Ktorú polohovateľnú autosedačku pre 11 mesačné bábo odporúčate?

bucecka
30. sep 2018

Ahojte, ktorú autosedačku odporúčate pre 11 mesačné bábo? Aby sedelo v smere jazdy a dala sa polohovať do polosed-poloľah. Často chodievame autom a v aute mi spí. Dík

mamkapatka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meluela
1. okt 2018

@bucecka 11 mesacne dieta este nema sediet v smere jazdy .. teda ak ho chces vozit bezpecne a nechces aby si aj pri lahsej nehode zlomilo vazy

meluela
1. okt 2018

@lanvinka ta nema dobre vysledky testov a pritom cenu pomerne vysoku, za ktoru sa da kupit aj ovela bezpecnejsia sedacka
https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersic...

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meluela
1. okt 2018

@lanvinka vsak preto som povazovala za potrebne ju upozornit. Zakon zatial povoluje aj podobne hovadiny ako 9kg dieta v smere jazdy, ale nova norma uz prikazuje aspon do 15 mat dieta v protismere .. takze ked raz vyprsi platnost starej, uz to bude povinne .. idealne je samozrejme vozit dieta dlhsie v protismere nez tych 15m. Ovela bezpecnejsie su napr. BESAFE iZi Kid X2 i-Size (Isofix), Britax Römer Swingfix i-Size, CONCORD Reverso (Isofix + i-Size) 4, CYBEX Sirona M2 i-Size (Isofix), MAXI-COSI 2wayPearl ( i-Size) atd. Potom su este cisto protismerne 9-25 sedacky, najbezpecnejsia z nich je Besafe izi plus.
Inak ta chicco je protismerna len do 13kg, co je vlastne rovnako ako vajce typu maxicosi cabriofix. To ze ludom 4m dieta nevojde do vajca fakt nepochopim .. ale vacsinou je problem to ze ho tam chcu mat natrepane v zimnej kombineze alebo bunde, co je bezpecnostne tiez nezmysel ..

aleshka_supermama
1. okt 2018

@lanvinka minule som skoro odpadla tiez ked som videla ako znama berie novorodenca domov smere jazdy este sa s tym pochvalila aj na insta 🙈

katrin21
1. okt 2018

My mame Cybex Sirona Plus, vyhrala testy svojho casu..., je super, spokojnost..polohovat sa da, dokonca otacat pri nasadani a vysadani, co je velmi fajn.. malu som do nej davala v 9 mesiacoch a v protismere bola do asi 2r a 1 mesiac..mohla by byt aj dlhsie, ale lepsie znasa cestovanie uz v smere jazdy na dlhsie trasy, tak uz je otocena..
Male babo odporucam co najdlhsie mat v protismere.

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
2. okt 2018

Do 15 mesiacov musí byť v protismere aj podľa zákona/normy... to nie je len o tom že si tu pár žien povie názor 😊 ale niektorí ľudia si proste nedajú poradiť. A nemyslím teraz nikoho konkrétneho, mám aj v okolí pár “kvietkov”...
My sme dostali Chicco Cosmos a som s ňou spokojná, je ľahko polohovateľná, dá sa dať v oboch smeroch jazdy...

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulik2008
2. okt 2018

avionaut da sa polohovať 🙂

liduska12
2. okt 2018

My mame Cybex Sirona S, je priestranna a do oboch smerov. Moj ma tiez 11mesiacov. Ked napises na fb na Detsky obchod Leja, vies to mat lacnejsie ako vsade inde na nete 🙂

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liduska12
2. okt 2018

@lanvinka paradoxne niektori takito rodicia nosia vo vacku najnovsie iphone-y a ine drahe smakocinky 😂 prip. to auto, ktorom to dieta vozia stoji x desiatok tisic eur.. treba si urcit priority

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
2. okt 2018

@lanvinka už len preto že je to “stará” a “nová” norma by bolo logickejšie prikloniť sa k novej a prispôsobiť sa. Z nejakého dôvodu sa tie normy menia a ak mám možnosť pripevniť sedačku proti smeru jazdy tak to urobím “po novom” lebo asi zistili že je to bezpečnejšie. Hlavne keď idem sedačku kupovať by som na tú bezpečnosť pozerala. Podobne ako s isofixmi, síce nevyhodím svoju sedačku bez isofixu, lebo odporúčajú už len isofix (do 5 rokov bude vraj povinný)... ale keby si sedačku kupujem teraz, určite beriem modernejšiu/bezpečnejšiu s isofixom... nevidím dôvod držať sa starých noriem len preto že sú ešte platné.

meluela
2. okt 2018

@nikiki29 inak s isofixom to je trosku ine .. povinne to bude kvoli tomu ze ludia nevedia montovat sedacky tak aby bola mensia sanca ze to domrvia .. inak neni bezpecnejsi nez spravne priputana sedacka pasmi.

@lanvinka no, je to fakt smutne ako su ludia schopni prevazat deti .. chapem ze pre velku cast rodin je 300+ za sedacku brutal a dobre riesenie moze byt napr. britax first class plus ktora sice ma tiez len do 13kg protismer ale je za rozumnu cenu, pripadne vacsie vajicko a mat v nom dieta aspon do 1.5 roku a pochopit ze ta bunda musi byt naozaj vyzlecena,... A taka sirona sa da v akcii aj pod 350 kupit a to si minimalne domacnost kde su drahe telefony urcite dovolit moze a takych je vo vacsich mestach dost ... ale tak zo sedackou sa asi neda natolko simulovat socialny status ako s telefonom a oblecenim ...

nikiki29
2. okt 2018

@meluela to viac menej súhlasím, ale aspoň zvyšuje množstvo správne namontovaných sedačiek. Každý ju namontuje správne, nie je možnosť pripevniť ju zle a teda sú všetky deti v bezpečí. My máme Chicco, bez isofixu, meniť ju nebudem... ale určite by som ju nedávala v smere jazdy keď mám možnosť dať ju správne. Doba ide dopredu a nepochopím ľudí ktorí montujú sedačky v smere jazdy lebo podľa starej normy môžu 🤔 hlavne keď kupujú novú sedačku a testov prečo je to nevhodné je viac než dosť... 😞

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenqua_12325
3. okt 2018

Máme sedačky Romer všetky veľkosti a som veľmi spokojná, hlavne sú pohodlné a bezpečné. Myslím od 9-18 kíl sme využili najdlhšie.
Nania a spol. sú síce lacné, ale o ich bezpečnosti veľmi pochybujem a nevydržala by som tam 5 minút sedieť

lenqua_12325
3. okt 2018

@lanvinka predsa sedačku pichnúť na konštrukciu kočíka a behajú po nákupoch, aj tak sa dá sedačka prezentovať :D 😀 😀

bucecka
autor
3. okt 2018

No keď sa pýtam na sedačku, ktorá sa dá polohovať, neznamená to, že nedbám na bezpečnosť svojho dieťaťa. Dbám a aj o jeho pohodlie. A jazdím autom každý deň, lebo musím voziť deti do školy a škôlky, takže to dieťa musí byť v zime naobliekané, nedám ho predsa do auta v tričku. A v smere jazdy, lebo keď je inak, nevie vydržať. Skúsili sme jednu a nereval, lebo videl naokolo. Preto som dala také zadanie. Zatiaľ je vo vajci, no kope do sedačky. A jasné, že chcem takú, čo má aj ochranu bočného nárazu a ktorá sa hneď nerozpadne.

lenqua_12325
3. okt 2018

@bucecka Najlepši pomer ceny s kvality Römer

liduska12
3. okt 2018

@bucecka v smere jazdy mame pre starsiu britax romer advansafix III sict, ide do dvoch alebo troch poloh a ked je na tej najviac naklonenej tak jej pri spanku nepada hlavicka takze sme s nou spoko. Aj v adac testoch obstala. Sict znamena, ze to ma ochranu bocneho narazu (neviem ci vies 🙂) ja som ale obom vyberala sedacku s nimi osobne na predajni, lebo kazde dieta ma inu stavbu tela a inak sa napasuje do tej sedacky..

meluela
3. okt 2018

@bucecka to ze kope do sedadla nie je bezpecnostny problem (ak sa bojis ze zaspini treba vyzut topanky). V zime je to s bundami otrava, jedine bezpecne je vsak navrstvit viac tensich vrstiev (fliska je este ok), bundu vyzliect az pri aute a potom zasa obliect. ak je zima v aute tak este niecim po zapnuti prikryt