Kotúľanie pred spaním

ivv8
4. mar 2021

Ahojte,

Uz dlhšiu dobu ( asi aj 2 mesiace ) mi 10 mesačná dcera vzdy pred spanim hodinu robi v posteli kotrmelce zo strany na stranu a asi si hľadá polohu. Neplače ani nemrnci len vzdy hodinu musim byt pri nej a prenášať ju spat k celu postele. Pride mi jak Sid z doby ľadovej ked si hľadal miesto na tom kameni. Neviem je to normalne ?? Alebo to moze byt indikácia k nejakemu problému? Robia to aj vase deti? Uz od 8 mesiaca chodi aj je dost aktívna furt s nou beham po byte ani v kociku ju neudržím. Dakujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivv8
autor
4. mar 2021

@viestta no ona spi so mnou v manželskej posteli. Ja za tym 2 mesiace nehľadám ziadnu diagnózu ale uz mam blby pocit, preto sem pisem, ci je to normalne a robia to deti alebo ci to nemoze nieco indikovat a nemusi to byt zrovna diagnoza- mozno zly matrac, pridat vankúš alebo ju viac unavit. Mam len 1 dieta a teda fakt neviem ci je to ok ci neni tak sa pytam

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivv8
autor
4. mar 2021

@viestta Ano skúšala som to ale ako pisem ona cestuje hodinu, robi kotrmelce váľa sa a pocas tej hodiny v postieľke by si obila hlavu asi tak 479202x pre nas je bezpečnejšie spat spolu v manželskej. Prikrývam ju az ked tvrdo zaspí, teplom to urcite nieje.

ivv8
autor
4. mar 2021

@beata_k a kazdy krat to robil pred tym nez zaspal ( aj pocas dna ) alebo iba vecer ?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivv8
autor
4. mar 2021

@beata_k 😅tak to presne ako moja. Dobre Dakujem som kludnejsia🙂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miakey
4. mar 2021

@ivv8 a nedávas ju spat veľmi skoro? Môj tiež zvykol hodinu kadečo robiť, tiež sa aj pretacal alebo lozil hore-dole. Začala som ho ukladať neskôr, tak po 4 hod od posledného spánku. Tiež ma 10 mesiacov.

ivv8
autor
4. mar 2021

@beata_k no ja som vzdy vedla nej vecer, 20 min ju necham lietať po posteli potom 20 min ju hladkam a nahanam a zvyšných 20 min uz zvyknem rezignovať co si všimne tak uz v polospanku sa váľa po mne. Vtedy vacsinou zaspí tak ze mam jej nohu pri cele a musim cakat dalsich 20 min kym ju zo seba zvesim a prehodím jak cloveka spat normalne aby sa nezobudila.. extrem..

@miakey no ona dost malo spi vseobecne je taka splasena ale večerný spánok ju ukladám o 20:30 a realne zaspí o 21:30 min.. asi 5 niekedy 6 hodin po poslednom spánku. Tym to nebude.

ivv8
autor
4. mar 2021

@miakey ono to je najhorsie alebo teda uz to zacalo byt pre mna dost vycerpavajuce odkedy chodi Cize od 8 mes. Predtym sa valala ale co robi teraz. Rozleze sa jak ortuť a ja ju stale len napravam. Uz som si ale asi na to zvykla skor som sa bala ci to nemoze byt nejaky zdrav problem, alebo teda len pocut ze sj ine deti to robia

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
4. mar 2021

@ivv8 10 mesačná nemá čo v noci robiť na manželskej posteli. Keby si ju mala v postielke ani nepride na to, ze môže volake kotrmelce pred spaním robit a máš pokoj a dušu na mieste, ze sa jej nič nestane.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivv8
autor
4. mar 2021

@nikpa pisala som vyssie ze som to skúšala a nebolo to mozne, otrepala si hlavu za 30 sekúnd. Z manželskej mi v zivote nespadla ani si hlavu neudrela. Je v ovela väčšom bezpečí.

nikpa
4. mar 2021

@beata_k ano, pretoze sme si niečím podobným prešli. Ked bol syn chorý, spaval niekoľko dní so mnou, cele noci som nespala lebo putoval kade tade po posteli. Po chorobe som ho opäť dala do postielky, prve 2 dni plač ale prešlo ho to a zaujímavé, ze tam spal rovno bez toho aby sa točil ako paragraf...

ja_mama
4. mar 2021

Tak treba dat do postielky mantinely, ja mam take tenke ze aj cez ne si hlavu trieskala tak som jej dala takeho "hada" co ma skoro okolo celej postielky. Ten je hrubsi takze nema sancu sa otrieskat, akurat ze zmensuje priestor na spanie - je to ako keby spala v hniezde, ale malej to zatial vyhovuje. Tiez sa vala, ale ani neviem ako dlho kedze ju len dam do postielky a necakam na zaspatie 🙂 na manzelskej je to urcite nebezpecne, to ze doteraz nespadla neznamena ze spadnut nemoze...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nyphadora
4. mar 2021

@ivv8 nam do cca 9 a pol mesiaca zaberalo hniezdno v postielke, potom sa tiez zacala hybat a cestovat po posteli 😂. V tom veku sme tiez uspavali dlhoo, nikdy nezaspala hned, okoby si hladala miesto alebo polohu na spanok 🤷🏼‍♀️. Do cca roka to tak bolo, len sme ju stale prehodili do postielky ( to robime aj teraz,) Inak mame postielku spojenu s postelou a 4 stenu sme vobec nedavali 😂. Teraz ma 16 m a uz zaspi celkom dobre, ale nad ranom sem tam putuje po posteli alebo po nas 🤷🏼‍♀️, niekedy nechapem ako moze spat v takej polohe 🤦🏼‍♀️.

nikpa
4. mar 2021

@beata_k ty si vyštudovana psychologicka?? No tak mohol ešte kľudne spavat v posteli aj do 5 rokov. Lebo sa rozplace neurobíme predsa všetko ako chce. Ale podla volaktorych matiek je to uz psychické týranie 😳

oblecenie99
4. mar 2021

Náš bol od narodenia v postieľke, ja som sa hrozne bála aby nám nespadol, neprilahli sme ho a pod. Teda zvyknutý na vlastné miesto na spánok. Napriek tomu prišlo obdobie, kedy vedel zaspať (večer) iba na mne. Teraz (14 mesiacov) ma putovne obdobie, robí presne to na posteli, čo vaša mala 🙂 neriešim, aspoň je to znak že pomaly konečne zaspáva, aj keď ja z neho mam niekedy pocit, že ani sa nesnaží hľadať polohu na spánok, ale naopak, zostať ešte hore 😀 keď zaspí, tak ho presuniem do postieľky. Skúšala som ho v tej postieľke aj nechať.. Nech zaspí v nej. Ani nejde o to, že obucha hlavu, ale on v nej vytrvalo stal, vrestal, od únavy pomaly omdlieval ale za nič na svete sa neuložil na spánok. Tak som už skúsila, že nech sa vyreve (u nás je totiž jeden problém s tým uspavanim na posteli.. On putuje, mne hrozí mikrospanok a náš je dokonaly samodestrukter, fakt hrozí ze pri tom hľadaní polohy spadne a mame vysokú posteľ. Preto som sa snažila ho uspať tak, že dám rovno do postieľky). Nevyreve sa, nevzdá sa. Iba pri tom hroznom pľaci mu došiel dych a normálne som sa zľakla, že sa začne dusiť. Tolko k tým radám mojej mamy o tom, že nechať decko revat.Ked si predstavím, ako veľmi sa musel trápiť, že už tak plakal, že sa pomaly zadusal 😔 čiže ho nechám, nech sa vygula. Mam pocit, že mu to trvá postupne menej a menej a skôr zaspí 😁

martina1201
5. mar 2021

@ivv8 podľa mňa si z toho urobila rituál pred zaspatim. Hoci hodinový. My máme rituál zmolenia vlasov. Zaspáva tak, že musí mať vlasy v ruke. Samozrejme nie svoje ale toho kto ju uspava..... Niekedy zaspí rýchlo ale obyčajne jej to trvá dlho....

domak2
5. mar 2021

@nikpa netreba porovnavat batola a 5 rocne dieťa ktorému sa dajú veci vysvetliť.
@ivv8 mojej jednu dobu pomáhalo keď som jej jemne ale pevne položila ruku na hlavku, akoby sa resetovala 😅

shallimar
5. mar 2021

Moji to robili obaja, a ešte zadok hore, hlava na matraci a takto chodí až kým sa nebuchne a potom sa otočí a na druhú stranu. Podľa mňa je to normálne. Pri mojom 13 mesačnom, pomáha dať moju ruku na tvár, aj sám si ju tam dá, ak ja nedám alebo lezime na boku a máme o seba opretý nos a čelá.

zuvelyn
5. mar 2021

Aj moj to robí, ake teda je vo svojej postieľke. Koľko krat sa aj v noci posadí, postaví. Kym neplače ignirujem ho, zasoi sám. By ma drblo ho mat v posteli a celu noc, kazdu noc nespať aby nahodou nespadol dole 🤦🏼‍♀️

kayyaa
5. mar 2021

@nikpa a ty si psychologicka ? Davas rady takym sposobom, akoby to bola jedina spravna cesta. Predstav si, ze moje vsetky deti spali s nami v manzelskej posteli a nikdy nespadli a vzdy boli spokojne. V postielke naopak plakali a nechceli tam spat.
Je uplne normalne a prirodzene, ak 10m dieta spi s rodicmi.
Tak netreba davat jedine spravne a zarucene rady, lebo "ja to tak robim a tak to musi byt". Nie, nemusi. Ty ani tvoje dieta nie ste reprezentativnou vzorkou celeho ludstva😄 a je ok, ak to kazdy robi tak, ako to vyhovuje jemu a jeho dietatu.

ivv8
autor
5. mar 2021

@nikpa no tak nie kazda mama používa metodiku necham dieta tak sak ono prestane, rovnako tak nie kazda mama necháva dieta spat manželskej. Nikto zatial neurčil co je dobre a co neni, kazdy mame vlastný styl. Ja len nerozumiem naco sa zapájať do diskusie kde je jasne položená otazka, ked nedokazes akceptovat nazory a metódy aj druhych rodicov, ako napr moj ze ju necham spat so mnou a namiesto odpovedi na to na co sa pytam ( ci je to ok, ci to robia aj vase deti) hned útočným stylom, ze to robim zle. Podla mna to robis zle ty a teraz co?