Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ktoré obdobie dieťatka je to naj?

zszudorova
13. apr 2013

Ahojte mamicky,
otvaram novu diskusiu....(aspon dufam) Mam 3mesacnu dceru a neustale opakujem ,,uz aby bola väcsia,,....chcem sa teda opytat ake mate skusenosti vy.co bolo pre vas lepsie.kym bolo dieta malinkate alebo uz take väcsie-chodilo,rozpravalo atd.....ktore obdobie sa vam zdalo alebo zda NAJ?🙂

ifkael
13. apr 2013

Ked bude velka budes chciet a bude Ti chybat ze nieje babatko...

Uzivaj si pritomnost

xlucia
13. apr 2013

@zszudorova ziadne nie je naj. ale pri prvom som si aj ja hovorila uz aby bolo... dopln si...
chvilu trva kym si zvyknes ze dieta sa meni, a naucis sa uzivat si pozitiva daneho veku, a negativa brat ako automatiku patriacu k veku
ciastocne sa ti ulavi ked dieta zacne stvornozkovat, sediet a potom chodit, komunikovat. ale to mu uz zas budes stale za zadkom

sonickaka
13. apr 2013

@zszudorova Ponáhľaš sa niekam? 🙂 🙂

kimmie
13. apr 2013

@zszudorova Moj syn mal ako babatko vela kolik, ked zacal chodit stal sa z neho sprinter a neustale som ho nahanala. Take najoptimalnejsie to bolo podla mna cca od 3 rokov. Vedel rozpravat a vysvetlit mi ak mal problem, a tiez ja som mu mohla vysvetlit veci, preco neutekame, pripadne ako spravat atd. 🙂

dada07
13. apr 2013

Tiež som mala podobný problém (pri prvom). Ale ten čas tak rýchlo letí ... momentálne si užívam, že deti sú vo veku, kedy nás ešte "berú" a sú rady s nami, ale zároveň aj skúšajú trochu samostatnosť. (6 a 7,5r). Je to skvelé, kadečo sa s nimi dá, dá sa popri nich aj porobiť, na šport sú parťáci a navyše sa aj radi túlia, takže niečo ešte ostalo z bábatkového obdobia. Náročný, ale nádhenrý bol vek okolo 5 mesiacov, kedy sme sa ešte netrápili prikrmovaním a zároveň sme už mal akýtaký zabehnutý režim. Tiež sa mi páčil vek po cca 1,5r, kedy je s dieťaťom už väčšia "reč" do obdobia vzdoru. Takže tak. 🙂 Ale veľmi závisí od povahy a temperamentu dieťaťa, možností matky, a vôbec podmienok.

iv01
13. apr 2013

Je svata pravda, ze male dieta, male starosti, velke dieta, velke starosti.

modrofuzik11
13. apr 2013

kubko ma teraz 19 mesiacov a velmi velmi si to uzivam🙂

margarita
13. apr 2013

k tomu sa mi najviac hodi ta okridlena veta:
Prve dva roky ucime svoje deti chodit a hovorit. A dalsich 16 potom po nich chceme, aby sedeli doma a boli ticho 😀

asi tak. ja si uzivam kazdy den s nimi - lebo nebolo take lahke ich donosit a porodit, takze som vobec stastna ze ich mam.

boka79
14. apr 2013

vsetky obdobia su naj, aj ked sa to nezda niekedy, ale casom to cloveku pride luto, ze je to uz prec

zapka21
14. apr 2013

Pre mna je kazde obdobie kuzelne, pretoze tak rychlo pominie, uzivam si plnymi duskami vsetko, aby som neskor nelutovala.