Kúpete bábätko v čistej alebo v harmančekovej vode?

martina374
22. okt 2014

Ahojte chcem sa spytat, mam 10 dňové babätko a zatial ho kupem len v cistej vode a potom ho namastim olejčekom-aviril. Chcem sa spytat odkedy sa može babätko kupať aj v harmančeku a ako často. Vdaka

kengurica
22. okt 2014

Harmancek niektorym detickam skor skodi, podrazdi pokozku (poznam) . Urcite staci cista vodicka.

monicm
22. okt 2014

@martina374 a prečo chceš v harmančeku?ja kúpem v čistej vode (má 10 týždňov) a tak 1-2 krát za týždeň dám penu do kúpeľa.je fakt,že zo začiatku som dávala penu častejšie,kedže sa často pogrckal a často kakal,ale úmerne znižovaniu grckaniu sme znižovali používanie peny

monciky
22. okt 2014

@martina374
ja som zo zaciatku kupala vo vode kde som pridala tekuty parafin Oilatum na odporucanie doktorky, momentalne davam len cistu vodu a ako prostriedok na umyvanie pouzivam Biodermu pre deti na cele telo...., v harmaceku by som nekupala, kedze vysusuje...., a po kupeli natieram aj ja Aviril olejcekom, maly nastastie nie je alergicky na tento olejcek....

sense
22. okt 2014

ja som malu kupavala v cistej vode s parkvapkami cisteho mandloveho oleja a ptoom som ani nenatierala...a kupala som raz za dva tri dni nie kazdy den, ved take male babatko nemoze byt spinave....

bonaqa2013
22. okt 2014

Vždy len v čistej vode. A potom po kúpeli olejček a aviril.

cinnamon111
22. okt 2014

v čistej, haranček vysušuje..

vulka
22. okt 2014

A načo harmanček?

sissy27
22. okt 2014

@martina374 harmanček jednak vysušuje a jednak je to silný alergén...

niki101988
22. okt 2014

@martina374 Aviril sa už neodporúča používať

mackap75
22. okt 2014

máme doma mesačné bábo, kúpeme v repíku a nepoužívame žiadny olejček

sophie32
22. okt 2014

cista voda, ziadny olej, ziadne mydlo, ziadne byliny 🙂

ivetoy
22. okt 2014

ked zaparena ritka,tak radsej repik ako harmancek kedze harmancek vysusuje

miku1
22. okt 2014

@martina374 Kúpala som v čistej vode, maximálne som do nej dala z času na čas olej do kúpeľa z Biodermy. Ak som aj použila mydlo, tak tiež z Biodermy, ale len tak cca 1x do týždňa. Do roka som vlásky umývala tiež len čistou vodou. Kúpala som deti tak 2x do týždňa, samozrejme v lete počas horúčav aj každý deň, resp. každý druhý podľa potreby. Po kúpaní som už nedávala žiaden olejček.

janikes
22. okt 2014

len cista voda a pred kupanim ho vymasirujem olejcekom. Kupem tiez bez mydla, ci samponu a napriek tomu je krasne vonavy 🙂

maca283
22. okt 2014

Ja som pouzivala a teda stale pouzivam kupele z justu krasne vonaju a hned posilnujem aj imunitu

njonja
22. okt 2014

Ahoj, netreba kupat v harmanceku. MOze to byt alergen. Cista vodicka je najlepsia. Ja umyvam pred kupanim mydlom ritku pod tecucou vodou a potom ho kupkam v cistej vode. Niekedy pridam par kvapiek oleja. Po kupani natiram olivovym olejom z lekarne. Mydlo pouzivam nase slovenske na odporucanie lekarky.

nanka3
23. okt 2014

Ahoj, ked uz chces pouzit nejake bylinky, tak radsej repik ako harmancek, ako tu pisali baby, harmancek vysusuje a mnohe deti nam maju alergiu, takze radsej neskusat 😉 , ja kupem svoju dcerku kazdy den, nie preto, ze by bola spinava.... jasne, ze taky drobec sa nezaspini ( moja ma 10 tyzdnov), ale je to uz taky nas ritual, ma kupanie rada, kopka si vo vanicke. Pouzivam prevarenu vodu a detske mydlo nivea (na plienkovu oblast a pod pazusky, kolienka... na zahyby a trosku aj nabrusko, lebo nasa mava koliky , takze jej zvyknem takto teplou vodou pomasirovat pocas kupania).

mattym
8. aug 2017

Ahoj, ja mám už doma dospelákov, no ja som kúpala v harmančeku každý deň. Aj drobček sa potí a hlavne pri papaní. Harmanček som zriedila s vodou. Po kúpaní som používala olivový olej. V puberte pokožka mojich detí nebola žiadna fľakatá, ako zvyknú mať pubertiaci a ani alergie nemajú. Takže myslím, že je to na rozhodnutí každej z nás, či bude bábätko kupkať vo vode , či pridá harmanček .