Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Koľko sa platí za občasné opatrovanie?

bosorkabb
2. máj 2014

Dobrý večer, nastupujem do práce a budem potrebovať občasnú opatrovateľku. Jednalo by sa o 3 dni v týždni , ráno by ho odniesla do školy( ja ho zobudím všetko pripravím ) a poobede vyzdvihla a počkala na mňa cca 30 minút.Jeden deň by ho len zaniesla, iný deň vybrala, záleží ako by robila moja mama. Škola je vzdialená od nášho bytu cca 300 m.Koľko je správna suma?Ide o Bratislavský kraj. Rozmýšľala som o 50 eurách.Málo?
Ďakujem za odpoveď.

miminkacik
2. máj 2014

Podľa mňa aj veľa 😉 Ak ide len o to zanesenie, vyzdvihnutie + 30 minút stráženia. Opatrovateľky sa v BA pohybujú od tých cca 5€ vyššie v agentúrach (ak sa teda nejedná o nejakú zúfalú študentku z východu, ktorá postráži aj za euro mimo agentúru, ehm).
Počítam cesta do školy cca 15 min, cesta späť 15 min. + 30 min u Vás = 1 hodina cca.
3x do týždňa = 3 hodiny.
4 týždne = 12 hodín.
Ak by to bolo 5€/hod, tak 50€ za mesiac OK, ale veď to nie je opatrovanie v pravom slova zmysle, len "odprevadenie"..
Ale tiež záleží, či náhodou nepotrebuješ niekoho špecializovaného, alebo stačí mladá baba - s tou by si sa podľa mňa dohodla kľudne na 40€ - 10€ na týždeň..
Rozmýšľam nahlas 🙂

sisaha
2. máj 2014

cena je asi ok. Treba ratat s tym, ze niekto musi kvoli tomu rano prist a poobede opäť. Za menej by to mozno urobila aj susedka. Treba si uvedomit, ze napr. zavolate niekoho, kto vam pride vymenit trubku na sifone a zaplatite si len za vyjazd 30 eur.

janinah
2. máj 2014

@miminkacik moja dcéra je z východu a študuje v BA,to akože zúfalo bude žobroniť o každé euro u madam bratislavských? rozmýšľaj čo píšeš,niekoho sa to môže dotknúť...k otázke-50 euro stačí

kikuleenka
2. máj 2014

v BA platim studentke 5,- EUR/hodina, tiez v pravom zmysle neopatruje, iba robi spolocnost a chodi pokocikovat (krmenie, prebalovanie a tak si robim sama, aj ked bola dohoda, ze robit to bude ona, no zatial som to nepotrebovala, lebo som vzdy doma aj ja 🙂)

maznacik007
3. máj 2014

Nuz problem to moze byt najst niekoho takeho .. lebo je viazany rano musi odviest chlapca do skoly a potom stihnut svoju skolu ak by to bola studentka, zasa nejaka mamina na MD obliekat rano deti a utekat s nim do skoly ... mozno nejaku nezamestnanu pani ale tak je to podla mna malo za 50 Eur taky zavazok ... nejde ani o cas ani o metre... a zasa musis zohladnit ze syn je dieta so specialnymi potrebami ... a treba tam zvyseny dozor najma kvoli tomu ze ta skola je pri ceste dost rusnej ...

podla mna oslov ucitelov, vychovavatelov vo vasej specialnej skole a mozno sa niekto najde kto by ho zobral rano tam a poobede domov ... a tak ale asi by som ponukla viac ... lebo si zober ze 50 Eur dostane ked pojde niekam dva tri krat upratat a nie byt viazana 20 dni v mesiaci bud rano ci vecer a pod ...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli