Lenivé očko u novorodenca.

petra844
10. mar 2020

Ahojte nemate niektora skusenost alebo nema vase babetko jedno ocko lenivejsie?
Nasa mala to ma uz od porodu Ze to mohla vomne nejak byt zle alebo pri porode a v nemocnici dr povedala ze to prejde ze to nemusime nejak riesit ale ze ked chceme sa mame ocnej objednat pre istotu ale ze ma to zdrave iba opuchle
Objednali sme sa ocnej A zase detska ze to sme nemuseli ze je este skoro (mala ma 4 tyzdne)ale sak isli sme ocnej dala nam kvapky ocuflash masirovat ten sliznik a ze za mesiac ked to neprejde prist
Len sa bojim oto ocko otvara ho akoze ale niekedy ho ma privrete alebo zatvorene uplne take lenivejsie ci niektora ste to nemali u babatka 🙏🏻😯

mamasimmi
10. mar 2020

@petra844 ahoj my sme mali nieco podobne aj som si vypytala listok k ocnej ale nakoniec sme tam neboli lebo to preslo same... Ale tiez mal take mierne lenive a napr. pri kojeni ho mal takmer vzdy zavrete 🙂 a preslo vsetko.. Tak skus tomu tiez dat cas... Opytaj sa pripadne dr ze ak to teraz nebudes riesit tak ci pripadne mozes tomu pohorsit 🤷‍♀️ ale verim ze to chce len cas 🙂

petra844
autor
10. mar 2020

@mamasimmi tiez verim ze to chce len cas len sa aj bojim aby sme nieco nezanedbali ze ci s tym nema niekto skusenost
Ale dakujem za odpoved a ako stare babo si mala ked to preslo?a tiez si to mala od porodu?

mamasimmi
13. mar 2020

@petra844 ani som si nejak neuvedomila ze kedy to presne zmizlo...mozno 5 mesiac a hej od porodu to bolo 🙂

mishela1323
29. apr 2020

Ahoj, mam dvojročného synčeka, keď sa narodil bol cely opuchnuty, hlavne práva strana, prvé dva dni ani očko neotvoril. Tiež mi hovorili, že to prejde, no ale začala som to riešiť. Objednala som ho k neurologicke, kt zistila, že aj keby sme ako cvičili očko pekne neotvorí, nemal spojený nerv so svalom, poškodilo sa mu to pri pôrode 😞. Takže sme išli ďalej, objednala som sa na Kramáre k Dr. Elizovej, ktorá určila diagnózu Ptóza očného viečka, vlastne pokles. Keď mal 15 mes bol operovany, viečko mu nadvihli a ten kto to nevie nezistí, že mal niečo s očkom. Jedine keď mu priamo svieti slnko očkom žmuri.

petra844
autor
30. apr 2020

@mishela1323 my chodime dr elizovej do lamacu do sukromnej kliniky povedala ze kvapkat masirovat a ked to nepomoze tak nejake pasky na ocko na podvih viecka a ked nie tak na kramare operovat
A ako dlho trvala operacia?nemas foto ako to vyzeralo?ach bojim sa co stym ockom bude ako otvara ho ale aj ho ma privrete niekedy ..

anel000
27. nov 2021

@petra844 dobry den,ako ste nakoniec dopadli? Mame podobny problem.dakujem

petra844
autor
7. dec 2021

@anel000 dobrey den mala bude nat vo february 2r v july bola na operacii tej ptozy na kramaroch
Ma to ovela lepsie ale mozno to bude treba este raz ako tie ocka podla mna nebude mat nikedy rovnake ale ma to krajsie ovela