Má vaše dieťa vyššiu alebo nižšiu váhu ako vrstovníci?

flipinka
13. jún 2008

Ak mate dieta, ktore ma ovela vyssiu alebo nizsziu vahu ako jeho vrstovnici, hodte sem cisla, nech sa cudujeme. A to sa tyka aj vysky.
Napiste mesiac, hmotnost a vysku.
A nepisem to kvoli nejakemu vysmechu alebo aby ste mali pocit, ze nemate tabulkove deti, ale proste aby bolo vidno, ze ludia su vselijaki a je to tak uz od detskeho veku.

inneska
22. sep 2009

mimoza...ja by som dieťatko určite netrápila hladom...u takýchto detí sa nedá držať diéta 🙂 teda aspoň ja si to neviem prestaviť 😅

inneska
22. sep 2009

mimoza...práveže kojené deti by s nadmerným priberaním nemali mať problém 😕

dara9402
24. sep 2009

Moj drobec je ok, ma 10kg 80cm a 8mesiacov ale poznam rekordera, sesternicin syn prvorodeny mal porodnu vahu 5005g a dlzku 58cm a rodila normalne

pajinka23
24. sep 2009

dara fuha tak to bol teda riadny chlapisko 🙂 🙂 a este k tomu prvorodeny 😉 😉

inneska
24. sep 2009

dara..tiež krásne miery 🙂 ja som si to tiež odrodila normálne(5120g) 😝 bola to makačka...a sesternica kde rodila? 🙂

pajinka23
24. sep 2009

ineska juuj ja si neviem predstavit rodit takeho chlapa velkeho 😀 😀

inneska
24. sep 2009

ani ja by som si to nevedela, ale ked som si to odrodila, tak už som vedela, čo to je rodiť 5 kg macka 😅 s odstupom času, môžem povedať, že to nebolo také hrozné...určte to za to krásne bábo stojí 🙂

pajinka23
24. sep 2009

Ale tvoj malinky je krasny 🙂 🙂 Este ti tak pribera??Ja uz ani nechcem aby moj mali tak velmi priberal,lebo sa bojim aby nemal potom nejake zdrav problemy ☹

inneska
24. sep 2009

dakujem 🙂 teraz tolko nepriberá, prvý mesiac pribral 900g a druhý 1100g..uvidíme ako tento tretí....viem, že niektoré detičky priberajú aj viacej...aj ja som radšej pomaliemu priberaniu, aj kôli oblečku😀, a tiež aj kôli nejakým zdravotným problémom...vraj detičky ktoré ako maličké boli ´pri sebe´ , tak aj potom neskôr, alebo aj v dospelosti budú mať problém s priberaním 😒

pajinka23
24. sep 2009

Ineska ani mi nic nehovor o obleceni pre maleho,lebo mne polovicu novych veci nemal ani na sebe a uz ma male,tak len nosim k mame,uz tam mam plnu velku komodu,u nas som to uz nemala kde skladovat ☹ ☹ nas aj do vysky rastie dost velmi a tak ho potom bupacky tlacia medzi nozkami 😅 a ked si nemoze vystriet nozky tak nervaci 😀 😀 ja uz mu vecicky kupujem od pol roka hore 😉 😉 radsej nech ma vetsie ako male 🙂

inneska
24. sep 2009

paji...my sme toho tiež vela nevynosili...a ešte aj balím naširoko, tak to je dalšie číslo naviac..teraz nosíme 74 😀, ale ked zhodíme plienky, tak ešte tie 74 nosiť dalej budeme...a kupujem rovno na rok a vyššie 😀 nateraz oblečka máme dosť, mala som výbavičku po paťkovi, a ked som čakala erika, tak som nakupovala zase...takže kludne by som zaodela aj trojičky 😀 dokúpila som len bundičku, overal....ešte treba čiapočky a čižmičky na zimu a sme komplet oblečený...môže mrznúť 😀

pajinka23
24. sep 2009

juuuj tak treba potom este dake mimi 😀 😀 hmmm??Ja tiez nechcem zostat len pri jednom 🙂 Mne kupilistarovci pre maleho taku kraasnu supravicku na zimu..Dnes som sa nanu nevedela vynadivat 🙂 No aj nam treba este kupit nejake ciapocky 🙂

inneska
24. sep 2009

paji...bude aj dalšie, ale nie hned teraz 🙂 chcela by som to stihnúť do konca MD...a mimochodom, bude to dievčatko 😀 a všetky tie vecičky sú také krásne...hlavne disneyovky...na tie som zaťažená 😀

pajinka23
25. sep 2009

Aj ty tuzis po dievcatku?? 🙂 🙂 ja velmi ale skor ako o tie try rocky neplanujeme 😒 A volat sa bude Natalka 😀 😀

bmmz
25. sep 2009

tri mesiace 7,24kg a 69cm... zda sa mi to dost hoci sme dost dlhy... porodna vaha bola 3,85kg a papame UM a MM

pikusa
25. sep 2009

Tak my 5 měsíců a váha byla 9350 a 69cm
a je jen kojený 🙂
Mimozka...a jak se asi dá u dětí takhle malých fržet dieta???moje dr.neříká vůbec nic 😀
Jooo porodní váha 3440gr.

ilijanka
25. sep 2009

inneska, prirodzene som ju porodila a celkom v pohode, bez nejakého väčšieho šitia, mne povedali cca 3 týždne pred termínom, že má cca 4400g, ale prvé vážilo 4240g, tak hovorili, že porodím aj toto a mali pravdu, ale potom som sa rozprávala so známou gynekologičkou a vravela, že tam hrozí aj poranenie dieťatka-zlomenina kľúčnej kosti, poranenie nervov ruky, hlavičky a podobne, tak som rada, že to takto dopadlo. tretie ale už asi bude mať 6kg a na to sa už nedám nahovoriť na spontánny pôrod 😝

helulicek
25. sep 2009

Tak po včerejší kontrole máme 69cm a 7,9kg 😀

jamily
25. sep 2009

Ahojte, aj ja sa pripajam, nasa bambulka sa narodila s mierami 4240g a 54cm 🙂 tiez spontanne, mohla som si vybrat aj medzi cisarskym, ale som sa rozhodla pre normal. 🙂

inneska
25. sep 2009

paji...urcite by som chcela dievcatko, ale ked bude chlapec, tak budem tiez stastna...hlavne zdravicko aby bolo 🙂

ili...u mna predpokladali menej, ale tiez sa spoliehali, ze ked som porodila 4,65kg tak porodim aj teraz...a som rada, ze som porodila a hlavne bez komplikacii 🙂 a tiez sa smiali, ze 3te dieta bude cez 6kg 😀 dufam, ze nie.. 😝

ciernovlaska
26. sep 2009

Nasa mala pri narodeni 3440 g a 50 cm, v 3 a pol mesiaca ma 7800 g a 65 cm, je len kojena. Nechapem, po kom je, ja aj manzel sme take tintitka. Prve mesiace som dokonca mala problem s kojenim, zdalo sa mi, ze mam malo mliecka, mala mi plakavala vecer od hladu, dokonca mi vsetci radili dokrmovat, ale ja som nechcela, ani som nedokrmovala.

pajinka23
26. sep 2009

Inneska to mas pravdu zdravicko je to najdolezitejsie 😉 😉 No uz aj ja ked budem mat aj chlapceka tak budem stastna 😀 😀 len aby neostal jedinacik to nechcem 😲 😲

inneska
28. sep 2009

paji...ani ja nechcem jedináčika, určite chcem ešte jedno...ak boh dá a príroda pomôže 🙂

čiernovláska....tak vaše dievčatko je riadny papkáč 😉 neboj, ono sa to potom zastaví, resp. nebude tolko priberať, ked sa začne viacej hýbať 😉 a zrejme máš velmi kvalitné mliečko 😉

pajinka23
29. sep 2009

Inneska prosim ta mozem sa ta opytat???Mozem malemu dat pomedzi prikrm zo zeleninky aj ovocko?? 😲

ilijanka
29. sep 2009

inneska, aj ja som rada, že išlo prirodzenou cestou, ale veru ak budem čakať tretie, dám si ho poriadne pomerať a podľa toho uvidíme, či si trúfnem na prirodzený pôrod 😝

babullka1
29. sep 2009

Ahojte my mame 2 mesiace a mame 7kg a pri narodeni mal 4005g

ciernovlaska
29. sep 2009

inneska
pozrela som si fotky tvojho malickeho, je fakt nadherny, zlatucky, riadny chlapcek 😉 vyzera taky spokojny, nech sa mu aj nadalej dari.

Moja mala je taka baculka a pritom ja som mala cely zivot problem pribrat, dokonca som musela chodit na injekcie na pribratie, konfekcnu velkost som mala 34 (170 cm/51kg). Ale som rada, ze sa jej dari, budme radi, ze nam tak pekne rastu, viem si predstavit, v akom strese su mamicky, ktorych deticky nepriberaju.

inneska
30. sep 2009

paji..no s príkrmom ti ešte asi neporadím...my zatial len mm papáme 😅

ili...no to budem aj ja trvať pri dalšom bábätku na dôkladnom premeraní 🙂 teraz som to ledvo vytlačila, tažšie by ma už asi roztrhlo 😝

babulka..čítam, že aj vy ste riadny papáčikovia 😉

čiernovláska..dakujem 😉 je velmi spokojný a kludnučký, zlaté bábo 😎 a tjo že teraz malá priberá, nemusí to tak byť aj v budúcnosti 🙂 ale jasne, že je dobre, že teraz krásne prospieva 😉

pajinka23
30. sep 2009

inneska ako sa mate??

inneska
30. sep 2009

paji...máme sa dobre, kakanie sa upravilo naspäť(téma probiotika 🙂 ), tak som spokojná a očividne aj erik 😀 len sa stále viac a viac dožaduje pozornosti, tak s ním musím poctivo komunikovať 🙂 občas zaberie aj hrazdička, ale ked prídem ja, tak sa tak krásne začne škeriť...že za tie úsmevy to stojí, mať bábenko 🙂 a mali ste aj by také obdobie, že bol peťko celkovo umrnkaný, nepokojný?? mne taký erik ostal teraz posledné dni, hlavne v kočíku sa mi moc vrtí, mrví, mrnčí...doma je pokojnejší 😅