Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Koľko uspávate vaše dvojročné deti?

chryse
26. okt 2012

Maminy ako rychlo zaspia Vase dvojrocne ratolesti. Moja zaspi po 40 min niekedy dlhsie. Len sa prevaluje, hraje sa mi s vlasmi alebo sa hraje s prstikmi. Uz som z toho chora... Moze byt unavena ako xe ale pod 40 min nejdeme. Iba ak na obed nespi, to zaspi do min.

xlucia
26. okt 2012

podla toho, kedy rano vstane, kolko spi na obed a ako sa pocas dna unavi.

anjelicek26
26. okt 2012

@chryse - maly si lahne ku mne a ci obed, ci vecer, spi do 10 minut..... je to ok..

xenicka13
26. okt 2012

ja som malu zacala po hodine poobedneho spanku budit 😀

zakoto
26. okt 2012

to by som si gratulovala, naša má cez 3roky a niekedy to trvá aj 1,5hodiny☹ vždy si nájde v posteli nejakú aktivitu, bez tej by to už vôbec ani nebolo, buď si číta, alebo mení hračky, alebo ju masírujem...alebo vyzúva ponožky... takže stále to môže byť aj horšie, ale stále si hovorím, že to časom prejde🙂

snopkulka
26. okt 2012

Dnes som pri ňom ležala skoro hodinu, kým zaspal 😀 ale obvykle do 20 minút spí ako dudek

sejbry
26. okt 2012

no my síce dva roky nemáme,máme 14 mesiacov a máme to isté! tiež ma to riadne štve.Uspávame sa kľudne aj hodinu ☹ a to aj poobede alebo kedy ide cez deň spať,takže napr. 40min sa uspavame a 60min spí 🙂ááách čakáme kedy to skončí,no si ma nepotešila 🙂 inak my spíme aj v noci spolu a to spí zle,rozmýšľam dať ho do inej postele,ale to mi zase bude chýbať 🙂 ak niečo vymyslíte,daj prosím vedieť 🙂

edie63
26. okt 2012

Moja dcera niekedy zaspi za 15min., ale niekedy aj hodinu skace a beha v postielke (som pri nej kym nezaspi). A to bez ohladu na to, kedy vstala rano, ci spala na obed, ci behala niekde cele doobedie a pod.

henrietag
26. okt 2012

@chryse prave zaspala cez den ideme do kocika s výnimkou ze dnes a predvcerom nechcela spat mi zaspinka do 5 min potom ju prenesiem do postele , a vecer tak do 10 min okrem toho ked nespi cez den vtedy od unavy nechce spat dnes to bolo tak 30 min.
ale ked mi zaspavala 40 min. bolo to vtedy ked som ju davala spat o 20 vtedy zaspala o 20:40 ale teraz ked ideme medzi 20:30- 21:00 trva to tak 5az 10m.

cubana
26. okt 2012

cez den zaspi tak do 10 minut a vecer teraz mame strajk ze maly len so mnou chce a s tatinom vobec ale od vcera uz sa snazime na tom pracovat aby isiel spat aj s nim a zda sa dari sa do tzch 15-20 minut zaspi, zavisi podla unavy

sssimi
26. okt 2012

Od dvoch do vyše troch rokov to bola hodina a pol, teraz som jej konečne ako-tak nastavila režim a trvá to cca 20 minút.

lucikan
26. okt 2012

my sme aktualne na hodinke 🙂, ked zaspaval na prse este tak pred tromi mesiacmi bola to 10minutovka, ale odislo mlieko a prsia velmi zcitliveli kvoli druhemu tehu, takze nie som schopna nechat ho dudlat sa a tak alternativa k tomu je polhodinka rozpravok a basniciek a polhodinka lezkania a drzania sa za ruku a hladkania. Co narobim, proste to beriem ako fakt, od pol 8 do pol 9 jednoducho viem co robim kazdy den. Teraz mam akurat po a resetujem hlavu 🙂 Ale verim ze sa to skrati, na druhu stranu v januari zas moze byt vsetko inak, ale tak s placom moje deti spat nepojdu nikdy, v tom mam jasno.

nicky182
26. okt 2012

my momentalne mame obdobie, ze dcerku uspavam aj 1, 5 hod ...akoze katastrofa!!! ...este mesiac dozadu zaspala aj sama v postielke ...teraz chodi hore dole z postielky ku mne do postele, vymysla, najnovsie si vecne vyzlieka pyzamo, potrebuje okolo seba si 10 hraciek....neviem co sa stalo, ze je to takto ....som z toho unavena a nervozna, lebo zaspi aj po 22hod a rao potom dlho spi, neskor ide spat na obed atd ....uz aby to preslo ... 😝

jananinka
26. okt 2012

S mojou prvou dcerou som sa natrapila pri zaspavani, vzdy som mala nervy z toho, vobec nebola unavena, energie za troch, aj hodinu trvalo kym zaspala. A za to mi je moja druha dcera odmenou. Od narodenia, dam ju do postielky, idem prec a ona sama zaspi. Ked sa jej este nechce, tak sa v postielke hra a potom zaspinka. Takze poradim len trpezlivost, aj ked to potrva este nejaky ten piatok.

anda1980
26. okt 2012

no my mame uzdva mesiace obdobie, ze ho uspavam aj obed aj vecer okolo hodinky dvoch, spinkat chce, prespi aj 2 hodiny na obed, len sa nevie ulozit a vymysla,vyzlieka pyzamko,dava dole plienku, smeje sa, berie plysaky, no des. Dlho predlho zaspaval vecer sam v postielke, zapla som mu tu premietacku na plafon co svieti a zaspinkaval sam, teraz mame 2x take obdobie, ze nechce sam,vylieza z postielky, place, tak ho uspavam aj do 22h, rozpravky na dobru noc u nas nefunguju, nechce, nepocuva ich. dufam, ze coskoro taketo obdobie prejde a uspavanie urychlime 😉

veverina
26. okt 2012

Neuspavam dvojicky,ani nie som pri nich,ulozim ich do postielok,dam dudku,medvedika a poviem dobru noc...zatvorim dvere a za par minut spia.Maju 20 mesiacov a zaspavaju takto od 4 mesiacov. A chodia spinkat vzdy o 19-tej.Nemuselo to tak byt,mohla som tam od malinka pri nich lezat a spievat a hladkat ich a ktovie kolko by nase zaspavanie trvalo..ale naucila som si ich na klud,cez den sa vyhladkame a pospievame dost 😉

jajuska1411
26. okt 2012

mame dva odkedy mame velku postel spime celu noc a posledne 2 noci bez mliecka v ustach sami v izbe tak uvidime nechcem zakriknut 😒

halienka
26. okt 2012

No babky, ak uspávate hodinu a pol, tak podľa mňa jednoznačne dieťa nebolo ešte dostatočne unavené na spánok, kdesi som čítala, že by malo zaspať max. do 20 min. ak to trvá dlhšie, tak to znamená, že ešte nemalo svoj čas a dostatočne vybitú energiu. Ale viem si predstaviť, že keby som dcéru nútila ísť spať o 20,00 alebo 20,30 tak by som ju tiež uspávala 1,5 hodiny, lebo ona proste v tom čase unavená ešte nie je. A viem si predstaviť aké nervy by som z toho mala, a malá by možno revala ako tur keby som ju chcela udržať v postielke a jej by sa chcelo ešte hrať. Takže ja ju nechávam normálne sa hrať. Ale my už sme si zvykli, že jej stačí menej spánku, takže samozrejme aj podľa toho koľko pospala cez deň zhruba viem, kedy ju zloží večer a trafím sa skoro vždy, čiže ak ju uložím keď je ozaj unavená, tak spí max. do 10-15 minút. Niekedy sa aj sama už vypýta spinkať a aj pekne zaspí 🙂

stanislavao
26. okt 2012

kazde dieta je ine. neni zaruceny recept na to, ako uspat dietatko. my mame od pol roka uspavacika - morskeho konika, mozno viete, co myslim. nezaspi pri tom, ale ta melodia ukludnuje. nas simonko zaspava sam. aj cez den a aj vecer. ide do postielky, vypije mliko, odidem. niekedy si este rozprava, spieva a zaspi aj po pol hod, ale niekedy zaspi do 5-10 minut. nikdy som ho nemusela nejako uspavat, len ked bol malicky, tak v kocari. starsi, ked bol maly a na obed sa prehadzoval a vymyslal, tak som mu povedala, nech je tisko a nech pocuva, ci pojde traktor, alebo bude kostol zvonit, alebo psik stekat. a tak bol ticho, aby to pocul a tym zaspal. ale naozaj je to velmi individualne a nieje jedno meritko na vsetky deti.

pimpulienka
26. okt 2012

Zaspava sama od 3 mesiacov 🙂

rebeka25
26. okt 2012

Nijako zaspava sam 😎

zuzi0911
26. okt 2012

No tak ja si musim k nim lahnut a jembe ich koliskat. starsia ma svoju izbu ale nece tam spat tak ked ju uspim potom prelozim.skusala som ich ze som im dala pusu poveda dobru noc privrela dvere ale bol to neskutocny plac a uz kazdy do mba huci aby sa naucili same spat ale nejdevmi to.uspavam ich cca30~ 60.minut a uz je to aj na mna moc.

abbie
26. okt 2012

uz tyzden ho nechavam zaspavat sameho a je to ovela lepsie, ako ked som bola s nim ... 😉 proste mu dam oblubeneho maca, dudlik a odchadzam, do 15 min. spi 🙂

barca5
26. okt 2012

Som rada, ze sme si maleho naucili tak, ze zaspava sam. Nepotrebuje aby sme boli pri nom . Niekde som citala, ze pokial rodic je pocas zaspavania pri dietati, tak sa dieta nauci bojovat so spankom, lebo vie, ze ak zaspi, tak rodic odide. Preto sa snazi co najdlhsie byt hore - len nezaspat, len nezaspat, lebo potom mama odide- a kedze v klude a v tichu sa tazko bojuje s unavou snazi sa byt aktivne a robi cokolvek, len aby nezaspalo....Tak neviem...len som rada, ze my toto nemusime riesit...Poznam rodiny, co uspavaju takto deti aj ked uz maju 10 rokov...tak to som mala ako odstrasujuci pripad....🙂

maji4
26. okt 2012

Ahojte moja má 5 rokov a od malilinka spáva sama pomojkáme sa prečítam rozprávku chvíľočku sa porozprávame , poviem dobru noc a odchádzam vždy o 19-tej .(ide hlavne o rituál každý večer robiť to isté.....) niekedy jej to trvá 10 minut niekedy 30 niekedy hodinu ale neriešim donesiem čo potrebujem vyriešim čo mám ale neostávam pri nej v žiadnom prípade , Ja nehovorím je to krásne ked tak s dieťatkom zaspávate ale aj to dieťa potrebuje svoj čas a pokoj a byť samo so sebou.

Mne osobne tiež niekedy trvá hodinu niekedy 10 minút niekedy 30 minút pokým zaspím tak preto to neriešim . Jasné že keď ste pri dieťatku tak bude vymýšľať a špekulovať dovtedy až prasknú nervy a hlavne keď je návšteva si poviete rýchlo zaspí a prídem sa venovať no figu borovú..... 😉 nemám pravdu vtedy nemôže žiadne dieťa zaspať napovel... 😉

Treba dieťa nechať tak ...ja viem že je to ťažké a zo začiatku to bude sakra kruté ale nepovoľte povecte že musíte umyť riad, povysávať , niečo si vymyslieť.....že teraz sa jej nemôžete venovať ale že hneď ako sa to bude dať sa jej budete venovať a to dieťa po čase pochopí a zvykne si a na Vianoce bude zaspávať samo 😉

Dufam že ma nebudete odsudzovať ale u nás to funguje už 5 rokov a ja mám fest dieťa naviazané na mňa v škôlke mi plače a to chodí od 3 rokov ,kôli tomu chodíme ku psychologičke lebo sa bojím čo príde ked nastúpi do školy s tou jej citovou väzbou.....

Každopádne držím palce 😉

jamimija
26. okt 2012

Ahojte, moja malá má 15mesiacov, a tiež bezomňa večer nezaspí, som pri nej - ako kedy od 30 do 60min. - niekedy som už naozaj zunovaná..a pritom od 3mesiacov mi pekne zaspávala sama v postielke, no od jedného roka akoby uťalo, vyliezala z postieľky a nie a nie spať, silou mocou za mnou do postele..až som nevydržala a vzala ju..no a odtvtedy zaspáva v manželskej posteli a potom ju preložím do postieľky. Skúšala som aj metódu,že ju nechám plakať 3min, potom prídem, pohladkam, ukľudním, zas odídem, jasné,že začne krik, prídem o 5min, potom o 7min, o 10min, o 15min. ..vraj si časom dieťa zvykne..ale zatiaľ sme sa k tomu nedopracovali.. 😝 no dúfam,že tak ako všetko zlé, aj toto obdobie prejde..majte sa..

mia551
26. okt 2012

u nas viem, ze absolutne nema vyznam uspavat malú na obed skor ako po 6 hodinach odvtedy, co sa zobudila, a po 5 hodinach vecer... jednoducho by som ju musela uspavat hodinu... takze jej bud dam poriadne zabrat cez den, aby bola unavena, vtedy mozno zaspi aj skor, alebo ked je normalny den, tak hold chodi spavat neskoro... (o 20,00 kupeme, rozpravame sa, rozpravka a potom ideme spat, zaspi cca. o 21,00-21,30, spi 10 hod. v noci). ked vsak na obed nezaspi do 14,00 tak jednoducho spat na obed nejde a ide spat az vecer (o 19,00)...

mamiedi
26. okt 2012

Kedy ako, niekedy len 10 minút, ale niekedy aj hodinu.. 😒

blondy12
26. okt 2012

no ja mam tiez s malu problem ale v podstate ide o to od malicka zaspavala sama kedze som nemala cas lebo som sa musela ucit este na vysku...a od roka sa sama vypytala do izby a spi celu noc samozrejme ma noci kedy poplace ale to ju nieco trapi...ci uz pre chorobu sny...ale odkedy zacala chodit do skolky vyzaduje aby som spala s nou lebo uz ma aj svoju postel lebo z postielky vyliezala tak sa nedalo ...a tiez nam to trva dlho ked chcem aby spala uz aspon o pol 9..mne teraz pred 10ou este len zaspala pri mne na posteli...ale keby som ju dala skor tak viem ze nezaspi a to sa snazim vyburit jej energiu...no zas okolo obeda to uspavanie netrva dlho ..tak neviem ako ju donutit spat skor

paris3
26. okt 2012

moja sice nema este dva roky, ale uz dlhsiu dobu uspavam cca 20 minut. ked je velmi unavena, zaspi v momente ako ju polozim do postielky. ked ju dam prilis skoro a este nie je dost unavena, stane sa , ze to trva aj 45 minut.
snazim sa, aby mala taky rezim, ze medzi obednym spankom a nocnym, nema menej ako 5 hodin. ale celkovo to zavisi aj od toho, co robi cez den, ci je aktivna, kolko beha, kolko spala predchadzajucu noc, atd.
takze sa to snazim vzdy podla toho odhadnut. ale nedavam ju spavat prilis neskoro. chodi spavat medzi 19.00 a 20.30. snazim sa dodrziavat plus minus cas ukladania, nejake ritualy a ked si lahne do postielky, uz jej nedovolim sa blaznit, rozptylovat sa, nerozpravam sa s nou. moze sa hrat s plysakmi, prevaluje sa, pustam jej uspavanku, ale uz jej nedovolim vstavat, musi lezkat...

martinkaxp
26. okt 2012

ja som sa od 1 roka snazila, aby syn zaspaval sam...no dajak sa mi to nedarilo, musela som lezat vedla na posteli (on vo svojej postielke) a spievat mu, no stale som sa snazila skracovat ten cas, co som pri nom, lebo som vedela, ze potom mi to uz bude pekne liezt na nervi.... no potom sa mi podarilo docielit, ze aspon poobednajsi spanok bol schopny bez nejakych revov zaspat sam....ale vecer akosi stale reval ☹ ale ja som sa zatala a pekne krasne sme sa naucili aj na noc zaspavat bez mojej asistencie 😀 to mohol mat tak 1,5 mozno aj viac....teraz mu chceme urobit vlastnu detsku izbu, kedze cakame druhe babo a on bude spat v dospelackej posteli, tak to som fakt zvedava, ci vobec bude spat cez den 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli