Krivá hlavička u 3 mesačného

femiz
28. okt 2011

milé maminky, máte niektorá problém s tým, že by Vaše bábätko spávalo hlávkou stále otočené na jednej strane? môjmu 3mes. Andrejkovi sa od narodenia viac páči "pozerať do prava" a už má tak vyležanú tú pravú časť hlávky, že neviem či sa mu to ešte môže upraviť ked sa začne viac pretáčať..? alebo mu už zostane taká hlávka navždy?

bamb27
28. okt 2011

@femiz ..urcite sa snaz ho napolohovat nech na tej strane stale nelezi, otoc postielku, jeho, daj tam nieco zaujimave,,, aj nas mal zalezanu, ale uz to len malilinko vidiet, ono sa to este urobi, len ho tak nenechavaj

femiz
autor
28. okt 2011

ja ho skúšam napolohovať aj ho niečím zaujať na druhej strane, ale stále sa vráti...to som rada, že sa to časom zmierni...dúfam 🙂
@bamb27

katkas1
28. okt 2011

mne obe deti spavali tiez na jednej strane a ani jedno z nich nema deformovanu hlavu, aj ja som sa ich snazila stale pretacat a polohovat ale oni sa aj tak otocili ako chceli takze som sa potom do nich ani nestarala a naozaj im nic nie je.

femiz
autor
28. okt 2011

@traktor ďakujem..našla som čo potrebujem 😉

henulienka
28. okt 2011

aj my s tým bojujeme... u dcérky som to riešila tak, že som zabalila kilo soli do uteráku, a ako ležala, tak som jej to dala k tej časti hlavičky, ktorú preferovala, aby sa musela otočiť na druhú stranu. Ale samozrejme, že sa riťkou poodrážala ďalej, aby jej to nezavadzalo. Tak som sa ju snažila dávať na bok, za chrbátik som jej zložila paplón.
Potom, keď zaala sedieť, tak sa jej to nejak narovnalo samé a teraz nie je nič vidieť.

A krpatý je iný ďábel, toho môžem podkladať, predkladať, stále sa otočí ako sa mu páči. Sestrička mi poradila podoprieť mi nie hlavičku, ale riťku s tou soľou, lebo v nej má menej sily ako v hlavičke. V každom prípade som zrušila polohovateľné kresielko, v ktorom ležal v obývačke a dávam ho na bok, tak, že ho opriem o gauč. Tak uvidíme, snáď sa mu to tiež napraví.

lili777
28. okt 2011

My sme mali podobný problém. Je to vlastne zapríčinené nesprávnym polohovaním. Je nutné bábo správne polohovať. Nás poslala lekárka aj k neurológovi. Ukáže ti prípadne nejaké cviky, poradí čo robiť a dá sa to do poriadku. Určite to nenechaj tak a polohuj