Má nejaký zmysel ostrihať dieťa dohola?

mirka_aa
3. sep 2013

Mam 16mesacnu dcerku,a ma len kratke asi 5-8cm vlasky,a velmi jemnucke....moja mamka ma prehovara,nech ju ostriham dohola,ze rychlo jej narastu nove,kvalitnejsie a ze celkovo budu rast rychlejsie...ale ja neviem,horko tazko jej narastli aspon take ako ma,som sa tesila ze ma uz aspon trosku ( ine deticky v jej veku maju vacsinou ovela dlhsie,robia copiky a pod :P a teraz ich mam ostrihat dohola ..ale tak ked to ma pomoct,tak ostriham :P ake mate skusenosti,alebo nazor vy? dakujem 🙂

cherry1981
3. sep 2013

To je blbost, urcite by som ju nestrihala do hola. Vlasky jej tym nezhustnu urcite.

mirka_aa
autor
3. sep 2013

@cherry1981 viem ze nezhustnu,ale ci zacnu rast rychlejsie a kvalitnejsie nie take jemne jak pierka.. 🙂 lebo toto mi mamka tvrdi.. 🙂

barcelona94901
3. sep 2013

@mirka_aa je to fáma,celkom rozšírená,nečuduj sa mamke,veľa ľudí si myslí,že to pomáha..no nie je tomu tak 😉
nepomože to 😉 len to tak na oko vyzerá..kedže krátky vlas,ti príde hustejší..no počet vlasových cibuliek máš stále rovnaký
strihanie do hola sa pri maličkých deťoch ani neodporuča,pretože u malinkých strojček može vyvrátiť vlasovu cibuľku 😉
vlásky stačí skrátiť,podstrihnuť,dbať na kvalitnu stravu ,prísun potrebných živín,no genetiku nezmení žiadný strojček sveta a neboj ,neporovnávaj s inými deťmi ,hlavne,že máš zdravu dcérku,či má jedno jemnejší vlas,hrubší,viac korienkov,kuty,blond,či ryšavé ,na tom v živote predsa nezáleži 😉

barcelona94901
3. sep 2013

@mirka_aa vlásky jej ostrihaním nebudu rásť rýchlejšie..je to dané rastom,stravou,..nie strojčekom,ani nožnicami vlasy,nechty,mihalnice,chlpky si rastu aj bez strojčeka rovnako 🙂

katrinka8
3. sep 2013

Nie, nema to zmysel, pretoze hustota vlaskov zavisi od poctu vlasovych korienkov. Ich pocet sa ostrihanim neznasobuje 😉 Inak, neterka ani v 2 rokoch nemala skoro nic na hlavicke, par vlaskov, aj to len vzadu, dohola ju nik nestrihal. Od cca 3 - 4 rokov ma huste vlnite vlasy 🙂 Strihanie pomoze len opticky, ako u dospeleho - ked mas poskodene konceky, ktore ostrihas, tak ozdravis vlasy plus zvolenie dobreho strihu. Ale strihanie kvalitu a hustotu vlasov neovplyvnuje, mozes si pomoct jedine pripravkami na vlasy. Ale to by som u dietata nerobila.

cherry1981
3. sep 2013

@mirka_aa rychlejsie jej rast nebudu urcite. Mojej dcere rastu velmi pomaly vlasy a vzdy aj rastli pomaly ked sa davala strihat synovi rastu velmi rychlo. Skor si myslim, ze je to geneticky dane, dcerka ma pomne a syn po mm. Ci ich bude mat pevnejsie netusim. Skor si myslim, ze nie, ale kedze moje decka maju huste vlasy, tak neviem 😅 😅

mirka_aa
autor
3. sep 2013

@barcelona94901 ale ved ja viem,nie je to pre man zivotne dolezite rozhodnutie,viem co je v zivote podstatne..ale pytam sa lebo sme to riesili..jasne ze moje dieta sa mi paci aj take ake je,ale keby som tym vlaskom mohla nejak pomoct tak pomozem 🙂 stravu sa snazim najzdravsiu najpestrejsiu jak len viem 🙂

shibaba
3. sep 2013

Mirka, určite nestrihaj!!! Ja sama mám strašne husté vlasy, asi na tri hlavy 🙂 a manžel tiež, takže som po pôrode čakala riadne vlasiská na dcérkinej hlávke. No mala len jemné štetinky, do dvoch rokov sme sa divili, že má skoro holú hlávku.No a zrazu sa jej začali vytvárať husté tmavé "trsy", kde-tu, vyzerala veľmi srandovne, no o rok sme už robili copíky aj my. O pár dní má desať rokov, vlasy po zadok a kupujeme väčšie gumky, aby jej obišli cop 🙂)Takže len trpezlivosť 🙂

anjelicek26
3. sep 2013

@mirka_aa - vlasky hustnu spolu zo stupajucou pigmentaciou okolo troch rokov. Takze nejake ostrihanie do hola absolutne nepomoze, pocet vlasovych korienkov tym nezmenis. Len prijdes aj o tie vlasky, co uz ma.

dejka77
3. sep 2013

Nema to vyznam. Dceru sme strihali len raz, aj to nie uplne dohola, tusim mala 3 cm alebo 5 cm vlasky takze to nevyzeralo tak zle. Mala este zlte supiny takze mi strihanie pomohlo aby som jej to lepsie vycesala. Odvtedy sme uz nestrihali a som rada. Ale mam kamaratku a ta strihala obidve dcery niekolkokrat :( .

dai
3. sep 2013

@mirka_aa urcite nestrihaj do hola - ona uz zacne vnimat pomaly ako vyzera a sama nebude nadsena s holou hlavou😉
moja malinka mala inak tiez velmi jemne vlasy, ostrihala som ju prvykrat ked mala pomaly 3 - a aj to len zastrihla to najjemnejsie paperie co jej rastlo prve 2 roky... teraz ma 6 a krasne dlhe vlasky, neboj aj tvojej malej narastu, len nech mamina nestresuje😉

inguna
3. sep 2013

Ja by som dievčatko neostrihala do hola. Moja dcérka tiež nemala poriadne vlásky, a poznám aj jedno dievčatko, ktoré ešte v 2,5 roku nemala skoro nič na hlave, a teraz má 5,5 roka a vlásky skoro po pás. Treba vyčkať.

mirka_aa
autor
3. sep 2013

@inguna @dai @dejka77 @anjelicek26 @shibaba @cherry1981 @katrinka8 @barcelona94901
dakujem vam ,myslim ze je rozhodnute a nestriham 🙂

liuba84
3. sep 2013

tak môj syn má rok a už som ho 4x strihala, prvé vlásky mal jemnuké ako páperie a dlhé a hneď po prvom ostrihaní mu zhustly, stvrdly a skučeraveli, a veľmi rýchlo rastú 😀

simca06022011
3. sep 2013

hlupost, moja mala do roka nemala vlasy skoro vobec, potom take nic minimalne pol roka a teraz ma taku hrivu... nikdy som ju nestrihala, ked neratam pred par mesiacmi zarovnanie a teraz ofinu... proste nie kazdy bude mat hrivu od mala... mne tiez kadeco rozpravali, no ale co uz 🙂))

zuzanaklin
4. sep 2013

tak to musim vyskusat moj syncek ma len 3 mesiace ale vlasy ma dlhe a jemnucke ako paperie, mamina mi tiez radi ze po ostrihani {ale podstrihnuti nie ostrihani do hola} sa vlas zmeni, neviem co je na tom pravdy tak odskusam, 🙂 😉

laska1982
4. sep 2013

@mirka_aa nestrihaj ju dohola..moja dcerka este v dvoch rokoch mala len take paperie na hlavicke, davala som jej take mini sponecky do vlaskov, ze nech aspon nejake ma 😅 .. a teraz ma 7 rokov a take huste haro, ze vsetky gumky trham, ked jej chcem spravit pevny cop...takze sa nestresuj, vlasky jej urcite narastu...Ved su take chutne deturence, co maju len take paperko na hlavicke...netrap sa tym 🙂

mery.maja
4. sep 2013

@mirka_aa ahoj....ako kaderníčka a aj ako mamina hovorim ze urcite to nerob.....vlasky nezhustnu tým ze ju ostrihas na kratko alebo dohola 😒 a pamätam si ako aj mna moja mamina davala strihat ze mi vlasy spevneju a zhustnu a stale mám riedke 🙂 takze urcite to neries a len vyčkaj ...vlasky narastu 🙂

macamac
4. sep 2013

@mery.maja presne tak
hustota a sila vlasov sú geneticky dané, taktiež počet korienkov
tým,že ostrihá niekto do hola docieli len to,že vlasy začnú rovnako rásť naraz a tým sa opticky zdá,že sú hustejšie

macamac
4. sep 2013

a inak- moja sa narodila s hustou čiernou hrivou
ani jeden vlas jej nevypadol - vždy čistá perinka, ani vláska
a postupne jej rástli a bledli

keby som ju ostrihala, niekto povie, že preto jej obledli a zhustli
ale nie je to tak 😉

macamac
4. sep 2013

a tu je moja 4-ročná vlasaňa 😉

ingmiriama
4. sep 2013

@mirka_aa no na tvojom mieste by som to nerobila môj syn má dva roky vlasy žiadne a bol ostrihaný nožničkami ale len tie dlhé vlásky čo mal od narodenia nejaká jedna vrtulka v zadu

laska1982
4. sep 2013

@macamac kraaaaaaaaaaaaasne 🙂 .. vyzera, ako bratranec Itt z Adamsovcov 😅 ... a to nemyslim nijako v zlom... 😉 .. ale hned mi napadol, ked osm zbadala tu krasnu hustu hrivu... 🙂 .. nadherne vlasky....

macamac
4. sep 2013

@laska1982 díky 🙂
ja to ani neberiem v zlom-a ani Adamsovcov nepoznám 😀 😀 😉 🙂

laska1982
4. sep 2013

@macamac Nepoznas serial Adamsovci? Mortisha, Gomez, stryko Fester a ostatne postavy z toho serialu? 🙂

macamac
4. sep 2013

@laska1982 nie-ja telku nepozerám 😀 😀
fakt 🙂

laska1982
4. sep 2013

@macamac to je stary serial, este ciernobiely .. som ho pozerala ako dieta...to nieje ziadna novinka...tak v tomto seriali je taky ich pribuzny, ktory je cely z vlasov 🙂 ... skrata postavicka vlasata 🙂 ...az po zem..a len okuliare mal tusim. 😎 .. a ked si sem dala foto tvojej malinkej s vlaskami az po zem, tak mi ho to pripomenulo 😉

sany90
4. sep 2013

podle me to urcite pomuze bude mit krasne huste vlasky 🙂 jak Alex byl maly tak jsem ho chtela ostrihat jeste nez mel rok ale myj pritel rikal ze mam pockat ale tak strasne sem mu to chtela ostrihat ani nevis jak :D on sice nemel dlouhe vlasy moc rychlo my to nerostlo a mel je ridke.. a hned po prve co jsem ho ostrihala tak ty vlasy byly uplne neco jine takove tvrdsi nevim jak by jsem to mohla opsat... no a ted uz ma 2r a 2 mesice a sriham ho co 2 tydny az tak rychlo mu ty vlasy rostou ze neuveritelne a ma je pekne huste 🙂

macickarebeka
27. sep 2013

@macamac waw. to ma pokial tie vlasky?

bianca
27. sep 2013

@mirka_aa totalna somarina.Tie nase mamy su niekedy neskutocne a nenechaju si vyhovorit ze par veci ako zhutnutie vlasov po ostrihany ,zly zrak ak nema decko ofinu ostrihanu centimeter od korienkov alebo prievan v usku ked mu nedas ciapku su bludy.Su to same povedacky a tradovacky.Proste ak je raz geneticka vybava taka tak take bude mat vlasky.Nasa nebola nikdy strihana a paperie sa jej casom zmenilo na hrivu.Rozhodnutie je kazdopadne na tebe