Drobné kostičky na hlave štvormesačného syna

nikol207
13. nov 2017

Môj takmer 4mesačný syncek ma vzadu na hlavičke (vzahlavi) na oboch stranách akoby pohyblivé drobné kostičky. Aspoň to nám vravela doktorka, že su to kostičky. Majú to Vaše deti tiez? Je ich akoby viac na jednom mieste a su uplne drobnucke. Mne to príde skôr ako chrupavky aj keď najprv som sa zlakla. Má to na oboch stranách rovnaké viac vzadu na úrovni uší

mrkvicka060
13. nov 2017

@nikol207 a to nie su tie malinke uzlinky? To ma aj moj syn. Ale kosticky? Cotijaviem...

nikol207
autor
13. nov 2017

@mrkvicka060 veď tiež som sa čudovala, keď vravela kostičky. Tiež ich má na oboch stranách na rovnakom mieste? Je ich viac nielen jedna

mrkvicka060
13. nov 2017

Maly ma tak na siji viac, pri tych hlavovych uponoch (neviem ako sa to odborne nazyva), tak v urovni usi tiez. Na jednej strane vacsie kusky na druhej malinke... take gulicky, uzlinky... tak neviem ci myslis toto. O malych pohyblivych kostickach na hlave som este nepocula...ale tak nie som lekar... mozno sa tu nejaka lekarka vyjadri, budeme mudrejsie 🙂

nikol207
autor
13. nov 2017

No su take drobunke,pohyblivé viac na kope. Ja som tiež o takych kostickach nepočula pteto hľadám niekoho kto to tiež má. A tie uzlinky nejako doktorka rieši alebo je to neškodné?

mrkvicka060
14. nov 2017

@nikol207 tie uzlinky povedala, ze to deti mavaju, ze ich nema nejake velmi velke, ze keby sa velmi zvacsili tak mame prist. Inak je to ok.

tana85
14. nov 2017

@nikol207 naša to mala, ale jednu na každej strane. Lekárka to sledovala, aj na uzv sme boli potvrdiť, že sú to uzlinky. Nezvacsovalo sa jej to a po čase to celkom zmizlo. Netreba sa hneď báť, ale určite kontrolovať