Koľko spinká vaše 2 ročné dieťa cez obed?

kikuskkka
19. jan 2012

Milé maminky, mala by som na vás otázočku. Mám 2-ročnú dcérku, riadne šidlo, sem tam si myslím, že je hyperaktívna 😀 Koľko tak asi spinká vaše dieťa? Ja sa už totiž normálne desím poludňajšieho spánku. Zaspávame niekedy aj vyše polhodiny, a čo je najhoršie, po polhodine, v lepšom prípade po trištvrte hodinke je dcéra hore a nie a nie zaspať naspäť. Nič ju neruší, všetci sme ticho, dokonca niekedy sa aj bojím pohnúť, len aby sa nezobudila no darmo. Niekedy to tak nebývalo, prespala hodinku, niekedy, ale málokedy sa jej podarilo aj hodinku a pol - dve.....teraz??? to je proste katastrofa, nedokážem si ani 5 minút oddýchnuť, keď je po takom krátkom čase hore. A jednoducho neexistuje činnosť, ktorá by ju dostatočne vyčerpala, neviem kde tú energiu berie 🙂 Už som aj rozmýšľala nad nejakými upokojujúcimi prípravkami, niečo na skľudnenie, varievam jej čajík z medovky, ale poviem to tak, že je to "prd platné", párkrát sme skúsili poludňajší spánok vynechať, samozrejme nerobilo jej to žiadne problémy, len potom už okolo 6tej večer odpadávala, inak bežne vstáva okolo 6tej ráno, na poludňajší spánok sa vyberieme okolo pol 11tej, večer chodí spať okolo pol 7mej, vtedy jej spánok problémy nerobí a zvyčajne do 15min. spí a prespí celú noc....čo robiť s takýmto malým "perpetuum mobile"? nechcem ju veľmi učiť na režim bez denného spánku, lebo mnohé škôlky to ešte neakceptujú (plánujem ju dať do škôlky od tých 3 rokov) a deti jednoducho ležať ísť musia, bojím sa, že tá moja neuleží ani 5minút a budú z toho problémy..... ďakujem za každú radu!!!

vierkasteffi
19. jan 2012

nas maly chodieva spat o 11stej a spi do 14tej a teraz 2 dni po sebe spí od 17tej do 7 do rana je to normálne, sa mi to nezdá aj dnes šiel spat skoro uz o pol šiestej 😒

bleelka
19. jan 2012

@kikuskkka podla mna nemoze byt po nocnom spanku unavena uz o pol 11, skus ju dat po 12 alebo o 13tej.... nasa po nocnom vydrzi 6 hodin byt hore od zobudenia a potom po poobednom je to kratsie a niekedy ide aj po 4 az 5 hodinach od zobudenia na nocny spanok. drzim palce!

zuj
19. jan 2012

Mam tiez 2rocnu slecnu, popoludnajsi spanok mame od cca 13tej a vecer zaspava okolo pol deviatej, vacsinou poobede prespi 1,5-2 hodiny. Myslim, ze v tomto veku treba spanok dietatu aj trosku regulovat, tiez by som ti poradila posunut vecerny spanok, zda sa mi to pre 2rocne dieta prilis skoro ist spat uz o siedmej vecer, potom sa ti posunie aj to ranne vstavanie na neskor...ked si zvykne na tento rezim, budes s tym mat problem hlavne v lete, kedy je dlho svetlo a deti su vacsinou okolo siedmej este vonku...

annie13
19. jan 2012

nasa mala ma 22 mesiacov, chodi spat o 21,00 vstava 7,30 obedny od 13,00 do 14.00 energie ma tiez prebytok

kikuskkka
autor
20. jan 2012

@zuj takýto režim má práve od toho posunu zimného času.......teda letného na zimný 😀 zasa keď to budú v marci posúvať, budeme mať peripetie so spánkom.... 😒 s ranným vstávaním je inak malá po mne, ja radšej idem večer skôr spať, ráno som potom hore od tej pol 6tej, a stále som závidela takým tým spáčom čo spia aj do 9tej...u nás je to sen 😀 skúsim jej posunúť ten obedný spánok teda o tú hodinku, hodinku aj niečo, bohvie ako zareaguje, ale za vyskúšanie nič nedám 🙂

yvetulka
20. jan 2012

@kikuskkka a neskusala si ju davat spat trocha neskor, podla mojho oobneho nazoru je to troska skoro, skus to posunut o hodinku, aj vecerny spanok by sa mozno presunul na neskor a rano by mozno aspon o pol hodku spala dlhsie. nas ma 3,5 a od cca dvoch rokov spi 2 - 2,5 hod, niekedy dokonca aj 3, vecer ide spat okolo deviatej a cez vikend tak 21,30 a rano je hore cca od siedmej. ja ho davam cez vikend spat okolo 12,30 a zaspi do 10 minut, ked vidim, ze nezaspava a prehadzuje sa dlhsie ako 20 minut, rusim to, lebo to nema zmysel a vydrzi normalne do 20,00.

kikuskkka
autor
20. jan 2012

@yvetulka no dieťa mi práve zaspinkalo 🙂 skúsila som jej to posunúť, tak zaspala až teraz, som zvedavá dokedy to potiahne....🙂 bolo by super, keby to zabralo

yvetulka
20. jan 2012

@kikuskkka super, potom daj vediet, ako dopadol cely den, pa a drzim palce

capacky
21. jan 2012

@kikuskkka nas maly ma presne tolko ako tvoja a uz nespava. Asi pred tromi mesiacmi zacal pred poobednajsim spankom stale vyvadzat, plakal, zlostil sa, potom po hodine konecne zaspal ale vecer nebol vobec unaveny a chodieval spavat okolo pol desiatej a uspavala som ho zase aj 3/4 hodinu. Nakoniec nam to vyslo tak, ze uz nespava cez den, ale vecer zaspi okolo pol osmej. Ja mam vecer trochu klud a hlavne si nepridem o nervy pri tom poobednajsom neustalom uspavani, ked on o ten spanok proste nestoji. Teraz sa ho stale opytam, ci chce ist spinkat, ked povie ano, dam mu mliecko, to si vypije - polezi pri tom 10-15 minut v posteli a to mu staci. (obcas - tak 1x za tyzden aj zaspi na hodinu) Manzel sa este stale snazi maleho presvedcit kadecim, aby poobede spinkal, ale nas krpec jeho pokusy vytrvalo ignoruje 🙂 Co bude v skolke zatial neriesim, uvidime, mozno do vtedy este zacne spavat.....a inac maly bol od narodenia slaby spac....pol hodinka spanku mu vzdy stacila 😉

kikuskkka
autor
23. jan 2012

@capacky to máme akési "dzivé" deti, nie?:D ale nesťažujem sa...nebudem ju predsa nútiť do niečoho, čo sama nechce....nechávam jej v tom voľnú ruku 🙂

erzulik
13. aug 2013

Moja ma 23 mes, v noci spi od 22.00-10.00, od 14.00-16,17.00, trva to priblizne mesiac co takto spi. Nevyhovuje mi to ze zaspava neskoro vecer, teraz zaspala o 23.00 lenze vstala o 18.00. Od septembra ju budem rano budit aby sla spat poobede skor lebo mi zacina skola a neviem si to takto predstavit.

siska53
13. aug 2013

Nuz nas spal vtedy v 2 rokoch tak raz-2.x do tyzdna tu hodinku, obcas dve, po par mesiacoch zrusil i to a spava teraz v 3 rokoch cca raz do mesiaca taku hodke a pol. Inak on uz. Okolo 17-18 mesiaca maval dni, kedy mi jednoducho poobede nezaspal.
Dufam, ze mala bude lepsi popoludnajsi spachtosko. 🙂)
V noci spaval a i spava syncek tych 10-11 hodin.