Kúpanie bábätka

terkaa
11. jan 2008

ahoj mamulky.
podeli sa somnou niekto o kupani babatka. mna to este len caka.
chcela by som vediet, ci treba male oplachovat novou cistou vodou, ak pouzijem samponik a mydielko. ci staci oplachnut v jednej vode? kupila som kozmetiku zn. nivea.

olienka12
21. mar 2010

tak u nas je to zatial stale plac musim vyskusat kupat ho cez den 🙂

dzobko
22. mar 2010

Ahojte, nas maly plakal pri kupani asi tri tyzdne po prichode domov. Bolo to tym, ze v porodnici ich kupu pod tecucou vodou a rano. My sme ho kupali vo vanicke a k veceru. Neustale som sa mu prihovrala,nasli sme si vyraz pre kupkanie a urobili sme si z toho taky maly ritualik. Teraz je to obratene, maly kupanie miluje a place, ked ho vyberam z vanicky. Ozaj, davame teplejsiu vodu a malemu sa to paci.

briketa
24. mar 2010

Ja malu kupem spolu so starsim synom , do vane davam olejovy krem od Weledy. Mala si necha od brata vsetko - leje jej vodu cez hlavu, robi s nou blbosti a ta len drzi ako hluchy dvere a rehoce sa. Oni su vodne zivle obaja. 🙂

zrzulka
17. júl 2010

A ako cistite uska???

ja tiez neoplachujem a mydielkom umyvam len rucky a zadocek.

ziza55
25. júl 2010

baby neviete mi poradit...vyuzijem prebalovaci pult s vanickou taky plastovy alebo je to zbytocnost?a treba este k tej vanicke aj to plastove lehatko alebo to je uz uplna blbost?xixix

strapco13
25. júl 2010

@ziza55 podla mna je lehatko blbost...mne ho darovala teta, ani raz som nevyuzila..moj je sidlo od narodenia, tak ci tak som ho musela drzat a tak si mohol bez lehatka volnejsie kopkat..a zachvilu z toho aj tsk vyrasrie
ja mam zvlast vanicku a zvlast prebalovaciu podlozku..tie pultiky s vanickou su male

ziza55
25. júl 2010

dakujeeeeeem za radu

nikolkaaa
22. aug 2010

ahojte maminky chcem sa vas spytať na nazor ked okupete svoje babetko tak este snim idete aj von na prechadzku?lebo ja ked okupem okolo žhodine tak este idem s malym ale pockam tak hodinku..može sa to?dakujem a este by som chcela vedieť že ci použivate nieco na cistenie zahybikov lebo nam lekarka povedala aby sme nepouživali nic že netreba ale niekey to ma take cervene tak mu tam davam iba olejcek

lila61
23. aug 2010

@nikolkaaa - ja mam 3 mesacneho chlapceka a kedze kupeme okolo osmej vecer, potom uz von samozrejme nechodime 🙂 Nam sa osvedcilo taketo neskorsie kupanie, lebo ked sme ho skor, tak potom dlho vyvadzal a horsie sa mu zaspavalo.Teraz vie, ze kupanie je predzvestou spanku, este sa potom napapa a pomaly zadriemka.
Ale neviem, asi by som s okupanym babom uz von nesla, aby ho "neofuklo".
Cervene miesta v zahyboch /krk, pod pazuskami atd./ super vec je jekorisova masticka.Nam to poradila kozna a je to super, vecer po kupani natriem a rano uz je to o 100% lepsie. Skus aj ty, urcite zaberie. Ja som to tiez najskor olejcekom, ale to nestacilo.

believe2
23. aug 2010

nikolkaaa - skus posunut kupanie na neskor. ja kupem malu, teda ten vecerny ritual mame medzi 19 a 20h a takto si velmi rychlo zvykla. okupem ju, dam papat, trosku sa pohrame - no to uz lezi a v pohode potom zaspinka. keby ze s nou idem este po kupani vonku, tak to potom ozije, alebo naopak je nevrla a uz mame rozhadzany denny rezim
a k tym cervenym miestam pod krkom - je leto, takze sa tvoria zapareninky, hlavne v zahyboch. nam rybcia - jekorisova mast nepomohla, kupila som sudocrem a to mi staci raz natriet a na druhy den je vsetko uplne super....no je to individualne, treba vyskusat a po kupani hlavne poriadne vysusit vsetky zahyby 🙂....a olejcek by som vobec nedavala, takto nema moznost pokozka dychat...

lagoonka
23. aug 2010

My tiez patrime ku kupajucim sa vecer medzi 19-20 hod. Mame aj starsieho chlapca, tak ich kupeme po sebe. U nas je to kazdodenny ritual a znamena, ze sa domacnost upokojuje a ide sa spinkat. Zaviedli sme to uz pri narodeni prveho a klopkam na drevo... v drvivej vacsine je u nas uz po 20 - 20,15 hod. tisko 😎 Zasluzena pohodicka aj pre dospelych. Nejake vecerne "dohanacky" co sa tyka domacnosti uz ignorujem. Ved aj my maminky v jednom kole mame narok na chvilu volna 😎 Na zacervenane miesta pouzivame tiez rybaciu masticku a pri Kubkovi nam stacilo prestat pouzivat zn. Pampers. Latka, ktorou su napustene mu zrejme nerobila dobre, lebo ako sme zmenili znacku, mame pletku bezproblemovu 😀

prvykratmama
1. apr 2011

My mame stastie. Maly od narodenia miluje kupanie. Vzdy som ho polozim na bavlnenu plienocku a postupne davam do vanicky. Najprv nozky a hlavicku ma na mojom hrudniku pri srdiecku a to ho upokoji, potom dupku a nakoniec cely lezi na mojej ruke. Stale sa drzi plienocky alebo vanicky ale vystraja ako moze. Kupeme sa stale vecer okolo tej siedmej a potom uz len papka a spinka. Ak je chory tak sa dva alebo tri dni nekupeme a potom zasa kazdy den. Je to sucast nasej rutiny a Alex vie ze potom uz sa spinka. Co sa tyka kozmetiky tak na vlasky johnson sampon a na telicko mame mydlo pre deti.Po kupani stale pouzivame olivovy olej alebo nivea baby. Na dupku stale len indulonu alebo kalciovu mast. Zatial sme nemali problemy s vyrazkami atd.

exupery
2. apr 2011

Zo zaciatku iba cista voda,ziadne mydlo,max.som natrela po kupani welwdou olejom,..kupem doteraz kazdy den medzi 19-20 a mala hned po kupani vacsinou zaspi...vodu miluje,odmalinka s nou nema vobec ziadny problem,tiez som ju od zaciatku ucila ,aby sa vody nebala ked sa jej leje na hlavu napr.a teraz s tym nema ziadny problem ,naucis na konkretne slovo,a ked ho povies,tak babo vie,ze pride voda a ma zadrzat dych....doterz mydlo nepouzivam,len ked viem,ze sme sa zaspinili,ako pieskovisko a pod,...uska cistim olivovym olejom na palicke,nie casto max.Raz za dva tyzdne...

sisulita
3. jún 2011

mame 1mesacne babo a chcem sa opytat na umyvanie zahybov okolo genitalii a noziciek ... tam sa ta spina drzi aj ked omyjem vodou ... tak ci nejaky speci pripravok pouzit???dakujem 🙂

eva76
3. jún 2011

@sisulita
ahoj, my používame NIVEU pre babätká - penu alebo olejovú penu do kúpeľa a sme spokojný

erika1986
16. nov 2012

zienky poradte mi musim babetku olejovat hlavicku po kupani nemozem len vlhkou utierkou alebo staci telovým mlieckom

ninison
29. dec 2012

@u2jana my sme na tom rovnako - mesiac stare babatko a stale pri kupani placeako keby sme ju na noze brali 😒

u2jana
1. jan 2013

@ninison u nas sa to zlomilo, ked mala asi 3 mesiace. Pri kupani som sa snazila drzat ocny kontakt, a stale sa prihovarat pokojny hlasom, alebo recitovat :D ja som jej recitovala Zabiatko...
Syn sa naopak kupal od narodenia rad, fakt, od kedy sme prisli z porodnice, ani raz neplakal. Takze to je hodne o povahe dietata.