Používame cookies. Viac informácií tu. OK
mandragora22
19. jan 2012

@kikuskkka noooooo, to je asi nejake blbe obdobie, ja mam tiez 2-rocnu a az teraz mi spi cez obed hodinu. este pred nejakymi 2 mesiacmi (a to takmer od narodenia), mi spavala denne 2-3 krat a to len po 20-30 minut. teda ked bola uplne babatko, tak spala zo trikrat za den po hodinke, aj to vsak bolo sialene malo na tak male deculo. noci mi nastastie prespi. ale inak je uplne rovnaka uz mesiace a mesiace v tom, ze je ako hodinky. ked spavala tych 30 minut, tak si si mohla nastavit hodinky. presne na 30. minutu sa zobudila, nech som robila co robila alebo nerobila nic 😀 a teraz, ked spava tu hodinku, tak ma tento cas na 45.minutu, vtedy sa prekoti na druhy bok a preberie sa. vtedy musim ist k nej, aby si este trosku zdriemla, inak je v sekunde na nohach, tiez tomu nerozumiem, tiez je podla mojho nazoru hyperaktivna, my sme doma unaveni a vycerpani uz len z toho, ako sa na nu divame 😀 😀 😀 😀 ale aby som nerobila bububu, su vzacne chvile, vtedy pospi hodinku aj 20 minut, ale to opat musim lezat s nou a drzat ju za ruku, robim to, lebo viem, ze ona si MUSI oddychnut, pretoze je stale v pohybe, este aj papa v pohybe, jedine, kde dokaze obsediet, je obed, aj to ju musim stale niecim zabavit, inak by odtial zdrhla. co uz, len vydrzat to musis 😉 😉

monika127
19. jan 2012

ahoj,náš malý vstáva okolo 6,30 a na obed ho dávam okolo 12,30 lebo skôr by nezaspal,tiež vystrája,skáče po posteli a ešte sa chce hrať.A aj tak zaspáva asi hodinu.Nechám ho spinkať asi 1,5 až 2 hodinky a potom ho zobudím,lebo večer by nechcel spinkať. Skus malej posunuť režim a dať ju na obednajši spanok spinkať trošku neskôr a potom aj večer neskôr.

jarunka111
19. jan 2012

@kikuskkka je jedno, koľko spí moje dieťa, každé je iné. A stále sa menia, aj ich zvyky, režim aj potreby, teda aj potreba spánku. Verím ti, že je to únavné, ale neskúšala si ju ukladať na obedný spánok neskôr? Mne sa to zdá príliš skoro, bez ohľadu na to, že vstáva skoro. A tá medovka ma inak rozosmiala 😀 😀 😀 , ale nič v zlom. Aspoň dodržiava pitný režim, keď to inak neúčinkuje 😉 A vôbec nerieš, čo bude o rok, keď bude v škôlke!!! Zbytočne, dovtedy sa toho ešte toľko zmení! Veď si vezmi rok dozadu, bola by si si myslela, že budeš niečo takéto riešiť? Určite nie!

mayik
19. jan 2012

@kikuskkka Moja je este malinka, mame necele 5 mesiace, ale uz teraz vidim, ze ma svoje obdobia. Niekedy spinka skoro cely den a ma dni, kedy sa ulozi max dva razy cez den aj to len na pol hodinky. Vo vseobecnosti, pokial nie je zlostna tak ju spat nenutim, ona sa uklada v podstate sama, ja ju len pri priznakoch unavy odnesiem do postele, ale ani tam ju nenutim spat, len si lahnem vedla nej a nerozpravam s nou, len lezim. Ona niekedy odkvecne sama v priebehu 5 minut, inokedy ma potrebu sa este trosku povalat, pohrat sa s ruckami a nozkami a potom zaspinka. Mozno je to tym, ze sa ju snazis uspavat, nechaj ju nech odkvecne sama, teda pokial nie je vyslovene nervozna. ALe vravim, ber ma s rezervou, predsa len moja je este malinka 🙂

czechzuzanaba
19. jan 2012

Tak moja 2-leta spavala donedavna aj dve tri hodiny po obede, ale cim dal hur se ji darilo usnout. Vecer pak chodila spat az okolo 23. hod a vstava okolo 9. Ted posledni tyden vubec po obede nespi. A vecer chodi spat okolo 20.30 a vstava porad okolo te 9. Vubec nema smysl ji po obede nutit spat, proste neusne. Aspon se mi zatim dari, aby byla hodinu v posteli /teda spis v pokoji/ a aspon poslouchala pohadku. Jak to bude ve skolce, to teda taky netusim. Ale spoleham se na to, ze kdyz rano bude buzena v 7, tak mozna po obede ve skolce, kdyz vsichni budou spat, tak ona taky.
Ja myslim, ze na to nic nepomuze, urcite bych nedavala nejake upokojujici prostredky. Je to proste vyvin.

ootaznik
19. jan 2012

ja mam tiez 2r zabku, od roka spi uz len raz denne, teraz poslednu dobu, mozno nejake 2t zaspava o cca 12,30 hod a spinka tak 2-3h, ale aj to s pauzou na mlieko. no aj nam sa stane, ze niekedy to zaspavanie trva aj pol hodinu, to uz niekedy penim, lebo lezim pri nej a ona nic, hraje sa s maznacikom a mne uz trpne telo, co sa ani nepohnem 😀 ale to nie je casto, aj vecer - ukladam ju stale medzi 19-20h, len raz sa stalo, ze bola este o 22h hore a santila......to ja som uz riadne penila 🙂 .....a rano vstava tak medzi 6-7h

kikuskkka
autor
19. jan 2012

Nám mama bežne dávala medovku a fakt to upokojovalo 😀 zdá sa, že si ju budem dávať skôr ja, aby ma nešvihlo 😀

lubina
19. jan 2012

@kikuskkka obe moje dcerky prestali spat cez obed vo veku 2 roky 😠 , ale potom vecer sa uz pytali spinkat o tej 18-18:30 a prespali celu noc krasne. Ani som ich nenutila, nemalo to zmysel.Starsia vydrzala stat vo veky 2 r. aj hodinu v postielke a nelahla si a ani nespala.S mensou som to vzdala hned.Asi nepotrebuju spat cez den, ked ten spanok dostanu v noci.Ta teraz 3 rocna, mladsia, teraz spinkava v noci tych 12-13 hodin a zrejme je to staci.Cez den je cula, v pohode. Deti si obcas aj same vedia regulovat spankove potreby 🙂

kikuskkka
autor
19. jan 2012

@ootaznik no tak máme doma podobné prípady 🙂 ja vravím, že ona je nevyčerpateľný zdroj energie, bolo by to treba využiť😀 tiež do roka spávala 3 krát denne, od toho roka len raz....bývalo to v pohode, no teraz fakt neviem čo je....

jarunka111
19. jan 2012

@kikuskkka určite to má svoje účinky 🙂 , len mi to pripomenulo jednu matku, ktorá si nevie dať rady so svojimi deťmi, tak to vyriešila po svojom. Tomu staršiemu dáva nejaké kvapky na ukľudnenie, ten je mimo, ona je spokojná. Ale toto už nie je na usmiateho smajlíka, skôr 😨 😖 a ešte nejaký keby tu bol "ťukajúci si na čelo"

bleelka
19. jan 2012

2,5 - 4 hodiny, ale vecer chodi spat az okolo 22.00...a rano vstava okolo 7.00

kikuskkka
autor
19. jan 2012

@lubina ja rozmýšľam, že to spravím ako ty....nebudem predsa trápiť malú aj seba, keď to nejde....ona neobsedí, neuleží, jedine pri rozprávke....večer, ako som písala ide kráááásne príkladne spinkať, do postele okolo tej pol 7mej, kým prečítame rozprávky, tak je aj 7hodín....a prespinká pekne celú noc, sem tam sa zobudí na čajík.....mnohokrát premýšľam, koľko času takto stratíme, keď pri tých deťoch ležíme, sedíme a prosíme sa im, a oni aj tak robia neplechu, hrajú sa, spievajú....😀

emkab
19. jan 2012

@kikuskkka mozno len ma take obdobie..ale neboj, chybat jej to nebude, mne dcerka (14,5mes) spinkava denne polhodku :-/ kym mala este dva denne spanky, tak to bolo 2x polhodka 😀...a tiez je to riadny sinter 😀 My ale poriadne nespinkame ani v noci a tiez som sa bala, aby jejt o nechybalo, ale kazdy, s kym som to riesila mi povedal, ze dieta spi tolko, kolko potrebuje (pokial ma samozrejme vytvorene optimalne podmienky)...

kukucg
19. jan 2012

@kikuskkka mne maly od roka a pol nespava doma, tak som ho nenutila, pol hodinu upavat, to ne, ved ked nechce tak nechce 😀 dva roky na to, ked mal tri a pol siel do skolky a tam spi poobede, doma nikdy ale v skolke hej, takze s tym si tazku hlavu nerob 😉

banasovak
19. jan 2012

ahojte, môj drobec spinka do 8:00 hod., potom ho dám spinkať o 13:00hod., spinká do 17:00-17:30, niekedy aj dlhšie, potom ide spinkať večer okolo 21:00, je to riadny spáč už od malička. Niekedy keď chceme isť von, tak ho ani nedám spať, ináč by sme nikdy a nikde nešli.

lubina
19. jan 2012

@kikuskkka ani ja som tu druhu netrapila.S prvou som sa pokusala, lebo sa mi zdala mala na to, aby nespala cez obed a aj tak som nic nedosiahla, aj tak nespala a prestali sme spavat uplne cez obed.Mladsia urobila presne to iste len 3 roky neskor.Uz som ju ani netrapila.Prestala spat a presli sme na rezim ze chodi spinka vecer skor.Potom mam aj ja viac casu vecer 😉 a aj ona je kludna, ked nemusi ist na obed spat. Teraz dokonca zacala chodit do skolky, ale to ju hned ako sa naobeduje beriem domov kedze aj tak popoludni nespi.Naco ju trapit.

mummy01
19. jan 2012

@kikuskkka ja si tiez myslim ze ju ukladas skoro,skus o hodinu posunut...moj maly vstava okolo 7.30 a ukladam ho poobede okolo 13.30-tiez zaspava aj polhodiny ale pospi si 2hodinky.Kazde dieta je ine,mam kamosky ktorych 2rocne deti uz nespavaju.

tinki
19. jan 2012

@kikuskkka
ahoj, vôbec sa nestresuj. Ja som mala to isté. Strašne som sa stresovala, lebo mi malá nechcela spať, hocikedy aj bitku dostala. Nemá význam. Potom som sa dozvedela, že ak nepotrebuje spať, tak nemusí. Ak jej stačí pol hodinka, tak jej to jednoducho stačí. Nenúť ju. Nemá to význam.. 😉 Čo sa škôlky týka, nemusíš mať obavy. V škôlke detičky ležia všetky, dokonca veľa takých, ktoré doma nespia, tak v škôlke áno. Aj moja spala. Doma nič a v škôlke som ju hocikedy musela budiť, lebo nechcela vstávať. Teraz ju beriem zo zdravotných dôvodov pred obedom domov a nespí mi. Ak niekedy je unavená, sama si ľahne a zdriemne si, ale potom ešte pred 10-tou večer ju naháňam do postele. Takže mne vyhovuje, že nespí, lebo tak o ôsmej už je "kľud". Každé dieťatko je iné, niektoré potrebuje viac, niektoré menej spánku. A v škôlke sú detičky úplne iné ako doma.. 🙂

limatka
19. jan 2012

zdielam nazor mummy01 aj my tak vstavame a chodime naobed spat okolo 13,15 a spi 2 hodiny niekedy nechce ale musi aj ja potrebujem pre seba čas na oddych dam ho spat aj ked plače ,obom nam to pomôže,môžno ma take obdobie ale to prejde ,pevne nervy na nich treba.

mamina6410
19. jan 2012

Nas maly ma 21 mesiacov, rano vstava medzi 6 -7, poobede chodi spavat az okolo 1 pol 2 , skor by urcite nezaspal a spi tak 1,5- 2 hodinky a vecr o 8 uz spi znova. V noci je schopny sa zobudit aj 3krat a byt aj polhodinku hore. Podla mna spi vela, ked spi uz od 7 az do 6 rana bez zobudenia. O pol 11 nemoze byt ani nahodou unavena. To mi chodime este len von niekedy, neviem si predstavit, ze by mal ist o takom case spat.

ejuska79
19. jan 2012

my mame to iste, ale niekedy vobec nespi a to ma len 17 mesiacov a mame to takto asi od roka...spi mi tak polhodinku, no max hodinu, vtedy som stastna, ze si oddychnem 🙂 a zaspavanie-tiez moja mora, kope, bije, place... a vecer ide okolo 9 vecer, ona vydrzi hrozne dlho hore, tak 7-8 hodin a to sa budi aj v noci, ale uz len jeden krat, co pije sunar....a je tiez hrozne akcna, ani neposedi..ja uz normalne nevladzem, zvlast teraz v 33 tt....

m.i.r.i
19. jan 2012

u nas to je tak isto ako uz par mamiciek pisalo - moj maly 2 rocny vstava okolo 6:30-7:00 a na obed chodime spavat najskor o 12:30..spi tak 2-2.5 hodiny. Vecer potom ide spat okolo 20:00-20:30. Ja si to zratavam tak, ze spi v noci tak 10-10.5 hodiny+ 2-2.5 hodiny cez den..niekedy sa stane ze cez den spi aj 3 hodky..tak to mi vychadza dokopy tak 12-13 hodin. Ked si to dieta ale rozdeli tak, ze prespi tych 12-13 hodin v noci, tak to asi cez den uz nepotrebuje.
Deticky si to rozplanuju aj same ako spinkaju, ale ak by to tebe vadilo kvoli rezimu, alebo skolke, alebo z inych dovodov, tak sa to postupne da zmenit, ale to by si musela regulovat jej nocny spanok..davat ju postupne spat neskor ako o siedmej vecer, tak skor okolo osmej mozno a o siestej rano budit, potom by ti mozno spala cez den 2 hodiny...ale zalezi ci sa ti to oplati, vydrzat mozno aj 2 tyzdne ked bude plakat, ze ju budis, alebo mrncat vecer unavena ked uz ma spat...ale zjavne ti uz dokopy tak dlho spinkavat nebude🙂

katka14
19. jan 2012

ahojte mamičky. tak ako čitam, vy to mate este v pohode. ja mam 13.mes. dcerku, spi len hodku, max.hodku a pol denne, ide spat o 22.-23.hod a rano o 8.hod je hore. a to v noci 2 az 5 x kojim. takze toho moc nenaspi a takto fungujeme viac menej od 1.roka. cez den nic moc nestihnem spravit a vecer je s nami hore dokedy nejdeme spat, niekedy este je hore, a my s tatinom uz spime. dokedy pojde do skolky, asi ani spavat nebude cez den - ma to mat po kom - ani ja som nechcela v skolke spavat ...

kikuskkka
autor
19. jan 2012

super, baby, ďakujem 🙂 skúsim jej ten spánok trošku posunúť....len keď ona sa zdvihne a"mama ideme hají" a ani za svet ju neviem dostať zo spálne preč 😀 a zas som radšej, keď ide večer riadne spinkať, tak okolo tej 7mej, pol 8mej, mám trošku času si dať dokopy domácnosť, prečítať si niečo, pozrieť si niečo v telke....uvidíme, ako to vypáli 🙂 osobne som viac naklonená tomu, že budeme bezspánkové detičky 😀 a to preto, lebo ona inde ako doma na svojom vankúšiku nezaspí. Keď sme kdesi na návšteve, tak utekáme domov, lebo už je "jej čas", proste okolo obeda musíme byť doma, nesmie byť ani nikto u nás, pripadám si sem tam ako šibnutá 😀 ....aaaale veď sme ženy, dáko si poradíme 😀

sorciera24
19. jan 2012

moj ma 2,5 roka a na obed spi tak 1,5 - 2 hodiny (od 12,00-14,00)...ale rano je okolo 6,30-7ej hore...a vecer okolo 20-20.30 chodi spat..takto spi od cca. 14mes. ...inak je tiez moc aktivny.....on inak cely den vobec nesedi....tak som rada, ze aspon pospi....

ela2710
19. jan 2012

@kikuskkka my spinkavame tie 2-3 hodinky - ako kedy, stava sa, ze spinka aj hodinu, alebo dokonca nespi vobec, vraj, ked som bola mala, tak som aj ja odmietala denny spanok, tak to asi chyta odo mna 😀 , vecer chodime spat medzi deviatou a desiatou, spi potom do rana do takej 7:30-8:30, kedze ho nechavam hore az kym naozaj nie je unaveny, tak potom zaspinka sam, neuspavame s placom, a ani dlho...maly je cely den v pohybe, tiez neviem odkial berie tolko energie, mozno mate len take prechodne obdobie a neskor sa to zlepsi, verim, ze je to vycerpavajuce, lebo ked nas nechce spat, tak nic nestiham, jem len ked maly spi, inak mi berie tanier, upratujem tiez len, ked maly spi, inak mi vsetko za zadkom roztahuje,...
ale skolky by som sa nebala, tam ked uvidi, ze spia aj ostatne deti, zaspi aj ona. Moja sestra sla do skolky ako 4-rocna, tiez šidlo, co nechcelo spat cez den ani za nic, ale teraz v skolke pekne poobede spi

karmelka77
19. jan 2012

jednoznacne posunut ten spanok, na dvojrocne dieta je veeelmi skoro ist spat o pol 11 tej, ona si zvykne aj na neskorsi...a fakt aj ten vecerny spanok sa potom sice posunie ale snad to bude fungovat...my sme vacsinou vstavali rano o 5.30 a chodil spat o 12 tej...a tak si na to zvykol ze teraz ked vstavame o 6.30 alebo o 7.00 o tej 12 tej ide spat...vecer vzdy o 20.00. Mame pevne casy na spanok a funguje to, cez obed spime 2 hodky...len prosim ta neries toto tak ze ju nebudes davat spat, myslim ze toto nie je spravne riesenie...bude veeelmi unavena casom a moze sa to odzrkadlit na nocnom spanku...

halienka
19. jan 2012

@kikuskkka my máme zas iný problém, cez deň síce spí moja 2 roky a 2 mes. dcéra 2-3 hodiny, zato večer mi zaspáva až medzi 22 a 23 hod. 😖 a teda skúšala som už všetko možné, aj ju poobede budiť už po hodine, aj ráno budiť skôr, nič nepomohlo, proste večer sa skôr neuložila ani za nič, akurát čo som ja už bola unavená ako pes, doma nič neurobené a decko aj tak strašilo do pol jedenástej večer. Tak som sa na to po 2-mesačnom úsilí vykašlala a nechávam ju spať ten obedný spánok koľko chce, aspoň si vtedy porobím dačo aj oddýchnem, lebo je mi jasné, že večer mi to isto nehrozí. Akonáhle večer zaspí, líhame aj my, lebo cez noc jej stačí 8-9 hodín spánku. Po tom, ako som sa fakt 2 mesiace snažila zmeniť jej ten režim a nešlo to, začínam mať pocit, že jednoducho deti si to nejako korigujú podľa svojich potrieb a nie je to všetko o vycvičení vždy. Teda aspoň u nás nie 😝 😀

anjelicek26
19. jan 2012

Nas maly spi 18 hodin denne, 4 - 4,5 denne a 11,5 v noci...

Su deti, co su perpetum mobile, nas je pravy opak - to ako provokace - kto spi aj za tie vase deti 😅

piacere
19. jan 2012

Nas ma 19 mesiacov. v noci spi 11 hodin, cez den od 1,5-2h. Zaspava okolo 10.00, vecer chodi spat o 18.00

Tu začni písať odpoveď...

Odošli