Má ešte 19 mesačné dieťa v noci piť mlieko?

chovancova27
7. sep 2012

Môj 19-mes. synček vnoci ešte stáli pije mlieko, niekedy aj 3x200 ml... čo je riadna pálka... ked mu dám vodu tak veľké revy až dokiaľ to mlieko nedostane... Budí sa v priemere 3x za noc, dokiaľ mlieko nedostane, dovtedy nezaspí... Zdá sa mi to už dosť o zvyku, neviem ako ho to odučiť? Ako ste na tom vy?

ootaznik
7. sep 2012

dcera ma cez 2,5r a stale ju dojcim - aj v noci....nevidim v tom ziadny problem

abbie
7. sep 2012

moj ma tiez 19. mes a pije mlieko uz len nad ranom 150 ml a potom este na 2 hodky zaspi, ale 3x 200 ml je fakt riadna palka 😀

janine01
7. sep 2012

moja 2 aj pol rocna dcerka pije tiez aj 3x v noci mliecko...

nanulik
7. sep 2012

moj ešte možno mesiac dozadu pil v noci mlieko, ale iba raz za noc, toto čo píšeš je velmi vela. dieťa má jesť hlavne cez den. a malého som odučala postupne. najskôr pil rovnaku davku pred spaním aj v noci, postupne som uberala 30ml a 1odmerku sunaru, každý týžden ubrať, nakoniec sme skončili pri 120ml a 4odmerky, a potom som dala iba 3 tak to mal riedke. a potom ho to asi prestalo baviť budiť sa kvôli takej žbrnde 😀 deti sa v noci nebudia kvôli hladu (pokial pekne jedia cez den) je to ozaj iba zvyk. niekto to rieši radikálne a nechá vyplakať, ale to by sa mi nechcelo. takto som spokojná
teraz sme asi mesiac na kravskom a už sa v noci nebudí (teda na mlieko nie, ale občas sa zobudí a chce sa hrať. ale to je mimo témy)

matka44
7. sep 2012

moj syn uz ma 5r 😎 dojcila som ho do 13 mesiacov aj v noci.potom mliecko 2x za noc.neskor som zacala nahradzat cajom aby si odvykol v noci papat.ale tiez vypil vela caju bol precikany.... 😖 nahradila som cistou vodou co sa mu vobec nepacilo ... trvalo to asi dva tyzdne a potom uz bolo super 😉 naucil sa spat celu noc bez jedla

desszi
7. sep 2012

Mam 3 rocneho synceka, este stale su noci, ked si minimalne raz mlieko vypyta. Vo veku 2 rokov to bolo aj 3x v noci. Neriesim. Postupne sa to "zrieduje". Nebude to hadam trvat vecne 😀

sebsam
7. sep 2012

moj názor je pokial to dietatko chce..tak mu dám - ved predsa nedávam mu nasilu, netlačím do neho, na mliečku nieje nič zle 😀...moji su "mliekofily" 😀.....

pectore
7. sep 2012

mi už od roka prespime celu noc.... takze nic take nedavame....

adula3334
7. sep 2012

moj coskoro 3-rocny tiez pije v noci mliecko...niekedy raz,niekedy 2x,niekedy prespi celu noc...vobec mi to nevadi,takze ho oducat nasilu ani nebudem...19 mesacne dietatko je mna este drobcek,takze tam by som vobec neriesila este

norcima
7. sep 2012

Vraj od 6 mesiacov dokaze dieta prespat noc bez jedenia, este nemame odskusane 😀

157misicka
7. sep 2012

@chovancova27 tak moj 19 mesacny syncek pije mliecko iba pred spanim a pije davku na 240ml celu flasku....a potom spinka pekne celu noc nadranom si da troska cajik a hotovo...on sa nikdy v noci nebudieval ze by plakal..do roka bol kojeny a spava pekne.....mozem sa spytat ake mliecko pije?????lebo ak kravske tak to nie je velmi syte pravdepodobne

ajkuska
7. sep 2012

Môj ma 19 mesiacov, ale mliečko v noci nepije, takže ti asi neporadím ako ho to odnaučiť ☹ možno si od toho odvykne sám.

kaja73
7. sep 2012

ja by som to neznasilnovava,ale aj tak by som brala do uvahy ci nie je obezny-vdaka tolkym nocnym kaloriam,alebo ci potom papa dobre cez den-ci tym len nenahradzuju pestru strave cez den,ktoru potom odmieta-to by mi vadilo a riesila by som to- a tiez by som si vsimala jeho zubky,lebo tolko papat- v podstate cukru- v noci,sa mu moze vypomstit v podobe zleho chrupu.
Proste vsetko by som si zvazila a potom sa rozhodla co spravim.

78lenka
7. sep 2012

moj ma 4,5r a este pije mlieko ,ale už len 1 krat v noci,ked chce tak mu dam,ved aj my byvame v noci hladny a smadny

wewe22
7. sep 2012

no aj podla mna je to strasne moc ked s tym neprestane neoducis ho ani od plienky ono je najlepsie nenaucit dieta na taketo nasosavacky vobec ale nevadi jedinu radu ti mozem dat bud trpezliva najskor to stiahni na 2x potom 1x a nakoniec mu nedaj nic bude to dost neprijemne ale inak to asi nepojde mozno by sa dalo aj hned zrusit uplne ale je to velmi vela tak skor asi postupne
drzim palce

susin
7. sep 2012

podla mna je to zvyk....moj od 9 mesiaca spi celu noc a to som mu skusila dat viac mliecka na veceru,ako som davala...Ale neboj 🙂 skor by som povedala,aby jedol viac cez den a mozno tu nocnu davku nebude potrebovat 🙂

trinka
7. sep 2012

nasa pila asi do dvoch rokov... potom to ustalo...

inffinity
7. sep 2012

já jsem malou do 2let a 2mesíců kojila i v noci 😉 myslím že je to normální, ale dá se to odnaučit. Já jsem ji pak odstavila, řekla jsem si že už je velká a já pořád nevyspaná tak sme se spolu dohodly a "dali mlíčko nějakému miminku" od té doby maminka mlíčko nemá a je to spíme celou noc 😉

saska.t
8. sep 2012

Moja mala pila mlieko 1x v noci do 2,5 roka, potom sme jej vysvetlili, ze v noci uz nie, ked sa prebrala nechali sme ju u nas dospat, mlieko nedostala a za 3 dni sa uz vobec nebudila , aspon do 2 rokov by som mlieko nechala.... Mlieko mala pije dodnes (4 r.) ale len rano, ked sa zobudi 😀