Koľko platíte opatrovateľke na hodinu?

daskak
9. jan 2009

Ahojte maminy,
chcem Vas poprosit,ak mate niektora skusenosti s opatrovatelkou, mozete mi poradit kolko jej platite na hodinu? Dakujem pekne 🙂

ifkael
9. okt 2012

@kathynka kto zarobi 4000€ bez mihnutia oka Ti da 800€... Nech to mas ako prijem.

Pre priemerne zarabajuceho cloveka je aj 250€ dost

lussy666
9. okt 2012

@ifkael tak nech si ho do tych jasiel da...250 e je velmi malo, 20 mes. dieta, 9hod. denne, 5x do tyzdna...hm, sory...je to malo..

kathynka
9. okt 2012

@ifkael to vobec nie je pravda...pracujem na zivnost ako opatrovatelka v rodinach, takze viem, o com hovorim...a urcite nie som v rodinach, kde matka zarobi 4000e...porozmyslaj, ake by to pre mna bolo, keby som dostavala za moju pracu 250e za 9 hodin denne...to by si potom nazvala priemerne zarabajuci clovek? opatrovatelka, co pracuje na full time nie je studentka, ktora hlada privyrobenie, ale zena, ktora sa tym zivi a tiez ma svoju rodinu, ucty, zavazky...tak preco by nemala byt za pracu, ktoru vykonava so svojim najlepsim vedomim a svedomim, patricne ohodnotena? pozri sa na to z oboch stran a nie len zo strany priemerne zarabajucej slovenskej matky...ak na to nema, nech da dieta do minikolektivu alebo do jasiel, ale nech neuvazuje nad sukromnou opatrovatelkou, ktora sa venuje len jej dietatu....

vivusika
9. okt 2012

@ifkael vieš, keby mamina zarábala 300-400€, tak nezháňa opatrovateľku, v Žiline je jasličiek dosť, aj súkromných aj mestských...

kathynka
9. okt 2012

@ifkael a aby som bola presna...plat 250e od rodica pre opatrovatelku so zivnostou znamena v skutocnosti plat 90e, pretoze 160e platim odvody...tak co mi teraz povies? 90e za 9 hodin kazdy bozi pracovny den v mesiaci je fakt super, ze?

ifkael
9. okt 2012

@kathynka si si to vybrala, tak nenariekaj ked si vies najst rodiny co Ta ocenia.

Spominala som slovensku vacsinu, ako to riesia ked uz je treba ist do prace.

ifkael
9. okt 2012

POvodna otazka sa netykala profesionalnej opatrovatelky.

vivusika
9. okt 2012

@ifkael dajú dieťa do jaslí 🙂

kathynka
9. okt 2012

@ifkael nikto tu nenarieka, len sa ti snazim vysvetlit, ze praca opatrovatelky na 9 hodin je pri 250e nedocenena...asi nemas ponatia, aka je to zodpovednost...mimochodom, ak je to opatrovanie cez opatrovatelku na zivnost, tak dotycna mamicka dostava na dieta do 3 rokov od statu prispevok 230e...
ach jaj, skoda reci...

ifkael
9. okt 2012

O prispevku viem o zodpovednosti tiez- mam tri deti. Ale od "beznej" rodiny nemozes ziadat 800€ za opatrovanie.. Ja chapem, ze mas zivnost- ale zjavne Tvoje sluzby niesu pre beznu rodinu.

Veru ach jaj, ked to nechapes

ifkael
9. okt 2012

Autorka otazky sa nepytala na profi opatrovatelku ale na dievca na par hodin

ifkael
9. okt 2012

Ano, je to zodpovednost... Ale pohrat sa, dat papat, ist von, dat obed, dat spinkat na dve-tri hodiny...

Zas tak narocne to nieje ;)

pepit22
9. okt 2012

Kathynka 250 e za full time opatrovanie je príšerne málo, aj keby si bola z hornej dolnej... je iné pomôcť a iné je nechať sa zdierať. A

kathynka
9. okt 2012

@ifkael a kto tvrdi, ze sukromna opatrovatelka je pre "beznu" rodinu ako to ty nazyvas? @vivusika sa pytala, ci si myslime, ze dostat 250e za 9h opatrovania denne je dost...odpovedala som jej, ze nie, ze je to velmi malo...vobec neporovnavam "bezne" a "nebezne" rodiny...kto si to nemoze dovolit, je kopec inych moznosti, kam dieta dat, ked naozaj musi ta mamina do prace...

pepit22
9. okt 2012

IFKAEL- " Ale pohrat sa, dat papat, ist von, dat obed, dat spinkat na dve-tri hodiny... Zas tak narocne to nieje ;) to si nemyslela vážne túto vetu.... však to nieje len o tom, že papá spí a chodí po vonku... to dieťa musíš neustále kognitívne afektívne, psychomotoricky rozvíjať a to je na tom náročné...

kathynka
9. okt 2012

@ifkael tak moment...autorka otazky je @vivuska , ktora sa pytala na pracu na 9 hodin denne...ziadne dievca na par hodin...ale riadne full time...a nehovorime tu o narocnosti...ano, je v pohode pohrajkat sa, nakrmit, poprechadzat sa...ale deti treba mat stale pod dohladom...ja mam za cudzie dieta taku zodpovednost, ze dovi dopo...to fakt nie je len o zabave ako si mnohi myslia...ak ho mam na full time, tak zastupujem rolu matky a musim ho aj vychovavat, ucit novym veciam a nie len posadit nech sa hrajka, sak pohodicka...

vivusika
9. okt 2012

@ifkael 9 hodín denne je pár hodín? Ja teda neviem... 😉 Neviem, či si niekedy opatrovala cudzie dieťa, ale je to sakra rozdiel, medzi vlastným dieťaťom a zvereným.

ifkael
9. okt 2012

@pepit22 prepac, ako matka viem co mam s detmi robit... Len to pisete akoby to bola drina najvacsia na svete.

ifkael
9. okt 2012

@pepit22 prepac, ako matka viem co mam s detmi robit... Len to pisete akoby to bola drina najvacsia na svete.

Povodna autorka bola daskas...

ifkael
9. okt 2012

Zjavne sme sa asi nepochopili

vivusika
9. okt 2012

@ifkael vieš, kto neskúsi, neverí.

kathynka
9. okt 2012

@ifkael to sa teraz obhaujes tym, kto je zakladatelom temy? ved ty si sa zapojila do temy odpovedou vivuske na jej otazku o praci na full time...takze ano, zjavne si to nepochopila, spravne...
a neda sa porovnat rola matky - vlastne dieta a rola opatrovatelky - cudzie dieta...takze ano, je to narocna praca...

irin12
9. okt 2012

kazdy tu pise o Euracoch kolko davaju resp. zarabaju opatrovatelky ja som bola na ZS v stvrto, rocniku a chodila do skolky po syna jednej ucitelky - uplne zadarmo a brala som to ako hobby, vybrala som ho zo skolky a venovala cca 1-2 hod. denne tzn. ucila basnicky, hrali sme sa a to som mala iba 10 rokov. 😀 😀 zalezi na osobe ked ma vztah k detom tak je super ak nema tak s panobohom 😉 je to praca k nezaplaceni lebo sa staraju o vase deti nasu buducnost 😀

kathynka
10. okt 2012

@irin12 myslis, ze ked som bola mala, tak som riesila peniaze? moje prve opatrovanie zacalo, ked som mala len necelych 7 rokov a to rovno kocikovanim polrocneho dietata...bolo to v dedine na zahori, kde mame chalupu a bola to najchudobnejsia rodina...mna to bavilo a oni absolutne neriesili, ze dietatu zveruju svoje male babatko...a nejaku odmenu tam absolutne nikto neriesil...ked malo to dievcatko 4 roky, jej najmladsi brat mal 1 rok a pos*al sa...ale ako by povedali v s tebou me bavi svet - durch 😀 ...ja som mala 10 rokov a prebalovat som vedela akurat tak pocikane dieta...latkove plienky a ziaden vodovod, ale pekne vedro s vodou zo studne...zvladla som to a krpaty bol statocny, dokonca mal z toho zabavu 😀
len zial uz nie som male dieta, ktore to ma iba ako vyplnenie casu...

ifkael
10. okt 2012

@vivusika drzim Ti palce, nech sa Ti podari najst miesto v rodine,ktora Ti bude moct platit tolko ako ma @kathynka ...ale ona nepracuje pre bezne slovenske rodiny.

Povodna tema bola o brigadnickach opatrovatelkach kolko im dat na hodinu... ceny za profi opatrovatelstvo su niekde inde totiz

moon1979
10. okt 2012

@stvura to fakt za opatrovanie deti v NZ si pytaju 10 eur na hodinu?

stvura
10. okt 2012

@moon1979 ako kto, mne pani pytala vela, vraj proficka...ale nasla som i za 2.5e. Momentalne kamoska opatruje a berie len 2e.

moon1979
10. okt 2012

@stvura no 2,50 ešte budiš, ale 10 eur, ved to ani v blave tolko nepýtajú 😖

marcah
10. okt 2012

@vivusika
@ifkael
@kathynka
ja sice nie som zo ziliny ale v CR ale neda mi to nezareagovat - mam opatrovatelku za 4eura na hodinu (maly ma teraz 15 mesiacov ale tuto opatrovatelku mame za tuto cenu od jeho 4 mesiacov) - davam ho k nej max 2-krat do tyzdna, a myslim si ze cena je akurat - sukromna agentura pokial vam zozenie opatrovatelku berie nieco cez 5 eur pricom opatrovatelka dostane nieco cez 3 eura. Myslim ze cena 250 eur za 9 hodin denne kazdy den je velmi malo. A 20-mesacne babo si myslim ze je este dost narocne .... Taktiez myslim ze spolahliva opatrovatelka je stokrat lepsia ako nejake sukromne jasle - chodim na kruzok v priestoroch sukromnej skolky a zasnem ako niektore 'ucitelky¨ ignoruju vzlykajuce deti sediace v kute - stale mam sto chuti ist to dietatko pomojkat.... som velmi rada ked vidim spokojnu a usmiatu tvaricku mojho maleho ked ho predavam alebo vyzdvihujem u nasej 'au-pairky' - a myslim ze tento pocit mi stoji aj za tie 4 eura

deniseee
10. okt 2012

Z mojej skusenosti 250 - 350 Eur beru mamky, ktore su sami na rodicaku a nemaju na toto zivnost, jednoducho povaruju, kym je mamka v robote. Poznam tetku (uz starsiu), ktora takto varuje, a ta berie 330, a to byva mimo BA, a ziadana je dost. Ked som hladala cez agentury, cena v BA bola od 6,6 Eur do 10 Eur na hodinu varovania jedneho dietata. Ci je to malo, ci vela, to necham na vas... ale toto boli ceny, s ktorymi som sa stretla ja.