Ktorý typ detských náušníc je teraz moderný?

mirka_aa
14. aug 2012

Neviem sa rozhodnut,kupujem dcerke nausnicky..ktore su teraz trendy,skvor tie kruzka,alebo tie klasicke ako boli kedysi,alebo ktore sa vam viac pacia?dakujem za nazory 🙂

stanislavao
14. aug 2012

pre malicke dievcatko by ste nemali z tychto dvoch ani jedny. su hrozne precackane. ako vzor a model sa mi paci ten prvy, klasicky, ale nausicky nejake mensie, jemnejsie. viete, v jednoduchosti je krasa a malinke babatko by nemalo zaniknut za nausnicami. boli tu temy presne o nausnickach, skuste pohladat fotoblogy. teraz je strasne velky vyber, vyberte nieco jednoduche, napr. malinke zlate srdiecko a ked chcete aj kanienky, tak jeden kamienok v nausnicke, alebo len malinka gulicka, kvetinka, proste nieco jednoduche. a treba pozerat aj take, ze ked si na to babatko lahne, aby mu to nezavadzalo, co tieto na foto take urcite nie su.

huxy
14. aug 2012

neviem ti odpovedať,že ktoré sú momentálne viac trendy,lebo to nejak nesledujem.no mne osobne sa páčia obidvoje.no my máme tie prvé,len namiesto pologule je tam kvietok.a myslím,že pre malé bábätko sú lepšie tie prvé.z boku sú "menšie" /užšie/ ako tie druhé,takže tak nedráždia a netlačia.ale pre staršie dievčatko by som vybrala tie druhé 😉
@stanislavao inak neviem,či sú hrozne prečačkané.to je vec názoru.a možno len tak vyzerajú na foto.ako som písala,my máme presne také isté,len namiesto pologule je tam kvietok,ktorý má tiež kamienky-spolu asi 5 či 6.a veru vôbec to nepôsobí nejak prečačkane a nikdy nevynikali naušničky pred malou.sú to jemné a určené práve pre malé bábenká /sú malé,aj keď na foto možno nevyzerajú/.my onedlho budeme asi kupovať ďalšie náušničky 🙂

wewe22
14. aug 2012

ake sa tebe pacia moja mala zdedila nausnicky po krstnej a ked sme prisli k dr alebo tak vsade nam ich obdivovali a pytali sa kde sa take daju kupit vsetko je vec nazoru

materina_duska
14. aug 2012

Najkrajšie náušnice pre malé dievčatko sú žiadne. Mne to príde to isté, ako keby ste ju nalíčili 🙂

anjelicek26
14. aug 2012

Mne nausnicky tiez na uplne malinke babatko nesedia, ale to je asi vec nazoru. My sme dali dcerke prepichnut uska ked mala dva rocky.

Osobne si myslim, ze bezpecnejsie su visiace nausnicky, teda prvy model, ktore sa otvoria, ked si bude cez hlavu vyzliekat svetrik a podobne. Tie druhe su predsalen - napevno - a pri silnom tahu sa moze usko roztrhnut. Nie je o to, co je moderne a co nie.. ale co je bezpecne.

vinifred
14. aug 2012

..ktoré sú trendy dnes pozajtra už nebudú.. 😀 na malých dievčatkách sa mi páči klasika-klasické zapínanie pre malé dievčatká,ktoré sa dajú aj uzamknúť,či zo žltého,bieleho zlata s kamienkom,alebo bez je mi jedno..len nech sú "detsky milé"Moja ich má doteraz od jedného mesiaca..

malinkaaninka
14. aug 2012

nejaké lahké aby jej neťahali ušká,výstredných sa ešte nanosí ked bude dospievať.neujde jej to.

traktor
14. aug 2012

pre mna je moderne to, co sa mi paci 😉 ...cize ak mas niektore , ktore su tvojmu oku/srdcu blizsie tak kup tie..tvoja kočka vyrastie aj tak si ich neskôr vymeni podla toho , co sa jej paci a co bude pre nu in..

eeffka
14. aug 2012

Moderne/nemoderne je vec vkusu,nádherné su obe. ale sposob zapinania určite typ 1. Mam 2.dcéry.
Tu 2ku mam ja a ked zatiahnem ucho pri prezliekajú zvyknú sa otvorit al fajne bolestivo natiahnut ucho. A nechápem matky co náušnice deťom nedajú ale tu budu prisppievať... Tiež sa nesarpem do temy o stavani ked nestaviam.

nikolka2
14. aug 2012

Ja mam podobny model ako su tie druhe a vsetci sa pytaju ake su krasne a odkial ich ma 😉 mne sa ta klasika co sa nosila pred 15 rokmi uz nepaci ,,prepacte , ale je to moj nazor .... Ale Kike som tiez davala prepichovat uska tiez neskor ,,,nie ked bola uplne babetko , ale mala asi cez pol roka ,,a prepichovali jej ihlou moja susedka detska zdravotna sestra a ani slzicka nevysla chvalabohu 🙂

liave
14. aug 2012

my sme ako prve nausnicky mali ten prvy typ a tiez asi podobne ako @huxy 🙂 kvietocek s kamienkom 🙂 boli velmi nezne a pre dievcatko velmi vhodne podla mna ...hlavne to zapinanie je jednoduchsie pre maminy 🙂 a teraz ked je vacsia bohuzial stratila jednu z tych tak sme museli dat druhe a mame veeelmi podobne tym druhym co si dala 🙂 a myslim ze su skor vhodnejsie pre starsie dievcatko 🙂 v prvom rade vsak zavisi na tom co s atebe paci 😉 ked ty budes spokojna mala bude urcite tiez 🙂

aaaaa nevidim dovod na to aby nemali dievcatka nausnicky ved sme zeny a chceme sa pacit...k comu budes dcerku viest to si osvoji...ked chces aby bola zenskejsia nech nosi nausnicky 😉 tak zelam aby ste dobre vybrali 🙂

zuzana581
14. aug 2012

Mne osobne sa pre malé dieťa nepáčia ani jedny z týchto dvoch, skôr už pre takú slečnu školáčku, ale to je môj osobný názor, ak sa páčia tebe, tak to je v poriadku a je jedno, čo je zrovna in..

ale ak ti môžem poradiť, tak náušnice s týmto zapínaním (viď foto) sú uplne najlepšie, lebo sa nikdy neotvárajú, ani nevypadnú z ucha.. Mali sme už rôzne zatvárania naušníc, ale toto je naj..

sissy27
14. aug 2012

neriešila by som otázku moderné alebo nemoderné, ale materiál - určite nie bižu, ale overiť, či dcéra nie je alergická na zlato, striebro a podľa toho vybrať, kvalitu - ak chceš s kamienkami, tak aby boli dobre osadené, spôsob zapínania - aby sa nezachytávali pri obliekaní / vyzliekaní, netlačili pri spaní, nerozopínali sa úplne ľahko, ale zas aby pri nejakej detskej šarvátke nenatrhli uško...
ale ako pozerám, asi pôjde o prvé náušničky, ktoré dáte pravdepodobne nastreliť, takže nemáš veľmi čo vyberať, tam musí byť použitý presný typ náušnice - niečo takéto http://www.google.sk/imgres?num=10&hl=sk&biw=14... a minimálne 6 týždňov ich nesmieš vymeniť. Inak sú asi najvhodnejšie pre takého drobca 😉

usiko
14. aug 2012

no, my sme dcere nedali nausnice, mne sa nepacia nausnicky na tak malinkych detoch, posobia podla mna dost rusivo a kazia celkovy dojem z babatka, ale to je moj nazor.....ani jedne z tych co si sem dala sa m,i nepacia, a nepacili by sa mi ani pre dospelu osobu, pretoze neznasam take precackane sperky s kopou kamienkov, posobia masivne a skaredo.....volila by som nausnicky cisto z draheho kovu, aky to uz je na vas a zapinanie take ze sa ta u zlatnika zaistit, teda ze sa neotvori...urcite nie zapinanie na skrutky, pretoze tie pichaju ked dieta spi..../pichaju aj mna ked spim/...tiez podla mna terba dat pozor na to, aby nausnice neboli tvaru , ktory ma ostre vycnievajuce hrany, pretoze sa ti to bude zachytavat o oblecenie, ci uz tvoje alebo dcerine a mnoho oblecka poskodis......ja este stale nosim moje detske nausnice, su zo zlteho zlata a maju tvar klobucika, alebo siltovky....a nenosim ich preto, ze nemam na ine, praveze mam doma 2 inych zlatych nauznic, ale nenasla som nic pohodlnejsie a vkusnesie ako tie co mam, takze ak spravne zvolis, dieta ti bude vdacne.....

zorka1
14. aug 2012

neviem,prečo mamičky,ktorým sa nepáčia naušničky na malinkých bábach,ťa odhovárajú.keď oni nechcú,tak nech svojim detičkám nedajú.ale podľa mňa /a určite nie som sama/,sú nenápadné naušničky na detičkách milé.a vôbec nepôsobia rušivo.ja som svojej dala prepichnúť hneď v pôrodnici.aspoň sa ma každý nepýtal,či máme chlapčeka či dievčatko.naušničky mi kúpila mamina,boli to vyslovene detské naušničky.také ako na tom prvom obrázku,len tiež s kvietkom /už to tu spomínali dve žienky/.a sú malinké,zlaté,decentné.majú kamienky-a teda vôbec nie sú škaredé,ako tu niekto píše,že sú prečačkané.asi ich ten niekto na živo nevidel.pre dieťatko sú krásne.
ja osobne som si dala prepichnúť uši až keď som mala 19 rokov /keďže u nás doma som nemohla mať naušnice-čo nechápem dodnes,a veru ako dieťaťu mi to bolo ľúto,že ja nemôžem/.mala som však dosť veľké problémy po prepichnutí,hnisalo mi to.potom som ich musela vybrať,nešlo vopchať ďalšie.dierky zarástli.a znovu som si ich dala prepichnúť o pár rokov neskôr a konečne môžem aj ja nosiť naušnice.a radšej dať prepichnúť ušká menšiemu bábu,ako väčšiemu,ktoré môže mať z toho potom strach /niektoré dievčatá sú dosť precitlivelé alebo urevané,hoc i keď spadnú a nemajú ani škrabanec 😀 /

amulienka
14. aug 2012

tak ako pise @zuzana581 zvieratka, biele, zlte, ruzove zlato, motyliky...

maslenka47
14. aug 2012

Ja by soma dala dievcatku prepichnut usi a nausnice az ked by bola dostatocne velka na to, aby bola schopna vyjadrit zelanie, ze nausnice chce napriek tomu, ze to vyzaduje prepichnutie usi. Potom si uz aj dizajn vyberie sama.

"ja osobne som si dala prepichnúť uši až keď som mala 19 rokov. mala som však dosť veľké problémy,hnisalo mi to.".. boze toto je uz len co za blbost. Kde je napisane, ze to iste sa nemoze stat aj novorodencovi o.O

Nemyslim si, ze je lepsie pichat do maleho dievcatka, ktore sa este nedokaze branit a nevie povedat, ze si to nezela, ako vacsiu slecnu, ktora o to sama poziada. Dieta predsa nie je hracka ale samostatna osobnost so svojim vlastnym nazorom a presvedcenim, nenarodilo sa na to, aby si na nom mamicka riesila svoje sny a komplexy.

A ze sem nemam prispievat ked nesuhlasim? No prepacte, je to verejne forum, ked nie ste schopne zniest iny nazor alebo kritiku, nekladte otazky.

katren
14. aug 2012

my sme dali Dominike nie prepichnut 😨 /v zivote nikdy to nedam dceram po skusenosti so sestrou/ ale prestrelit 😉 az teraz......povedala, ze chce, tak sme jej vysvetlili co to obnasa.....aj tak chcela, vybrala si nausnice a na prestrelenie ani necekla....dokonca hned nastrcila druhe ucho....takze vsetko bez revu, nervov atd......bola v dobrej nalade, vyspata.....
urcite to nerobit ked je dieta nervozne, pred spanim 😒
a to, ktore su moderne........dnes su, zajtra nebudu....co sa paci tebe daj, nie to, co sa paci niekomu inemu....tvoje dieta ich bude mat na usiach, nie moje...ked bude zajtra moderne nieco ine, tak jej ich hned vymenis????

jerryjanka
14. aug 2012

my máme kruhové - tiež z izlato - akurat zo žltého zlata a farebné kamienky, druhej ideme kupiť tiež kruhové, každý ich obdivuje že aké sú iné - mne sa klasické moc nepáčia no. je to vec vkusu.

katarinka32
14. aug 2012

No tak mne sa pacia tie prve, aj na zaciatku roka sme kupovali krsniatku a tiez sme kupili taku klasiku, ale teraz su nausnicky od 0 do 6 rokov a tie vacsie su do 10 rokov, vsetko je to na tebe, ale ja by som si vybrala rozhodne tie prve.

katuska169
14. aug 2012

mojemale maju tu klasiku z bieleho zlata jedna ma motilika a druha kvetinku 🙂

zuzanocka
14. aug 2012

@mirka_aa tie druhe - kruzky mala aj nasa mladsia dcera, ale daj si pozor - ak su uplne malicke - troska usko narastie a zacnu ju tlacit - budes musiet kupovat nove..
tie prve sa mi zdaju trosku moc.. pre malicku.. ale nie su podla mna skarede 🙂
hlavne vyberaj tak - ako tu vyssie radili baby - aby tam nebolo nic ostre - ked si lahne na bok, alebo sa buchne, moze ju to poranit..
ten prvy sposob zapinania ma aj nasa, neotvaraju sa, daju sa dokonca "zamknut" - v zlatnictve to robia..

selisel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana23111
24. okt 2013

Baby z Ba. Kde ste boli dat zamknut dcerkam nausnice? Neviem to nikde v Ba najst. Dakujem

krista55
18. apr 2014

Mne bol odporuceny rusky patent zapinania (dozvediet sa o nom mozte tu https://www.silver.ag/zapinanie-nausnic/) Mali sme take klasicke zapinanie ako na obr cislo jedna, ale dcera sa s tym neustale hrala, az sa jedna nausnica niekde odopla a stratila. Takto ju nic nedrazdi, kedze si to sama nevie dat dole

pitik
18. apr 2014

Mne sa páčia tie prvé, ale mne sa páči žlté zlato 🙂. Ja som nemala nausnice ako dieťa a bolo mi to ľúto, keď som bola dospela ala som si hneď prepichnut. A tým pádom mala moja dcéra od 4 mesiacov nausnicky, teraz ma 9 rokov a myslím, že je v pohode

dahra
18. apr 2014

Moja má zlatu klasiku 🙂 zdedenú po sestre, teda zo začiatku 80tych rokov. Majú tvar listu. Zapinaju sa vpredu podobne ako č. 1. Dali sme ich "zamknúť", lebo mali tendenciu sa odopínať. Je to záležitosť niekoľkých sekúnd. A dilemu či dať náušničky a ak, tak kedy - si musí každý vyriešiť sám. My sme dali ako 3-mesačnej, chvíľu som si ozaj musela zvykať - čiastočne súhlasím, že na malinkom bábätku vyzerajú zvláštne, ale tak okolo roka už dievčatkám jemné náušničky určite pristanú.

zuzka1008
18. apr 2014

kvôli zapínaniu ten 1.typ dizajn je už na tebe

fairinaa2
25. aug 2015
Používateľ fairinaa2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fairinaa2.

Suhlasím, zapínanie je najlepšie na tých prvých náušničkách, no ak mám pravdu povedať, mne sa najviac páčia tie z izlato, s delfínikmi. Ale je to na tebe 🙂