama- babka lepsia opatrovatelka ako cudzi clovek. je jasne, ze ked babka dieta strazi raz za mesiac na dve hodky, tak jej za to clovek nebude platit, ale ked tam ma byt dieta cely den, vari jej, venuje sa jej, tak preco by som jej nemala platit? Kazdemu inemu cloveku by som za tu istu sluzbu platila...

kathynka
28. mar 2013

@amouramour aj ja s tebou suhlasim 😉

a preboha, to ja som sa starala o maleho francuza yoana, ktory zil s rodicmi ako celkom male babatko na slovensku a mala som ho od 4 mesiacov na 8 hodin denne a to jeho mama je akoze zla? to by tie mamicky, co do teba skacu, mali vidiet, aky maju krasny vztah medzi sebou...a ked prisla na slovensku o pracu a dlho si tu nemohla uz nic najst a chopila sa moznosti prijat pracu v luxembursku, pricom byvaju na SV francuzska, cize dochadza 1 hodinu do roboty, tak je tiez uplne mizerna matka, lebo rano o 7mej dala yoana opatrovatelke a vecer o 7mej si ho vyzdvihla? laska a vztah dieta-matka sa nemera podla casu, co spolu stravia...

a mimochodom...myslim, ze sme tu vacsina vekova kategoria, ked materska, resp. rodicovska 3 roky nebola, ked sme boli my deti...takze aj vase matky su zle? ja teda neviem, ale ja mam 29 rokov a ked som bola ja malicka, tak platena materska bola 6 mesiacov, potom mohla matka ostat s dietatom do 1 roka este, ale to uz nebolo vobec platene a po 1 roku uz nemala ani narok ostat s dietatom doma...takze aj vase mamy boli zle? pochybujem, ze boli 3 roky doma...

janinah
28. mar 2013

@amouramour ak by to bolo možné,tak by som bola s dieťaťom doma aj do jeho 5-6r. a an náhodou nie preto,že by som bola lenivá ísť do práce...a nikde nepíšem,že som pre tento môj postoj lepšia matka...a naopak,ja mám z teba pocit,že nás ty tu presviečaš,že odísť od 1r, dieťaťa je v pohode...to,že je to v zahraničí bežné ešte neznamená,že je to pre dieťa takto najlepšie,viď názory detských psychologov.....jasné,tie detičky vyrastú,len nie s mamkou,ale s opatrovateľkou 😒

@danim máš pravdu,škoda času a v podstate mi je to tiež jedno tu riešiť cudziu rodinu

danim
28. mar 2013

@kvetinqa kde si vycitala , ze opatrovatelke zaplatim ??? ja som pred materskou si vsetko tak zariadila, aby som si planovane deti mohla naplno uzit ( vratane pasivneho prijmu !!! ). ja by som tie pekne chvile, ktore teraz prezivam - rozhodne nechcela venovat ani mame , svokre a uz vobec nie cudzej zene ( opatrovatelke ). Mama vzdy bude mama a ta si ma svoje dieta vychovat- dieta uplne inak vnima mamu ako babku.
@anjelicek26 na SK je materska 3r a ja ju rada venujem detom- co je na tom take divne ?
nehovorim, ze v statoch , kde je materska kratsia su zeny horsie- maju take zakony. ja som rada, ze na SK je to 3r- lebo ten vyvoj dietata velmi dobre vidno.. po 3r uz dieta potrebuje kolektiv- dovtedy sa uci rozpravat, oduca od plienky... spravanie atd..a toto vsetko je fajn, ked si to mama ustriehne.
@janinah
venovat svojmu dietatu cas, ktory mu patri- je akoze zle ??

anjelicek26
28. mar 2013

@danim - to, ci je mama dobra alebo zla - o tom rozhoduje zakon danej krajiny, aku matersku urcia? Ved to je absurdne.

Plus teda teba nikto neodsudzuje a ani ti nehovori, ze bez do prace, neostan zo svojim dietatom ako dlho sa ti paci. Ale ty odsudzujes tie, co sa rozhodli to robit inak. A to je na zamyslenie. Nie je vsetko cierno-biele a ani nie je len jedna spravna cesta...

amouramour
28. mar 2013

@anjelicek26 veru, veru som zla, ze nesedim pri postielke;)a to este moje dieta zaspava bez problemov po puse a dobre noci...a ja si obcas spravim pekny vecer s manzelom a poharikom vina....som uz uplne, ze zla...🙂
@kvetinqa som rada, ze to tu par mamiciek pochopilo🙂ja som rada, ze Paulinka nie je v jaslickach ale u maminy...ze sa niekto venuje len jej🙂vzhladom na to, ze dostavam aj rodicovsky to skutocne nie je tak horibilna suma...nas rodicia viedli k velkej samostatnosti, prakticky celu vysku som pracovala a som zvyknuta na to sa postarat o seba sama...a skutocne by som mala troska pocit, ze maminu zneuzivam ak by som jej nic nedala, ked viem, ze je to aj cas kedy ona mohla sama zarabat a kvoli nam sa tomu vzdala....

janinah
28. mar 2013

@kathynka moja mama so mnou nebola doma 3 roky,tuším pol roka,potom šla do roboty,ALE bol so mnou otec a doteraz mám s otcom lepší vzťah ako s mamkou 😉 náhoda? nemyslím...

krasneleto
28. mar 2013

ja by som bola doma s dietatom aj do konca zivota.. ale ucty sa same nezaplatia...:D

danim
28. mar 2013

@amouramour ja som narazala na prispevky tvoje cez den- a prisla som sem teraz kvoli jednemu malemu dietatku, ktore o 16 hod operovali- mozno si to zachytila..

janinah
28. mar 2013

@danim strata času je tu písať ku niektorým témam...dobrú noc 😉

kvetinqa
28. mar 2013

@danim ale ved v poriadku. Ty si sa rozhodla takto, @amouramour sa rozhodla inak. Ona teba neuraza a neobvinuje, ty ju ano. Ja som bola v jasliach od svojho 9. mesiaca a myslim si, ze mam najlepsiu mamu na svete a moj vztah s nou to nijak nepoznacilo. A myslim si, ze takto fungovalo 99 percent rodin na Slovensku.... Je pekne, ze si si pred materskou vsetko zariadila tak, aby si mohla byt 3 roky doma. Aj ini to tak maju zariadene a napriek tomu idu do prace. Nevidim na tom absolutne nic zle.

danim
28. mar 2013

@janinah presne tak.. asi mame ine hodnoty.. ale v pohode, kazdy clovek je iny... tak ma aj ine hodnoty

anjelicek26
28. mar 2013

@janinah - ja som bola s mamou doma 6 rokov a dnes sa vobec nestykame, moje detstvo vnimam velmi negativne. Nahoda? Takto to nemozes brat. Vztahy s detmi su o kvalite, nie kvantite.

amouramour
28. mar 2013

@janinah no vidis moja mamka ma dala do jasliciek ako 10 mesacnu a mame krasny vztah🙂je to take prepac pre mna hlupe robit umeru medzi casom stravenym s dietatom a jeho stastim respektive s laskou k nemu...a ano mas pravdu v tom, ty naozaj nemas co riesit inu rodinu...my sme spokojni...vadi????🙂a tie nazory psychologov, tych teorii je tak vela, ze sa daju velmi pruzne napasovat na co konkretne chces a co sa ti hodi;)

danim
28. mar 2013

@anjelicek26 kde som napisala kriteria dobrej a zlej mamy ?? chapem zeny, kt idu do prace preto, ze musia kvoli peniazom- ale
@amouramour tvrdila, ze ona nie je ten pripad.. a aj som odpisala, ze je mi jedno ako sa rozhodla. je to jej rozhodnutie , jej dieta- ja by som si toto obdobie nenechala ujst- ak mam tu moznost ten cas stravit a vychovat svoje dieta.

danim
28. mar 2013

@kvetinqa cim som ju urazila ?

kvetinqa
28. mar 2013

@amouramour no ja mam to stastie, ze robim z domu, ale pracujem. Nie kvoli prijmu, manzel nas v pohode uzivi zo svojho, ale kvoli tomu, ze v tom, co robim si nemozem dovolit 3 roky sa valat a nic nerobit. Ved by som zakrpatela a po materskej by som sa aj hanbila ist do prace.. Mozem pracovat v noci, cez den, ked decka spia a podobne, ale mam pocit, ze robim aj nieco pre seba a aspon nemam cas riesit chujoviny, ktore sa tu coraz castejsie vyskytuju... Podla mna je uplne prirodzene a normalne co robis a ak to niekto nechape, je to jeho problem..

amouramour
28. mar 2013

@danim aha a zas to sklzlo k hodnotam...to je nejaky postih som super matka a kazda ina je zla?ty si ako nejaky urcovatel hodnot?spravnosti?to, ze pracujem neznamena, ze dieta nie je u mna priorita alebo ze ho mam menej rada ako ty...to je uz dost absurdna retorika typu kazdy mame ine hodnotuy...ach jo!

danim
28. mar 2013

@anjelicek26 tu nejde o cas, ktory s tebou mama stravila - ale o to ako ho s vami detmi travila.. si to tu pisala.. si pamatam ☹

anjelicek26
28. mar 2013

@danim - ale ani ja nie som ten pripad, co by siel do prace kvoli peniazom. Oba razy som sla do prace skor, nez mali deti 2,5 roka... lebo mi doma sibalo a to by si po case odniesli prave oni... lebo som bola nervozna, unavena, znudena, bez nalady... nic ma uz nebavilo... sama pre seba som zhodnotila, ze si moje dieta zasluzia niekoho, kto sa o ne bude starat aktivne a s chutou. A zasluzia si mamu, co prijde s dobrou naladou a bude spokojna sama zo sebou, co s nimi ten zvysny cas bude travit rada a v plnom nasadeni... co nebude preliezat zo dna na den s pocitom, ze jej doma ta rutina ide na mozog.

Vravim kazda sme ina... ja svoju pracu zboznujem... nie je to trest a ani nic, do coho sa musim nutit...

btw. ano ono to nie je o case a moja mamina bola kapitola sama o sebe. keby si v tej dobe ako dieta vyberiem, volim tie jasle ako ju...

danim
28. mar 2013

@anjelicek26 ved som to uz pisala.. ma byt doma mama nervozna = nervozne dieta.. tak nech ide radsej do prace, v pohode je to este lepsie pre dieta, akoby malo doma dieta nervacit z mamy

kvetinqa
28. mar 2013

@danim uz len to, ze riesis hodnoty a pre koho je alebo nie je prednejsie dieta by mna ako matku urazilo.. nic nevies o tom aka matka je a ake hodnoty ma a preco isla do roboty. Tak isto nevies ako dlho robi, kolko casu travi s malou a aj tak mas tendencie riesit, ze by s nou mala byt viac a venovat sa jej. Vo svojom volnom case by nemala sediet pri PC, ale opat sa venovat dcere, co na tom, ze je 10 hodin vecer... Nechapem odkial beries istotu, ze tvoje hodnoty, predstavy, navyky su tie spravne a tie, ktore robia matku dobrou matkou... Je tu napriklad diskusia o tom, ake rozpravky pozeraju deti doma... Poviem priklad. Mama je s dietatom doma a dieta pozera cele dni rozpravky. Mama je v robote a dieta je s babkou, ktora sa mu cele dni venuje... Nemozes z jedneho prispevku predsa vycitat aka je dana osoba matkou...

danim
28. mar 2013

@anjelicek26 citala som tvoje detstvo uz davno ako si pisala.. ano urcite jasle by vam boli lepsie.. to bez debaty.. ☹