Koľko platíte opatrovateľke na hodinu?

daskak
9. jan 2009

Ahojte maminy,
chcem Vas poprosit,ak mate niektora skusenosti s opatrovatelkou, mozete mi poradit kolko jej platite na hodinu? Dakujem pekne 🙂

danim
28. mar 2013

@kvetinqa ale ved ty sa preco do mna obuvas.. kde som ja pisala, ze je ona zla a ja som dobra ?? mame ine priority a to je cele. ak su tak spokojne, je to ok. samozrejme je dolezite ako sa ten cas vyuzije= kvalita a nie kvantita casu.
ja som v tejto teme zareagovala, ze pre mna je divne, ze by si moja mama odo mna brala peniaze za to, ze sa stara o svoju vnucku. nevzala by si ich ani nahodou. vyjadrila som k tomu svoj nazor- to mozem, tak ako aj vy ostatne. tak ma tu neotravujte so somarinami.

kvetinqa
28. mar 2013

@danim ja sa do teba obuvam?? uplne normalne som ti napisala svoj pohlad na danu temu. Ty si tu zacala riesit priority a hodnoty, nie ja... Ani moja mama by si odo mna peniaze za starostlivost o nase deti nechcela vziat a aj napriek tomu by som jej ich dala...

canama
28. mar 2013

@kvetinqa mam to presne takto isto ako ty, popri materskej robim z domu....ked mi mala spi alebo ked je s nou ocko. niekedy mam trochu nervy, lebo musim dohanat robotu aj po nociach a ked sa mi este mala budi tak je zle, ale zase potom su chvile ked som nesmierne stastna ze mozem robit aj nieco ine ako utierat okakany zadok, vysavat 3 krat denne omrvinky spod stola a napodobnovat vsetky druhy domacich zvierat. 🙂 v mojom okoli ale moju situaciu nedokaze pochopit ani jedna maminka. ako pricinu vidim to, ze oni boli len zamestnane, nemaju ku svojej profesii vztah, nebavi ich to. mna praca naplna, je to sucast mojej integrity.

danim
28. mar 2013

@anjelicek26 v tom mojom prispevku 22.12 ktory som pisala... nehovorim, ze v statoch , kde je materska kratsia , ZE su zeny horsie.... to ZE tam nebolo- tak to si asi preto tak nasledne reagovala, nie ? si to asi opacne pochopila.. lebo to mohlo inak vyzniet- lebo potom pises- o dlzke materskej to co ja 😉

danim
28. mar 2013

@kvetinqa moja mama by mi ich vratila... ale neries to uz.. o tomto sa tu cely cas bavime- tak to zacalo- a v tomto sme sa zhodli

kvetinqa
28. mar 2013

@canama ja som sa nastastie vo svojom okoli nestretla s nepochopenim a teda prekvapuje ma co je na tom take nepochopitelne. Ale robim to, co robim z presne z tych istych dovodov a som nesmierne vdacna, ze tuto moznost mam. A aj napriek tomu si myslim, ze som dobra matka 😉

canama
28. mar 2013

@danim ja som optimisticky skalopevne presvedcena ze pre kazdu zenu-matku je priorita cislo jedna jej dieta. tie ostatne priority su potom samozrejme individualne. 🙂

danim
28. mar 2013

@kvetinqa ja som tu nikoho nehodnotila ci je dobry, alebo zly.. ani seba- ved to ake kriteria by na to mali byt ? ale tak ako kazdy sme iny, tak mame aj ine predstavy, ine priority, ine hobby, inu trpezlivost.. proste ine osoby... a mozme mat aj iny nazor, na tom podla mna nie je nic zle- kazdy clovek je ina osobnost

janka258
28. mar 2013

@kvetinqa súhlasím s tým čo si napísala,tu na MK ma nič nevie rozosmiať viac ako "supermatky" predbiehajú v tom,ktorá je lepšia,ale už mám pocit,že o také 3 roky tu budú mamičky už písať,že deťom aj potravu žujú,aby dokázali,že sú tie najsamlepšie a ktorá to robiť nebude tak bude tá mrcha čo dieťatku ústočka nešetrí. Každá druhá by s dieťaťom bola najradšej doma až kým dieťa nedovŕši dôchodkový vek,aby sa dieťatku krivda nestala,nedala by ho mame,svokre,cudzej žene a pritom sú len na MK pol dňa,aké zmysluplné trávenie času s deťmi...A z detí sú väčšinou rozmaznaní spratkovia,čo sa nevedia zmestiť do kože a nevedia sa nikomu a ničomu prispôsobiť...zamysleli ste sa niekedy nad tým,že aj dieťa potrebuje troška okolo seba aj iných ľudí?Nám bežne stráži dcéru kamarátka,rodičia,svokrovci,keď mala 3 roky bola na 3 týždne u mojich rodičov,keď mala 6 rokov bola 1x v tábore,keď mala 7 tak sme ju nevideli skoro celé letné prázdniny,lebo stále niekde bola a tak to je každý rok, za ten čas kým je niekde preč sme boli my s manželom na dovolenke samy dvaja, bežne chodíme na víkendy preč bez malej a ona si užíva starké,tety a my si užívame jeden druhého a môžte sa jej kedykoľvek spýtať akých má rodičov a či by niečo menila,odvšadial príde spokojná,oddýchnutá od denného stereotypu čo má doma s nami a verte či nie,má takmer 10 rokov a nikdy nám nepovedala inak ako maminka a ocko,nie je deň,aby sme si nepovedali ako veľmi sa ľúbime a vôbec si nepripadám ako zlá matka a aj keď som chodila do práce od jej 1,5 roka,ale čas kedy sme spolu si tak neskutočne užívame,že na MK ani nepomyslím...A čo sa hodnôt týka,na prvom mieste v mojich hodnotách je rodina a práve preto sa vždy budem snažiť,aby nikomu v nej nič nechýbalo a hlavne,aby všetci jej členovia vrátane mňa a môjho manžela,nielen dieťaťa boli spokojní. A jedno mi je stále zvláštnejšie,že väčšina detí "dokonalých" mamičiek, čo sa deťom plne venujú sa nevedia ani len pozdraviť, na pieskoviskách tlčú druhé deti lopatkou po hlave...vždy som si myslela,že také deti musia byť tak vychované,že dovi dopo,ale prečo to tak nie je?Prečo sú deti k sebe také hnusné,keď sa im mamy venujú 3 a viac rokov?Naša generácia bola od roka strčená v jasliach a nedovolili sme si to čo si dovolia deti dnes,boli sme slušní, úctivý,mali sme úctu k starším...nemyslíte,že to bolo aj tým,že nás vychovávali aj iní ľudia, kt. sa na nás pozerali objektívne,nie tak úzkoprso ako sa dnes pozerajú rodičia na svoje deti, nedajú si na ne dopustiť,keby inému dieťaťu hoci aj hlavu odtrhli. No či som sa rozpísala a teraz ma môžte aj ukameňovať,ale za stojím si za každým slovom.

elizabethia
28. mar 2013

@daskak ja som z KE a platim 2,5 € na hodinu

elizabethia
28. mar 2013

@janka258 kraaasne si to napisala. Ja som prave predychavala situaciu, ked ma jedna moja kamaratka nazvala "zlou matkou", preto ze chodim do prace 2x do tyzdna na 5 hodin. vraj sa mam uskromnit ak mame financne problemy a mam neschopneho muza, lebo mi nedokazal zabezpecit, aby som bola doma s malym tri roky. Dotklo sa ma to, ale aj tak, moje dieta ani nevnima, ze som odisla, kazdy den mu davam vsetku lasku sveta, stale ho kojim, zboznujem svojho manzela a dakujem, ze nevzal dalsiu pracu a moze s nami travit kazde poobedie, ze maleho vecer okupe a vsetci traja sa spolu zahrame a prave vdaka opatrovatelke mozeme spolu travit cas ako rodina a nemusime sa stresovat "nekonecnou" pracou, nedostatkom financii a podobnymi trapeniami sucasneho sveta 🙂

kvetinqa
28. mar 2013

@janka258 pekne zhrnute 🙂

janka258
28. mar 2013

@elizabethia jááááj,čo som sa ja napočúvala,čo som za matku,keď dám 3 ročné dieťa na 3 týždne 200km od domu, že som ju dala do škôlky aj napriek tomu,že som bola doma,že idem do roboty od tak malého dieťaťa,ako môžme ísť na dovolenku a nezobrať ju so sebou...no môže mi každý na hrb skočiť. Ja nie som len matka ale aj manželka a na to nezabúdam, čas venujeme malej,ale venujeme ho rovnako aj sebe a nech si myslí kto chce čo chce a zaujímavé,že každý kto nás pozná nám vraví,že nám závidí náš vzťah,že aká sme spokojná rodinka a celé je to len o tom,že nie sme len rodičia,ale aj manželia a nepotrebujeme svetu nič dokazovať,my si to dokazujeme navzájom a to nám stačí.

janka258
28. mar 2013

@elizabethia a nech mi aj milion ludi na svete povie,ze som zla matka,je mi to jedno,lebo minimalne kazdy tyzden mi mala hovori,ze som najlepsia maminka na svete a co je dolezitejsie?

danim
31. mar 2013

@amouramour prezentujes svoj nazor, ze sa mladi maju o seba vediet sami postarat a necakat na pomoc rodicov. V prvom rade si myslim, ze sa mladi rodicia maju vediet zvladnut postarat a vychovat svoje vlastne dieta- ak sa ho uz rozhodli mat. To je ich najdolezitejsia povinnost- postarat sa o svoje dieta. ( stale sa nejak vyhybas vyjadreniu, preco si vlastne sla do prace- ak sice z diskusii vyplyvalo, ze kvoli peniazom- ale tu si to poprela. tak preco ? z nudy ?? ci z lakomosti kvoli peniazom ?? ) A ci su peniaze tvojej mame co davas najlepsia investicia.. Ja za najlepsiu investiciu povazujem cas pre svoje deti, ktory si pre ne rodicia najdu- im venuju. A toho by nebolo dost, ani keby to bolo 30 hod denne.

mima4
31. mar 2013

@danim a aj keby sla do prace @amouramour z dovodu sebarealizacie, aby nevysla z prace ktoru robi, lebo ju ta praca bavi, naplna, co je na tom? Ved to je uplne prirodzene, ze zena, ktora ma pracu, ktora ju bavi, tesi, v ktorej sa dalej vzdelava, moze profesne rast a je slusne zaplatena, tak sa do nej tesi a stale to nehovori o jej vztahu s dietatom, o dosledkoch na dietatko.
Nechcem sa ta dotknut, ale mam pocit, ze ludia ako ty su s niecim vo svojom zivote velmi nespokojni, mozno nejaka trauma z detstva, mozno chybajuca laska rodicov alebo partnera s ktorym ziju... ale zdravy a vyrovnany jedinec nezije v predstave dokonalosti 3 rokov s dietatom.

Neviem ako by sa ti pacilo, kebyze ta zacnu ludia ponizovat, lebo chces byt tri roky doma. Ked to povies niekde na zapade, vyplestia na teba obycajne oci... ze precoooo... a nikdy nepochopia, ze je to pre tvoj pocit, aby si sa citila ako dobra matka.

Musim suhlasit s @janka258 , napisala to PERFEKTNEE!! Poznam mrte deti s ktorymi matky boli 3 roky doma, dokonca aj viacej... a kopec z tych deti nema absolutne vyvynuty zmysel pre potreby inych, pre empatiu, ... cely svet ich matiek sa toci okolo nich a tie deti su drze ako opice... vidia len same seba, svoje potreby, ziadna ucta k inym ludom, ucta k starsim, ucta k ludom, ktori su "ini"...

3 roky doma nehovori o vztahu matky k dietatu, ani o vychove a kvalite vychovy a starostlivosti. Je to iba cislo, ktore hovori, kolko ta zena je doma, nic viac!!!
A ak niekto na tom stavia svoje "EGO", ja takeho cloveka nazyvam KARIERISTOM, tu uz nejde o prirodzene materstvo ale o naplnanie nejakych vlastnych ambicii a riesenie vlastnych komplexov v inych oblastiach svojho zivota.

danim
31. mar 2013

@mima4 ze trauma... 😀 😀 nastastie nie, ziaden problem, vazne. pytala som sa preto, lebo tu zvyknu baby pisat, ze ine sudia.. lebo nepoznaju pravdu... tak ja sa prave na tu pravdu pytam, aby som to vedela pochopit- ozaj preto. ak je dovod akykolkvek- tak ho viem vysvetlit v pohode, nie ? ale ona sa nejak vyhyba tomu pomenovaniu- a obhajuje sa dookola. preto ma to zaujima.

danim
31. mar 2013

@mima4 karierista je skor clovek, ktory uprednosti pred dietatom pracu, nie ? a ponizovat urcite nechcem nikoho... preco by som to robila ? nemam dovod.

mima4
31. mar 2013

@danim
ale ty sa spravas tak, ze znevazujes rozhodnutia druhych ludi a davas im pocitit, ze si lepsia matka.

Ano, karierista je aj taky clovek, ale karierizmus sa nemusi tyka len profesneho zivota, ale taktiez aj materstva, kedy clovek uz nevnima materstvo ako dar, radost, v ktorom nielen vychovava dietatko, ale aj sa buduje, rastie, stava sa kvalitnejsim clovekom, vyrovnanejsim... je darom pre inych ludi, je inspiraciou... Karierizmus v materstve je posadnutost vlastnou dokonalostou a vlastnymi idealmi a predstavami, kedy clovek nevie uz vnimat inych ludi, nevie tolerovat, prestava byt citlivy na myslienky a nazory inych ludi a mysli si, ze je lepsi a kvalitnejsi rodic, lebo robi toto a hento... a pravdaze seba dava na posledne miesto, lebo tym ziskava vo svojej kariere to lepsie postavenie, co vsetko obetoval ... a coho vsetkeho sa v mene kariery vzdal..
Karierizmus v materstve je dosledkom niecoho v zivote cloveka, obycajne chybajucej lasky.
Toto vsak nepisem na teba, ja teba nepoznam osobne... je to len vseobecne konstatovanie.

amouramour
31. mar 2013

@danim jemine domine, teba to este bavi?fakt nemas normalny zivot, alebo nejake zmysluplne naplnenie?len riesit mna a toto tu dookola?ja si tu pri kavicke otorim MK a vidim, ze zas to zacinas tocit dookola...troska to uz prehanas a je to chore a trapne neviem co si uz za komplexy snazis liecit alebo o com ma presviedcat...ale tak este raz do prace som sa vratila preto lebo su prace, kde na teba necakaju 3 roky, lebo mam pracu rada, lebo nezastavam nazor,ze len matka co je tri roky doma robi spravne, pretoze nam to vyhovuje a pretoze ano mam rada aj peniaze ktore si zarobim staci???a nie, moje dieta nema traumu, je vesele a spokojne tak ako my vsetci traja🙂

rainbow0508
31. mar 2013

ja mam v stupave maleho a dohodli sme sa fixne na 250 mesacne, ale pokial je maly menej u nej ako cely mesiac, ratame to 2€ na hodinu

amouramour
31. mar 2013

@danim a k tomu POSTARANIU sa o dieta, neboj my sa starame dost kvalitne🙂ja neviem ci si naivna alebo mas nejaky problem v zmyslani ale postarat sa o dieta nerovna sa nutne ostat 3 roky doma...

kikatko
31. mar 2013

ja som v TN davala 2 na hodinu ale už využívam sesternice- ak mam prácu , pridu a dám im 30 e na týždeň( su to 15 ročné baby)

pancake
31. mar 2013

vyuzivam 13 r.susedku za 2e na hodku,alebo strazi rodina 😉

danim
31. mar 2013

@mima4 suhlasim s tym, co si napisala- ten velky odsek- ale dodam, ze ja si na tomto karieru nestaviam. podla mna kazda mama chce a verim, ze aj robi pre svoje dieta to najlepsie. a znevazovat nechcem, pytala som sa len na dovod- a aj som vysvetlila preco. vo svojom okoli poznam 2 co sli do prace- a v pohode povedali dovod, nebrali to ako utok, povedali to same,ani nebolo potrebne sa opytat. a potom mam vo svojom okoli min 15 kamosiek- vlastne vsetky ostatne, ktore ostali s dietatom na materskej cely cas ako je to mozne.

danim
31. mar 2013

@amouramour ja som sa len pytala na dovod- a napisala si, to je cele. ( a za postaranie ja povazujem komplet vsetko- cize aj varenie, nakupovanie, venovanie, uspavanie, materske centra, kruzky, hranie, vychadzky.. vsetko ). Nikde som nenapisala, ze ja to robim lepsie alebo cosi take, len som napisala, ze ja mam ine priority ( lebo s tou pracou - tiez ma pozicia nepockala.. ale neriesim, lebo to nie je pre mna dolezite )- do dochodku budem mat na pracu este dost casu, teraz ma viac potrebuju nase deti, lebo o to obdobie s nimi nechcem prist. ale ako som pisala, isto kazda mama chce pre svoje dieta to najlepsie a tak to ma byt. ( ty tu spominas, traumu dietata, supermatky.. a neviem co.. ja som take nic nikdy nenapisala... mozes si prispevky precitat opat )

kvetinqa
31. mar 2013

@danim a preco by ti vlastne mala nieco vysvetlovat? Isla do prace a hotovo. O jej malu je postarane a ma sa vyborne.... Nechapem, ze mas potrebu to stale riesit dokolecka...

amouramour
31. mar 2013

@danim pozri ak si pozries par stranok dozadu, teba dovod nezaujimal akurat si sa pohorsila nad tym, ze mamke platime a odsudila si a nepoznala si dovody, ake konikovske, ze?🙂a teraz ta zas zaujima moja motivacia, ktoru som ti snad uspokojivo vysvetlila a uz mozes spokojne s tymto zistenim sviatkovat🙂a inak to spominanie priorit v kazdom druhom prispevku je dost trapne, moja priorita je samozrejme moja rodina, to nema nic spolocne s tym, ci som sa do prace vratila alebo nie, takze si nezelam aby si sudila, odsudzovala hlavne veci, ktorym evidentne nerozumies a rodinu ktoru nepoznas...ja sa ti do tvojej nestaram ale mas pravdepodobne problem ak ta to stale taha do tejto temy a citis potrebu sa navazat...takze neviem o co ti ide, ale mne sa uz moc na teba nechce reagovat, liec si komplexy problemy inde a pekne sviatky, dakujem🙂a mimochodom len spamujes temu...kde si autorke asi nejakou radou ani nepomohla?ale tak ano, niektori schvalne otvaraju temy, kde nemaju co povedat a len si potrebuju nieco dokazat...

danim
31. mar 2013

@amouramour mozes napisat adminovi, nech pomaze- ak spamujem. pytala som sa na dovod- opytat sa mozem cokolvek. napisala som aj svoj nazor. tak ako aj ty. ale sama vidis, ze ako ta slovo priorita drazdi. ja som spokojna ako si zijem, ty tiez, tak pohoda 🙂

mima4
31. mar 2013

@danim myslim si, ze ludia akceptuju tu, ze si sa rozhodla byt tri roky doma a fandim ti a prajem ti, aby si bola so svojim rozhodnutim spokojna a stastna.
Pises, ze nechces znevazovat, ale robis to, nie sice priamo, ze @amouramour povies, ake ma ona priority, ale jasne jej davas najavo, ze TY mas "INE" priority a tou tvojou prioritou je rodina.. z toho jasne vyplyva ze nepriamo jej davas najavo, ze jej prioritou nie je rodina, aj ked ako som uz pisala vyssie, tri roky doma nnerovna sa automatikcy - mat za prioritu rodinu ...

Neraz veci nemusime pisat jasne a smerodajne, ale za slovickami ukryvame nas naozajstny pohlad na toho druheho.