Kto dal 1,5-ročné dieťa do jaslí?

30. sep 2022

Ahojte,nájde sa tu niekto,kto dal 1,5r. dieťa do jaslí? Ako to zvládlo dieťatko?

Ide o to,že by som od januára mohla nastúpiť späť do práce (hlavne kvôli financiám) a preto uvažujem nad jaslami. Pracujem týždeň ráno,týždeň poobede,to by som si malého vedela vybrať z jaslí v pohode,aj môžme zvyšok dňa tráviť spolu.

Obávam sa však toho,ako to malý zvládne,teraz má obdobie,že je stále so mnou,ja ho musím dávať spať a keď vidí,že idem niekam preč,plače.

jana1521991
30. sep 2022

Ja som davala malu ked mala 1,5 roka a teda mesiac bol masaker , plac , krik skoro som to vzdala ale ucitelky ma uistovali ze to prejde len si musi zvyknut a to je tvrdohlava maximalne🤪ide si velmi dlho za svojim.. ale stale mi posielali fotky co bolo super .. bola som v strese asi vo vacsom ako mala ale teraz mala ma 2r 5m a chodi tam velmi rada.. urcite sa velmi posunula vpred a velmi vela naucila popri detickach.. mama na materskej proste neda tolko moznosti ako kolektiv.. ale to je len moj nazor🙂 rozhodne ak budem mat druhe dam znovu do jasliciek🙂

mirko84
30. sep 2022

My sme dalindo jasli oboch - postupne teba ked mali cca rok a pol. Mama na materskej rok, potom ja pol roka a potom do jasli. Zvladli to dobre, mali super ucitelky. Suhlasim, ze je to posun vored, kolektiv im dal vela. So skolkou potom ziadny problem

mimi16
30. sep 2022

Ahoj. Staršia dcéra išla ako 15 mesačná, syn ako 8 mesačný a teraz najmladšia bude mať rok v decembri a vo februári nastupuje. Za mňa najlepšia vec. Mali sme šťastie na skvelé jasle, super personál, aktivity id výmyslu sveta. Ja by som im takto čas nevyplnila a hlavne sa tam neskutočne rýchlo všetko naučili. Od motoriky cez komunikáciu, stolovanie, začali chodiť my toaletu. Vôbec nie je nutné mať obavy. Nástup do MŠ úplne bez problémov.

queen_mary
30. sep 2022

@jana1521991 suhlasim 🙂 ja som dala maleho do jasli 2 mesiace pred 2 rokmi. Prve 2 mesiace masaker rano 😀 ale to ta neminie, to sa stane vzdy ked pojde do skolky, dokonca by som povedala ze tieto mladsie deti to az tak nevnimaju. A v jaslickach su hlavne mensie kolektivy a viac uciteliek, cize si lahsie zvykne. A presne, ten progres oproti inym detom, co boli doma bol ze wow. Basnicky, pesnicky, abeceda, tancoval oli oli janko, hlava ramena, ... a to este nemal ani 2 a pol roka. Cize za mna vsetkymi desiatimi ano.

mimi16
30. sep 2022

@jana1521991 úplne súhlasím

mimi16
30. sep 2022

@queen_mary súhlas na 100%

autor
30. sep 2022

@mimi16 8mesacny? To mas moj obdiv🙂mne je to strasne luto,ked si predstavim,ze by som ho dala od seba prec..a mozno hlupa otazka,no zamyslam sa aj nad tym,nepoznaci to odlucenie od matky tak skoro dieta po psych.stranke? Nie je potom take utiahnute alebo nema nejake traumy? Mozno to moc prezivam,ale toto mi chodi po rozume,ze kym je dieta male ok,ale ako to potom berie,ked je starsie,ci na to nespomina ako na nejaku traumu🙈

mimi16
30. sep 2022

Vieš čo moje deti doteraz spomínajú aj na jasličky aj na MŠ len v dobrom. Syn si zvykol najrýchlejšie keďže si to odlúčenie až tak neuvedomoval. Chápem, že ti to je ľúto, ale neskôr uvidíš ten progres a budeš sa tešiť čo všetko tvoje dieťa už zvláda. 🤞

riyadh
30. sep 2022

Ja som sla do prace synator Mal 5,5m😉do skolky zacal chodit od 2r,inac my a opatrovatelka.. Dcerka sla do skolky ako 2r a obaja ziaden oroblem

heidy222
30. sep 2022

Moja bola od 4 mesiacov v jasliach (materská+rodicovska v NL 16 týždňov) a neplakala nikdy a teraz je už 7 ročná školáčka úplne veľmi vnímavé, empatická, vyrovnaná, Normalne sa vyvinula, tak ako ostatné holandské deti čo chodia do jaslí 😊

mimi16
30. sep 2022

@heidy222 škoda, že tento tvoj koment nečítajú pani matky, ktoré idú človeka ukameňovať kvôli jasličkám. Presne som viackrát písala do rôznych diskusii, že to len u nás majú ženy takúto možnosť sedieť doma do troch rokov. Stratený čas pre mňa aj pre dieťa, pretože toľko skvelých veci sa tam naučia. A stále dookola… dieťa je malé a nie je pripravené a umrie bez matky. Kriste ja toto nemôžem ani počuť.

queen_mary
30. sep 2022

@mimi16 amen 🙂 ja som napriklad citila (ale je to moj osobny pocit. Aby sa tu do mna niekto nepustil 😀), ze uz tomu dietatu v tom obdobi (pred 2 rokmi) nemam co viac ponuknut. Ze naozaj ten kolektiv a ine prostredie mu prospeli ovela viac, akokeby sedel so mnou doma.

monika921
30. sep 2022

@queen_mary mam presne rovnaky pocit. ze to dieta ochudobnujem o kamosov, o zazitky, nove veci atd. aj ked samozrejme, ze so mnou je jej super, ale...vnimam jasle tiez ako daco pozitivne pre obr strany, alebo aj pre tri🙂

elizabet173
30. sep 2022

@mimi16 niektoré nie je pripravené na kolektív ani v troch rokoch, niektoré vo veku dieťaťa autorky témy, Tiež som mala dieťa v tom veku v jasliach, najskôr na hodinu, dve, postupne dlhšie, po mesiaci tam aj spalo, aj keď nie každý deň. Neplakalo, jasle milovalo, dokonca sme museli skúšať bránku, že je zamknutá, ak sme išli počas víkendu okolo 😎. Sú deti, ktoré iné deti zbožňujú, bežia za nimi na ihrisku a sú deti, ktoré sa radšej hrajú samé bokom, pred inými deťmi utekajú. Pre tie je lepšou voľbou opatrovateľka, lebo sa potrebujú fixovať na jednu osobu.

bellovag
1. okt 2022

Naši obidvaja od 1,5 roka...mladší mal od 10 mes opatrovateľku na pol dňa a ja som chodila do práce na 4 hod. do obeda...Dokonca som obidvoch ešte kojila do 2 rokov 🙂.asi sme mali "zázračné" deti, ale naozaj v jasliach nerevali...

mimi16
1. okt 2022

@queen_mary toto isté tvrdím aj ja.

bluka2
1. okt 2022

Moja išla presne v roku a úplne bez problémov, bolo jej tam dobre, neposlala pri odovzdávaní ani nič. Najneskôr vo veku 2 r. už všetky detské choroby vybavené a potom bolo teda ešte lepšie 🙃