Kúpete novorodenca zabaleného do plienky? Prečo?

bianocka
14. apr 2009

Este nas to len caka, ale stretavam sa s roznymi nazormi, len na nete som o kupani babatka zabaleneho do plienky nenasla nic.
Preco ma alebo nema byt zabalene? Co je vlastne dovodom, ze sa babatka balia?
Dakujem 🙂

sakura77
14. apr 2009

tak to somani ja v zivote nepocula,ani v porodnici,nic take,normalne na "holotrta" 🙂

alice53
14. apr 2009

Takze je to tak, ako tu uz ktosi spomenul. Kedysi sa babatka drzali v plienke preto, aby sa pri prenasani do vanicky nahodou nevysmykli z ruk(?), tak sa to pisalo aj v starych knizkach "Moje dieta". Myslim, ze to bol jediny dovod. A ked uz babo lezalo na plienke, tak sa pouzila na umyvanie.

shaula
14. apr 2009

Já jsem o koupání v plínce slyšela, divím se, že ostatní ne. Ale nikdy jsem tak nekoupala, přijde mi to nepraktické, po každém koupání mít mokrou plínku. V porodnici nás učili koupat nahaté, tak jsem v tom pokračovala i doma.

erikasadek
14. apr 2009

ahojte ja som si precitani temy najprv zmylila zmysel,
myslela som si ze ich kupete v pamperskach...... 😀 co ma zarazilo...

takze uz som to pochopila o co vlastne ide....
beriem to ze v pred rokmi sa to robilo, dnes su anatomicke vanicky s protismyklavou vlozkou takze uz ni eje dovod, ale kao ste pisali su deti ktore to ukludnuje tak preco nie..

l
moji napriklad len radi si plavali vo vanicke stacilo ze som ich dobre drzala pod pazuchov poznate to drzanie aby s a dieta nemohlo vysmyknut....;;

ale preco nie, aspon som sa dozvedela nieco nove co som nevedela..
😉

bianocka
autor
16. apr 2009

Dakujem Vam vsetkym za nazory a tipy, presvedcilo ma hlavne to, ze sa babatko nesmykne a ze sa citi v bezpeci, ak bude mala pri kupani nespokojna, tak to urcite vyskusam, aj ked je to 50rocna metoda 🙂

hupcza
16. apr 2009

hvězdy, kterým tahle metoda připadá směšná a nebo předpotopní a je jim fuk, že jejich miminko koupání proplakalo bych ráda ujistila, ž e plína se nepožívá z důvodu nejistoty matky a nebo pouze pro zvláště dráživé děti

ondrášek je pohodové miminko, které občas rozhodilo pacinky v mor. reflexu a než zjistil, kde je byl trošinku vyplašený, já mám taky dost jistý úchop a rozhodně netpím nejistotou stran manipulace s děckem

tímhle jednoduchým trikem, který matku nijak neomezuje (pokud váz omezuje jedna morká plína za den navíc, pak tomu nerozumím), ale dám svému prckovi naprostou pohodu - proč bych mu ji jako dát neměla ..

když jste o tom neslyšely natož abyste to zkoušely, zkuste mít méně kategorické soudy 😉

bubaczik
16. apr 2009

no ja som vždy kupala zo začiatku s plienkou,nejako som to odchytila od mamy,tak som kupala aj svoje decka,ale len na začiatku,potom už nie..je to tak podla mna bezpečnejšie,aspon ja som sa citila tak 😉

petrolejka
16. apr 2009

😀 No já jednou malou vykoupala v plínce pampersce a furt jsem si říkala, co je na ní divnýho. Až když jsem žínkou chtěla umýt pipku, tak jsem na to přišla. 😀
Každý ať koupe, jak jemu libo, mně to v porodnici ukazovali v plínce, ale malá koupání milovala a neplakala, takže jsem to doma hned odbourala, protože se mi popravdě hůř držela, když se kolem šmrdlala ta látka. A mydlení u nás probíhalo velice sporadicky, však oni se ti broučci nemají kde moc zašpinit, zadeček jim stejně čistíme pořád ... Takže u nás probíhalo koupání holátka v čisté vodě (37 stupňů)

shaula
16. apr 2009

hupcza: můžu tě ujistit, že moje děti při koupání nikdy neplakaly a proto mi koupání v plínce přišlo zbytečné. Pokud by plakávali, tak bych to určitě vyzkoušela, i za cenu té mokré plínky. Rozhodně to neodsuzuju a nepovažuju se za žádnou hvězdu, které to připadá směšné. Jen pro pořádek.

cil
16. apr 2009

petrolejka, to je zlate 🙂

hupcza
16. apr 2009

sah: to nebylo na tebe ...viz předchozí stránka 😉

shaula
16. apr 2009

Já myslela, že ta poznámka o jedné mokré plíně navíc byla na mě - to jsem totiž psala já🙂 Ale nic ve zlém 😉

hupcza
16. apr 2009

sha: mi nevadí, že to vidí někdo jinak...mi vadí, když někdo o tom ani neslyšel, ale má jasný názor 😉

fiallinka
16. apr 2009

Ahoj holky, vidím, že tady se diskutuje hlavně ve slovenštině, tak přinesu český poznatek - o koupání mimča v plence se totiž hodně píše a propaguje v české knížce Něžná náruč rodičů, která tu dost frčí, nevím, jak v SR. Ale význam je pro rodiče spíš ten, že mají jistější pocit, že jim mimčo nevyklouzne a pro mimčo je to asi v podstatě jedno. Ale nás teda učili koupat v plence i v porodnici 🙂

zoeno.1
16. apr 2009

tak ja som o tom nikdy nic nepocula 😕 😕 😕 .....hm....ale vediet to skor,tak by som to asi urcite vyskusala,alicka mala obdobie kedy dost plackavala vo vode,mozno by jej to pomohlo....hm... ale toto obdobie sa zas striedalo s obdobim kedy plackala,ked sme ju z nej vytiahli a susili...tak neviem... 😅 😒

ahojcek
16. apr 2009

My kúpeme drobca v kýbliku (aj na JISke nám ho schválili, že to je najvhodnejšie pre predčasniatka - cítia sa ako v brušku, keď sú obklopení vodou) - zo začiatku plakal, teraz sa tam veľmi teší, ak bol nepokojný, razom sa ukľudní a rozosmeje. Zo začiatku som sa bála kúpať sama, takže mi manžel pomáhal, ale 1-2 som si zvykla. Teraz často kúpava manžel a obaja si to vychutnávajú - ja si vychutnávam, keď ho drobec ošpliecha (aj mňa, samozrejme) - o chvíľu sa budeme musieť presťahovať do kúpeľne 😀 . O kúpaní s plienkou som nepočula, ale je to celkom rozumná vec proti pošmyknutiu.

kili
16. apr 2009

počujem to prvý krát, ale už som to asi videla. ale príde mi to celkom logické. hlavne ako písala bianocka, že jej teta (či kto) to tak robili, že dieťa malo asi pocit istoty, keď je pevne zviazané, tiež sa asi lepšie drží a tým je rodič istejší a zas dieťa má väčší pocit istoty. Takže príde mi to fakt zaújmavé a možno by som to praktikovala aj ja, keby som o tom vedela, Adamko totiž pri kúpaní strašne plakal, možno by mu toto pomohlo.

baskaj
20. apr 2009

škoda, že som o tomto triku nepočula pred pár týždňami, keď sme prišli domov z pôrodky... malý nám totiž pri prvých kúpaniach plakával. dala by som mu tú plienku do rúčky - pre ten jeho pocit istoty. lebo problém bol asi v tom, nakoľko nimi dosť rozhadzoval. možno by ho to ukľudnilo. ale teraz sme už v poho... 🙂

ináč, tiež ho držím "na očko" - leží mi na predlaktí a ho držím prstami okolo jeho ramienka. takže verím, že tak sa mi nemôže šmyknúť...

bianocka
autor
24. apr 2009

Este taky maly detailik, kde sa daju klasicke plienky kupit? 😅 Zatial som ich nikde nenasla, existuju este vobec take uplne klasicke starodavne?

jola2
24. apr 2009

bianocka: jo jo klasické pleny se dají ještě v poho koupit kdekoliv v dětském ap jsou klasické bílé ale i s hezkými obrázky. někdo dokonce používá místo pemprs obyč. a hodně se o tom mluví že jsou lepší než pemprs ale nevím pemprsky jsou bez problémů žádné praní atd. 😝 Ale já když koupu tak na utírání používám tu velkou plenkovou osušku.

bianocka
autor
24. apr 2009

No prave, ze vcera som bola v KIKE a tam mali aj biele aj farebne, ale mne sa zdali nejake divne, na dotyk mi to pripadalo ako gaza, take to ma byt? Nezdalo sa mi to prilis prijemne na telo, no ine obyc plienky nemali 😖

sirinka
24. apr 2009

bianocka skus nejaky obchod s latkovymi plienkami...www.latkovky.sk, www.plienka.sk.... 😉

hiha
24. apr 2009

Ja som uz o tom pocula,par krat aj videla.My sme sa kupali bez plienky,ale myslim,ze je to na kazdej mamicke,ako je jej lahsie 😎

althejka
12. aug 2013

Co ja viem, ci plienkou, ci bez, hlavne ze sa okupe 😀

monikabie
12. aug 2013

Nikdy jsem to neslyšela a ani by mne to nenapadlo.