Kúpanie bábätka

terkaa
11. jan 2008

ahoj mamulky.
podeli sa somnou niekto o kupani babatka. mna to este len caka.
chcela by som vediet, ci treba male oplachovat novou cistou vodou, ak pouzijem samponik a mydielko. ci staci oplachnut v jednej vode? kupila som kozmetiku zn. nivea.

vejinka
18. apr 2009

suhlasim s prasiatkom...ja som o nikdy nepocula a ani o tej dojcenskej vode...my kupeme pekne z vodovodu 😉

katuskapd
18. apr 2009

no to kupanie v dojcenskej vode je asi vystrelok mam co nevedia co s peniazmi. nikdy sme neprevarali na kupanie

skorvankova
19. apr 2009

Ahoj prosim o radu mame dva tyzdne a strasne pri kupkani placeme 😢

tinka19
19. apr 2009

skovrankova...a o ktorej kupete?....skus ho kupat skor,možno je len už veľmi unavený

skorvankova
19. apr 2009

dnes sme kupali o 17.00 a tiez bol velky plac

katuskapd
19. apr 2009

skovrankova nam pomohlo ze drzal v rucicke plienocku alebo plateny kapesnik, a tiez reval asi mesiac od narodenia, potom sa tesil, a dnes sa vo vode doslova clapce ako kacicka 😀 tak neboj vydrz ono sa to spravi 😉

skorvankova
19. apr 2009

dakujem, ja len ze synovci mali taku radost pri kupani a ten moj sa takto hneva.
pocas tehotenstva som planovala ze budeme chodit na destske plavanie, ale teraz neviem, dufam ze sa to zlepsi.

monika77
19. apr 2009

holky nám pomohlo keď som kúpila do vaničky takú penovú podložku ... malý si spokojne ležká na nej a od vtedy neplače ... to je už radosť kúpať

mataaaaa
19. apr 2009

mne poradila svokra, teda este ked bola mala mala :D drzat ju v bavlnenej plienke, a pomohlo to, teraz je na lehatku 🙂 a cistavoda z vodovodu u nas je od malicka, a pouzivam bubchen sampon na vlasky, a mydielko johnons :D

bianca7
6. okt 2009

aku mate teplotu v izbe kde kupete babatka? My kupeme v izbe,mame teraz 23 stupn.,zda sa mi vsak,ze je tu zima.

mayka
10. okt 2009

ahojte kocky, potrebujem poradit o vas skusenych. my cakame len babetko ale chcem skocit do lekarne kup kozmetiku. A vobec neviem co by malo byt v zakladenj vybave popripade aku znacku uprednostnujete. Rozmyslala som nad mydielkom sebamed alebo klorane ale netusim ci treba pre novorodenca treba kupit aj samponik na vlasky, telove mliecko a krem na tvarociku kedze budeme mat zimne dietatko. Viete m poradit co je vhodne a co zbytocne kupovat?

mia81
10. okt 2009

mayka a co tak znacku Johnsons baby kupel na cele telo aj vlasky kremove(pokial bude mensie ) a olejcek Aviril alebo Hipp,krem na zapareniny a preistotu na bolesti bruska pupik(nie je to koz. ,ale preistotu som ho mala).A kremik ak budes pravidelne chodit von tak ano aj ten by som kupila.

kafulienka
10. okt 2009

ahojte...

tak my kupeme ob den, zatial len cista voda s par kvapkami mandloveho oleja, ziaden sampon, ziadne mydlo.
V den kedy nekupeme, mame iny ritual - masirujeme.
Aj kupanie aj masaz robim ale vzdy, ked ma mala na to chut, t.j. nie je ani hladna, ani velmi unavena atd. Mala si to uziva a este ani raz nezaplakala.

Inak ani zaparena dupka este nebola, ale za to vdacim urcite aj latkovym plienkam, do kt. balime a vlhcenenym obruskom, ktore periem a v pripade potreby len navlhcim obycajnou vodou... 🙂

hoogy
10. okt 2009

SKOVRANKOVA: skus troska studensiu alebo troska teplejsiu vodu kazde dieta ma rado inu teplotu...my sme tento problem mali tiez zo zaciatku a potom ked si maly uz zvykol na rezim kupali sme vzdy o tom istom case ked mal este ako tak plne brusko cize mal asi hodinu pred papanim...nie kazde dieta sa rado kupe...ale tiez si myslim ze mu skus dat nieco do rucicky...
MAYKA: no my sme kupali mydielkom...a k tej znacke to uvidis podla baba lebo nie kazde znasa kazdu kozmetiku.my napriklad vobec nemozme pouzivat Nivea baby ale johnsons sa da...Inak vyborna je kozmetika Bubchen.my inak telove mlieko a na ritku pouzivame Avent ale je troska drahsia,ale na druhej strane sme ani cez najvacsie tepla nemali zapareniny...

manika77
10. okt 2009

ahojte my kupeme od narodenia kazdy den...pouzivame niveu...a na ritku mame obycajnu rybaciu mast od narodenia a maly nikdy nemal ziadnu vyrazku ani zapareninu na ritke 😉

lydia22
11. okt 2009

ahojte my kúpeme každý deň lebo malý zbožňuje kúpanie, dávam mu do kúpeľa olej Oilatum lebo má atopický ekzém aj ked chvalabohu v ľahkej forme a poradila nam to aj dr. potom už ničím nenatieram lebo olej je dosť mastný,ale dostali sme masť na premastenie tak ak vidím že má suchšiu pokožku tak natieram, olivový olej nemôžem používať lebo upcháva póry a to nie je dobré pre atopika, šampón mame od Hipp ale kúpim od Sebamed vraj je výborný, umývam raz do týždňa.kúpali sme malého v izbe ale začal teraz špliechať nožičkami všade vodu tak sme dali vaničku do veľkej vane a kupeme v kúpelni.
na riťku používame raz indulonu, raz rybaciu masť alebo antiseptickú nemal ani raz zapareniny.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bianca7
11. okt 2009

my kupeme teraz uz kazdy druhy den,v horucavoch to bolo samozr.kazdy den. Do vody nepridavam nic,niekedy vsak kamilkovy odvar ked ma naznak zaparenin.Pouzivame detske mydielko,ale to iba dva krat do tyzdna,a na umyvanie vlaskov pouzivam bud tiez mydielko alebo sampon od Sebamed,ale po mydielku ma vlasky jemnejsie.Na ritku davame bud ryb.masticku alebo sudokrem alebo obcas nechtik.kremik od Weledy.Niekedy po kupkani natierame telicko mlieckom Bubchen,ale nie po kazdom kupani.

amy14
11. okt 2009

fidka-u nás to isté s obliekaním...
ja kúpem ked sa dá každý den,ale najprv sme mali brutálne koliky,tak to sme kúpali,ked sa dalo.....a teraz je niekedy unavená,ked sme niekde von,tak to nekupkáme,lebo vtedy je uplakaná....ale obdeň kúpem vždy....do vody dávam olej johnsons,potom má krásnu pokožku,mydielko johnsohn používam trošku na riťku,vlásky umývam len s vodičkou s olejom....malá má 3,5m a zapareniny nemala...používam sudocrem...po kupkaní už nekrémujem,lebo po oleji je pokožka vláčna....

berus222
11. okt 2009

my to mame take, ako pise fidka79. vo vode sa usmieva, spliecha, krici, ale ked ho vytiahnem a zacnem obliekat, strasne place. pouzivame mydlo seba-med a telove mlieko tiez seba-med.

baby, ked vam drobec place pri kupani, pomoze spolocne kupanie vo velkej vani. nasmu sa tiez najprv nepacilo a ked mal 2 tyzdne, dala som ho do vane spolu s manzelom a odvtedy bolo po placi. 😀

bibi78
13. okt 2009

bianca, teplota v kupelni by mala byt 24-25°C.
my tiez kupeme ob den, vraj to staci a dieta sa zbytocne nevysusuje, ale uz sa stalo, ze sme to, v krajnych pripadoch, predlzili aj na 3 dni 😀 . mame celu sadu zn. Galenco, ktoru som dostala tu v nemocnici, ale pouzivam iba samponik a tekute mydielko. ked kupe manzel, tak pridava aj olejcek do kupela. obcas po kupeli nakremujem mlieckom.

chcem sa spytat mamin, co maju uz vacsie deticky, ako dlho ste kupali v detskej vanicke? potom ste presli do vedierka alebo rovno do velkej vane? a vzdy ju dezinfikujete pred kupanim malych ratolesti?

iinuska
13. okt 2009

my kupeme maleho vo velkej vani uz asi 2 tyzdne.Malemu sa to velmi paci.Vydrzal by tam aj hodinu 😀
Vanu umyjem len s cifom

palomka
13. okt 2009

ja by som z vlastnej skusenosti odporucala kupat novorodeniatko naprv cistej vode a maxim. pouzit na zadocek detske mydlo. z kozmetikou to netreba prehanat lebo pokozka je veeeelmi citliva a tym, ze chceme to najpepsie jej mozeme uskodit.
my sme takto skoncili na koznom ☹
teraz kupeme vo vode z rozokom Oilatum a odvtedy nemame ziadne kozne problemy a pokozka je po kupeli taka premastena, ze babtko netreba natierat. a ak tak s niecim jemnuckym. ale ozaj treba davat pozor. predsa len bolo v brusku v kuse vo vode a nebolo kremovane kozmetikou....a ak sa nejaka alergicka reakcia na zaciatku ukaze tak sa to bude dlllho tahat.
na zadocek pouzivame sudocrem.
kupeme kazdy 2 den 😉
a este by som dodala, ze babatko by nemalo byt ani hladne ale ani prave napapane, tiez nie unavene...ale casom na to urcite pridete 😀

bianca7
16. okt 2009

Kocky,chcem sa opytat-mam kupat 2-mesacne babatko ked je chore-nadcha alebo viroza?Ma vela soplikov,trosku kasle,teplotu nema.Dakujem

edusik
17. okt 2009

ahojte, my kúpeme každý 2-3 deň, podľa toho akú mlá náladu, ale nie večer, lebo to rada nemá, resp. ja neviem odhadnúť večer čas, lebo od 18.00 už driememe alebo papáme... Od narodenia sme kúpali len s pár kvapkami Avirilu - tak radili v pôrodnici, a asi po mesiaci s Oillatum a teraz Bauleum - rada od kožnej, po kúpaní prekrémikujem s Niveou tel. mliečkom, šampónik som dávala asi 4x, mysielko máme kúpené sebamed ale ešte nepoužívame. Na riťku po kúpaní dám Sudokrem, bežne pri prebaľovaní sme nikdy riťku nekrémikovali, to zase máme od pôrodníkov poradené, a ani raz sme nemali vyrážku či zapareninu na riťke - používame len jednorázovky. Švagriná krémikuje za každým preballením a malý má vkuse niečo na pipíku, či brušku.... A teraz kúpeme podľa toho aká je toplota v byte, keď mala malinká soplíky min. týždeň, tak som nekúpala až keď troška ustáli, ináč ju pretriem celú vlhčenými utierkami alebo navlhčeným uterákom.

whitelily
21. mar 2010

ahojte cakame prve babtko a sme udeme nan sami 😢 ako casto sa ma babatko podla spravnosti kupat ??

olienka12
21. mar 2010

whitelily ahoj,my kupeme maleho kazdy 2-3 den ako vyjde resp. ked je velmi zgrckany tak sa stane,ze hned na dalsi den okupeme, inak ho umyjem mokrou plienkou alebo vlhcenymi utierkami a ked je velmi pokakany tak dupku pod kohutik v umyvadle 🙂

robka
21. mar 2010

mi kupeme kazdy druhy den 🙂ale nekupeme vecer lebo to je strasny plac tak musime skor 🙂

petra.a
21. mar 2010

Ahoj, my kupeme kazdy 2. den, ale su aj vynimky, ked kupeme hned na druhy den, alebo na treti den, ale to su fakt vynimky. Inak mu umyvam tvaricku mokrou plienkou, resp. ako olienka pisala, sups ritka pod kohutik 🙂

martinka17
21. mar 2010

aj ja som do pol roka kúpala len každý druhý deň....teraz už ka´ždý večer, ale u nás je to hlavne taký večerný rituál, malý kúpanie zbožňuje, niekedy vôbec nechce vyliesť 😀