Kúpanie bábätka

terkaa
11. jan 2008

ahoj mamulky.
podeli sa somnou niekto o kupani babatka. mna to este len caka.
chcela by som vediet, ci treba male oplachovat novou cistou vodou, ak pouzijem samponik a mydielko. ci staci oplachnut v jednej vode? kupila som kozmetiku zn. nivea.

dominica
11. jan 2008

ja kúpem s detským mydlom a neoplachujem. Umývam s mydlom len v záhyboch, pod krkom, medzi nožičkami, pod pazuškami a ručičky a nožičky a raz za čas umyjem s mydlom aj hlavu. Ináč ostatné sa opláchne len s vodou, nechcem mu zbytočne vysušovať pokožku, veď bábo aj tak nie je špinavé 😀 . A neoplachujem už v čistej.

stefy
11. jan 2008

terkaa, máš termín ked my výročie svadby, kúpanie novorodeniatka bolo pre mňa takým strašiačikom, ale našťastie v pôrodnici si to môžeš vyskúšať, pekne ti ukážu. Ja som deťom vždy oplachovala tváričku čistou vodou a mydielkom som umyla ostatné časti telíčka. Šampon na vláska som zo zač. nepoužívala, v pôrodnici sme umývaliso sprchou. Ja som už neoplachovala čistou vodou. Bábätko nie je ufúľané, ani špinavé, takže treba málinko mydielka, a nie je vraj dobré veľa kozmetiky, pokožka sa zbytočne vysušuje, potom treba naolejovať. Ja som niekedy umyla len čistou vodičkou. Iba na riťku a okolo mydlo. To sú moje skúsenosti, mám dosť detičiek, viem porovnať kozmetiku a deti nemali ani exzémy ani sa nevysypali. Neboj sa budeš sa tešiť na kúpanie. Bábätká sa krásne pri ňom unavia lepšie spinkajú. 🙂 🙂 🙂

bihan
11. jan 2008

Nemusíš oplachovať čistou vodou a ako správne kúpať ťa naučia v pôrodnici 😉 Ja mydlo používam len keď oplachujem riťku v umývadle.. inak podľa mňa príliš vysušuje pokožku, takže máme gel a šamón (ten mi odporučili používať každý deň, aby sa mimču neurobili na hlave šupinky).
Mimčo síce nie je špinavé, ale občas spotené 😝 (teda v našom prípade často 😅)

jahodka11
11. jan 2008

Terkaa, ja zatial pouzivam len mydlo BUPI, nic ine....mame kozmetiku sebamed, ale mame este pockat, ze je este moc malicky....a mydielkom umyvam len ritku, pod pazuskami, pod krkom (ak sa tam dostanem, lebo ho to straaasne stekli) a vlasky...a neoplachujem..to az ked bude sediet, pojdeme pod sprchu 🙂))

tanja61
12. jan 2008

ahoj ani ja neoplachujem v cistej a umyvam z det.mydielkom len hlavicku samponom 😉

martinabarak
12. jan 2008

My sa kupkame kazdy druhy den v cistej vode s trochou peny do kupela, a raz zacas mydlime ritku a pipika. 🙂

ena
12. jan 2008

terka: toho samponu pouzijes minimum, takze nemusis oplachovat..

ikaika
13. jan 2008

baby a preco neoplachujete?

Ja tiez pouzivam mydielko Sebamer na zadocek a vlasky ale vzdy oplachujem cistou vodou.
ved tie zostatky mydla na pokozke mozu jemnu detsku pokozku presusit, no nie?

uhlikova09
13. jan 2008

Baby viete mi poradit ako živanovi oplachnut hlavičku?Nechce lezat vo vani a ked sedi tak mu šampon steka do oci 😒

shela
13. jan 2008

My kupkame kazdy den...tvaricku iba s cistou vodickou a potom cele telicko s mydlom..a vlasky so samponikom.. po kupkani ju natieram detskym olejcekom a na tvaricku mame specialny kremik s aloe vera.. pouzivame kozmetiku Natusan..to je vo svedcine takze neviem na Slovensku ako to je ale mne sa zda ze je to Johnson .. a po umyvani neoplachujeme..

susik77
13. jan 2008

ahoj, my kupeme v kybliku a pouzivame kremovu prisadu do kupela od weledy.je uzasna, je to biokozmetika s nechtikom, krasne vonia bylinkovo, ziadna chemia, mala ma krasnu pokozku 😉 vydrzi strasne dlho-1 bal. asi 3 mesiace a tiez neoplachujeme

vera21
13. jan 2008

Ahoj,
Susik - tak my kupeme cv kybli tiez a presne s tou istou kremovou prisadou od Weledy ako vy 🙂 Az na to, ze to balenie sa mi este neminulo a mala ma uz skoro pat mesiacov 🙂 asi davame menej 😀 😀 😀
No a na ritku pouzivam syndet od sebamedu - vyzera to ako mydlo, ale nie je to mydlo - je to vhodne aj pre novorodencov, nevysusi tak pokozku ako mydlo ...

u2jana
22. sep 2008

ahojte, mam doma 16 dnovu dcerku. kupem ju kazdy den, ale vzdy pri tom strasne place, robim nieco zle?
preco sa jej kupanie nepaci? poradte...

miriamkac
22. sep 2008

kupes vo vanicke, alebo vo vedierku, kupes sama, alebo ti niekto pomaha?

sirinka
22. sep 2008

u2jana neboj, ona si len musi zvyknut, aj nasa prve dni tak vystrajala a teraz kupkanie miluje.
nemusis kupat kazdy den, hlavne ked je zima, je to zbytocne, babatko sa nepoti a zaspinit sa nema kde, staci umyt ritku. izbovu teplotu si vyhrej na 25 stupnov a skus odpozorovat, ci uz tvoja dcerka nie je unavena v case, ked kupes, mozno by jej viac vyhovoval kupel doobedu, mozno podvecer.

miriamkac
22. sep 2008

sirinka nemam nic proti tvojej teorii "cistoty" 😝 ale u nas kupanie nebolo len o tom. Proste to bola pohodicka a hlavne pri malej som si to vychutnavala. Popri tom sa to stalo sucastou rezimu a deti vedia, ze ked sa okupu idu sa napapat a hajat. Stane, sa, ze kupanie sa niekedy nekona (ked netecie tepla voda 😖 ) tak mi vtedy deti veeelmi zle zaspavaju 😠 .
A napr. ja pouzivam na utieranie ritiek vlhcene vreckovky a aspon raz za den som rada, ked sa im ritule vymacaju vo vode 😉 . Takze ja som zastancom "kupeme kazdy den" 😉 🙂

A stym placom a unavou mozes mat pravdu. 😉

sirinka
22. sep 2008

miriamkac 😨 preco tie uvodzovky? tiez som za to, ze ritka sa ma umyt kazdy den, ved som to aj pisala. s tym kupanim obden nie je moja teoria, je to rada skusenej koznej lekarky, zbytocne sa od narodenia narusa kozna flora a vysusuje sa, to zistia vacsinou ludia az neskor, hrozi vacsie riziko dermatitid a v neposlednom rade v zimnom obdobi moze dietatko prechladnut.
a reagujem hlavne na to, ze dietatku sa kupkanie zatial moc nepaci, tak netreba tlacit na pilu a stresovat, radsej pomalsie.
nam sa inac osvedcilo sprchovanie s ockom, vanicku sme takmer vobec nepouzivali, tiez sa tam malej nepacilo a v sprche bola od zaciatku vytesena...

lila794
22. sep 2008

Ved to skoro kazdy skuseny pediater tvrdi, ze babatko netreba kupat kazdy den, skodi to jeho pokozke.

miriamkac
22. sep 2008

Jasne sak ja nic, len ja sa zas na to divam z praktickeho hladiska, ked uz mam deco vyzlecene do pol pasa aby som mu umyla ritku tak ho uz mozem sprchnut cele, lebo mne sa vzdy podarilo zafrkat od vody bodynko (ked obcas boli "zasrani" az po usi 😉 ), ked si mrknes do mojho albumu, uvidis ako sa kupeme my 🙂 . Ja som vanicku pouzivala asi do pol roka, potom sli do vane. Teraz ich sprchujem (uz mi vedia pevne stat). Tie dermatitidy tu boli a budu a nemyslim, si ze kupanie ma na to az taky vplyv. A co sa tyka prechladnutia, to si vobec nemyslim, v dnesnej dobe si mozes namiesat vodu aku potrebujes a vykurit izbu na kolko chces....v tom problem nevidim. Ja som zastancom tvrdeho rezimu deti a to kupanie k tomu proste patri.
Urcite co sa tyka problemu Janky mozes mat pravdu. Moze vyskusat kupat obden. Ale moze to mat aj opacny "ucinok"....

wali
22. sep 2008

u2jana - urcite sa neboj, ze nieco robis zle. je to naozaj len o tom, ze si drobec musi zvyknut. vacsina babetiek na zaciatku place. prihovaraj sa jej stale pokojnym tonom a skus jej drzat rucicky, aby mala nejaky pocit istoty a uvidis, ze o chvilu sa to spravi a bude to uz len lepsie 😉

ivet100
22. sep 2008

ja mozem z vlastnej skusenosti poradit,ze je dolezite sa babetku pri kupani prihovarat a hlavne stale pozerat do oci,aby malo istotu,ze sa mu nic vo vanicke nemoze stat a ze ho pevne drzis,vraj to deti potrebuju.Nam to pomohlo a kupanie maly doteraz velmi zboznuje.

cartmanko
22. sep 2008

ja mydlim kazdy den cele telicko, raz za dva dni spotene vlasky. umyvame ju ako cloveka. najskor sa hrame, potom mydlime kompletne cely a potom oplachujeme poriadne pod tecucou vodou. a vcera sme mali nehodu ked som napustil vanicku tak sme amli horucu vodu schladil som ju uplne studenou a ked som siel oplachovat, zabudol som ze v hadici ku sprche zostala studena.... a ked som ju pustil tak krajny kramienok zasiahol nozickua to bol sok! 🙂 hned som ohrieval a tisil... hehe ale traumu nemame dnes opat vsetko v poriadku.
U2jana nam plakala dva tyzdne snad aj dlhsie, az kym sme si nenavyklli na urcity rytmus.a nezvykli na vodu. aj este aj obvinujem v porodnici kto vie ako ich umyvali....

sirinka
22. sep 2008

cartmanko ja som si malu v porodnici umyvala sama pod dozorom sestricky a aj tak zo zaciatku plakala...to je normalne

cartmanko
22. sep 2008

my sme mali cisarsky, manzelka nemohla prve razy.

annag
22. sep 2008

u2jana, a ponoríš bábo do vodičky až po krk? Môže jej byť zima, ak ju máš na podložke a časť bruška jej vytŕča z vody von. Ale keď je tak úplne ponorené a cíti vodičku všade navôkol, to sa detičkom zvyčajne páči. 🙂

cartmanko
22. sep 2008

my davame na drusko frote rukavicu namocenu v teplej vodicke a pravidelne ju namacame. aj to pomaha.

u2jana
23. sep 2008

dik baby, vyskusam auvidim, co pomoze... inak aka ma byt teplota v miestnosti, kde ju kupem?

claudinka
23. sep 2008

az po krk ho mam ponorit do vodicky? to sa bojim... 😒

sirinka
23. sep 2008

u2jana uz som pisala 25 stupnov.

stvura
23. sep 2008

Ahoj, tak mi kupeme raz zy 3 dni /maly ma suchu pokozku/ a to so samponikom z lekarne. Tiez kremujeme so speci kremom z lekarne. Dietatko nesmie bzt cerstvo napapane ani unavene,