Koľko spávajú vaši trojroční drobci?

psyxooo
24. jan 2011

Kolko spavaju vasi trojrocni drobci?
Moj syn cez den odmieta, nezaspi ani za nic na svete. Vecer ledva ledva zaspi o 21hod, a vstava okolo 7 az 8 hod. Cize celkovy spanok je 10 maxim.11hodin.
NIe je to malo? Za posledny rok mi totiz narastol 1cm a pribral 1 kg. Tak sa obavam, ci mu nechyba spanok. Cez den je zivy ako duracelka 🙂

bambi2
24. jan 2011

trojrocne deti uz nepotrebuju tolko spanku.. moja tiez uz nespava cez den. iba sem tam napr. ked je vonku hnusne pocasie... tiez chodi spat okolo 21.00 ale spi do takej 9 rana...
nemusis sa nicoho obavat, pokial vyzera dieta zdravo tak mu urcite nic nechyba...🙂

dobromila
26. jan 2011

moj 3,5 - ročný toho nikdy veľa nenaspal. Spáva poobede už len v škôlke. Lenže v tom prípade vstáva ráno medzi 6:15 - 6:45 a večer zaspáva až okolo 21:30 - 22:00! Cez víkend si pospí dlhšie do 7:00 - 7:30 a bez spánku vydrží do večera do 19:30 - 20:00

benne
26. jan 2011

Moja doma tiež nechce spať... zaspala by, ale je okolo toho vždy veľa kriku (z jej strany 😉), ja potom rezignovane k nej ľahnem - ked mi na tom fakt záleží aby spala (ako napr.na štedrý den), ale inak som od toho upustila. V škôlke spí cez obed normálne a večer o ôsmej je tuhá... vybije tam totiž velké množstvo energie fyzicky i psychicky... doma sa jej nemám ako toľko venovať, tak aj večer chodieva až okolo tej 21-ej a to bez obedného spánku.

abbey1
26. jan 2011

No moja staršia od 2rokov už nespávala cez deň vôbec a toto malé bude asi rovnaké,nemá vôbec deficit spánku.Odspí aj s nocou maximálne 11hodín.Niektoré deti sú proste také.A som si istá,že výška a váha s tým nič nemajú.

dzeni
26. jan 2011

ja mam 4 a pol rocnu stale v pohybe 🙂 a pobede este spava 1-2 hodinky, ale su dni kedy ju veru neviem dostat do postele, ale nenutim, nechavam to na nu ako sa citi, ak je unavena lahne si pekne aj sama.
Inak je v tom aj vyhoda ked nespi, lebo vecer potom o 20.00 uz zalahne a ked si pospi aj cez den, tak potom vydrzi aj do 22:OO.
Ale takto na vyber ma len cez vikend, ved v skolke spinkaju povinne 🙂
A je dobre ked su naucene z domu spavat pobede, lebo potom je to vselijako v skolke, hoci ked vidia ze ostatne deti spinkaju, tak nic neostava len sa pridat 🙂 hoci su aj vynimky, co potom ucitelky zboznuju 😉

smajka
26. jan 2011

moj maly sice bude mat 3 az v maji, ale uz teraz cez den nespava. prestal asi pred 3mi mesiacmi. proste odmietol, trapila som ho kazdy den - slubovala, nadavala, lahla som si s nim, nic nepomohlo. nezaspal, len vymyslal. tak som to vzdala. teraz chodi spat vecer okolo 7 a rano vstava okolo 7.30 - 8.00.
niekedy ked mame plny den, tak okolo 5 je taky unaveny, ze len mrnci a pyta sa buvat. to ho idem rychlo okupat, alebo vymyslim nieco, co ho zabavi aspon do 6.30. niekedy sa stane - vacsinou v aute, ze mi zaspi, tak ho necham aspon hodku pobuvat - ale to uz viem ze do 10 ho do postele nenazeniem 🙂 .

evilia
27. jan 2011

moja malá tiež cez deň spáva iba v školke.cez víkend nehrozí.večer už je potom velmi unavená a zaspí už o tej 20.00.Cez týždeň skor ako o pol 22. nehrozí,že by spinkala.Ja ju spať nenútim(asi sa to ani nedá 🙂 ) ale vždy ju aspoň na hodinku po obede uložím s tým,že nemusí spinkať,ale nech iba oddychuje.ona ležať vydrží,iba ak ležím s ňou.to sa tak potichúčky rozprávame a oddychujeme 🙂

bubelko
27. jan 2011

ahoj, od 2 rokov cez den nespava. chodil spavat vecer medzi 20,00-20,30 a rano bol medzi 7,30-8,00 hore. ale bol velmi mrzuty, tak uz od jesene chodi vecer o hodinu skor do postele, ranne vstavanie ostalo. takze asi tak 😉

blumka
27. jan 2011

Terezka spava este cez obed okolo 1,5 hodiny niekedy ked je velmi unavena aj 2, vecer ide do postele najneskor o osmej, zaspi tak do hodiny a rano vstava okolo siedmej....ked bola malinka velmi malo spala, myslela som si ze uz od dvoch rokov mi spat nebude ale teraz jej spanok chyba. Ked nespi cez den, tak je poobede mrzuta, umraucana, nespokojna, a uz o piatej by sla do postele. U nas je jedno ci ide spat o siedmej alebo desiatej, vzdy rano vstane okolo siedmej, parkrat to bolo o osmej. Ale su dni ked vidim ze je v pohode, pekne sa hra a niekedy mi je aj luto prerusit jej hru, tak ju spat nedam, vecer ide potom skor..aj okolo pol siedmej, to zaspi do 5 minut..ale potom na druhy den na obed taha aj 3 hodiny 😅 Prespi tak cca 12 hodin denne

nikuska4
28. jan 2011

@blumka Jemine,tak to maš užasne,to ti viac pomaly spi ako je hore.ja mam tiež trojročnu,ale už daaavno neviem,čo je to spať cez deň.Nam prestalo spavanie,ked mala dva a pol roka a to preto,lebo som ju odnaučila od cumlika.Ona proste bez neho nevedela zaspať,aj ked sa snažila.Zo začiatku zaspala aspoň vačer skor,ale teraz vydrži aj do 8hodiny večer.Davnejšie som ju ani neviem ako ,uspala cez deň a ona večer nedajbože zaspať,mne bolo až do revu.Bola polnoc a ona ani naznak spania,odvtedy som si povedala dosť.Je pravda,že ku večeru byva nervozna,ale aspoň hned zaspi.

blumka
28. jan 2011

@nikuska4 no nestazujem si 😀 len ona nevie zaspat sama, keby som to nechala na nej tak by nespavala..takze ja si cez obed musim lahnut k nej, ale to zaspi do 20 minut..horsie je vecer, ale vtedy si s nou ide lahnut manzel. Jej staci byt hore takych 5-6 hodin a uz na nej vidno ze treba ist spat..samozrejme nikdy nie dobrovolne 😅

nikuska4
28. jan 2011

@blumka Prosim ťa pekne ja mam štyri deti,ale ani jedno nezaspalo samo,že daš do postieľky a odideš,to nehrozilo.Ja som aj kolisala,len aby zaspalo,To ked stačilo ležať pri ňom,aby zaspal,to mi vobec nevadilo.Musela som si na to najsť čas,ale mala neexistuje,aby cez deň suhlasila,že si ideme lažkať.Napriklad v nedelu som si ľahla a strašne rada by som aspoň nachviľu zdriemla,tak som ju nahovarala,aby aj ona a ona sa tam po mne hrala s plyšovymi hračkami a ja som zaspala(na tri minuty!!!!!!!!)

blumka
28. jan 2011

@nikuska4 ved ja s tym nemam problem, to len tak podotykam, to by asi uz bol raj, keby este aj sama zaspala a dobrovolne 😀 . Ju treba donutit zavriet ocka a ked uz ich ma zavrete tak zaspi. ked bola mensia davala som jej cez oci plienku 😅 aj sa cudujem ze este spava...ked bola babatko vela toho nenaspala..ona vlastne spi raz cez den od 10. mesiacov. Mladsia bude mat o 2 tyzdne rok a este stale spi 2x tak uvidime aka bude ked bude mat 3 roky

nikuska4
28. jan 2011

@blumka Chvalili sa mi niektore mamičky,že to tak maju,že zatvori izbu ide preč a ono zaspi.No ja som to šťastie nemala,aj ked som to chcela skusit,bud jednoducho zdrhol,alebo vrieskal,až sa zasanašal.cumlik ste nemavali?

blumka
28. jan 2011

@nikuska4 ja som to tiez raz skusila s terezkou...no povracala sa mi od placu v postielke, takze som hned aj skoncila ☹ . ked som bola v nemocnici minuly rok 2 tyzdne tak ju mm nejako naucil spinkat samu..ale akonahle som prisla domov s malickou tak sa to vratilo do starych kolaji...a my sami s manzelom sme to brali tak ze ona vidi ze ja idem spat s malou tak ona samozrejme nechce zaspavat sama, takze zaspava s ockom
cumel bol, asi tak do 2 rokov, ale mala ho len na zaspavanie, a velakrat ho ani necmulala len ho drzala v ruke

nikuska4
28. jan 2011

@blumka moja bola čim dalej tym viac zavisla na cumlikoch,dva držala a treti mala v ustach.To ju tak ukľudňovalo,že v pohode zaspala hocikedy cez deň,ale začali sa jej kriviť zubky s toho,tak museli sme odnaučiť,no na ukor spania.

blumka
28. jan 2011

@nikuska4 ale takto je to lepsie, sice ti nespi, ale zubky su dolezitejsie 😉

lucosko
12. apr 2011

ahojte maminky, mam 3rocneho syna, spaval mi doteraz aj poobede, vecer chodil spat o 21.30, rano vstava o 6.30-7hod. Problem nastal, ked sme mu pred 3 tyzdnami zobrali dudel (mal ho len na spanie) a odvtedy sa nevie upokojit a zaspat cez den. Vidim na nom, ze je unaveny, ked niekam ideme a vraciame sa autom okolo 18.30hod, tak mi casto zaspi.... Myslite, ze sa mame vratit k dudlu? Dik za kazdu radu.

len.petra
13. apr 2011

@lucosko ahoj, k dudlíku by som sa už nevracala, keď už ste mu ho raz vzali. My sme mali tiež problém so zaspávaním bez dudy, ale vyriešilo sa to samo. Vydrž ešte 😉 A neskoré zaspávanie v aute riešime tak, že buď ideme dostatočne skoro (aby nebolo veľa hodín na poo spánok) alebo ideme až tak večer, že mi nevadí, keď zaspinká a len ju potom prezlečiem a preložím do postieľky.

fialocka753
13. apr 2011

@psyxooo ahoj, moja dcerka spinka poobede cca. 1 hodinku a vecer zaspinka okolo 20:00 hod. A vstane rano okolo 6:30-7:00.

lucosko
13. apr 2011

@len.petra dakujem za podporu, dufam, ze to zvladneme 🙂

loko
14. apr 2011

ahoj, my budeme mat 3 roky, po obede si vie pospat v pohode aj 3 hodky, ale to ho musime budit, co sa mu niekedy nepaci. vecer ide spat cca o 20 -20.30 hod., ked mal dudku zaspal obycajne do 45 minut, ale bez dudky mu to trva aj 2 hodiny ☹ , ale to uz idem spat aj ja, takze vtedy zaspi skor.

vodnarky
14. apr 2011

ahojte..nasa do tych 3 rokov spavala krasne aj poobede,vzdy hodku a pol az dve..vtedy chodila vecer o 20:00 a spala do tej 6:30-7:00rana..ale ako dovrsila 3-ti rok tak prestala spavat..aj ked sme ju ulozili,tak sa tam len hrala,alebo na nas volala,ze jej sa nechce spinkat..tak sme zostali bez poobedneho spanku 🙄 ..ale teraz sa vecer pyta sama spinkat uz o 19:00 a spi do rana do tej 7:00-7:30.. 🙂

dai
14. apr 2011

ahojte,
takze moja mala je nespave dieta - od mimina spanok nepotrebovala ( ako novorodeniatko neprespala viac ako 12-13hodin za den a to tak 30 minut spanok, 30 minut hore...) Od 2-och rokov poobede nespavala. Chodi spavat okolo 21hod vecer ( neunavena len vdaka vecernym ritualom ), vstava okolo 8-mej.
V skolke sa naucila poobede lezkat v postielke - mozu si brat plysove zvieratka, tak sa s nimi mojka - su take 2 deti v malickej triede co nespavaju - kedze maju 4 ucitelky asi na 15 deti, tak ked su tieto nepokojne, ucitelky si ich hladkaju a tak ich upokojuju, ked moc vymyslaju, tak sa chodia hravat do vacsej triedy, takze to nevidim ako neriesitelny problem. ( malej sa v skolke podarilo zaspat za rok 2x - doma ma 2 krasne madaile vdaka tomu 😎 ale to bolo tiez len vdaka tomu, ze sme rano ju museli skor zobudit a v noci zle spala...)