Kombinácia Coliprev a espumisan u 3 týždňového novorodenca.

mirola
15. jún 2018

Je tato kombinacia mozna a bezpecna?
Maly ma strasne koliky a neviem co s tym. Dakujem

red_cat
15. jún 2018

Ahoj...presne takuto istu dilemu som riesila pred 6 mesiacmi. Coliprev a espumisan su dve rozdielne latky a mozu sa spolu. Espumisan pomaha rozpustat plyny v creve a coliprev zasa stiepi mliecnu bielkovinu. Pytala som sa 2 pediatriciek (nasej a aj znamej lekarky) a v 2 lekarnach. Vsade mi povedali inak. Niekde ze ano a inde ze nie by sa to dokopy nemohlo, ale je to zbytocne.
Nas po tejto kombinacii vsak zacal dost vela zvracat..nieco mu ocividne nesedelo. Vysadili sme Coliprev a bolo lepsie. Espumisan davam doteraz obcas.
Z vlastnej cerstvej skusenosti Ti poradim nasledovne:
Na na koliky nepomaha nic..len cas. A zatial mu to mozes trosku ulahcit tym ze ho budes hojdat,tulit, nosit a spievat..+spat na makkom ako v oblaciku (my sme mu do kolisky naskladali paplon) a spat v malickom obkolesenom priestore (obkladala som dekami a vankusmi). Nerobit vela vzruchov- nie vela navstev, hraciek, vela noveho priestoru okolo.. Prezili sme to vsetci v zdravi a po 4 mesiacoch som sa zacala tesit ze mam dietatko🙂:D drzim palce

karkulka111
18. jún 2018

Ahoj akurat som pisala ze neviem ako sa podava coliprev . Aj my mame skusenosti s espumisanom a sab simplexom . Bolo dobre ale asi uz nemaju taky ucinok ked sa dieta zachadza pri placi a tak mame teraz ten coliprev tak uvidime. Zatial iba jedno davkovanie mal a teraz neviem ci aj do dalsiej flasi dat 🙂

alenky
20. jún 2018

@karkulka111 Mojej prvej dcerke coliprev ako jediny pomohol, ak ti mozem poradit nedavaj do flasky ale najlepsie na lyzicku s mlieckom mas to iste, ze to spapka.