Kýchanie bábätka. Je normálne? Môže mu byť zima?

veronika81
18. apr 2009

ahojte maminy,
chcem sa opýtať, zvyknú vám bábätká kýchať? Myslím také menšie, môj malý má teraz 5 týždňov. Nemá soplíky, ale párkrát za deň si kýchne. Kýchal aj v pôrodnici a tam mi sestričky povedali, že to je normálne, vraj malé miminká kýchajú bežne.
Počas dňa je to tak 2-5 x, niekedy pri prebaľovaní, ale často aj keď je oblečený, na rukách alebo v postieľke.. Znamená to, že mu je v tom momente zima alebo je to naozaj "len tak"? Oblečený je podľa mňa primerane. Ale neviem, ako mám na také kýchnutie reagovať, či ho ešte prikryť dekou..
Ďakujem 😉

susisus
23. dec 2009

aj moja furt kycha 🙂 neriesim... ale cka sa jej vacsinou ked je jej zimka.

catrine
24. dec 2009

Ahojte baby dakujem za rady,no tak včera som to sledovala a mala kycha vačšinou rano to sa jej kychne niekedy aj 5 krat a to jej aj vidim v nosteku že ma šušničky alebo niečo take ked jej to odsajem tak len take biele asi šusniky neviem ale len to a viacej jej nejde. Myslite že ma soplik alebo sa jej tak len čisti noštek tym že to vykychne?

veronika81
autor
24. dec 2009

catrine, keď nemá vlhké hlienové soplíky, tak odsávačkou neodsávaj, dráždi sa jej tým zbytočne sliznica. Prípadne môžeš noštek opatrne vytrieť vatovou tyčinkou, na ktorú si nastriekaj morskú vodu (napr. Mar kvapky no nosa), zvlhčíš noštek a bude sa jej lepšie dýchať.
Ale to kýchanie je podľa mňa v pohode 😉

catrine
25. dec 2009

Ahoj Veronika tak to som nevedela o tej odsavačke a mysliš že s tou tyčinkou jej vyberiem tie biele sopliky, neviem či sa mi to podari, Lebo počujem že jej tam zavadzaju. Kvapky mar nemam musim kupit, mysliš že by som mohla vytierat aj s libenarom, alebo s otrivinom aj ten tušim obsahuje morsku sol.

lenka1smejka
25. dec 2009

nemusis vobec z ziadnimi kvapkami.Ja malej vyberam biele sopliky od narodenia na sucho s vatovou tycinkou

veronika81
autor
25. dec 2009

catrine, môžeš aj libenarom, zloženie otrivinu nepoznám. Nie do nošteka, iba na tyčinku 1-2 kvapky. Morská voda neublíži.
Ty musíš počuť či je zahlienená, dieťatko vtedy nevie dýchať, chrčí a proste počuješ tie soplíky v nošteku, zvyknú aj vytekať von. Vtedy odsávačka ano, ale ináč by som nepoužívala.

catrine
26. dec 2009

Ahojte lenka smejka a veronika, od dneska už neodsavam rano som jej tie biele sopliky vybrala len s vatovou tyčinkou a bol pokoj. Praveže sa mi nezda že je zahlienena ani jej nič nevyteka z nošteka, len rano ked kycha asi vykychne tie sopliky a tie jej tam zavadzaju vtedy to počujem ako keby chrčala. Lenka smejka a mysliš že to je v pohode tie biele sopliky , predtym to nemavala len nejake posledne dva tyždne, možno je už staršia a vie ich vykychnut. Inak dakujem za rady a pekne sviatky želam aj vašim detičkam

lenka1smejka
26. dec 2009

catrine-aj tebe pekne sviatky aj tvojej rodinke.Myslim,ze je to v pohode ved aj ty mas niekedy bieli sopel aj ked nemas nadchu.Malej kazdy vecer cistim nostek s tymi tycinkami aby sa jej lepsie dychalo.Mala nemala este nikdy soplik ale susniky tam ma kazdy vecer

corasone
28. dec 2009

ahojte, chcem sa spytat, moj maly ma take biele tekute sopliky, je to normalne? chodievam s nim stale von, nema teplotu len tie sopliky. obcas mu kvapnem kvapky libenar a po kupani mu vytieram nimi nostek vatovymi tycinkami nie stale, nechcem mu drazdit nostek ale odsavam mu min.raz za den lebo pocujem ze chrci, poradte volaco. dakujem

veronika81
autor
28. dec 2009

corasone a idú von soplíky, keď odsávaš?
Podľa mňa nič viac urobiť nemôžeš, len zvlhčovať noštek, nádcha proste musí prejsť. Ak by sa to zhoršovalo, začal by kašlať alebo mal aj teploty, tak k lekárovi.
Môžeš ešte na noc trošku vydvihnúť matrac, aby mal hlavičku vo zvýšenej polohe, napr. daj vankúš pod matrac (nie pod hlavičku) alebo som počula aj tak, že podložili nohy postieľky knižkami 🙂 A tiež zvlhčuj vzduch v izbe, kde búva.

corasone
28. dec 2009

ja si tiez myslim ze je to zo vzduchu, mame velmi sucho v dome asi preto ved aj ja soplim a on je tiez len cloviecik. ten vankusim mam uz dlho tak, bala som sa aby sa mi v noci nepogrckal a nieco sa nestalo tak som to tak urobila, a ano odsavam a pri odsavani idu von. kolko x na den mozem zvlhcit nostek kvapkami?

dzio2
30. dec 2009

moja mala kycha od narodenia vkuse az niekolko krat denne boli sme na vyter a vsetko je ok

corasone
30. dec 2009

asi si toho prestanem vsimat, obcas mu odsajem sopliky a bude to OK.
dakujem za vsetky rady, zelam prijemneho silvestra a stastny Novy Rok 2010!

veronika81
autor
30. dec 2009

corasone prepáč, teraz som si všimla, že si sa ešte na niečo pýtala..
Tak ja som zvlhčovala vždy po odsatí soplíkov, to bolo tak 2-3x denne.

corasone
31. dec 2009

dakujem Veronika

nikolas123321
5. okt 2015

Dobry den Moje meno je Nikolas Mame doma 2 tizdnove babetko chlapceka
stale sa mu kicha ma studeni nostek krk vzadu ma teplucky rucky ma lentejsie
mame sa stgrachovat alebo je to normalne dakujem prosim porate nam

zanet63
8. okt 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

ano, kychanie u deticiek je bezne, ak ma studeny nostek, prikry ho 🙂

nikolas123321
8. okt 2015

@zanet63 dakujem tyyyy velmi pekneeeeeeee

shmoulinka
8. okt 2015

Take male babatka kychaju este z plodovej vody. Nemal by mat studeny zatylok a nozky. Rucicky nie su najvhodnejsim meradlom.

nikolas123321
10. okt 2015

😠 😲
@shmoulinka dakujem welmi pekne rada sa zide