Kúpanie bábätka

terkaa
11. jan 2008

ahoj mamulky.
podeli sa somnou niekto o kupani babatka. mna to este len caka.
chcela by som vediet, ci treba male oplachovat novou cistou vodou, ak pouzijem samponik a mydielko. ci staci oplachnut v jednej vode? kupila som kozmetiku zn. nivea.

cartmanko
23. sep 2008

po krk asi netreba, nie?
to by som sa bal aj ja.

annag
23. sep 2008

ak si bábetko položíš na predlaktie a prstami ho pevne uchopíš za ramienko, tak hlavička je krásne fixovaná a bábetko je absolútne bezpečné vo vodičke. To je pri kúpaní z hľadiska bezpečnosti najdôležitejšie, správny úchop. Potom ho môžeš kúpať hoci aj v plnej vani či v bazéne. Bábetká sa vody neboja, ony ju majú ešte zafixovanú z bruška, nemajú rady, ak vytrčajú. Voda má napr. 37 stupňov, okolie 25 - to je 12 stupňový, veľmi nepríjemný rozdiel. 🙂

endrixa
24. sep 2008

ahojte

my pouzivame olej do kupela oilatum a je fakt skvely...doporucila nam ho lekarka, pretoze maly ma suchu pokozku. po kupani uz neoplachujeme. sampon zatial nepouzivame. po kupani sme este pouzivali olivovy olej, ale teraz sme presli na hydrolotio. a kupeme kazdy den, lebo max sa nam pocas dna aj spoti a ritku treba po kakani stale umyt.

catleen
24. sep 2008

Tak my kupeme kazdy druhy den. Jedina kozmetika, ktoru pouzivame je masazny olej. Mydlo som pouzila asi 2 - 3 krat na pokakanu ritku. Inak kupeme iba cistou vodou. Nikdy sme zatial nemali ziadne zapareniky ani nic podobne. Inak kupeme vo vedierku a mala kupanie miluje.

agnes28
10. dec 2008

ahojte, zaujímalo by ma, ako kúpete odrastenejšie bábätká, keď už vyrastú z prebaľovacej podložky a viac sa "mrskajú"? dcérka už je dosť živá a okrem toho veľa špliecha, takže v kuchyni už sa kúpanie nezaobíde bez binca. rozmýšľam o presune do kúpeľne ale neviem ako sa zariadiť. veď ešte poriadne nesedí...

sirinka
10. dec 2008

agnes my sme to riesili stale tou pdlozkou, mala som ju na pracke, hned vedla vane v kupelni...vo vani bol s malou mm a umyl ju a hrali sa spolu...potom som ju zobrala ja na osusenie a oblecenie...
stale som ju musela drzat aspon jednou rukou

markiza
10. dec 2008

agnes, ja maleho kupem vo velkej vani asi od pol roka a sediet sa naucil az v desiatich 😵 , lezal na chrbatiku alebo na brusku a bol spokojny. z vane som ho brala do uteraka, prebalovak sme nemali v kupelni, ale v spalni na posteli.

fifinna
10. dec 2008

agnes, ja maleho kupem vo vani uz od troch mesiacov, pokial nesedel pouzivala som podlozku do vane.

bubatenko1
10. dec 2008

Ja malu kupem v repiku.Od narodenia sme mali problem s pupacikami tak dr.povedala aby som uvarila 3 sacky repika a kupala ju v tom samozrejme ze sme doliali aj vodu.Potom ked mala okolo 5 mesiacov tak sme zacali pouzivat sampon ale nejako sa jej to nepacilo pokozku mala taku suchu po nom.Tak som znova presla na repik.A musim povedat ze nedam dopustit.Taku pokozku ako ma tak som este nevidela.nepouzivame ziadne kremiky ani olejceky.Ma ju krasne hebku vobec nie je sucha a navyse ma taku zdravu farbu.Je to sice nakladne ale co neurobim pre svojho drobca.Jediny kremik ktory pouzivame tak to na licka a to len teraz cez toto zimne pocasie ked chodime von aby sme namali take vystipane licka.Kupeme sa este vo vanicke ale uz som uvazovala ze ju zacnem kupat vo vani ale asi sa boji.Uz sme to skusali a strasne plakala.

denka28
10. dec 2008

my sa kupkame kazdy den, s mydlom, nepouzivame ziadne oleje, kremy a pod... a mame krasnu pokozku, kazdi nas len chvali 🙂

terkaa
autor
10. dec 2008

mate niekto skusenosti so sedakom do vane? je to dobra pomocka, alebo zbytocnost?

ena
10. dec 2008

terkaa: kym ti babo este samo celkom nesedi, ale uz sa pokusa, tak vtedy je to fajn, ale podla mna sa zaobides aj bez toho. My sme kupili az pri druhom a pouzila som ho mozno 5 krat, takze u nas zbytocne vyhodene peniaze. Ja osobne by som si ho uz druhykrat nekupila. Odkedy maly sedi v pohode sam, mne je pohodlnejsie bez sedatka, niekedy supnem do vane oboch naraz, nech sa vyblaznia, tak to tam uz len zavadzia 🙂
Ale na druhej strane, pri prvom babatku asi dobra pomocka..

nevesta
10. dec 2008

U nas tiez zbytocnost... Mala som ju v tom raz asi 2 minuty... Potom som ho vratila kamoske, nastastie sme to nekupovali...

tina_
11. dec 2008

caute kocky,
nestiham citat vsetko, prepacte,
kupem vo vedierku, Tummy tub, je to uzasne, malicka sa smeje, od radosti sa nahadzuje, neviem si to vynachvalit (navyse pri nasom bojleri, kym by som napustila vanicku s teplou vodou, tak by mi neostalo ani na spinavy riad...).
Vedierko som kupila z ruky, a minule som v nejakom casopise citala, ze je k nemu nejaky "navod", kde je popis, ako babo kupat.
Je pravda, ze spociatku som mala fajne nervy (mala bola malilinka, 2-kilova po prichode z nemocky), tak som trochu experimentovala, a ani dodnes neviem, ci ju vlastne dobre drzim....
Ma niekto ten navod, ze by mi ho pripadne mohol poslat mailom? Dala by som kontakt cez IP.
Vdaka, aspon to mrknut pre zaujimavost...

ivuss01
11. dec 2008

ahojte, my sa kupeme tak, ze vo vani mame malu vanicku, lehatko, uz ju nedrzim, ale davam velky pozor, vody tak, aby sa jej dobre kopkalo, ale aby netieklo do usiek, pridame trosku peny do kupela od jhonsons, obliekame sa v spalni, natrieme hydr. mliecko, oblecieme, vycistime nostek, uska, i hotovo, mozeme papat, inak kupem kazdy druhy den, mala sa viac tesi, kopka riadne, ja viac mokra ako mala 😀 😀 😀

pinco
14. dec 2008

ja si davam vanicku na barovu stolicku do kupelne (ze vraj aj zehliaca doska je fajn 😉 ). Mala sa dost mece, ale zatial ju dokazem zvladnut. A prebalovaciu dosku mam na pracke, dakze tam ju potom hned vylozim na osusku. Zatial sa mi tam zmesti v pohodicke, aj ked starsie osadenstvo rodiny uz robi paniku, ze mi spadne 😒 Potom ju budem asi nosit do spalne na nasu postel (v osuske a na postel si dam nieco nepremokave, ak by sa nahodou este pocikala, co sa ona zvykne...) a kupat sa budeme vo velkej vani - uz sa tesim ako ma bude chrbat boliet 😀

tajava
10. feb 2009

ahojte, nestretli ste sa nahodou s nejakym linkom, kde su aj fotky ako drzat babo pri kupani? my to zatial praktizujeme tak, ze manzel drzi maleho pod chrbatikom, teda medzi lopatkami (hlavku ma polozenu na rukach) a ja ho umyvam z kazdej strany. Chcem sa opytat dokedy mam davat pozor na to, aby neisla voda do uska?

bibianka
10. feb 2009
mataaaaa
11. feb 2009

ahojky, mi kupeme.. raz za dva dni.. a mam z lekarne taky sampon, co je aj na telicko aj na vlasky. 2v1 🙂 a mam ju na lehatku uz vo vani, je to praktickejsie, moze sa kopat..

cessy
11. feb 2009

aj mi sa kupame vo vanicke na plastovom lehatku,je to podla mna vyborna pomocka...maleho kupkam kazdy den a do kupela pridavam olej z lekarne a na telicko tiez pouzivam telove mliecko na suchu pokozku z lekarne, lekarka nam predpisala, takze to mame aj lacnejsie
aj mna by zaujimalo ci sa oplati kupit to sedatko do vane, lebo z plastoveho lehatka uz vyrastame...

skalnicka
4. apr 2009

ahoj..jedna otazocka..ako ste sa vysporiadali so strachom z kupania? moj maly znenazdajky zacal nenavidiet vodu, place, strach v ociach..podotykam, ze som mu nic zle neurobila, neponorila ho, ani sa mi nesmykol, ani nic...som z toho dost smutna...

briketa
10. apr 2009

Ahojte, chcem sa opytat, ci mam investovat do kupacieho vedierkar. U prveho syna som mala nafukovaciu vanicku,skvely vynalez, ktora nam sluzila az kym z nej uplne nevyrastol, neviem si ju vynachvalit. Bohuzial uz ju praskol. Teraz bud kupim zas tu istu vanicku alebo mam kupit vedierko?
Nie je to vedierko trosku nesikovne na manipulaciu dietka?

briketa
10. apr 2009

Alebo som este nasla taketo "vedierko" tak co myslite? http://www.amazon.com/Leachco-LilyPod-Compact-S...

veronika81
17. apr 2009

maminy, dokedy je potrebné prevárať vodu na kúpanie? Resp., prevárate vôbec?

marrrka
17. apr 2009

naco 🙂)) taketo caviky robit s dietatom, to aby sme zili sterilne.. 🙂

veronika81
17. apr 2009

no neviem načo 😀 Tak mi bolo povedané, zatiaľ prevárame..

zoeno.1
17. apr 2009

😕 vsak ja neprevaram ani kojenecku vodu do prikrmov,nie to este vodu na kupanie 😀 ........nooo teraz ma napadlo,ze teda prevarala som asi tyzden,ale to len preto,ze sa nam boiler na teplu vodu pokazil 😀

veronika81
17. apr 2009

ja som na prvé tri kúpania neprevarila a potom mi povedali, vlastne už ani neviem kto, že treba prevárať 😨 Tak ja som mala ešte výčitky, že som ho kúpala vodou priamo z vodovodu..
Inak je to dosť náročné toľko vody prevariť a čakať kým to vychladne, hlavne to presne načasovať na čas kúpania.. Tak dnešným dňom sme s tým skončili 😀
Díky baby

veronika81
17. apr 2009

ešte som dokonca počula aj to, že bábo kúpu v dojčenskej vode, balenej 😝

prasiatko30
17. apr 2009

nikdy som neprevarovala vodu na kupanie - to je zbytocne 😉