Používame cookies. Viac informácií tu. OK
zuziq8
14. máj 2012

Nepises ako "velka" je tvoja mala, ale kazde babo sa musi s vodou najprv "skamaratit", a niektore babatka kupanie jednoducho nelubia... a rada pre teba, skus pouzivat vyhladavac a opytat sa v tychto temach:
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/kupanie-babatka-2/
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/plac-pri-kupani-co-s-tym/
🙂

dominika1988
14. máj 2012

@3687 ahoj..naozaj by sa hodilo napisat vek, niektorym babatkam pomaha zabalit do plienocky, maju taku istotu potom. mojej to nepomohlo, casom sa jej jednoducho vo vodicke zacalo pacit a teraz spliecha tak, ze su mokre aj steny aj ja, aj vsetko naokolo 🙂

3687
autor
14. máj 2012

Mala ma 3mesiace. A skusala som to aj s plienkou a nepomaha to. Zo zaciatku,ked bola na brusku tak sa jej to pacilo a teraz uz ani tak to nejde. ☹

lucia375
14. máj 2012

Môj malý sa tiež od narodenia bojí kúpania, pomáha mu ked ho niekto drží na ručičky. Ja ho kúpem vo vaničke a niekto ho pritom drží za obe ruky. Aj starší syn sa mi takto bál vody, prešlo ho to až ked už vedel sedieť vo vaničke. 🙂

strapco13
14. máj 2012

@3687 kedy ju kupes? nie je uz prilis unavena, hladna?
skus zmenit cas kedy ju kupes
ak nepomoze tak nekup kazdy den, staci oplachhnut rychlo babo..ved ti nebeha maratony, ze by sa potilo
moja sa do vody zamilovala az teraz ako 10 mesacna, ked sme ju supli do vane k braskovi a s hrackami, tak sa jej to strasne pacilo ..uz menej ked ju brasko zacal olievat :D

3687
autor
15. máj 2012

@lucia375 mama ju drzi za rucky a ja ju umyvam. No uvidime skusim to inak hadam to pomoze 🙂 dakujem

3687
autor
15. máj 2012

@strapco13 dakujem za radu vyskusam ju kupat v inu hodinu. 🙂

mirka_mt
15. máj 2012

@3687 alebo vyskúšaj urobiť vodu inej teploty. Ked bola moja dcéra malá, merali sme teplotu vody teplomerom a na ňom bol vyznačený interval, kedy je vhodná voda pre dieťatko. Teplota bola v tom intervale, tak som si myslela, že voda je OK, ale pre Lindu nebola. Raz sa nám podarila urobiť chladnejšiu (či teplejšiu, už si nepamätám), ale v intervale, a odvtedy už neplakala pri kúpaní a bolo po probléme.

3687
autor
15. máj 2012

Vdaka mirka vyskusam aj to 🙂 lenze lenke sa nepaci voda celkovo. Ani,ked jej utieram tvaricku. ☹ naozaj neviem

strapco13
15. máj 2012

@3687 skus sa snou kupat do vani spolu, ze ta bude citit celym telickom, nie len dotyk na chrbatiku

3687
autor
21. máj 2012

Baby dakujem Vam za rady. Dnes som ju kupala opat a skoro vobec neplakala. 🙂 iba trosku na zaciatku. Posluchla som Vase rady.

mirka_mt
19. sep 2012

@3687 a čo zabralo na Lenku?

lastovicka01
21. sep 2012

ahojte, my mame podobny problem, mame 2 mesiace a zo zaciatku sa maly chcel kupat a mal rad vodu, ale teray ako ho dam do vanicky tak si drzi pesticky a po chvilke sa rozplace. vyskusam aj tu teplotu vody zmenit a aj cas kupania. lebo ked sa ideme kupat stava sa ze je uz unaveny. 🙂

kika1111
21. sep 2012

@3687 môj malý strašne plakával do jedného mesiaca...a teraz ked ho kúpem, tak sa tak strašne teší, že ja som nakomplet mokrá, na zemi litre vody... to chce len čas. 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli