Kravské mlieko pre 11-mesačné dieťa

smajluska
12. jan 2021

Ahojte mamicky, chcem sa spytat. Mam 11 mesacneho syna, chcem mu uvarit puding z kravskeho mlieka. Ako treba riedit kravske mlieko? Vraj ma 3,9 % tuku mi povedali v predajni. Maminky, ktore ste davali detom pit kravske mlieko namiesto umeleho, ako ste ho prosim riedili, aky pomer? Za odpovede dakujem.

nickpick
12. jan 2021

@smajluska na kravske mlieko su rozne nazory, niekto ti napise, ze radsej az po roku, ine mamicky povedia ze davali uz aj v polroku, mna skor zaraza fakt, ze chces uvarit ani nie rocnemu dietatu puding, skus si precitat co puding obsahuje, skroby a dochucovadla, nema absolutne ziadnu vyzivovu hodnotu, na trhu je tolko kasi od ryzovych, pohankovych vlociek, pseno, atd., klasicke ovsaky, kukuricianka, detska krupica, mozes kombinovat s jogurtami, ovocnymi vyzivami, alebo urobit ryzu v mlieku.... ako ten puding by som dala 3-4 rocnemu dietatu ak mu ozaj chuti, ale ako sladkost, nie normalne jedlo....

aliz1
12. jan 2021

@smajluska ahoj maminka... Ja som začala dávať puding malému asi od 11 mesiaca z mlieka 3.5%. Vôbec som ho neriedila, vyskúšala som ho dat na raňajky aby som vedela ci ho nebude bolieť bruško. A zase určite by som nekupovala už robene jogurty kde je všetko možné. A teraz mu robievam tiež na olovrant napr. Nie každý deň ale raz do týždňa určite

lenka2710
12. jan 2021

@smajluska ak ti pije kravske mlieko a neboli ho bruško, tak v pohode! Aj ja som dávala z 3,5% a neriedila som ho, malá ho zbožňuje doteraz! Krupicu a podobne od malička nechcela

denda007
12. jan 2021

Ja tiež robím bez riedenia vodou, z čerstvého mlieka ale puding robím bez cukru. Zatiaľ nieže by som mu nechcela dať. Ale zatiaľ kým mu chutí aj taký tak prečo ho zbytočne dráždiť 🙂

smajluska
autor
13. jan 2021

@aliz1 A puding prosim ktory davate Zlaty klas? Alebo je nejaky detsky? Mozete mi ho prosim odfotit? Dakujem

denda007
13. jan 2021

Ja obyčajný dr.oetker 🙂

aliz1
1. feb 2021

@smajluska kupujem klasický puding od Dr oetker