Má vaše dieťa vyššiu alebo nižšiu váhu ako vrstovníci?

flipinka
13. jún 2008

Ak mate dieta, ktore ma ovela vyssiu alebo nizsziu vahu ako jeho vrstovnici, hodte sem cisla, nech sa cudujeme. A to sa tyka aj vysky.
Napiste mesiac, hmotnost a vysku.
A nepisem to kvoli nejakemu vysmechu alebo aby ste mali pocit, ze nemate tabulkove deti, ale proste aby bolo vidno, ze ludia su vselijaki a je to tak uz od detskeho veku.

zveron
28. jan 2009

certica

dik za odpoved a nacrtnute vizie do buducnosti 😀

nas gomboc sa uz zacina prevalovat, tak uvidime 😉

nech sa drzia tvoji rozkosni chalani, a tvojmu gombocikov.i posielam zlast priatelsky stipanec na kraasne licka 😉

zuzka011
28. jan 2009

moja Nataska sa tiez radi k hubenurom. Minuly tyzden sme mali 18 mesiacov a vazime 9,5 kg a vysku mame 83 cm. Porodna vaha bola 3320g a dlzka 48 cm. Papame asi tak primerane ale pohybu mame na rozdavanie, chvilocku neobsedime, fakt uz niekedy cakam, ze kedy sa jej vybiju baterky...

cherries
28. jan 2009

Tak moj Maxik porodna vaha 2890 g a 48 cm teraz 8mesiacov a tyzden 8560 g a 75 cm take tintitko to je ani nevyzera len brusko ma vypukle sa smejem ze pavuk 🙂

zveron
28. jan 2009

ozaj ze max Maxik, krasne ti pribral 😉

zanetuska
28. jan 2009

Zuzka tak ved moj alex je potom oproti tvojej ako slonicatko...... 🙂

miselin
28. jan 2009

Tak sa pridávam k deťom slížikom, moja Domča má 9 mesiacov a 6920g a 69,5cm. Doktorka ju volá slížik 😀

kubkovka
28. jan 2009

miselin, a dojcila si alebo ti kazala prikrmovat? lebo ja dojcim a kazala mi prikrmovat, ale ja este nechcem, chcem chvilku pockat, ale doktorka mi pred mesiacom tak kazala

miselin
28. jan 2009

Ja som ju dojčila tak stridavo oblačno lebo jej moje mlieko nerobilo dobre, takže od toho tretieho mesiaca je na UM a prikrmujem od 4 mesiaca, lenže naša herečka sa nemá kedy najesť a stále zo sebou smíka ešte aj pri kŕmení, takže aj preto moc nepriberá 😒 Ale príkrmy jej chutia, len ju musíme jeden zabávať a druhý kŕmiť,lebo ju to moc nebaví otvárať ústa a žuť 😀 A keď dojčíš tak kľudne počkaj do toho šiesteho, nič sa nestane a ak je na to doktorka zaťažená, tak jej povedz, že prikrmuješ a hotovo , sprav si po svojom 😉

kubkovka
28. jan 2009

no a neposle ma po vysetreniach? ja si myslim, ze to nie je taka hrozna vaha, ze by bolo treba nejake vysetrenia, no nie? aky mate nazor? ma dnes 5 mesiacov a nejakych 5100 g

cazadora
28. jan 2009

tak naše natálka je drobek 16m(skoro) a 8750g děs vyšetření má všechna ok má všeho dost jen prostě vystačí s minimem stravy 😅 ale je to o nervy

kubkovka
28. jan 2009

no ved mna desi ta predstava behania po vysetreniach

stvura
29. jan 2009

Ahoj Akejka...
maly mal pri porode 2950g, momentalne ma 5700g a ma 5 a pol mesiaca. On si totizto zje iba tolko, kolko uzna za vhodne, nidky nam negrckal a nevyvratil mliecko. Prosto, je to lev, robi si co sa jemu chce. Ale ako som zacala prikrmovat, mrkvicku lubi, brokolicu mi vcera nezjedol.
Na vysetreniach som nebola ziadnych, vahovo pribera tak graficky optimalne, obaja s muzom sme boli utle deti.

miselin
29. jan 2009

Kubkovka moja Domča mala v 5,5 mesiaci 5830g takže skoro rovnako ako to bude u Vás. A ja som vždy doktorke hovorila či je to normálne keď tak málo priberá a ona ma vždy ukludňovala, že skrátka sú aj také deti čo tak málo priberajú a nič im nieje aj tvoja ak ti doktorka povedala, že je v poriadku tak si nad tým nelám hlavu ja som sa tiež trápila, že vôbec nepriberá a doki ma vždy ukludnila, že môžem byť rada, že je taká modelka 😀 Takže sa neboj.

akejka
29. jan 2009

miselin:
a koľko teraz váži tvoja malá ? moja má tiež 9 mesiacov a váži 6.800g...

garronne
29. jan 2009

my sme od narodenia na UM ,maly sa narodil v 37,tyzdni, vazil 3200g. teraz ma 7 mesiacov a dobehol to az az. je z neho chlap ma 9,700g 😀 no vobec to nevadi, je to velmi zive dieta

miselin
29. jan 2009

Domča váži v 9 mesiacoch 6920g a aj to len preto lebo týždeň dozadu som jej varila vločkový odvar a do toho som jej zarábala Sunar lebo ju bolelo bruško a toto jej dosť pomáha a strašne sa z toho priberá, varila som jej to týždeň a na konci mala líčka ako taký malý škrečok 😀 A za ten týždeň pribrala asi 250g

akejka
29. jan 2009

tak sme na tom rovnako...mne priberá Lucka po ryžovej kaši...
staršia dcéra vážila 7000g presne v 12. mes...

miselin
29. jan 2009

Tak to budeme mať asi fakt modelky 😀 Len aby im to vydržalo až do puberty 😀

akejka
29. jan 2009

ja si myslím, že im to vydrží...staršia má 7 rokov a váži 17 kg... 😉

endrixa
29. jan 2009

ahojte tak aj ja hlasim nase miery...mame 6mesiacov a tyzden a mame 10,6kg...nas maly macko 😎

certica
29. jan 2009

zveron dakujeme 🙂 , a fakt su ti nasi dvaja podobni 😀 😉

endrixa, tak to si takmer nasa vah. kategoria

zuz11
29. jan 2009

takze nasa hanka ma 15kg a to ma dva roky a mesiac a Alex za mesiac pribral kilecko takze asi ju chce dobehnut skor 🤐 kedze Hanka mala jeho porodnu hmotnost po mesiaci a on uz ma o kilecko viac 😀
podla vsetkeho obe deti budem mat rekordmanov vo vahe 😀 🤐

renka9
29. jan 2009

ahojte, pridam porodne miery aj ja: Kristinka - 3990g, 51 cm
Angelika - 4490g, 53 cm
v porodnici mi povedali , ze si mame prist aj pre chlapca, zevraj ten bude 5 kilovy... 😀

gedgitka.a
29. jan 2009

tak máme za sebou 6 měsíční a máme 74cm a 9460gr zatím plně kojený 😀

zanetuska: tak to je ho teda taky pořádnej kousek 😉

garronne
30. jan 2009

endirxa ... tak to mas naozaj macka, myslela som, ze ten nas je riadny, ale celkom si ma utesila 😀

katrin82
31. jan 2009

Ahojte,tak ja so ozyvam po pol roku 🙂
Alexik mal v 6-tich mesiacoch 11450 g 😝 . O tyzden bude mat rok a ma uz len 10 900g. Takze nam sa po zavedeni prikrmov vaha stopla, dokonca aj nieco zhodil 🙂 A vsetko naznacuje tomu, ze prvy pol rok priberal iba z MM, ale kojeny je este doteraz, ale len v noci 😉 Tak prajem vam vsetkym hlavne vela zdravicka 😉 🙂

certica
31. jan 2009

katrin, tak super. zda sa, ze mame dobre vyhliadky 😎 . ale aj tak je to sranda, ze..?

patricia1971
31. jan 2009

no ahojte, tak sa zapojím aj ja do vašej debaty....ja mám doma modelku, bude mať 8 mes. váha 6680g, výška 66 cm....a to že je chudunká, ale máriadne šunky, ale doktorke sa nepáči, že priberá len 200g za mesiac...no čo už, modeling je populárny....a to neviem po kom je, lebo teda ja ten zadok a stehná mám riadne, aj moja mama aj svokra.....ale dobre sa to tu číta, takí chudí aj takí tučkovia....ale všetci sú krásni a hlavne naši.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

miselin
31. jan 2009

Patricia presne aj moja Domča je taká, že má riadne líčka a váži ako muška 😀 😀 Každý, že veď má líčka ako buchetky veď je akurát a ona nemá ani 7kg a má 9 mesiacov 😀 Ale hlavne že sú zdravučké 😉

patricia1971
31. jan 2009

miselin, tak to je super, moja Lili asi v 9 mes. bude mať 7 kg, možno ani nie,lebo teraz bere antibiotikum a týždeň mi nič nejedla,len MM, ale už včera trošku papala, a aj dnes, tak snáď sa to rozbehne a bude zas aj na tuhej strave... 😀 😀 😀 a našu tiež keď niekto vidí, že aký svištík, líčka riadne, aj nožičky, no na tej váhe málo...ale čo už, stresovala som sa tým,ale vidím,že je tu viac takých chudunkých... 😝 😝