Má vaše dieťa vyššiu alebo nižšiu váhu ako vrstovníci?

flipinka
13. jún 2008

Ak mate dieta, ktore ma ovela vyssiu alebo nizsziu vahu ako jeho vrstovnici, hodte sem cisla, nech sa cudujeme. A to sa tyka aj vysky.
Napiste mesiac, hmotnost a vysku.
A nepisem to kvoli nejakemu vysmechu alebo aby ste mali pocit, ze nemate tabulkove deti, ale proste aby bolo vidno, ze ludia su vselijaki a je to tak uz od detskeho veku.

adusha
10. sep 2008

Ahojte,
ako tak citam, vidim ze nas je viacej ktore mame doma deti inych velkosti ako tabulkovych 😉)
My sme mali v pondelok presne tri mesiace a vcera v poradni nam namerali taketo miery: 7680 g a 68 cm.
Nase porodne miery boli taketo: 4400 g a 54 cm.
Cize sme za tri mesiace pribrali cez 3 kila a narastli 14 cm 😉

miml
11. sep 2008

Ahoj ahoj my máme teraz jeden rok a naša čertica meria 82cm a váži 14kg... 😀 Pritom to nie je vôbec lenivec, skôr naopak je ako raketa a to sa už pustila chodiť. Ja som sa stetla s tým že sme sa nevošli do tabuľky a doktorka nás posielala na všetky môžné vyšetrenia až raz zastupovala detská sestra ku ktorej som chodila ja ako dieťa tá konečne doktorke povedala že malá je jednoducho naša a že ja ako dieťa som sa vymykala z tabuliek od narodenia 😀 A odvtedy je všetko OK.

sammy
11. sep 2008

Moja "mala" ma 11 mesiacov, asi 10,5-11 kg(to neviem, poradnu mame buduci tyzden), 82 cm, nohu c. 21 a 12 zubov! 😀

anke
11. sep 2008

ahoj, tak ja jdu nahlasit posledni kontrolu Davidka:
5 mesicu, 9300g a 72cm 🙂

bufik
12. sep 2008

Ahoj.dneska jsme byly na 18měsíční prohlídce a Kája má 14,5kg,93cm a číslo bot 25. 😉

vinka
12. sep 2008

Ja nemám deti rekordéri ale moja sesterka má syna.Ked mal 2 a pol mesiaca mal 9 kg.Teraz má 5 mesiacov a má 11 kg.Tiež je rekordér nie? 😉

mimi26
13. sep 2008

Ahojte, tak náš Riško mal pri narodení 54 cm a 3950g. Zatiaľ je len kojený a priberá za 3 týžne po 1,2kg. Teraz máme 7 a pol týždňa a váži 6 kg. Ja už ho pomaly nevládzem nosiť... 😅 . Keď to porovnávam s Tomáškom, tak ten vážil 6 kg keď mal 4 mesiace. Keď to takto pôjde ďalej tak si to neviem ani predstaviť. Riško vypije 200 až 220 MM. Čo to mám za žrúta....? 😀 😀

certica
13. sep 2008

vinka, tak to je teraz ako nas martin. a aku mal porodnu vahu? lebo predpokladam, ze dost velku, ked v 2,5 mes. vazil 9kg

najjanka, ty si ako rodila? 😲 😀

tinaa
13. sep 2008

my sme mali 14 mesiacov, vazime necelych 10kg a meriame 84cm. 😀

certica
14. sep 2008

nuz, cerstvych 5 mesiacov (zajtra) a 11kg (bez par gramov, ale zajtra aj tie budu 😀). kazdopadne kojime sa dalej, vyhovuje nam to obidvom 😀

certica
14. sep 2008

co som ale strasne rada, ze je maly napriek vahe celkom pohyblivy a pretaca sa uz o dusu, tak to hadam casom zo seba "vymlati" 😀

annag
14. sep 2008

certica, úspešne ste dobehli môjho dvojročného synátora, gratulujem 😀

najjanka
14. sep 2008

certica, rodila som normalne, od odtecenia vody po samotny porod za necele dve hodiny. Na dve zatlacenia bol "maly" vonku. No tiez som nechapala, ked mi povedali miery. Ale brusisko som mala ako slonica.

certica
14. sep 2008

najjanka, tak tomu sa hovori rekordne velke dieta porodene v rekordne kratkom case 😀 😎

graziela
14. sep 2008

Certi, no ty mas teda riadneho valibuka...co mu primiesavas to toho mliecka??? 😉
My sa tiez stale kojime a dufam, ze budeme co najdlhsie... 🙂

certica
14. sep 2008

grazi, ja ti neviem, ale skor to bude martinovym apetitom nez mojim mliekom 😀

annag, tisko ti zavidim v tom zmysle, ze ja maleho strasne rada nosim. lenze ta vaha zacina byt obmedzujuca, niekedy ho uz nevladzem zdvihnut alebo naopak polozit na zem do sedacky napr., cakam kedy ma sekne 😅

mimi26
14. sep 2008

No ja sa tiež desím tej váhy, lebo malý má už teraz v 7 týždni 6 kg a vypije už 210 ml MM. Veď to je strašné nie...? To je skoro za fľašu. za tri týždne priberá po 1200 g...!!! Dr. vraví že to je strašne rýchlo, a čo mu nemám dať jesť...?

betina1984
15. sep 2008

mimi26, moja má 5 mesiacov a pomaly 1 týždeň a 210 ml ešte nevypila. Horko-ťažko 165 ml. Už jej dávam UM. Má teda 5 mesiacov a 1 týždeň, váži necelých 6.500 g a má 70 cm. Pôrodná váha bola 3.330 g a 50 cm. Podrástla 20 cm za 5 mesiacov. Je strááááááááášne dlhá, preto sa tie gramy na nej stratia.

graziela
15. sep 2008

Certi, o tom seknuti radsej ani nehovor, lebo mne sa to presne stalo tyzden po porode, asi 3 dni ako sme prisli domov...a to paradoxne, pri vyberani pradla z pracky...a doteraz sa z toho nemozem spamätat...mna to (ischias) trapi dost casto, aj parkrat do roka, aj ked som bola tehotna, tak ma to chytilo 2x, no hruza....a teraz si predstav, ze sa mi to stalo, ked som moj chrbat najviac potrebovala...najhorsie, ze nemozes ziadne lieky...kedze kojime...no vzdy mi to preslo do tych 3 tyzdnov, teraz je tomu uz vyse 3 mesiacov, a stale boli...uz to nie je ta najhorsia bolest, ale stale nemam pohyblivu lavu stranu krizov + ide mi to stale do nohy...ale o tom sa nejdem rozpisovat, snad to nejskor vyriesia trosku rehabilitiacie...
Teraz ma posl. 2 dni skor trapi zub mudrosti, co mi rasie....auuuu

vinka
15. sep 2008

Certica budeš sa divit ale niečo cez 3500g.Nezdá sa mi tá váha až taká velká.Aj moja dcéra mala 3700 g ale tolko nepriberala potom.Tak po pol kg na mesiac.On je jak malý macko.Ved ho aj tak volajú"macek" 😀

moni83
15. sep 2008

Ahoj mimi aj nám už dr. povedala, že priberáme rýchlo za 2 týždne 500-600g 😀 a tiež je len plne kojená. Keď sa narodila mala 4660g a merala 54cm. Na poslednej poradni už mala 6550g.

certica
16. sep 2008

vinka, tak to bude obdoba nasho matka-macka 😀 , ten mal 3650g

mimi26
16. sep 2008

moni83? Riško bol taký žrút už v pôrodnici, keď sme išli domov, tak sa prišli sestričky ešte pozrieť ako papá, že si to vraj prišli ešte naposledy vychutnať. Zato keď ho kojím, tak má hrozný ťah... vycucal by mi aj z päty ak by mu tieklo... bojím sa že bude tučniak tučný... ako americké deti 😒 teraz všetci vravia "len nech sa napapká keď mu chutí..." a potom budú hovoriť "nedávaj mu toľko jesť, pozri aký je už tučný..." ja nechcem tučné dieťatko.... ☹ a ani nemá byť po kom

mimi26
16. sep 2008

jájj a ešte nám dr. povedala, že mu môžem mliečko riediť prevarenou vodou... 😒 ale podľa mňa to nemá význam, lebo to je skorej hladný a zase si len pýta jesť. Inak vydrží 2,5 až 3 hod. To je taký normál nie...?

lila794
16. sep 2008

Mimi, to nerob. No a, nech sa maly napapa!!!!! Neboj, tucny nebude, ked nema byt po kom. Keby nebol kojeny, nepoviem ani slovo. A americke deti? Ved vies, z coho su take tucne 😝 Risko to vybeha!!!!!

Inak, my mame 10kg a 71cm. Tiez nema byt po kom taky. Dufam, ze to vybehame, uz coskoro. A tie reci, ze ake ma chutne licka, baculate nozicky a pod. si nevsimam! Tiez ma tah ako cisterna!!!

mimi26
16. sep 2008

lila 😀 😀 to prirovnanie k cisterne je super.. 😀 😀 , veď ja mu to mliečko ani neriedim, veď je to hlúposť 😒 , skúsila som to síce, ale potom bol rýchlo hladný a stále mi visel na mliekarničkách, tak som si povedala že to teda takto nie..., myslím si, že sa to ustáli a prestane tak rýchlo priberať a keď nie, tak keď sa naučí chodiť, tak bude povinne behávať okolo paneláku... 😀 😀 😀 a ja s ním...

coryna
16. sep 2008

Naše malá porodní váha 4115, teď sedm týdnů 5740 a 59cm 🙂

mimi26
16. sep 2008

corynka, tiež pekný kúsok..... 😀

coryna
18. sep 2008

mimi26 🙂

alishia
18. sep 2008

ve třech měsících 6900g a 68cm....(umelá strava) porod. váha 3500g a 52cm