Koľko platíte opatrovateľke na hodinu?

daskak
9. jan 2009

Ahojte maminy,
chcem Vas poprosit,ak mate niektora skusenosti s opatrovatelkou, mozete mi poradit kolko jej platite na hodinu? Dakujem pekne 🙂

zuza.m
9. jan 2009

ma to byt profesionalka alebo len taka mamička čo povaruje spolu so svojim aj tvoje,??u nas taka mamička čo ma svoje deti a popri povarovala dalšie susedine dostavala 500sk na tyžden.ale neviem kolko to bolo denne hodin.asi 8 hod 5xdo tyždna.

pammy
9. jan 2009

Daska, no podla mna minimalne 200skk/hod, aj ked to bude napr. studentka. Vsak to uz mne davali ako studentke 100 skk, a to bolo asi pred 6 rokmi. Bude zavisiet aj od okresu.

daskak
autor
9. jan 2009

No to bude mlada kocka, co bude chodit k malemu na 3 krat do tyz/ po 3hod.
pammy: som z okresu lipt.mikulas a 200 skk mi pride moc

pammy
9. jan 2009

To vies, v Bratislave je vzdy vsetko drahsie. V okoli Lipt. Mikulasa to nemusi byt tolko. Drzim palce.

elise
9. jan 2009

u nás sa platí 50-70 sk na hodinu 100 sk je pri polročnom bábe 😉

daskak
autor
9. jan 2009

dakujem 🙂 🙂

arieska
9. jan 2009

daskak, ja som z LM, v jasliach sa platí 50 Sk na hodinu pokiaľ tam bábo nechodí, len potrebuješ opatrovať

ja nastupujem do práce a o malého sa mi bude starať švagriná. budem jej platiť 200 sk na deň

mirka414
9. jan 2009

daskak a kolko deti bude strazit?podla mna pre pokoj duse je 200sk celkom normalna suma..kolko zarobis ty za ten cas?ja som opatrovatelka,ale vo svajciarsku a na zmluvu cez agenturu,ale popri tom mam aj len take bokovky a to sa vzdy s maminkami dohodneme na cene a ako sa budeme vyplacat...vies ak oni za ten cas co im ja strazim v klude dieta mozu 100percentne pracovat,tak preco by som si mala vypytat len par korun,ked ona zarobi za ten cas 30x viac?

arieska
9. jan 2009

mirka414, ja za hodinu zarobím 100 Sk, takže ak by som mala dať opatrovateľke 200 tak sa mi to absolútne neoplatí

mirka414
9. jan 2009

tak to je ine,ale kolko deti ma strazit?

mici3
9. jan 2009

200 je urcite moc 1sos berie na dve deti 175 a to je oficialne

erikasadek
9. jan 2009

mirk aty ma si pochopis, clovece ale na slovensku si beriet palky.....
teda tu je minimalna suma, 1;90 euro, a max 5 ,40 na hodinu..... ale stoho si rodicia , odpocitaju dane, a ine...
clovece oproti vasim platom , 😕 200 sk na hodinu...
a tu si tazkaju ze je drahe nechat strazit...

mirka414
9. jan 2009

erikasadek chapem ta,ale never ze tu je raj na zemi 😒 davno nieje...ja mam tiez okolo 200sk na hodinu a za to kupim akurat tak jeden chleba...to co ja zarobim ako opatrovatelka je tu sprepacenim naplute..
ale otazka,komu dat do opateri vlastne dieta?nejakej holke co to hodi par korun a odflaka to?

erikasadek
9. jan 2009

mirka no aj tu v FR, co sa tyka opatrovanai deti, je velka poptavka, ale malo ludi na opatrovanie...
no za tie ceny sa ani netreba cudovat.....
ja stale pocuvam, ze boze , ake su drahe opatrovatelky, ale do cetra ona by robila za 60 az 1000 euroa za mesiac za 10 hodin s prace... ved to nie je ani min..plat co je mam pocit skoro 13000 euro ...

stvura
9. jan 2009

Ja co som zistovala ze by som maleho dala k panej na opatrovanie tak mi povedala ze tych 350 Sk na hodinu /sukromne jasle maju 360 Sk/. Studentka berie 150 Sk na hodinu, pokial len kocikuje dieta tak 100 Sk. To su ceny ale u nas v NZ, Blava bude urcite o dacom inom....

arieska
9. jan 2009

stvura, to nemyslíš vážne!!! kašlem ja na svoje zamestnanie, keď za opatrovanie detičiek dostanem 3x viac ako zarobím v robote!

erikasadek
9. jan 2009

stvura... 😕 hroza, .....

mirka414
9. jan 2009

arieska,ale je to bohuzial tak,ved si vezmite nejake dieta ku vam domov,ved to je tiez praca...kolko by ste vzali vy,keby ste mali strazit nejake deti??

daskak
autor
9. jan 2009

ahojte kocky, dakujem pekne, ja som totiz vobec nemala prehlad 😒
mirka: ja mam svagrovcov vo svajciarsku, a keby sa to dalo zbalime sa za 10 min... a ideme tam aj my 🙂
arieska: 🙂 🙂 nejdeme si zalozit sukromne opatrovanie deti v lm?? ked sa to tak plati? 😉 .... noja o tych jasliach co su pri poliklinike viem svoje... takze tie som hned vylucila

mirka414
9. jan 2009

daskak a mas na taku pracu aj trpezlivost a podmienky??ja som musela vrazit aj kopec penazi do kurzu,postielky ..ale ja to beriem ako hoby a musim byt doma tak ci tak a trosku dozerat na svokra.a kde ziju svagrovci??bola si uz na navsteve?

arieska
9. jan 2009

mirka, podľa mňa je to strašná zodpovednosť, ja neviem, či by som sa na to dala 😒
a ja idem mať tiež pre drobca opatrovateľku a tej som postieľku kúpila ja 😅 a malého budem voziť k nej, nebude chodiť ona k nám

daska, poslala som ti IP

mirka414
9. jan 2009

arieska aj ku mne vodia deticky domov a ja mam aj kurz a aj poistku,keby sa nieco stalo..ano je to zodpovednost,ale aj krasna praca a pre mna dcerku super,ona sa zahraje,komunikuje v nemcine a rychlo ubehne cas,co sme doma.ja mam uz stalu klientelu a momentalne 6deti.maminkam ked deti spi pisem smsky a posielam par fotiek co sme robili...

daskak
autor
9. jan 2009

mirka to som myslela so srandy 🙂 🙂 🙂 ... lebo ako pozeram je to celkom dobre platene..... ja na to nemam vzdelanie, ale ked tak nadtym uvazujem myslim ze by ma to bavilo... miri ani si nevies predstavit ako by som ta uvitala u nas 🙂 🙂 ...

arieska IP 🙂

mirka414
9. jan 2009

daskak ver mi pre mna je to nadherna praca,kedze som 7 rokov bola naviazana v rodinom bare 7dni v tyzdni s alkoholikmi to bol hnus 😠 ,potom som pracovala s prasiatkami na farme vo svajciarsku,a ked sa ma ty dotycny ludia v podniku po case smiali,tak som im odpovedala,ved vy ste take iste prasce,len sa chodte pozriet kazdy vecer na panske toalety 😠 ...juj to bolo zasa nepriatelov v dedine 😀 😀 ...

sue
9. jan 2009

Baby,len je rozdiel či sa jedná o nárazové opatrovanie napríklad hodina za týždeň alebo full time. Keď som robila aupairku pred dvomi rokmi, 9hod/5dní v týždni, dostávala som paušál 9000/mesiac, bolo to od 3.mesiacov dieťatka. Pri jednorázovom opatrovaní som brala 100/hod. Teraz malý má opatrovateľku, s ktorou sme sa dohodli na 1euro/hodina. Je u nej full time - 8hod denne / 5 dní v týždni.

daskak
autor
9. jan 2009

mirka 😀 😀 😀 tak toto je urcite podstatne krajsia praca 🙂
sue, aj moja predstava bola 100 sk /hod.. 1eur? to naozaj? to sa mi zda strasne malo

sue
9. jan 2009

Daskak záleží od dohody, okolností, čo všetko máš v opatrovaní 😉 ja osobne nemám 14 000 Sk na to,aby som ich mesačne mohla dávať opatrovateľke - pretože toľko to vychádza pri 100sk/hod 😉 a aj plat pre opatrovateľku by to boldosť vysoký 😉

daskak
autor
9. jan 2009

no ja s tebou uplne suhlasim, ked ja som navrhla taku sumu taknebola ani jedna ochotna byt pri malom, preto to zacudovanie... ja nastastie nepotrebujem na 8 hodin, ale len na tri a to 3 krat do tyzdna

sue
9. jan 2009

Daskak, v tom prípadeje podľa mňa100sk/hod opravnených. Vieš, musíš rátať napríklad náklady a čas strávený cestovaním a podobne. Jednoznačne musí byť cena odvíjaná jednak od skúseností a vedomostí opatrovateľky a jednak od času poskytovanej služby. Nemôžeš povedať, že aupairky nutne 100sk/hod vždy... Pri nočnom opatrovaní som brala pred dvomi rokmi 200sk + odvoz domov...

daskak
autor
9. jan 2009

tak tak....no ved uvidim v utorok....maju sa mi prist ukazat dve dievciny... a chcela som vediet v akom rozmedzi sa mam pohybovat