Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Lapanie po dychu pri kolikách

Dojčenská kolika
veronika4495
10. máj 2019

Ahojte potrebujem poradiť som zúfalá mam 6 týždňové bábätko narodil sa o mesiac skôr a máva strašne kolíky nič nepomáha on by stále jedol ale kazali mi dávať mu menej lebo ze naňho je to moc koľko vypije lenže on sa mi začal tak jedovat že kričí až tak ze sa nemôže nadýchnuť a celý zmodrie... Dnes som už myslela ze sa ani nenadychne spravil mi to dnes už 5x a vždy mám pri tom také šoky... Vždy ho buchame po chrbatiku a fuknem mu do tváre ale bojím sa ze už ani to nebude zaberať co mam robiť? On je taky hlavne keď je hladný on mi pil aj 150 každé 3 hodiny moja doktorka mi povedala ze nech mu dám ale skončili sme v nemocnici a tam že aké veľké dávky že mu nemám toľko dávať tak dávam 80 vody to je cca akolo 100 mlieka ale aj to mu je malo.... Neviem co s tým jeho jedovanim....

eliska13
10. máj 2019

@veronika4495 prečo ste boli v nemocnici?dala by som mu jesť koľko potrebuje aj môj bol predčasný a bol stále hladný....ak dobre chápem plače, že ešte chce jesť, či tou kolikou?pri kolíske ho davaj castejsie odgrgnut, rektalnu rúrku na vyprdenie....

bobula46
10. máj 2019

@veronika4495 skús mu dávať každé dve hodiny a menej, nie naraz tak veľa, z toho môže mať prepchaté bruško a aj koliky. Na tie odporúčam sab simplex alebo babycalm. Plus každý večer natierať bruško pupíkom, dávať často na bruško (nie ale hneď po papaní). Alebo mu skús ponúknuť vodičku medzi tými tromi hodinami aby nemal iba mlieko z ktorého má zaťažený žalúdok. Ako vieš koľko ti vypije? Je na UM?

veronika4495
autor
10. máj 2019

@eliska13 boli sme v nemocnici lebo grckal povedali ze z toho ze veľa zje že ma zväčšený žalúdok len on toľko pýtal a obvodná mi vkuse vravela nech ho neobmedzujem a dám mu toľko. On puka aj bez toho dávala som rektalnu rurku ale nepomohlo.
@bobula46 áno je na umelom mal nutrilon ale hnackoval tak ma bebu tiež už chudák viac druhov mi kazali v krátkej dobe vystriedať teraz ma bebu sensitive ale hlavne po jedle hrozne plače lebo ma koliky a aj chce viac a pred jedlom plače lebo je hladný... Sab simplex nezaberal ani espumisan teraz máme coliprev ale tiež nič... Bruško natierame pupikom aj cvičíme ale nič nepomáha... Už som zúfalá len plače ale hlavne ma hnevá to ako až zfialovie a nemôže sa nadýchnuť vždy som z toho vyklepana....

ink
11. máj 2019

och moja zlatá, chápem ten šok. Nám radili fúknuť do pusinky. A čo sa týka koliky, tak ešte skúšajte ďalej, napríklad držať ho "na tigríka", pridať biogaiu, robiť aj feniklový čajík, nahrievať plienku a preložiť cez bruško.. možno ešte poradia baby viac tipov a trikov..

aaandrea89
11. máj 2019

Fukat do tvaricky, pospliechat vodou do tvare mali sme to iste, svokra radila aj dat dole hlavou...ze jej tak radili neskusala som ..nebuchat po chrbatiku hlavne aj ked viem v tom strese :/ s papanim neporadim lebo bola kojena dcerka, tak aspon to zachadzanie...je to strasne ja viem :(

evahovanovafoto
12. máj 2019

@veronika4495 skusali ste nosenie v nosici? satke? mozno nieje az tak hladny, len potrebuje citit maminku ❤️

lilli19
13. máj 2019

@veronika4495 mam takeho cucosa doma teraz. kup si satku alebo nosic on mozno ani nie je taky hladny ako potrebuje potulit, tam sa aj pekne vyprdka a spokojne zaspi. pri prvej dcere nam na koliky pomahalo jedine vysadit d-cko od dr- davala som od jamieson, nepit ale vobec nepit fenikel strasne jej robil zle a kvapky nezaberli ziadne, len nosenie na " tigrika" a spanie na brusku- ked bola mimo satku.vela sil prajem raz sa to upravi

barunka.k
20. máj 2019

@veronika4495 moja malá sa narodila o 3 týždne skorej...začala mi 6 týždňoch plakavat po jedle a bolelo ju bruško...zistili sme že má reflux...a mliecko jej behalo v pažeráku a len sem tam trosku vygrcla...bruško ju bolelo lebo bola zaplynena ako bývajú detičky s refluxom..normálne sama poprdkavala...alebo bruško bolelo....nasadila som AR mliecko a mala sa ukludnila...samozrejme polohovanie a nosenie ...toľko le moja skúsenosť...na bruško nám nezabralo nič po 3.mesiaci prešlo...a teraz mi známa hovorila že skúšala kvapky Co-Lactase...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli