Má káva vplyv na spánok dojčeného bábätka?

pauli_cka
1. sep 2019

Ahojte mamky. Chcem sa opytat,pili ste niektora kavu pocas dojcenia a spozorovali ste nejake reakcie babatka na kofein? Mne laktacna povedala,ze môžem aj dve kavy denne (mam dlhodobo nizky tlak) Zvykla som pit 1-2 salky,slabsie samozrejme, ale mam pocit,ze predsa len sa to na malom nejako prejavuje. Ma 3 mesiace a cez den takmer nespi, casto je nevrly a mava aj problem sa vykakat. Ja viem,ze v tomto veku je to bezne,ale nemoze za tym byt aj kava? Musim sa odhodlat ju asi vysadit na par dni a uvidim ci sa cosi zmeni. To bude tazke :D

candii
1. sep 2019

Ja som mala strašného nespavca, každú pol hodinu bol hore, takže bez kávy by som bola mŕtva .. 3 kávy som si dala.. nescafé

jasminet
1. sep 2019

Kojila som, pila 1-3 silné kávy denne a žiaden vplyv som nebadala

malicka_mysicka
1. sep 2019

@pauli_cka ja mam tiez nizky tlak, bez kavy som rano uplne nepouzitelna, fakt rano prve co spravim je kava 😀 kojim a maly je dobrunky(klop klop). Vsetko sa smie s mierou.

sisaka
1. sep 2019

Kofeín sa dostáva do mat.mlieka a babatka ho metabolizujú dlhšie ako dospeli. Množstvo je malé, ale aj tak si treba všímať reakcie dieťaťa cca 2 hod. po vypití, či naň reaguje. 2-3 kávy sú Ok (do tých 300 mg denne)

miskahryzka333
1. sep 2019

@pauli_cka ja som pila 2 kavy denne slabe a jedno dieta bolo v pohode a druhe jak "certik" takze myslim ze kava nema vplyv pokial ich neni 10 za den.

sisaka
1. sep 2019

@miskahryzka333 to, že jedno dieťa je v pohode a druhé čertik vôbec nevypovedá o tom, či kofeín mal na tvoje deti vplyv. Je tam množstvo faktorov a reakcie deti na kofeín mozu tým pádom byt rozdielne. Neviem, čo myslíš pod certikom, ak je to podráždene plačlivé dieťa, ktoré ma problém spať tak v tom prípade zistíš či je to vplyvom kofeínu až keď na 2 týždne ten kofeín vysadiš a zistíš že dieťa je zrazu kľudnejšie a viac spí, inak ten vplyv nezistiš a už vonkoncom nie porovnávaním 2 deti

miskahryzka333
1. sep 2019

@sisaka ved ja sa nehadam ale my sme sa dojcili asi rok a pol a potom to bolo to iste s placom aj spanim zle tak nemyslim ze to bolo kofeinom.Nejak som to neskumala ,je to len moj nazor.

lucyluv
1. sep 2019

Ja či som pila alebo nepila kávu, dieťa bolo furt rovnako nespokojné 🙂 tak potom som bežne pila 2 denne.

ingelika78
1. sep 2019

Pijem kavu, kojim 8 mesiacov zatial, dieta spi pomerne dobre od narodenia. Kavu som pila aj cele tehotenstvo - no ako aj teraz, cca tie 2 salky denne co je malicke mnozstvo

martiwa
1. sep 2019

Zo začiatku som nepila, lebo som si presne ako vy myslela, že to môže mať vplyv. Teraz si dám dva-trikrát týždenne jednu kávu za deň a reakcia vôbec žiadna. Čiže myslím, že pokojne môžete vypiť jednu kávu denne. Možno aj dve, ako píšu niektorí... ☺️

pauli_cka
autor
1. sep 2019

Dakujem vam vsetkym za reakcie. Nasla som totiz vyjadrenie "odbornika na vsetko" dr.Bukovskeho, kde pisal,ze kofein dieta ma v sebe 80 hodin a ze ked matka denne pije kavu,tak v podstate ma to dieta ten kofein v sebe nonstop. Dost ma to vyviedlo z miery. A zase napr.Mamila tvrdi,ze to mnozstvo je uplne minimalne,takze niet dovod na obavy. Doteraz som to ani neriesila,ale tak mi to akosi napadlo,kedze maly nechce moc spat. Nuz,ako citam vase prispevky,kazde dieta je fakt ine

pininka1
1. sep 2019

@pauli_cka ja keď som si dala kávu, mala nespala celú noc, overila som si to viackrát. Myslím že je to ako u dospelých, na každého káva pôsobí inak. Aj pri synoch som ju pila a nevadila im.

stankadu
1. sep 2019

Ja kávu vôbec nepijem a ked som kojila, moja dcéra mala vtedy asi 2 mes. som si dala za pohár koly. No to bola teda noc, miminko mi celú noc plakalo skoro nonstop. Tak som kofein vylúčila úplne kým som kojila. Treba to vyskúšať, každé dieťa je iné.

zeytin
1. sep 2019

Ja som pila kavu po kojeni. Maleho som kojila cca kazde 3 hod.

jany149
1. sep 2019

@pauli_cka ja kojim a pijem 2 salky denne a ziadny vplyv som nespozorovala;
+teraz v lete ked sme niekde vonku posedeli dala som si sem tam aj pol litra capovanej kofoly a v pohode;
ako pisu vyssie kazde bábo je iné treba vyskusat

nikoletka32
1. sep 2019

Kojim uz 6 mesiac a viem si dat 1-2 kavy na den. Zatial som nespozorovala ziadne reakcie. Nespala ani pred pitim kavy a nespi ani teraz 😂

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nini1010
2. sep 2019

Myslim,ze vplyv kavy sa neda pausalizovat tak ako vplyv kapusty,fazule a podobnych diskutabilnych jedal pocas dojcenia.To znamena ze niektorym detickam neskodi,inym ano.Moj syn je plne dojceny,nemavame chvalabohu koliky,spinka.dobre a pediatricka mi tiez povedala,ze kednu kavu denne nech si kludne dam.Mam odpozorovane,ze po kave je velmi nekludny,place,nevie co so sebou doslova,tonsa mi stalo 3 krat a jediny spolocny menovatel v ten den bola kava.v ostayme dni skm ju nepila.Tak som to s kavou zabalila.Proste treba len oskusat opakovane,kazda mama vie na co jej dieta zle reaguje.Btw ked niekto pise o 3 salkach,ok,beriem je to opat individualne,ale moj nazor je ze 3 salky denne su dost aj pre dospeleho cloveka nieto pre dieta cez mlieko.

candii
2. sep 2019

@taskataska v pohode, veď som aj chcela napísať, že síce nescafé nie je káva ale nechcela som rozpútať nejakú vášnivú diskusiu 😉

anonym321557
4. sep 2019

@pauli_cka nemyslim, ze je to kavou, skor spankova regresia, ktora prichadza v 3.-4. Mesiaci, kedy dieta spi 30-45 min a prebudi sa alebo bojkotuje spanok uplne...my sme si tym presli, po 30 min hore a vacsina uspavani s placom...

ankare
4. sep 2019

Ostáva Ti len pár dni vynechať kávu a uvidíš, či bude nejaká zmena. Podľa mňa ale kávu môžeš pokojne piť. 😊 Drz sa!

pauli_cka
autor
4. sep 2019

Tak si predstavte,ze ta kava asi predsa len robila zlobu. Od pondelka ju vobec nepijem (naposledy jednu slabu v nedelu skoro rano) a maly mi viac spi cez den. Tak ako tieto dni este fakt nespal,ze jo polozim do postielky a bez placu zaspinka. Pospi tak 40 minut az hodku,ale nevadi,lebo je to tak 3x do dna. Nech mu to len vydrzi (viem ze nevydrzi :D ) Len ci to ja vydrzim bez kavy,to je otazka :D Zatial je to v pohode